Horoskop

pa, ni to nije isto.
verovanje je stvar opredeljenja. ako astrologija nije nauka, (mada je to diskutabilno), takođe nije dokazano da greši, a samim tim i da je neko glup što veruju u nju. isto kao što nije u redu reći nekome da je glup jer veruje u neke druge stvari, religiju recimo, iako nije dokazana.
reći nekome da je glup, ili da je rođen u znaku soma, ne može da se poredi sa time kada se neko zapita na kom je neko nivou svesti...
mislim da nema smisla objašnjavati dalje, jer samo želiš da se nadmudruješ...
 
pa ti onda otvori temu
verujete li u silu božiju kao silu koja spaja dve duše
i dva tela
ili štagod
pa ću ti odgovoriti :)

Pa ne... Zanima me neshto drugo... Kada bih ja tebi sada rekao da mislim da si ovca, jer verujesh u neku " silu boziju ", da li bi se uvredila? Kapirash shablon? Svi poverujemo u poneku laz, i ne treba ljude odmah zbog toga prezreti... Pokushaj da ih razumesh... Eto, dobronameran, prijateljski savet, nadam se da nije na odmet. ;)
 
Pa ne... Zanima me neshto drugo... Kada bih ja tebi sada rekao da mislim da si ovca, jer verujesh u neku " silu boziju ", da li bi se uvredila? Kapirash shablon? Svi poverujemo u poneku laz, i ne treba ljude odmah zbog toga prezreti... Pokushaj da ih razumesh... Eto, dobronameran, prijateljski savet, nadam se da nije na odmet. ;)
ma jasno je to meni bre
ali ja to nikad nekom verniku ne bih rekla
poštujem

ovde ipak pričamo o nečemu maaaalčice drugačijem
i skroz razumem ljude koji zgrću pare na nekim tamo ... somovima ... :)

ali ne prezirem ja to njihovo verovanje, briga me
predmet mog prezira je nešto sasvim drugo
 
ma jasno je to meni bre
ali ja to nikad nekom verniku ne bih rekla
poštujem

ovde ipak pričamo o nečemu maaaalčice drugačijem
i skroz razumem ljude koji zgrću pare na nekim tamo ... somovima ... :)

ali ne prezirem ja to njihovo verovanje, briga me
predmet mog prezira je nešto sasvim drugo

vidiš, mnogi preziru religiju i misle da je to takođe način zgrtanja novca, a ti je poštuješ
i sada, ako bi došlo do sukoba, i vernik bi bio uvređen, zbog prezira nekoga, ti bi stala u njegovu odbranu.
koji god da je razlog tvoga prezira, nije u redu pokazivati ga prema nekome ko veruje u nešto. to je stvar ličnog izbora, a samim tim van bilo čije osude - jer je lični izbor i nemamo prava da se mešamo i osuđujemo.
toliko, nema smisla pričati dalje.
verujem da se razumemo sasvim dobro.
 
Poslednja izmena:
ma jasno je to meni bre
ali ja to nikad nekom verniku ne bih rekla
poštujem

ovde ipak pričamo o nečemu maaaalčice drugačijem
i skroz razumem ljude koji zgrću pare na nekim tamo ... somovima ... :)

ali ne prezirem ja to njihovo verovanje, briga me
predmet mog prezira je nešto sasvim drugo

Vidish, ja prezirem religiju i mislim da je to, takodje, nachin zgrtanja novca, a ti je poshtujesh. I sada, ako bi doshlo do sukoba... :lol: Shalim se, bre. :D A shta je predmet tvog prezira?
 
poenta bi bila:
da ne treba prezirati različitosti, već poštovati tuđi izbor i slobodu da veruje (ili da ne veruje) u šta hoće.
ako postoji rasprava na temi o tome, treba je voditi bez uvreda.
toliko od mene.
laq noć
 
Poslednja izmena:
Ma samo se ti teshi da ce to shto si dva puta veci i tri puta jachi da te spasi. :cool: Shta je? Znao sam da si se uplashio. :) Jao, jao, kukavche, ne smesh na post da odgovorish. :cool: E... Ludi liche... Jel' znash shta je najsmeshnije od svega? Ne mrzim ja tebe, samo si mi gadan. :cool: Ali, posao je posao, a duznost zove, vreme se ne sme gubiti... I tako. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Ma samo se ti teshi da ce to shto si dva puta veci i tri puta jachi da te spasi. :cool: Shta je? Znao sam da si se uplashio. :) Jao, jao, kukavche, ne smesh na post da odgovorish. :cool: E... Ludi liche... Jel' znash shta je najsmeshnije od svega? Ne mrzim ja tebe, samo si mi gadan. :cool: Ali, posao je posao, a duznost zove, vreme se ne sme gubiti... I tako. :mrgreen:

E kolega...
 
Vama se izgleda horoskopski znakovi ne slažu, a možda se i generalno slažu, samo je sad period kad se ne slažu, treba da iskulirate to što se sad ne slažu i da sačekate period kad se slažu i da tako složni odete na vops.
 

Back
Top