Psi lutalice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

CURSE

Aktivan član
Poruka
1.491
Poshto mi se chini da se situacija previshe otela kontroli interesuje me da li neko zna koga kontaktirati, i da li iuopshte postoji sluzba koja se bavi choporima pasa lutalica?
Dolazim u situaciju da vec par meseci ne smem da odem ni do prodavnice, zaobilazim pola bloka da bi otishla do stanice...itd...
Molim vas nemojte mi objashnjavati kako ne trebam da se plashim, i kako je divno brinuti se o napushtenim psima, jer tu pricu zaista ne mogu da slusham, niti da je upotrebim.
Da li neko od vas ima slichnih problema i shta predlazete (sem sterilizacije i objeshnjenja da ljudi ne trebaju da se plashe). Meni pada na pamet da se sakupi dovoljno sluchajeva i da se pricha preda novinama.
 
Zar ne postoje shinteri u Bg -u?
U poslednjih par godina se situacija toliko otela kontroli, pa se u bloku od 2, 3 psa namnozio chitav chopor od 10 -15 lutalica. I nimalo nije vishe naivno.
Npr. Kada su u blizini mala deca, napadaju bilo kog choveka koji prolazi. Mada vishe nema pravila. Primetila sam da ljudi koji drze pse u kuci, vishe ne smeju te pse da shetaju po bloku. Mene pre par meseci u prolazu bez ikakvog lajanja ili rezanja ujeo za dupe. Znam da smeshno zvuchi, ali nije ni malo smeshno.
Drug je pre par nedelja pao sa motora,i slomio rame, jer ga je napao chopor pasa....
Shto je najstrashnije, gde god da sam pokushala da izguglam, negde ne postoji institucija koja se bavi ovim problemima.
 
Poslednja izmena:
nisam iz bg, al u našem malom mestu, videla sam da pse lutalice kupe u kombi na kom piše Veterinarska inspekcija. Verovatno šinteri rade u okviru ove službe....ako ne, oni će reči kome treba da se obratiš....
ruglo je, nema šta
 
Ti kucici laju i napadaju,jer su isfrustrirani i izmuceni,i to im je jedini nacin odbrane.;)

Jes,ujeo te za dupe iz cista mira...:confused:
Mene nijedna lutalica nije napala,gde god da odem...
Verovatno samo imas bezrazlozni strah od njih,sto oni i osete. Ili osete da ne volis pse.

A sinteri...Ne smem da mislim kako se ponasaju prema psima u kafilerijama,jer mi suze krenu na oci.:sad2::dash:
 
Ti kucici laju i napadaju,jer su isfrustrirani i izmuceni,i to im je jedini nacin odbrane.;)

Jes,ujeo te za dupe iz cista mira...:confused:
Mene nijedna lutalica nije napala,gde god da odem...
Verovatno samo imas bezrazlozni strah od njih,sto oni i osete. Ili osete da ne volis pse.

A sinteri...Ne smem da mislim kako se ponasaju prema psima u kafilerijama,jer mi suze krenu na oci.:sad2::dash:

Da, ujeo me pas iz chista mira. Prolazila sam u sred bloka, sa mp3 -em u ushima, i verovatno nisam chula rezanje. 2 psa koja su lezala na nekoj zardinjeri su skochila sa nje, meni iza ledja, jedan je stao ispred mene, a drugi me u skoku ujeo. Naravno nije stigao da zagrize jako, jer sam ona isprepadana izvrishtala pa se i on prepao.
Tortura je pochela josh pre par godina kada su stanari ulaza pocheli da hrane par pasa koje drze u ulazu, nevezane. Ti psi su mirni kad su na ulici, ali recimo godinama niko ne sme da prodje stepenicama preko tog sprata jer pas laje, rezi, preprechi put choveku, a komshinica koja ga chuva mora da izadje i da ga smiri da bi neko proshao.
Josh tada sam vodila raspravu da ce takvo ponashanje dovesti do toga da ce se formirati chopor koji nece biti uopshte tako mirpoljubiv kao par pasa. Niko me nije slushao. Ono shto jeste problem je to shto psi kada su u choporu pochinju da se ponashaju sasvim drugachije. Brane svoju teritoriju itd...Naravno to svi znamo.
Ono shto mi nije jasno u celoj ovoj prichi je sledeca stvar. Kako to da dolazimo u vreme gde psi imaju veca prava od ljudi? U bilo kojoj zemlji u inostranstvu chovek ima pravo da tuzi choveka za nanashen "dushevni bol", a ovde niko ne obraca paznju na toliko ljudi koji se osecaju ugrozeno.
Nisam otvorila ovu temu da bi se raspravljala, vec da bi stupila u kontakt sa ljudima koji dele moje mishljenje.
 
Poslednja izmena:
Poshto mi se chini da se situacija previshe otela kontroli interesuje me da li neko zna koga kontaktirati, i da li iuopshte postoji sluzba koja se bavi choporima pasa lutalica?
Dolazim u situaciju da vec par meseci ne smem da odem ni do prodavnice, zaobilazim pola bloka da bi otishla do stanice...itd...

A koji blok je u pitanju
 
Uopste mi nije jasno zasto se oko toga prave tolike galame!
Pa uzmi malo i hrani te pse pa te nece dirati i idi malo leci svoj strah!
Sad ispade da na Novom Beogradu niko ne sme da izadje iz zgrade i stana jer ce ga pas pojesti!
To je samo strah jer se on vise plasi tebe nego ti njega, kad bi bilo malo odgovornijih ljudi mozda nebi ni bilo lunjalica!
Evo gde zavrse svi ti psi koji tebi smetaju!
 

Prilozi

  • kafilerija.jpg
    kafilerija.jpg
    40,8 KB · Pregleda: 10
  • Thumb_kafilerija.jpg
    Thumb_kafilerija.jpg
    21,1 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:
Jao Boze:sad2: Jadni mali psi :( Mada mogu da razumem postavljaca teme...ma koliko voleo zivotinje i ma koliko umeo sa njima, zastrasujuce je kada te okruzi copor gladnih i izmucenih pasa; oni nisu krivi, to je cinjenica, a nisi ni ti kriv sto si se nasao u toj situaciji. Uslovi za pse u sinteraju su grozomorni, ja znam da i u drugim zemljama napustene - narocito agresivne - zivotinje koje ne uspeju da udome u principu uspavljuju. S tim sto im makar pruze mogucnost da spavaju u toplom i suvom, da ne budu gladni ni bolesni pre donosenja odluke o tome da li ce ih uspavati ili ce biti udomljeni. Kod nas nisu postedjeni uzasnih uslova zivota. I smrti.
Strahovito me to pogadja....
 
Jao Boze:sad2: Jadni mali psi :( Mada mogu da razumem postavljaca teme...ma koliko voleo zivotinje i ma koliko umeo sa njima, zastrasujuce je kada te okruzi copor gladnih i izmucenih pasa; oni nisu krivi, to je cinjenica, a nisi ni ti kriv sto si se nasao u toj situaciji. Uslovi za pse u sinteraju su grozomorni, ja znam da i u drugim zemljama napustene - narocito agresivne - zivotinje koje ne uspeju da udome u principu uspavljuju. S tim sto im makar pruze mogucnost da spavaju u toplom i suvom, da ne budu gladni ni bolesni pre donosenja odluke o tome da li ce ih uspavati ili ce biti udomljeni. Kod nas nisu postedjeni uzasnih uslova zivota. I smrti.
Strahovito me to pogadja....

e tako i treba
i potpuno se slažem, baš si lepo rekla, tj napisala
 
Jao Boze:sad2: Jadni mali psi :( Mada mogu da razumem postavljaca teme...ma koliko voleo zivotinje i ma koliko umeo sa njima, zastrasujuce je kada te okruzi copor gladnih i izmucenih pasa; oni nisu krivi, to je cinjenica, a nisi ni ti kriv sto si se nasao u toj situaciji. Uslovi za pse u sinteraju su grozomorni, ja znam da i u drugim zemljama napustene - narocito agresivne - zivotinje koje ne uspeju da udome u principu uspavljuju. S tim sto im makar pruze mogucnost da spavaju u toplom i suvom, da ne budu gladni ni bolesni pre donosenja odluke o tome da li ce ih uspavati ili ce biti udomljeni. Kod nas nisu postedjeni uzasnih uslova zivota. I smrti.
Strahovito me to pogadja....

Odlican post, slazem se:super:
 
Onaj koji je najblize karton city -u...:confused:

19a???


E mene tu pre neke 3 godine ujeo pas.Dole prema stanici ka Sava Centru ja lagano isao i ispred mene neka tri dzukca bleje ...nisam nesto posebno ni obracao paznju ...medjutim cim sam ih prosao jedan me sa ledja iz cista mira ujeo za nogu tj sva sreca ja sam brzo cimnuo nogu pa nije stigao da stisne tako da mi je ostao samo trab zuba kao ogrebotine malo zahvaljujuci i debeloj trenerci sto sam imao. Naravno taj pas vise nije ziv. :D
Na NBGD svaki blok ima minimum jedan copor. Secam se pre jedno godinu i po u bloku 28 jednog coveka kad su napali isto iz cista mira..ovaj se jedva odbranio.
Mada ajde kad napadnu nekog starijeg taj covek ce uglavnom znati nekako da se odbrani ali zajebano je ako napadnu dete posto ce isto od straha poceti da bezi a tada je tek nadrljalo.
A ono sto je neko gore pomenuo da treba kao da im dajem hranu pa me nece napadati.....to mu dodje kao da sad ja tome kazem daj mi svaki dan minimum 1000 dinara pa te necu mlatiti kad izadjes iz zgrade.
 
Uopste mi nije jasno zasto se oko toga prave tolike galame!
Pa uzmi malo i hrani te pse pa te nece dirati i idi malo leci svoj strah!
Sad ispade da na Novom Beogradu niko ne sme da izadje iz zgrade i stana jer ce ga pas pojesti!
To je samo strah jer se on vise plasi tebe nego ti njega, kad bi bilo malo odgovornijih ljudi mozda nebi ni bilo lunjalica!
Evo gde zavrse svi ti psi koji tebi smetaju!

Nemam uopshte vishe nikave samilosti ni za pse, ni za ljude koji se o njima brinu, jer ti ljudi nemaju samilosti imaju za mene, i mnoge neduzne koji se slazu sa mnom.
....

Chovek uvek treba u naseljenom mestu da bude na prvom mestu.
Nekad su ljudi toliko poshtovali svoje stanare da se znao i poshtovao kucni red od 2-5. Sada odredjena kolichina gradjana nije u stanju da isposhtuje ni osnovne zahteve koji bi trebali da budu ispunjeni u jednom naselju.
Ne mozesh mi prosipati ni sa kakvim pravom srceparajucu prichu o zashtiti pasa, kada time ugrozavash druge ljude koji se ne slazu sa tim. Jer to pravo u velikim gradovima nikad nije ni postojalo.
Dolazimo do krajnosti gde i vlasnici kucnih pasa imaju problema da shetaju svoje ljubimce napolju. Gde zene ne smeju da shetaju svoju decu bez pratnje. Gde odrasli ljudi ne smeju da prodju kroz sopstveno stepenishte zgrade godinama. Gde mladic lomi rame jer ga je napao chopor pasa dok je kretao u grad iz svog bloka motorom. Lutalice napadaju majku sa bebom u kolicima. Ti to nazivash altruizmom?
Ja zaista molim sve one koji se slazu sa mnom da se jave na temi, jer ne postoji nikakv argument koji zdrav razum moze da usvoji kao pravedan i ispravan u ovakvoj situaciji. Mi ne zivimo u selu ili u shumi!
 
Poslednja izmena od moderatora:
19a???


E mene tu pre neke 3 godine ujeo pas.Dole prema stanici ka Sava Centru ja lagano isao i ispred mene neka tri dzukca bleje ...nisam nesto posebno ni obracao paznju ...medjutim cim sam ih prosao jedan me sa ledja iz cista mira ujeo za nogu tj sva sreca ja sam brzo cimnuo nogu pa nije stigao da stisne tako da mi je ostao samo trab zuba kao ogrebotine malo zahvaljujuci i debeloj trenerci sto sam imao. Naravno taj pas vise nije ziv. :D
Na NBGD svaki blok ima minimum jedan copor. Secam se pre jedno godinu i po u bloku 28 jednog coveka kad su napali isto iz cista mira..ovaj se jedva odbranio.
Mada ajde kad napadnu nekog starijeg taj covek ce uglavnom znati nekako da se odbrani ali zajebano je ako napadnu dete posto ce isto od straha poceti da bezi a tada je tek nadrljalo.
A ono sto je neko gore pomenuo da treba kao da im dajem hranu pa me nece napadati.....to mu dodje kao da sad ja tome kazem daj mi svaki dan minimum 1000 dinara pa te necu mlatiti kad izadjes iz zgrade.

Da...
 
Takodje moram da kazem da borce za zastitu zivotinja ne podrzavam onda kada te zivotinje ugrozavaju mir, zdravlje, bezbednost ljudi.
A vazi i obrnuto

Pa shta onda uraditi, poshto nijedna mera koju su pokushali nije urodila plodom? A situacija se otela kontroli.
Ja protiv samih pasa nemam nishta. Chak sam htela da kupim retrivera kad se odvojim od mojih. Ali u ovim okolnostima ne bih smela da ga shetam.
Pre par godina mi se desilo 2 puta, da sam imala neprijatnu situaciju u Tashmajdanskom parku dok smo shetali retrivera, jer su nas napadali ogromni chopori lutalica. Ponashali su se kao vukovi. Bilo ih je preko 15. I shto je najstrashnije, chovek udje na mali Tash, ne vidi ih, i onda posle par minuta provalish da su krenuli da te opkoljavaju sa svih strana parka. Uzasno sablasna situacija.


Nego shta se deshava sa shinterskom sluzbom?
 
Nemam uopshte vishe nikave samilosti ni za pse, ni za ljude koji se o njima brinu, jer ti ljudi nemaju samilosti imaju za mene, i mnoge neduzne koji se slazu sa mnom.

Chovek uvek treba u naseljenom mestu da bude na prvom mestu.
Nekad su ljudi toliko poshtovali svoje stanare da se znao i poshtovao kucni red od 2-5. Sada odredjena kolichina gradjana nije u stanju da isposhtuje ni osnovne zahteve koji bi trebali da budu ispunjeni u jednom naselju.
Ne mozesh mi prosipati ni sa kakvim pravom srceparajucu prichu o zashtiti pasa, kada time ugrozavash druge ljude koji se ne slazu sa tim. Jer to pravo u velikim gradovima nikad nije ni postojalo.
Dolazimo do krajnosti gde i vlasnici kucnih pasa imaju problema da shetaju svoje ljubimce napolju. Gde zene ne smeju da shetaju svoju decu bez pratnje. Gde odrasli ljudi ne smeju da prodju kroz sopstveno stepenishte zgrade godinama. Gde mladic lomi rame jer ga je napao chopor pasa dok je kretao u grad iz svog bloka motorom. Lutalice napadaju majku sa bebom u kolicima. Ti to nazivash altruizmom?
Ja zaista molim sve one koji se slazu sa mnom da se jave na temi, jer ne postoji nikakv argument koji zdrav razum moze da usvoji kao pravedan i ispravan u ovakvoj situaciji. Mi ne zivimo u selu ili u shumi!


Pa ja sam vec 100 puta piskarao o ovome. Pa normalno je da 99% ljudi voli zivotinje.Svako normalan voli zivotinje.Ali ova situacija sa psima je postala neizdrziva ne samo u BG vec i u drugim mestima.Skoro je bila vest iz Uzica da je za par dana izujedano vise od 16 ljudi i to neki su prosli sa teskim povredama kao i u nekom selu gde je copor pasa lutalica nekom seljaku poklao pola ovaca.
Naravno najveci krivac za ovo je vlast koja je totalno nesposobna u svakom pogledu.
Kako se procenjuje samo u BG imao izmedju 6-10000 lutalica. Novac koji bi ova drzava trebala da izdvoji za iste da se zbrinu i hrane su ogromni a u istoj toj drzavi imas gladnih ljudi i dece na hiljade.Takodje nema teorije da tih 10000 pasa moze da bude usvojeno.Eventualno 1% moze da bude usvojen.A mozda bi se nekom reklamom dobrom taj procenat mogao malcice povecati.
Pre svega trebaju da se donesu strogi zakoni o drzanju pasa u gradu ...da se ogranici broj istih koji se moze drzati u stanu...kao i rase koje se u stanu mogu drzati...ko ima kucu i dvoriste to je jedno ali stan je nesto drugo...svi moraju da cipuju psa i ukoliko ga "sutnu" na ulicu da krivicno odgovaraju....takodje treba uvesti da odredjene rase pasa ne mogu deca sama da setaju...tipa staford terijeri,pit bulovi,rotvajleri.......
I naravno pohvatati sve lutalice dati rok od mesec dana za one koji mozda zele da udome nekog...i onda zavrsiti sa ostatkom...pa kad moze dnevno da se ubije na hiljade svinja,krava,ovaca,pilica.....a niko se ne buni ne vidim ni ovde zasto bi se bunio neko.
Ok da su ti psi ugrozena vrsta koju treba zastititi ali oni to nisu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ma kakva sinterska sluzba...Cisto mucenje zivotinja!!;):neutral:

I Tasmajdan...Ja svakog vikenda viisim sa psom po par sati tamo,i kad prodjem pored copora,samo privucem psa k sebi,i prodjem.;)

I jeste kriva vlast,kad je mrzi da se potrudi! Da napravi neki jebeni azil vise.
Onda ne bi bilo vecito gladnih zivuljki na ulici!
 
Pa ja sam vec 100 puta piskarao o ovome. Pa normalno je da 99% ljudi voli zivotinje.Svako normalan voli zivotinje.Ali ova situacija sa psima je postala neizdrziva ne samo u BG vec i u drugim mestima.Skoro je bila vest iz Uzica da je za par dana izujedano vise od 16 ljudi i to neki su prosli sa teskim povredama kao i u nekom selu gde je copor pasa lutalica nekom seljaku poklao pola ovaca.
Naravno najveci krivac za ovo je vlast koja je totalno nesposobna u svakom pogledu.
Kako se procenjuje samo u BG imao izmedju 6-10000 lutalica. Novac koji bi ova drzava trebala da izdvoji za iste da se zbrinu i hrane su ogromni a u istoj toj drzavi imas gladnih ljudi i dece na hiljade.Takodje nema teorije da tih 10000 pasa moze da bude usvojeno.Eventualno 1% moze da bude usvojen.A mozda bi se nekom reklamom dobrom taj procenat mogao malcice povecati.
Pre svega trebaju da se donesu strogi zakoni o drzanju pasa u gradu ...da se ogranici broj istih koji se moze drzati u stanu...kao i rase koje se u stanu mogu drzati...ko ima kucu i dvoriste to je jedno ali stan je nesto drugo...svi moraju da cipuju psa i ukoliko ga "sutnu" na ulicu da krivicno odgovaraju....takodje treba uvesti da odredjene rase pasa ne mogu deca sama da setaju...tipa staford terijeri,pit bulovi,rotvajleri.......
I naravno pohvatati sve lutalice dati rok od mesec dana za one koji mozda zele da udome nekog...i onda zavrsiti sa ostatkom...pa kad moze dnevno da se ubije na hiljade svinja,krava,ovaca,pilica.....a niko se ne buni ne vidim ni ovde zasto bi se bunio neko.
Ok da su ti psi ugrozena vrsta koju treba zastititi ali oni to nisu.


Upravo to. Sa svakim delom posta se slazem. Ali treba sakupiti dovoljnu kolichinu ljudi koji ce pokrenuti ovu prichu.
Nije u redu da svi ti ljudi koji hrane pse po ulici prosipaju raznorazne srceparajuce priche, a kad im udjesh u stan, svakom je izgovor da ne moze da drzi psa u kuci zbog ovih ili onih razloga...te ima 2 machke...te nema uslova...Pa odakle bilo kome pravo da za drzanje pasa koristi javnu svojinu?
 
Onaj koji je najblize karton city -u... 19a???
Imam drugaricu iz tvog bloka koja ima isti problem kao ti. Baš sam nedavno bio tamo s tim što ja zamalo da nadrljam u onom bloku preko puta. Skroz te razumem, ono su baš džukeletine.
Probaj da okreneš 988 pa ih pitaj da li imaju borj od neke šinterske službe. Ili još bolje od orke. Baš me zanima kako će da se postave kad ih izujedaju :lol:

@džukcobrani: Ajde VI prošetajte SVOJE dete tuda pa da vas vidimo kako ćete da razmišljate.

Danas-sutra butina vas ili vašeg deteta može izledati ovako:
http://www.tk-info.net/wp-content/uploads/2007/12/ujed-psa-blic.jpg

Da se razumemo. Ja volim životinje ali one opasne treba odvojiti od ljudi. Isto tako i opasne ljude treba odvojiti iz društva. Zato postoje zatvori i kafilerije.
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top