Treba li Srbija da ulazi u nato pakt?

da li treba u nato?

  • da, treba

  • ne, ne treba

  • svejedno


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Sta ako to budu nametali kao uslov za eu..?
nato.jpg


Sta ako ovo budemo morali da razvijemo pre ulaska u eu?

Ako je uslov ulaska u EU da udjemo u Američki NATO pakt onda neću.
Ali ako je uslov da udjemo u EU tek kad zatvorimo SRS i SNS onda hoću.
 
Treba li Srbija da ulazi u nato pakt?

Ne i nikad . Odvratna mi je i pomisao na tako nesto .
EU uz obostrano postovanje dogovora i principa da , sadasnje stanje je neodrzivo i to smatram iskljucivom krivicom pojedinih korumpiranih birokrata iz Eu koji deluju kao produzena ruka NATO-a . Pre svega mislim na Engleze i pojedine aparatcike tipa Solana , Kacin i slicni .
Mada opet ako cemo tumaciti doslednu politiku srpske vlade Kosova kao neotudjivoh dela Srbije , mi jesmo u NATO-u .
 
Ako udjete u NATO - ja vas se odricem kao prijateljske nacije. Mene nitko nije pitao - da je, torpedirao bih onog Busha sto je parodirao na mom (Markovom) trgu nogom u rit! Od koga ce to vas ili mene NATO branit u buducnosti? Rusa? Pa i vasa i moja nacija imaju bolje odnose sa Rusima nego Amerima.. kakve gluposti.. zbljuvat cu se..
 
Иако нам је НАТО учинио толико штете и зла и иако изгледа логично да у такав савез не треба да улазимо , сматрам да треба да постанемо члан ,јер као мала земља не можемо себи да пријуштимо тај луксуз да бирамо с ким ћемо и где ћемо.

Као чланица НАТОа имамо право вета на неке одлуке (нпр. што се тиче примања нових чланица) што можемо искористити да од Русије измамимо још коју услугу саботирањем атлантских интеграција Грузије. Притом имамо право гласа и у осталим активностима савеза као и модернизацију војске , а да притом не морамо да шаљемо војнике ниукакав Афганистан ако то не желимо.

...да не помињем да као чланица можемо ефикасније да утичемо на повратак наше војске и полиције на Косово (оних 999) , а самим тим и на повратак протераних Срба и институција Србије.
 
Kako?

Pa zar predsednik vlade kraljevine Jugoslavije Dragiša svetković nije potpisao pristup trojnom paktu 25. marta 1941.?

Sa aspekta 41 , to je u Redu , ali iz vizure 44 to je jako glupo . Mislim da se blizi rasplet , a takodje mislim da je krajnje tupavo da mi ucestvukjemo u bilo kakvim raspletima kad vec do sad nismo ni uzivali blagodeti opredeljivanja .
Na primer .Grcka i Italija su uzivale sve blagodeti participiranja u NATO , a kad jednom zagusti , to jest , kada NATO bude trebao da ispuni svrhu svog postojanja , obe ove zemlje , ( ko i mnoge druge ) ima da zbrisu iz NATO pakta , bez da se osvrnu . Posto se taj dan neumito blizi , mislim da je stupidno , da mi sad ulazimo u jedan takav aranzman > da ne pricam da je jos i nemoralno .
 
Ulaskom u NATO postajemo gradjani drugog reda u sopstvenoj drzavi...interesi NATO-a postaju vazniji od nasih interesa...postajemo poligon za ispitivanje...da li neko to zeli?...NATO je u stvari novi vid kolonijalizma...i ima jos hiljadu razloga zasto ne treba ulaziti u NATO, pogotovu sa pozicija naseg geostrateskog polozaja i situacije u okruzenju...
 
Ulaskom u NATO postajemo gradjani drugog reda u sopstvenoj drzavi...interesi NATO-a postaju vazniji od nasih interesa...postajemo poligon za ispitivanje...da li neko to zeli?...NATO je u stvari novi vid kolonijalizma...i ima jos hiljadu razloga zasto ne treba ulaziti u NATO, pogotovu sa pozicija naseg geostrateskog polozaja i situacije u okruzenju...


Глупост.
 
Apsolutno treba da udjemo u NATO i to sto pre,
kao i nasi vojnici da se angazuju u mirovnim misijama po svetu.
A ne samo kako smo navikli, da drugi dolaze da nas mire.

Postoji opcija da smo pocetkom devedesetih svi usli u NATO,
da ne bi bilo ovih raznih ratova i bombardovanja `99god.
 
Poslednja izmena:
Ко би нормалан могау да пристане да уђе у савез са онима који су нас 78 дана бомбардовали ???

Осим Вука (оба) и Тадића - ал' они и нису нормални па се не броје ...

Да заборавих и оне црне птице-злослутнице : Кандић, Бисерко, Ковачевић, Лихт, Протић, Јовановић ... (у ***, има их много више) ...
 
Ulaskom u NATO postajemo gradjani drugog reda u sopstvenoj drzavi...interesi NATO-a postaju vazniji od nasih interesa...postajemo poligon za ispitivanje...da li neko to zeli?...NATO je u stvari novi vid kolonijalizma...i ima jos hiljadu razloga zasto ne treba ulaziti u NATO, pogotovu sa pozicija naseg geostrateskog polozaja i situacije u okruzenju...

bas zato treba da udjemo
 
MISLIM DA NE TREBA DA SRBIJA ULAZI U NATO,A OPET KAŽU DA KUD
SVI TUD I MALI MUJO.
ŠANSE NEMA DA RUSIJA DOZVOLI SRBIJI DA UĐE U NATO PAKT,UBEĐENA SAM DA NAM JE TO JASNO DANO NA ZNANJE.
BITJEMO LIVADICA U SRED ŠUME GDE ĆE STOKA MOĆI I DALJE BEZBRIŽNO DA PASE.

Pa Rusi to ne mogu da zabrane . . Ni do sad se nisu bavili zabranama . Oni mogu da zahladne odnose , ali nisu do sad odlucivali umesto nas . Upravo NATO i EU su ti koji zabranjuju , prete , komanduju . Ima bezbroj primera
 

Back
Top