Čiji kompliment uvažavate???

BORKETA

Veoma poznat
Poruka
14.663
Mi zene volimo komplimente. Ne znam kakvi su u pogledu toga muskarci ali predpostavljam da svi volimo da dobijemo kompliment. Neki su kurtoazni, neki iskreni, neki receni tek onako...
Zene su sklone tome da kazu da cene vise zenski kompliment jer je to tek pravi kompliment, dok ima i onih koje vole samo muske komplimente, mislim najvise im oni prijaju.
Svi u svojoj blizoj i daljoj okolini imamo nekog cije misljenje uvazavamo pa ga zato pitamo kako stvarno izgledamo i ko je to vama.
Ja imam svoje repere, kada bi mi mama rekla bas lepo izgledas, to bi mi odmah znacilo da sam se ugojila da treba da smrsam (voli zena malo da me ima) al ja ne volim i nikad oko toga nismo mogle da se slozimo. Imam neke poznanice koje bi uvek rekle da dobro izgledam i kad ja znam da ne izgledam pa mi njihovo misljenje ni ne dodje do mozga. Volim muski kompliment ali kada je stvaran a ne kada nesto hoce da dobije time :rumenko: a volim i zenski kompliment ali samo od retkih osoba koje su mi izuzetno bliske i drage a to su moje najbolje drugarice jer u njih sam jedino sigurna da su iskrene kada ga kazu.
Koji su bitniji muski ili zenski komplimenti i koga najradije pitate za misljenje u vezi izgleda???
 
Mi zene volimo komplimente. Ne znam kakvi su u pogledu toga muskarci ali predpostavljam da svi volimo da dobijemo kompliment. Neki su kurtoazni, neki iskreni, neki receni tek onako...
Zene su sklone tome da kazu da cene vise zenski kompliment jer je to tek pravi kompliment, dok ima i onih koje vole samo muske komplimente, mislim najvise im oni prijaju.
Svi u svojoj blizoj i daljoj okolini imamo nekog cije misljenje uvazavamo pa ga zato pitamo kako stvarno izgledamo i ko je to vama.
Ja imam svoje repere, kada bi mi mama rekla bas lepo izgledas, to bi mi odmah znacilo da sam se ugojila da treba da smrsam (voli zena malo da me ima) al ja ne volim i nikad oko toga nismo mogle da se slozimo. Imam neke poznanice koje bi uvek rekle da dobro izgledam i kad ja znam da ne izgledam pa mi njihovo misljenje ni ne dodje do mozga. Volim muski kompliment ali kada je stvaran a ne kada nesto hoce da dobije time :rumenko: a volim i zenski kompliment ali samo od retkih osoba koje su mi izuzetno bliske i drage a to su moje najbolje drugarice jer u njih sam jedino sigurna da su iskrene kada ga kazu.
Koji su bitniji muski ili zenski komplimenti i koga najradije pitate za misljenje u vezi izgleda???

Zavisi od iskrenosti i ukusa osobe, nije bitno da li je muško ili žensko..

One što prate šablone, ne pitam i ne uvažavam..samo one koje spoljašnjost
ne sprečava da dopru do same suštine i osmotre da li po stoji ravnoteža tj.
lepota i sklad u predstavljenom :D
 
Uh, narcisiodno, ali svoje i partnera koji imaju osecaj za modu i stil.. :aha:
Sama imam izrazenu svest o svom telu, realno znam sta mi stoji i nekad iako preteram , znam da sa preterala ali tako trenutno zelim (npr jaci karmin u 12 prepodne )...
Verujem u savrseni sud svoje majke koja je moj modni konsultant, a drugarice i ne ukljucujem previse.. U shopping idem ili sama ili sa majkom...
 
Ako je iskren i sto je jos važnije bezinteresan, godi mi.
Ali, ako nanjušim da se iza toga krije bilo kakav interes, ocekivanje ili kompliment za kompliment- poludim. :D

Problem je sto se uvek javi odredjena sumnja, mozda i neopravdana.
 
a vi mislite na komplimente vezane samo za spoljašnji izgled?
dobro...tu su meni bitniji oni koji dolaze sa ženske strane (mada nisam gadljiva ni kad mi neko od muških kaže nešto lepo). ali, kad je pametan potez ili zaključak u pitanju, onda to mora da bude vezano za osobu koja mi intelektualno imponuje.
na žalost, to su obično muškarci.
 
A majke ti, sve volite iskrene...a kako cete znati da su iskreni...?

Ako ti kaze da si ruzna, da ti nesto ruzno stoji, da je bolja bila stara frizura ili sl., onda ces ti da pomislis da je to sigurno iz ljubomore, zavisti, neznanja, neukusa i naci ces milion razloga da osporis to misljenje...Znaci, kompliment iskren je samo ono sto se podudara sa tvojim ukusom...? Aha...A ono je samo suvisan komentar, jel...?
 
A majke ti, sve volite iskrene...a kako cete znati da su iskreni...?

Ako ti kaze da si ruzna, da ti nesto ruzno stoji, da je bolja bila stara frizura ili sl., onda ces ti da pomislis da je to sigurno iz ljubomore, zavisti, neznanja, neukusa i naci ces milion razloga da osporis to misljenje...Znaci, kompliment iskren je samo ono sto se podudara sa tvojim ukusom...? Aha...A ono je samo suvisan komentar, jel...?

:lol:
Istina.
Imala sam drugaricu koja je bila malo vise punija,kad god bi joj neko rekao da joj ne stoji neka kombinacija,
ona bi rekla kako su svi ti ljudi samo ljubomorni na nju.
 
Ne lupetaj...znaci, komplimente primas samo od osobe koju poznajes 100 godina...? I sta se koji moj oseti...? :roll:

Treba iskustva za davanje ili primanje komplimenta...? :dash:
ne lupetam. nepoznata osoba može da mi uputi kompliment koji ja apstrahujem trenutno. i nemaš pravo da tako razgovaraš sa mnom...nisam ti ja drugarica.
a to što ne možeš da osetiš da li je nešto iskreno ili nije - imaš grdan problem.
 
a to što ne možeš da osetiš da li je nešto iskreno ili nije - imaš grdan problem.

Ajde se sad lepo zapitaj koliko puta si dala " iskren komplimet " i da si to zaista mislila, i koliko puta si rekla isto to nazovi iskreno, samo zato sto se to na neki nacin ocekivalo od tebe, ili je situacija podrazumevala...E, sad, jel vidis kako svi ponekad budemo glumci...? Nekad NECES da kazes ISKRENO da ne bi povredila osobu ili sujetu te osobe...nekad si ISKREN, ali to izaziva kontraefekat...Dakle, tebi iskrenost prija sve dok je pozitivna po tebe...ovo pstalo je sta LAZNO...? Malo njih je REALNO da bi provalili ISKRENOST komplimenta...

I najzad, covek veruje u ono u sta zeli da veruje...a to je izvrsni alibi za komplimente...:bye:
 
Ajde se sad lepo zapitaj koliko puta si dala " iskren komplimet " i da si to zaista mislila, i koliko puta si rekla isto to nazovi iskreno, samo zato sto se to na neki nacin ocekivalo od tebe, ili je situacija podrazumevala...E, sad, jel vidis kako svi ponekad budemo glumci...? Nekad NECES da kazes ISKRENO da ne bi povredila osobu ili sujetu te osobe...nekad si ISKREN, ali to izaziva kontraefekat...Dakle, tebi iskrenost prija sve dok je pozitivna po tebe...ovo pstalo je sta LAZNO...? Malo njih je REALNO da bi provalili ISKRENOST komplimenta...

I najzad, covek veruje u ono u sta zeli da veruje...a to je izvrsni alibi za komplimente...:bye:

ovo nije tema na 'filozofiji'. moja malenkost ne deli komplimente često, a kad nešto kažem (što se ne odnosi samo na komplimente) - kažem iskreno. mnogo je lakše, nego da se osećam ljigavo govoreći neistine i laži.
neki se naljute, a neki ne kad kažem nešto što ne žele da čuju, ali...idemo dalje.
 

Back
Top