Vlastimirovici prvi srpski vladari

dali neko zna odakle poticu Vlastimirovici,ko ih je postavio za vladare, dali su i oni dosli iz ''svete zemlje'' kao resto evropske krune, ako neko zna nesto neka napise :confused:

Potomci su Nepoznatog Arhonta, navodno, koji je doveo Bijele Srbe na Balkansko poluostrvo između 610. i 641. godine.

Za vladare ih je priznala Vizantija, a sami su se postavili, primenom stvaranja države teorijom sile, ujedinjavanjem županija.

Stariji naziv bi trebao biti Višeslav(ljev)ići.
 
tesko da su bili u vezama sa evropskim dinastima, ipak su bili mali poluzavisni vladari

pa vidis i ja sam mislio da su poluzavisni vladari ali ako gledamo logiku drugih vladara kroz istoriju pre hrista i posle hrista postoje neka pravila da bi se postao kralj,car,sultan,faraon zato mislim da su i vlastimirovici u toj logici ali nemam dovoljno poznavanje nase istorije i zato pitam jer ko pita taj ne skita :mrgreen:
 
desetnik bratstvo je prapostojbina vlastimirovica...cak je i plinije stariji(starorimski pisac:) pisao o tom bratstvu koje datira pre isusa hrista i nalazi se kod kaknja i jos onda su imali zakone i birao ih je narod...inace bio je gornji donji i srednji deseetnik......najveca je sramota sto i dan danas deca uce u skoli da su slaveni ovde dosli u 7 veku....nadjite dr jovana deretica zabranjena istorija srba
 
mene bi najvise zanimalo dali su u nekakvom srodstvu sa drugim kraljevima iz evrope sto znaci zanima me dali se nase vodje kroz istoriju genetski razlikuju od nas
ali ocigledno imamo malo informacija, hvala ipak svima na reflekciji :super:

mogu da ti nađem tablice povezanosti Nemanjića i ostalih, kasnijih srpskih dinastija sa današnjim evropskim vladarskim kućama, a to ti nekako dođe isto, s obzirom da su i Nemanjići u vezi sa tom prvom dinastijom
 
dali neko zna odakle poticu Vlastimirovici,ko ih je postavio za vladare, dali su i oni dosli iz ''svete zemlje'' kao resto evropske krune, ako neko zna nesto neka napise :confused:

Не бих рекао да су први. И службена историја ни њих не уврстава у прве, него у познате прве, ипак се зна, али не са доказима, него са логиком и народним предањем о начину живота ондашњих племена која су долазила на ове просторе предвођени својим бираним старешинама, војводама, кнезовима и великим жупанима. Значи да је још увек немогуће рећи ко је први српски владар, или први владар српских земаља и племена.
 
Први познати владар Срба је Дерван, кога помиње псеудо Фредега, тридесетих година 7. века. Са тим што се ради о Србима у Полабљу, који су се одвојили од франачке власти а прикључили Самовој држави.

Неко је тражио родослов Властимировића:

vlastimiroviciprecizno0.png
 
Ima li ko šta reći o mogućem povezivanju Višeslava sa Višeslavom iz Hrvatske i njegovom poznatom krstionicom s'obzirom da su u isto vreme živeli!

Hrvati o njihovom Višeslavu gotovo ništa ne znaju !

E sad fora je i tome da se i jedan i drugi ne zovu Višeslav već Vojislav!

U Hrvatskoj na njegovoj krstionici piše "VUISSASCLAVO DUCI"

A u DAI piše "Βοισέσθλαβος"!!

Meni jako vuče na to da je to jedna te ista osoba , ali nažalost to nikada nećemo saznati jedino ako Deretić ne doživi još neko prosvetljenje ovih dana!:mrgreen:
 
Ima li ko šta reći o mogućem povezivanju Višeslava sa Višeslavom iz Hrvatske i njegovom poznatom krstionicom s'obzirom da su u isto vreme živeli!

Hrvati o njihovom Višeslavu gotovo ništa ne znaju !

E sad fora je i tome da se i jedan i drugi ne zovu Višeslav već Vojislav!

U Hrvatskoj na njegovoj krstionici piše "VUISSASCLAVO DUCI"

A u DAI piše "Βοισέσθλαβος"!!

Meni jako vuče na to da je to jedna te ista osoba , ali nažalost to nikada nećemo saznati jedino ako Deretić ne doživi još neko prosvetljenje ovih dana!:mrgreen:

u slucaju da se radi o istom ,sta bi to znacilo . . .
 
u slucaju da se radi o istom ,sta bi to znacilo . . .

Не може бити исти. Разлика је 200 година. Има више записа да смо дошли у шестом веку, а долазили смо организовано, са вођом испред нас. Ово би стварно требало боље испитати. А у Солуну има трагова о тим раним досељеницима.
 
Не може бити исти. Разлика је 200 година. Има више записа да смо дошли у шестом веку, а долазили смо организовано, са вођом испред нас. Ово би стварно требало боље испитати. А у Солуну има трагова о тим раним досељеницима.

Slazem se, ali smo dolazili i prije 6. vijeka! Ja nemam lijepo misljenje o Dereticu, ali DAI stvarno ima mnogo rupa!
 
Први познати владар Срба је Дерван, кога помиње псеудо Фредега, тридесетих година 7. века. Са тим што се ради о Србима у Полабљу, који су се одвојили од франачке власти а прикључили Самовој држави.

Неко је тражио родослов Властимировића:

vlastimiroviciprecizno0.png

SVE TACNO BRAVO inace prva srpska nadplemenska organizacija pocinje upravo sa Vlastimirom ( V.COROVIC ISTORIJA SRBA ) inace srbi su tada bas dobro
omalatili onu cigansku - bugarsku bagru PRESIJAMA .
 

Back
Top