Pasta za zube ili sapun?

Ako mislis jezika onda je dovoljno to dok peres zube pastom da nekoliko puta prodjes i jezik, kazu da su tu ujutru svi toksini iz organizma koje treba ukloniti i ne uneti u organizam. Tako mi je bar rekla drugarica koja je farmaceut. Znaci ne mora nista specijalno za jezik dovoljno je kad peres zube pastom da predjes i jezik a posebno je to vazno ujutro.
 
kasicicu ako nemas rende za jezik. :mrgreen:

ne ozbiljno, ima raznoraznih tongue cleaner-a kojima fizicki odstranjujes "necistoce" sa jezika, mislim ono na cetkicama je smesno...
tongue_cleaner.jpg
merchandizer:68529.jpg


6tts-380.jpg
 
Od kada bree tolike naslage na jezicima da treba rende..ja i dalje samo cetkicu ..pastu i tecnost za ispiranje usta..uglavnom plavu ..po nekada i zelenu ..pa kad mi god padne u kupatilu u vidno polje ja ..izgrgoljam usta i jezik i sve....kakva rendeta..samo bi povredila moj nezni jezicak..sve je to industrija..redovno pranje zuba...ispiranje i 2 x kod stomatologa godisnje i ..nece da treba rende..
 
Негде се сећам да је писало да не треба језик прати четкицом јер га надражује, већ да треба користити обичну кафену кашичицу уз често испирање млаком водом.

А са тим "токсинима"... има и нека алтернативна метода да се ујутру по устајању узме гутљај сунцокретовог или маслиновог уља и да се мућка по устима, кроз зубе и преко језика 10-так минута и потом испљуне, а уста добро исперу.
 
I ja sam to čitala. važno je da je ulje hladno ceđeno, a ne rafinisano.

Uzgred: poznajem jednog čoveka, koji u životu nije oprao zube! Ima 75 godina, i sve svoje, vrlo bele i pravilne zube - skoro je otišao prvi put u životu kod zubara (zubarka pokušala da mu izvadi vilicu, mislila da je veštačka :lol: ), da mu skinu kamenac, i ispoliraju zube! Pa, sad....rende....:think:
 
Ako mislis jezika onda je dovoljno to dok peres zube pastom da nekoliko puta prodjes i jezik, kazu da su tu ujutru svi toksini iz organizma koje treba ukloniti i ne uneti u organizam. Tako mi je bar rekla drugarica koja je farmaceut. Znaci ne mora nista specijalno za jezik dovoljno je kad peres zube pastom da predjes i jezik a posebno je to vazno ujutro.

jest',pređem par puta četkicom,iako budi poriv za povraćanjem
 
naslage na jeziku dosta govore o stanju našeg organizma, pa poznavaoci tačno mogu da odrede prema boji naslaga i mesta na kojima su najintezivnije o kojem se oboljenju radi. dakle, svako ko ima naslage na jeziku, bez obzira na redovnu higijenu usta, ima neki zdravstveni problem.
ali, za zdrave ljude je sasvim dovoljna pasta i četkica. za bolesne - lekar.
 
i ja sve gledam pa se pitam...
a kako se to koristi...:think:
mislim na ovo poslednje, sareno
btw...kakve veze ima sapun sa pranjem zuba?

to ti je za...kad mnogo psujes:hahaha:

Негде се сећам да је писало да не треба језик прати четкицом јер га надражује, већ да треба користити обичну кафену кашичицу уз често испирање млаком водом.

А са тим "токсинима"... има и нека алтернативна метода да се ујутру по устајању узме гутљај сунцокретовог или маслиновог уља и да се мућка по устима, кроз зубе и преко језика 10-так минута и потом испљуне, а уста добро исперу.

jeste za kasicicu ja lepo rekla, a svi se uhvatili za rende (rende da koristite sa cilit bengom)
 
Poslednja izmena:

Back
Top