Spijuni..medju nama ..

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.592
Da niste mozda Bond..James Bond..? sala ..sala..a mozda i nije..:D

Da li biste voleli da se time bavite i da li vas je neko nekad u tom smislu vrbovao?
Plasite li se otvaranja dosijea i onoga sto bi tamo o sebi mogli da procitate?
Kako biste odreagovali kada bi saznali da vas je neko vama drag ili blizak spijunirao i uhodio, a podatke o vama dostavljao tamo "gde treba"?
 
Da niste mozda Bond..James Bond..? sala ..sala..a mozda i nije..:D

bolji je batman :manikir:

Da li biste voleli da se time bavite i da li vas je neko nekad u tom smislu vrbovao?

ne bih voljela, ne vjerujem da je iko normalan ako iko uopste jeste :lol:

Plasite li se otvaranja dosijea i onoga sto bi tamo o sebi mogli da procitate?

nemam dosije :cool:

Kako biste odreagovali kada bi saznali da vas je neko vama drag ili blizak spijunirao i uhodio, a podatke o vama dostavljao tamo "gde treba"?

jedina osoba za koju ne bih htjela da zna neke stvari je moja ex psihologica,
jer bi je povrijedile
mozda
a mozda i ne bi... u tom slucaju bi mi bilo drago da zna :cool:

inace, ne bih voljela da imam nekog internet manijaka za stalkera, ili bilo kog drugog manijaka
 
Da li biste voleli da se time bavite i da li vas je neko nekad u tom smislu vrbovao?
Plasite li se otvaranja dosijea i onoga sto bi tamo o sebi mogli da procitate?
Kako biste odreagovali kada bi saznali da vas je neko vama drag ili blizak spijunirao i uhodio, a podatke o vama dostavljao tamo "gde treba"?

spijuni su do 50-tih godina XX veka imali smisla... i delovalo je sve to bas ql... posebno u WWII... bili su face i tako...

danas, u doba satelita, interneta, kreditnih kartica i beskonacnih nacina da dodjes do informacije, nekako to gubi smisao... a i sad smo global... nema sukobljenih... osim ponekad... a i to je farsa, doduse krvava...

ova druga pitanja - ja sam toliko, spijunski gledano, beznacajna osoba, da je praviti dosije o meni odlican razlog da neko izgubi posao zbog tracenja resursa :D
 
ona pesma..volio bih da sam Đems bond...prokleti tajni agent... ( :
gledao sam ovaj novi film, sa d.k., nekad su bili inventivniji u opremi, sad soni&erikson vr' brate...u srbiji svako ima nekoga, u bližoj ili daljoj familiji, ko radi u službi....a ovo što poistovećuješ sa radom u službi-praćenje, prismotra, prisluškivanje, to su obični policijski metodi i za to se obučavaju žandari..poso službe je kompleksniji...inačke, ša je dobro u službi..raditi tamo i za službu je fino jer su usluge operativaca, stručnih ljudi, a tu ima najraznovrsnijih specijalnosti, uvek tražene ..i onda nema penzije....uvek aktivni ljudi..
 
mozda je gledala ONAJ film sa met dejmonom...

Gledala sam ja mnoge filmove..i decije i ljubavne i...:p..

Nego zamisli da kojim slucajem saznas da imas dosije i da te je drukao tebi neko blizak..ha..zar ne bi bilo teskog razocaranja..mislim.bez obzira da li je imao sta ili ne..ovo ne mislim licno na tebe da se razumemo.. iako sam te citirala..vec na sve Nas..sigurno da niko ne bi bio odusevljen.Licno se ne bojim toga..i briga me..mirno spavam ali..tu je pitanje poverenja .odanosti i lojalnosti..meni je to onaj krajnji niski cin..a onome ko bi mi to uradio ..njemu bi..zna se..dozivotno mars iz mog zivota...i ne bih se bavila tim .jer nije to kao na filmovima..to je najobicnije njuskanje.po tudjem zivotu..i vucaranje.Znaci Bond i dalje samo na filmu..mada je kao sto Moonja rece..ovaj zadnji bio ocajan...i tacno je da savremenom tehnologijom..satelitima i ostalim sredstvima ovaj "posao" gubi na vaznosti..mada strucnjaci kazu da je ljudski faktor u tome jos uvek..neprevazidjen..Ja citala o tome na Googlu..majke mi...:lol::lol:
 
Da niste mozda Bond..James Bond..? sala ..sala..a mozda i nije..:D

Da li biste voleli da se time bavite i da li vas je neko nekad u tom smislu vrbovao?
Plasite li se otvaranja dosijea i onoga sto bi tamo o sebi mogli da procitate?
Kako biste odreagovali kada bi saznali da vas je neko vama drag ili blizak spijunirao i uhodio, a podatke o vama dostavljao tamo "gde treba"?
Niko me nije vrbovao, kao klinac sam maštao o tome, posle ne. Kad bih saznao da me je neko špijunirao verovatno bih prekinuo svaki kontakt s tom osobom.
 
Da niste mozda Bond..James Bond..? sala ..sala..a mozda i nije..:D

Da li biste voleli da se time bavite i da li vas je neko nekad u tom smislu vrbovao?
Plasite li se otvaranja dosijea i onoga sto bi tamo o sebi mogli da procitate?
Kako biste odreagovali kada bi saznali da vas je neko vama drag ili blizak spijunirao i uhodio, a podatke o vama dostavljao tamo "gde treba"?
Стицајем околности имала сам мало увида у тај свет...и не привлачи ме. :confused:

Мислим да би онај који би ме шпијунирао умро од досаде! :lol:
 
Ne postoje informaciono nevazne osobe....

Vrbovanje postoji ali nije po kriterijumima ljubavi i hobija....niti je Dzems Bond....idila....
Postoje razne uloge i razni ljudi se biraju za razne uloge...
Samo kod Bonda postoji Bond koji je ebac , ali je i hladni ubica , pa onda humorista, pa onda i patriota...
Nije lako doneti odluku da se neko ubije, a kamoli da se ubije za stvarno....

Informaciono osmatranje pojedinca je danas , zbog ovakve robovlasnicke politike odmetnute od naroda , uobicajeno , ukljucujuci i potpuno paralisanje grada kad neka jajara hoce da ide u neku od javnih ustanova....(makar i u gradsku zgradu vodovoda ....).

Svaki nedostatak informacionog osmatranja se resava smanjenjem sloboda....

To smanjenje sloboda moze ici do tolikog nivoa da se zove maltretiranje ili tiranija....

Na kraju pitanje, da li bi voleli da se zna ko je kakav ili bi voleli da se ne zna ko je kakav, pa da onda naravno svi ljudi budu tumaceni po najgorem iz drustva....?
 
Da niste mozda Bond..James Bond..? sala ..sala..a mozda i nije..:D

Da li biste voleli da se time bavite i da li vas je neko nekad u tom smislu vrbovao?
Plasite li se otvaranja dosijea i onoga sto bi tamo o sebi mogli da procitate?
Kako biste odreagovali kada bi saznali da vas je neko vama drag ili blizak spijunirao i uhodio, a podatke o vama dostavljao tamo "gde treba"?
Meni otvorili pre neki dan "medicinski dosije" i čita ona lekarka zblanuta - šta je ovo, kakva te sisata mlekarka tukla? :eek:
Sledeće - šta bi sa ovom kilom? :eek:
Hm, jesi li sredila ovu žlezdu? :eek:

Kad malo razmislim, baš bih volela da slične informacije ubuduće imam samo za sebe.
 
ali..tu je pitanje poverenja .odanosti i lojalnosti..
heh... nedavno sam postovala na nekoj temi gde se (jopet) pricalo o prevarama i jos se nisam oporavila od smora...
mislim slicno tebi, ali mi je pala na mozak jos jedno pitanje - a kako bi reagovala da saznas da ti je muz spijun? ali ono, saznas nakon 10-15 godina braka? :)
mislim, nije nista cinkao tebe, nego ti je samo precutao... cime se u stvari bavi... i opet mi u glavi film, ali sad sa svarcijem i dzejmi li kertis...
 
heh... nedavno sam postovala na nekoj temi gde se (jopet) pricalo o prevarama i jos se nisam oporavila od smora...
mislim slicno tebi, ali mi je pala na mozak jos jedno pitanje - a kako bi reagovala da saznas da ti je muz spijun? ali ono, saznas nakon 10-15 godina braka? :)
mislim, nije nista cinkao tebe, nego ti je samo precutao... cime se u stvari bavi... i opet mi u glavi film, ali sad sa svarcijem i dzejmi li kertis...

Mogla bi da se sada zezam na pitanje..u smislu ako je kao Bond..tj.Son Koneri i slicni njemu ..onda bi mu oprostila..:D a ozbiljno..ne znam ..nisam razmisljala tako..a sada na brzaka razmisljam ovako ..paaa....posle 10 ili 15 godina braka da saznam bilo sta vazno o osobi sa kojom zivim..imam decu i gradim,stvaram neku nasu pricu bilo bi za mene porazavajuce ..znacilo bi da ga nisam ni poznavala ..da sam zivela sa strancem..da medju nama ima tajni..makar i onih koje se moraju ..mada ne vidim zasto bi se moralo..precutkivati..pitala bih se onda dalje..sta jos krije od mene i sta sve jos radi a da ne zanam i tako.i sta jhe sve uradio...to je jedan krug..mozda bi na to pitanje bolje mogle da odgovore udate zene .za krimi inspektore..specijalce ..tajnu policiju i slicno..ja znam da ne bih volela da se moj muz bavi takvim poslom..kao ni ja ..ja sam vise za posao prsa uz prsa i romantiku..:per: film sa svarcijem i li kertis je simpa..gledala sam ga ali to je film..nije zivot..
 
misim...tarmirićmi..a što posao u službi doživljavate kao posao najtežih likvidatora i zločinaca?? tu ima različitih profila i različitih zanimanja. zamislite da vam muž saošti da radi za tajnu slžbu i da mu je zadatak da svakog dana prati sve vesti iz ekonomije i politike, kulture.. tako što čita dnevnu štampu...samo to da radi, čita- podnosi izveštaj šta je pročitao, označava tekst gde je nešto interesantno, arhivira i prosleđuje radi daljeg praćenja događaja.... i podnosi referat načelniku za bezbednost tog i tog resora...i kad bi vam to rekao vaš m, da se time bavi..omrzli biste ga iz dna duše..mada, baš taj posao obično rade žene..al ajde..i sad sazna muž..i razvede se....tamo ima fizičara. elektrotehničara, matematičara...ma svih zanimanja..najveći žbirovi su po učmalim kancelarijama i doo-vima i ostalim firmama..tamo leže kukavičja šijunska jaja...imala lexa neku temu..šta ako je on religiozan, a vi niste..misim, prepreke u ljubavi i braku su meni baš bezveze, ako su tog tipa čime se neko prof. bavi..(osim da nije baš najokoreliji krimos)....a i nema više '48....i nije ovo baš lat. amerika, mada liči, ali bez obzira..nema tog vrsta policajčenja...šta sfe ljudi ne znaju jedni o drugima, a žive zajedno..eh.. ( :
 
Па није ово ''Господин и госпођа Смит''.

Људи су стално запослени, рецимо као оперативци ДБ, примају регрес и топли оброк, деца им примају пакетиће од фирминог Деда Мраза... и њихове жене, наравно, знају где су им запослени мужеви и преко које фирме су им деца осигурана. Можда не знају чиме се КОНКРЕТНО баве...али је, верујем, веома мали број људи чији најближи ЗАИСТА не знају где раде и шта раде...;)
 

Back
Top