Sebičnost..

tuzna_malla

Aktivan član
Poruka
1.062
Probudiš se srećan,veseo, čil, a onda vidiš nešto ovako:



..I dok mi ovdje razgalabmo o tome šta obući za Novu godinu, neko tamo doživljava nešto ovako...ljudi, možemo li išta učiniti ???
 
Moramo biti skromni i biti zahvalni sto imamo uposte sta da jedemo dok ko zna koliko ljudi umire od gladi...Jednom sam prisustvovala diskusiji nekih devojaka i dok je jedna rekla da ljudi po svetu nemaju sta da jedu, i da je to tuzno, druga je rekla u fazonu pa sta cemo sad nismo mi krivi sto smo rodjeni pod srecnom zvezdom....STRASNO
 
Ne znam tačno... Ne znam da li postoji neka humanitarna org. ili tako nešto...
Unicef... da, oni.. Imaš te njihove novogodišnje čestitke da kupiš, bar je bilo ranije, pa to ide za svu gladnu decu sveta....
Ali, dovoljno je da kreneš i od sopstvenog dvorišta...
Ima gladne dece i kod nas. Dece koja su željna neba, sunca, ljubavi...
Mislim, ona su bliža..
Bitno je da se promeni nešto. Da ne sediš skrštenih ruku..
Zato sam rekla za decu iz domova...
Možda imaju šta jesti i gde spavati, ali i dalje je tužno...
 
Dobro si me podsjetila za te cestitke,svakako cu kupiti nekolike...mada sam uvijek skepticna da li taj novac zaista ide tamo gdje treba..
I shvatam zasto ti govoris za pomoc djeci oko nas,ali ipak je situacija sa njima mnogo bolja nego kod ovih tamo,zato kazem..
 
Tema se ne odnosi samo na gladnu djecu u Africi,vec i na ljude koji svakodnevno moraju gledati takve prizore oko sebe,znajuci da sve sto ucine ipak nece biti dovoljno..
Питање је да ли ти људи морају да гледају такве призоре или је то њихов избор.
Па шта да ти кажем. Ми одавде стварно не можемо ништа за њих да учинимо.
Али, што си отишла тако далеко? По мени, прво треба почистити у сопственом дворишту.
А њима се може помоћи, али су неки ваљда закључили да се то баш и не исплати.
Колико знам и овде можеш да се пријавиш да волонтираш у разним установама.
Конкурси стално отворени. :)
 
Питање је да ли ти људи морају да гледају такве призоре или је то њихов избор.
Па шта да ти кажем. Ми одавде стварно не можемо ништа за њих да учинимо.
Али, што си отишла тако далеко? По мени, прво треба почистити у сопственом дворишту.
А њима се може помоћи, али су неки ваљда закључили да се то баш и не исплати.
Колико знам и овде можеш да се пријавиш да волонтираш у разним установама.
Конкурси стално отворени. :)

Ma poklanjam ja ovdje stvari-tipa odjeca,obuca,igracke crvenom krstu koji to rasporedjuje djeci u domovima u Crnoj Gori,ali generalno,kao sto rekoh,mislim da je ovdje situacija mnogo bolja nego tamo..kad vidim ovakve prizore na tv-u kao na one dvije slike, djeca ovdje mi izgledaju kao najsrecnija na svjetu u odnosu na one tamo..
 
jaka svrha postavljanja ovakve teme.
postavis temu i onda ispadnes kao human,tema se produzi na 10 dosadnih strana gde svako prica kako je to bas strasno i kako se treba boriti protiv toga i svi su humani i fini

a ovi sto jedu mrvljeno kamenje u sosu od prasine njima mnogo pomaze to dobrocinstvo.
pevaju po ceo dan kad se otvori ovakva tema,ko u onoj reklami za bonito kafu.
to naravno dok svi ne pocrkaju od gladi i herpesa.
ali nastavite,jako je humano oglasiti se.
 

Back
Top