Imena imaju cudan uticaj na....

Thunderman

Ističe se
Poruka
2.369
Da li imate nekakvu averziju prema odredjenim imenima? Npr. naleti vam super devojka/decko s imenom koje vam nije bas drago iz odredjenih razloga, antipaticno vam je, ili poznajete neke ne bas vam drage osobe s tim imenom.. Da li vam to utice na pogled i zelju za ostvarivanjem nekakvog kontakta s tom osobom?!
 
Da li imate nekakvu averziju prema odredjenim imenima? Npr. naleti vam super devojka/decko s imenom koje vam nije bas drago iz odredjenih razloga, antipaticno vam je, ili poznajete neke ne bas vam drage osobe s tim imenom.. Da li vam to utice na pogled i zelju za ostvarivanjem nekakvog kontakta s tom osobom?!

postoje imena koja mi se ne dopadaju, i ona koja su mi apsolutno odbojna, ali ako mi se neko bas, bas svidi nasla bih mu nadimak koji mi se dopada i gotovo....nijedan moj muskarac nije imao ime koje ja volim, sta vise, svi su imali neka bljaks imena, pa sam opet bila sa njima...
 
To je glup razlog,zasto ne biti sa tom osobom..........barem tako ja mislim.......postavio si ovo pitanje,zbog bivse verovatno........sada zato sto ti se bivsa/bivsi zvao/zvala tako treba imati averziju prema nekome?

Ne verujem da je to kamen spoticanja..bar ne meni..ali od muskih imena sto neko rece sasa..svaki je nekako bzvz..nepouzdan..marko mi je iskreno nezreo..povodljiv..to kazem za par njih koje poznajem
 
Miris ili pesma (muzika) moze da te podseti na neki dogadjaj ili na neku osobu..
samim tim je najnormalnije i da te i imena asociraju...
postoje imena koja sama po sebi, i bez ikakve asocijacije na osobu koju smo mozda poznavali a da se tako zvala, ostavljaju utisak na nas...
Sasvim je izvesno da u urbanim sredinama imena kao sto su Rajko, Stojadin, Tugomir...mogu da dovedu do blagog podsmeha i predrasude
ali procenjivati osobu samo po tome kako se ona zove je blago receno...plitko..
Imam drugaricu koja se zove Obrenija, sto i nije tragicno koliko je kombinacija sa njenim prezimenom (koji sada necu navesti)
na faksu kada je profesor prozvao njeno ime i prezime
sve glave do jedne su se okrenule pogledom trazeci osobu koja se tako zove...
Nije ni cudo da se devojka i sada najcesce predstavlja nadimkom...
 
Ne verujem da je to kamen spoticanja..bar ne meni..ali od muskih imena sto neko rece sasa..svaki je nekako bzvz..nepouzdan..marko mi je iskreno nezreo..povodljiv..to kazem za par njih koje poznajem

Predrasude georgjune..........nista vise......po delima,a ne po imenima,treba suditi,ako se vec hvatas u kostac sa tim nezahlnim poslom procenitelja........tako ja razmisljam.
 
Predrasude georgjune..........nista vise......po delima,a ne po imenima,treba suditi,ako se vec hvatas u kostac sa tim nezahlnim poslom procenitelja........tako ja razmisljam.

Ma jok..nema tu suda samo kao sto rekoh kad sagledam vise njih sa istim imenom..ne bih svom rodjenom detetu dao ime po nekome ko to ne 'zasluzuje'..bas po tim delima..ali me neka imena asociraju na nesto sto mi se ne dopada
 
Ma jok..nema tu suda samo kao sto rekoh kad sagledam vise njih sa istim imenom..ne bih svom rodjenom detetu dao ime po nekome ko to ne 'zasluzuje'..bas po tim delima..ali me neka imena asociraju na nesto sto mi se ne dopada

Tvoje pravo georgjune.Recimo ja sam imao raznoraznih iskustava,sa osobama sa jednim imenom.I shodno tome, ne obracam preterano paznju na ime.Svako od nas ima neko samo iz njemu znanih razloga,omiljeno ime.E sada,postoje manje ili vise privlacna,odnosno zvucna imena.Ali razumem na sta si aludirao.
 
Poslednja izmena:
A šta ako duša ne postoji, šta onda čini čoveka? :(

Mislim, ja sam dovoljno plitak da sudim ljude po njihovom imenu jer ono sasvim pokazuje iz kakve sredine osoba potiče, a znate kako se kaže, ono sa iverom i kladom...

Ne bih se bas slozila sa tvojim misljenjem...:confused:
Niko nije sam sebi dao ime,vec su nam ga dodelili drugi...i ako se neko zove Vasilija ne znaci da je manje vredan od onog ko ima ime recimo Barbara ili Anabela...
 

Back
Top