Psi lutalice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam ni kako bi se to moglo resiti,bez problema sa novcem.:neutral: I nikako sinteri,pa vidite slike zivotinja tamo!:sad2:

Kad setas psa,samo nek bude uz tebe,copor ce malo pratiti,ali ce se povuci;)
Kako bi mogli da vam naskode...
 
Upravo to. Sa svakim delom posta se slazem. Ali treba sakupiti dovoljnu kolichinu ljudi koji ce pokrenuti ovu prichu.
Nije u redu da svi ti ljudi koji hrane pse po ulici prosipaju raznorazne srceparajuce priche, a kad im udjesh u stan, svakom je izgovor da ne moze da drzi psa u kuci zbog ovih ili onih razloga...te ima 2 machke...te nema uslova...Pa odakle bilo kome pravo da za drzanje pasa koristi javnu svojinu?

Pa nema tu sta ljudi da pokrecu to vlast treba sama da uradi. I sto se lutalica tice i sto se vlasnika pasa sadasnjih i buducih tice. Treba da se donesu zakoni koji ce naterati svakoga da prvo razmisli dobro pre nego sto se odluci da kupi psa. Recimo pre neki dan u mojoj zgradi udjem u lift a tamo govance od psa ..lift smrdi do jaja.I gazdi psa nije palo na pamet da pocisti.Naravno nije kriv pas sto ga gazda na vreme nije izveo u setnju.
A da ne pricam o jednom komsiji koji je uzeo psa pre nekih mozda godinu dana a sada kuka posto je pas velik a bio je super kad je bio stene.
 
Ne znam ni kako bi se to moglo resiti,bez problema sa novcem.:neutral: I nikako sinteri,pa vidite slike zivotinja tamo!:sad2:

Kad setas psa,samo nek bude uz tebe,copor ce malo pratiti,ali ce se povuci;)
Kako bi mogli da vam naskode...

Pa to pitaj na stotine ljudi i dece koji su psi lutalice napali i izujedali....da ne kacim sad slike dece zrtve pasa lutalica posto bas i nisu lepe...
 
Imam drugaricu iz tvog bloka, baš sam nedavno bio tamo s tim što ja zamalo da nadrljam u onom bloku preko puta. Skroz te razumem, ono su baš džukeletine.
Probaj da okreneš 988 pa ih pitaj da li imaju borj od neke šinterske službe. Ili još bolje od orke. Baš me zanima kako će da se postave kad ih izujedaju :lol:


Choveche doshlo je do situacije gde zaobilazim pola bloka da bi otishla do prodavnice. I gde god da krenem naletim na tri - chetri psa, i bukvalno se sledim. Svaki put mesecima, moje odlazenje do prodavnice po hleb se zavrshava tako shto se vratim kuci sa poprilichnom oslobodjenom kolichinom adrenalina. Kad idem do stanice zaobilazim pola bloka, da ne bi proshla pored kontejnera na niskom prizemlju, jer su me sachekali par puta ispred ulaza. Dok sedim u sobi preko dana, chujem spolja da napadaju u proseku na pola sata, 45 minuta po jednog choveka. Znachi zaista strashno.
E sad, ono shto mene zanima jeste sledeca stvar. Tachno se zna za par pasa gde im je u sred bloka nameshteno cebe, i gde im je "mesto", ali ogromna kolichina izgleda dolazi iz ciganskih naselja. Kad okrenesh sluzbu, da li trebash na licu mesta da im pokazesh gde je koji, ili kako uopshte ide ta cela procedura?
Da li recimo mogu da dovedem nekog ko je nadlezan i pokazem mu mesto za psa koji nije kucni ispred komshijinih vrata?
 
Choveche doshlo je do situacije gde zaobilazim pola bloka da bi otishla do prodavnice. I gde god da krenem naletim na tri - chetri psa, i bukvalno se sledim. Svaki put mesecima, moje odlazenje do prodavnice po hleb se zavrshava tako shto se vratim kuci sa poprilichnom oslobodjenom kolichinom adrenalina. Kad idem do stanice zaobilazim pola bloka, da ne bi proshla pored kontejnera na niskom prizemlju, jer su me sachekali par puta ispred ulaza. Dok sedim u sobi preko dana, chujem spolja da napadaju u proseku na pola sata, 45 minuta po jednog choveka. Znachi zaista strashno.
E sad, ono shto mene zanima jeste sledeca stvar. Tachno se zna za par pasa gde im je u sred bloka nameshteno cebe, i gde im je "mesto", ali ogromna kolichina izgleda dolazi iz ciganskih naselja. Kad okrenesh sluzbu, da li trebash na licu mesta da im pokazesh gde je koji, ili kako uopshte ide ta cela procedura?
Da li recimo mogu da dovedem nekog ko je nadlezan i pokazem mu mesto za psa koji nije kucni ispred komshijinih vrata?

Ma sakupite se u kraju..motke u ruke ..i oplevi ...:D:D:D:D kad ih isibate malo sumnjam da ce dolaziti tu
 
Ma sakupite se u kraju..motke u ruke ..i oplevi ...:D:D:D:D kad ih isibate malo sumnjam da ce dolaziti tu


Koliko sam ja razumela to je zakonom kaznjivo. Ja sam pre za to da se pozove neka nadlezna sluzba.
Mislim ne mogu da zamislim sebe kako mlatim motkom po bloku ko neka babuskera u selu, da bi ispravljala krive drine onih koji nisu razmishljali shta ce se desiti kad se svi ti psi razmnoze.
 
Nemam uopshte vishe nikave samilosti ni za pse, ni za ljude koji se o njima brinu, jer ti ljudi nemaju samilosti imaju za mene, i mnoge neduzne koji se slazu sa mnom.


Chovek uvek treba u naseljenom mestu da bude na prvom mestu.
Nekad su ljudi toliko poshtovali svoje stanare da se znao i poshtovao kucni red od 2-5. Sada odredjena kolichina gradjana nije u stanju da isposhtuje ni osnovne zahteve koji bi trebali da budu ispunjeni u jednom naselju.
Ne mozesh mi prosipati ni sa kakvim pravom srceparajucu prichu o zashtiti pasa, kada time ugrozavash druge ljude koji se ne slazu sa tim. Jer to pravo u velikim gradovima nikad nije ni postojalo.
Dolazimo do krajnosti gde i vlasnici kucnih pasa imaju problema da shetaju svoje ljubimce napolju. Gde zene ne smeju da shetaju svoju decu bez pratnje. Gde odrasli ljudi ne smeju da prodju kroz sopstveno stepenishte zgrade godinama. Gde mladic lomi rame jer ga je napao chopor pasa dok je kretao u grad iz svog bloka motorom. Lutalice napadaju majku sa bebom u kolicima. Ti to nazivash altruizmom?
Ja zaista molim sve one koji se slazu sa mnom da se jave na temi, jer ne postoji nikakv argument koji zdrav razum moze da usvoji kao pravedan i ispravan u ovakvoj situaciji. Mi ne zivimo u selu ili u shumi!

Za zivotinju bi uvek trebalo da imas samilosti, jer ona, za razliku od tebe, deluje iskljucivo u skladu sa svojim instinktima, nema tvoju pamet i reznovanje i ne moze da razlikuje dobro i zlo. Ti to mozes, pa bi, bez obzira na sve, trebalo da budes svesna da je zlo ponasati se surovo...prema bilo kome. Ajkule i jedna posebna vrsta aligatora zasticeni su u Australiji bez obzira sto ljudi stradaju od njih. Verovala ili ne, postoje ljudi koji izgube nogu ili ruku pa su ipak dovoljno svesni da za to ne okrive zivotinju. Misli malo o tome. Prica o zasiti zivotinja je sve samo nije srceparajuca ni pateticna. Ono sto se desava ljudima samo je posledica ljudskog tretmana zivotinja. Ne znam koliko covek treba da bude glup, pa da ne ukapira da se nista nece resiti time sto ce neko uzeti pusku i pobiti copor pasa. Osim sto ce izazvati sveopste zgrazavanje i dobiti desetak leseva, nece imati nikakav rezultat. Psi ce se ponovo namnoziti. Kakve veze ima proble pasa lutalica sa zivotom na selu i u gradu, veze nemam. Ko god prodje Srbijom videce da pasa lutalica ima svuda.
Metode surovog ubijanja su neprihvatljive iz niza razloga: jer nisu humane i prouzrokuju sporu smrt pracenu agonijom, promovišu nehumanost kao drustvenu normu, produbljuju sukobe izmedju drustvenih grupa - onih koji brinu o zivotinjama i onih koji ne brinu, stvaraju napetu atmosferu medju stanovnicima zgrada, blokova, naselja, i elementarno, nisu efikasne! Vec godinama nisu i ne resavaju problem lutalica ni u jednoj opstini Srbije, naprotiv problem napustenih zivotinja postaje sve veci. Toplo ti preporucujem da pocnes malo sire i humanije da razmisljas.


U svakom slucaju, mozda neka od ovih sluzbi moze da pomogne: http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=3698 Link ne ostavljam zbog tebe nego zbog tvojih komsija, medju kojima verujem ima dobrih ljudi, za razliku od tebe. Sve sto si napisala, strahovito puno govori o tvojoj surovosti i zabrinutosti samo i iskljucivo za sopstveno dupe.
 
Poslednja izmena od moderatora:
  • Podržavam
Reactions: DJM
Za zivotinju bi uvek trebalo da imas samilosti, jer ona, za razliku od tebe, deluje iskljucivo u skladu sa svojim instinktima, nema tvoju pamet i reznovanje i ne moze da razlikuje dobro i zlo. Ti to mozes, pa bi, bez obzira na sve, trebalo da budes svesna da je zlo ponasati se surovo...prema bilo kome. Ajkule i jedna posebna vrsta aligatora zasticeni su u Australiji bez obzira sto ljudi stradaju od njih. Verovala ili ne, postoje ljudi koji izgube nogu ili ruku pa su ipak dovoljno svesni da za to ne okrive zivotinju. .

Koja gomila gluposti. Pa ne zivi mi ajkula u bloku ili krokodil. A to sto je neki covek otisao u divljinu gde zive ti krokodili..znaci na krokodilov teren je problem tog coveka.
 
Da glupost bude veca, tu je i onaj monsruozni zakon po kome je jedan covek duze bio u zatvoru sto je ubio psa od jednog drugog coveka za ubistvo komsije (jer je ovo drugo bilo navodno sto je lud).
Strasno!
Sta raditi, ne znam
 
Za zivotinju bi uvek trebalo da imas samilosti, jer ona, za razliku od tebe, deluje iskljucivo u skladu sa svojim instinktima, nema tvoju pamet i reznovanje i ne moze da razlikuje dobro i zlo. Ti to mozes, pa bi, bez obzira na sve, trebalo da budes svesna da je zlo ponasati se surovo...prema bilo kome. Ajkule i jedna posebna vrsta aligatora zasticeni su u Australiji bez obzira sto ljudi stradaju od njih. Verovala ili ne, postoje ljudi koji izgube nogu ili ruku pa su ipak dovoljno svesni da za to ne okrive zivotinju. Misli malo o tome. Prica o zasiti zivotinja je sve samo nije srceparajuca ni pateticna. Ono sto se desava ljudima samo je posledica ljudskog tretmana zivotinja. Ne znam koliko covek treba da bude glup, pa da ne ukapira da se nista nece resiti time sto ce neko uzeti pusku i pobiti copor pasa. Osim sto ce izazvati sveopste zgrazavanje i dobiti desetak leseva, nece imati nikakav rezultat. Psi ce se ponovo namnoziti. Kakve veze ima proble pasa lutalica sa zivotom na selu i u gradu, veze nemam. Ko god prodje Srbijom videce da pasa lutalica ima svuda.
Metode surovog ubijanja su neprihvatljive iz niza razloga: jer nisu humane i prouzrokuju sporu smrt pracenu agonijom, promovišu nehumanost kao drustvenu normu, produbljuju sukobe izmedju drustvenih grupa - onih koji brinu o zivotinjama i onih koji ne brinu, stvaraju napetu atmosferu medju stanovnicima zgrada, blokova, naselja, i elementarno, nisu efikasne! Vec godinama nisu i ne resavaju problem lutalica ni u jednoj opstini Srbije, naprotiv problem napustenih zivotinja postaje sve veci. Toplo ti preporucujem da pocnes malo sire i humanije da razmisljas.


U svakom slucaju, mozda neka od ovih sluzbi moze da pomogne: http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=3698 Link ne ostavljam zbog tebe nego zbog tvojih komsija, medju kojima verujem ima dobrih ljudi, za razliku od tebe. Sve sto si napisala, strahovito puno govori o tvojoj surovosti i zabrinutosti samo i iskljucivo za sopstveno dupe.

I jos nesto... to kako govoris o Romima (ciganima i to s malim C, ni toliko postovanja nisi uspela da pokazes), mnogo, ali mnogo govori o tebi.

O chemu prichash? O kakvoj vrsti altruizma?
Chek ako ja ne brinem za sopstveno dupe, shto radi svaki normalan stanovnik na ovoj planeti, zar trebam da se nadam da cesh ti brinuti o njemu? Pa pokazuje se koliko brinesh! Ovim postom. I koliko te briga za sve ove izujedane ljude koje gledash i verovatno se zgrazavash nad slikama. I to cesh raditi sve dok tvoje dupe ne bude izgledalo kao njihove noge, glave i ostalo prikazano. Sram te bilo! Od kad su ljudi manje bitni od zivotina?
 
Koliko sam ja razumela to je zakonom kaznjivo. Ja sam pre za to da se pozove neka nadlezna sluzba.
Mislim ne mogu da zamislim sebe kako mlatim motkom po bloku ko neka babuskera u selu, da bi ispravljala krive drine onih koji nisu razmishljali shta ce se desiti kad se svi ti psi razmnoze.

Pa po zakonu je kaznjivo i krasti pa eto kradu ovde samo tako. Ko se u Srbiji drzi zakona taj je propao.Mada dobro bar u mom slucaju ti psi me toliko ne zanimaju dok me ne diraju ali kada bi kojim slucajem samo zalajao na mene taj ne bi sutradasnji dan doziveo.

Inace bilo je mozda pre 10-ak dana na Animal Planetu emisija o psima i to prvenstveno o lutalicama koja me je iznenadila s obzirom da je na Animal Planetu bila i u istoj su prikazivali napade pasa lutalica na ljude i decu i generalno ukazali na to da su psi u principu divlje zivotinje ali malcice pripitomljene a kada su na ulici i kada se u copore skupe da im je ponasanje isto kao i divljim zivotinjama.I onda su prikazivali ljude koji su bili napadnuti od strane copora pasa i decu ..neki su cak i bez ruke ostali i sl.
 
Poslednja izmena:
Ovo su uzaludne rasprave, volim pse, imala sam pse, poslednji mi je uginuo krajem leta, ali ne mogu se zatvarati oci pred problemom pasa lutalica. Neki ljudi se zaista boje pasa, a nerazumevanje na koje nailaze u njima ce pobuditi samo mrznju prema psima i nista vise.
Mnogi ne mogu materijalano da bace "malo hrane" psima da bi sebi obezbedili prolaz,jer ako je u pitanju veci copor to nije malo hrane.
Mene je pas pojurio pre jedno deceniju i vise da me ujede za nogu i to pas koji nije bio deo copora, jer pretpostavlajm da mu se neki moji pokret ucinio kao napad. Nije me ujeo izmakla sam nogu.
Inace ako je u pitanju copor treba se u trenutku napada suociti sa vodjom, jer ukoliko "padne" vodja copor se rastura.
A kad su zeneke u teranju, mislim da je gotovo ne moguce proci sa psom muzjakom i ko mi kaze drugacije ne vredi se raspravljati sa njim.
Ps. strah od copora pasa je realan, a ne iracionalan strah tako da nije za lecenje.
A problem treba traziti i u ljudima koji pse vide kao igracku za jednokratnu upotrebu i cim im pas dosadi izbace ga napolje. U mom kraju se u zadnjih godinu dana pojavilo nekoliko takvih pasa, sve sami rasni psi, ti psi ce se pariti i docice nova generacija mesanaca. I onda nova, sterilizacija jeste resenje, narocito kod muzjaka, kojima se pore onemogucavanja ostavljanaj potomstva smanjuje i agresivnost, samo za to trebaju pare............
 
Poslednja izmena:
U potpunosti se slazem sa autorkom teme.Problem postoji i treba ga resavati.
Povodom komentara o tome da treba da hrani pse da je ne bi napadali...To zaista nije fer prema njoj.Ona nije duzna da brine o psima-lutalicama i da im donosi hranu.Ako odluci da jednog dana ima psa i hrani ga i neguje,to treba da bude iskljucivo njena odluka i stvar njene volje,a ne da bude prinudjena da brine o lutalicama da je ne bi napale,to je prakticno ucena.Ima pravo da zivi svoj zivot,da prolazi ulicom,da ide u kupovinu-i da pritom ni ne pomisli na lutalice.Njen je izbor hoce li imati ikakvog posla sa njima.Nije ona kriva sto oni nemaju vlasnika,sto su mozda isfrustrirani zbog loseg nacina zivota,itd,itd...Nije ih ona napustila i ostavila na ulici.Ona ih ni na koji nacin ne ugrozava,i sa punim pravom trazi da ni oni nju ne ugrozavaju.I stvarno nije OK da natura sebi obavezu da ih hrani da bi dobila ono sto joj apsolutno pripada,a to je bezbedno hodanje ulicom.
Takodje bih da prokomentarisem postove u kojima pise da se ona plasi pasa,da ih ne voli,i da treba da leci svoje strahove...Sve i da se plasi,to je ISKLJUCIVO njen problem.Opet ponavljam,ona ima pravo da bezbedno i nesmetano ide ulicom,BEZ OBZIRA STA U TOM TRENUTKU OSECA,da li se plasi,da li oseca nelagodnost ili odvratnost prema psima.Ne treba da ispasta zbog onog sto oseca!Ona svojim strahom nikoga ne ugrozava!Da li mozda psi od njenog straha ne mogu slobodno da prodju ulicom,da li ih mozda njen strah boli,da li im njen strah ostavlja rane i modrice po telu?Dokle je to doslo da treba da zavirujemo ljudima u um da bismo videli da nisu slucajno pomislili nesto nepodobno,jer ako jesu,onda su krivi sto su napadnuti!?SVI LJUDI moraju imati osnovno pravo da budu fizicki bezbedni,i oni koji vole zivotinje,i oni koji ih ne vole,i oni koji ih se plase.Ja licno ih volim,dok god me ne ugrozavaju,a psi su mi narocito simpaticni,ali pas koji bi me napao mi ne bi uopste bio simpatican.A cak i da ih ne volim uopste,to bi bila moja stvar,dok god zbog tih osecanja ne tucem i ne sutiram pse po ulici,i ne bi bilo u redu ocekivati da menjam svoje misli i osecanja da me ne bi napadali.
Da ne pricam o tome da je sasvim moguce i da autorka teme nije ni osecala nikakav strah od pasa pre napada,ali je ipak ujedena.Zasto da ne,ko moze znati sta tacno navodi nekog psa da ujede?Cula sam,na primer,da psi ne vole odredjene parfeme.Ma,ko zna koji je razlog.Ne mora uzrok da bude njen strah.
Zasto odmah traziti krivicu u zrtvi,tj. ujedenoj osobi,pa makar se ta krivica sastojala iskljucivo u njenim osecanjima?
 
O chemu prichash? O kakvoj vrsti altruizma?
Chek ako ja ne brinem za sopstveno dupe, shto radi svaki normalan stanovnik na ovoj planeti, zar trebam da se nadam da cesh ti brinuti o njemu? Pa pokazuje se koliko brinesh! Ovim postom. I koliko te briga za sve ove izujedane ljude koje gledash i verovatno se zgrazavash nad slikama. I to cesh raditi sve dok tvoje dupe ne bude izgledalo kao njihove noge, glave i ostalo prikazano. Sram te bilo! Od kad su ljudi manje bitni od zivotina?

Ja sam tvoj post pazljivo procitala. Evo da te podsetim:
- Nemam uopshte vishe nikave samilosti ni za pse, ni za ljude koji se o njima brinu, jer ti ljudi nemaju samilosti imaju za mene, i mnoge neduzne koji se slazu sa mnom.
- Nekada se znalo gde se moze naci chopor lutalica - u ciganskim naseljima. Sada se sve vishe ljudi ponasha u skladu sa ciganima.
- Ja zaista molim sve one koji se slazu sa mnom da se jave na temi, jer ne postoji nikakv argument koji zdrav razum moze da usvoji kao pravedan i ispravan u ovakvoj situaciji. Mi ne zivimo u selu ili u shumi!

Inace sa delom posta koji govori o podjednakoj potrebi da se ljudi zasitite od agresivnih pasa, se potpuno slazem. Ono u cemu se ti i ja bazicno razlikujemo je nacin na koji to treba da se cini. Ti pozivas ljude koji se slazu s tobom, da ucine sta? Uzmu motke, puske, nozeve i krenu da kasape te pse? Ako je tako, onda cu samo reci da nisi nista bolja od psa, naprotiv, gora si sto puta. Ako ti je potreban broj sluzbi koje se bave tim problemom, dobila si link.

Posto nemas samilosti ni za pse, ni za ljude koji se ne slazu s tobom, nemoj ocekivati da oni imaju samilosti za tebe. Prema tome, sto se mene tice, zasluzujes sve sto ti se desi.


Sram tebe bilo!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Za zivotinju bi uvek trebalo da imas samilosti, jer ona, za razliku od tebe, deluje iskljucivo u skladu sa svojim instinktima, nema tvoju pamet i reznovanje i ne moze da razlikuje dobro i zlo. Ti to mozes, pa bi, bez obzira na sve, trebalo da budes svesna da je zlo ponasati se surovo...prema bilo kome. Ajkule i jedna posebna vrsta aligatora zasticeni su u Australiji bez obzira sto ljudi stradaju od njih. Verovala ili ne, postoje ljudi koji izgube nogu ili ruku pa su ipak dovoljno svesni da za to ne okrive zivotinju.

Izvini,ali u ovom slucaju imati samilosti za zivotinju znaci nemati samilosti za sebe!Kako mozes da ocekujes da neko stavi zivotinuu pre svojih potreba?Nebitno da li ona deluje na bazi instinkta ili ne,nebitno da li je kriva ili nije,ONA JE OPASNA!Da li covek treba da bude taj koji ce da trpi zato sto je razuman i njime ne rukovode instinkti,sto moze da razlikuje dobro i zlo?Treba li zbog toga da se sve svali na covekovu grbacu?
Ovde nije rec o tome da autorka teme krivi zivotinje u smislu da ih mrzi sto su zle i sto ne razmisljaju na drugi nacin,i da se ljuti na njih,vec je rec o tome da pokusava da resi svoj problem.Problem koji realno postoji.Ona i njeni komsije su ugrozeni i hoce da se rese bede.
I ne smatram da je zlo uraditi nesto surovo ako time spasavas sebe od maltretiranja.Surovo je ocekivati od coveka da trpi.Kao sto u svim zakonodavstvima postoji nesto sto se zove samoodbrana.Znaci,ako te neko fizicki i zivotno ugrozava,imas pravo da ucinis sve sto je neophodno da bi se zastitio.Znaci,ako biras izmedju napadaca i seba,biras sebe,i niko ti to nece uzeti za zlo.Slicno i ovde,autorka zeli da skloni pse sa ulice u kafileriju DA BI ZASTITILA SEBE I SVOJE KOMSIJE.Ona izmedju dobrobiti pasa i svoje dobrobiti bira svoju dobrobit ili,kako ti kazes,dupe.Kazes da ona gleda samo svoje dupe.Pa,ili ce da gleda samo svoje ili samo tudje,treceg nema.Izvinjavam se na izrazu.
A sto se tice humanog i sireg gledanja...Smatram da svako ima pre svega pravo da odbrani sebe i svoj nacin zivota,pa tek onda da se bavi sirom slikom.Jer ovde taj siroki pristup znaci da ce jos ko zna koliko ljudi biti ujedeno ili slomiti rame dok se problem ne resi,jer ako po svaku cenu izbegavamo kafileriju,trebace mnooogo vremena da se problem resi.A sta do tada?Do tada ljudi trpe!
Potpuno razumem autorku teme sto pored svog problema nema mesta da razmislja o tome kako ce biti psima.Jedan je zivot,i uopste me ne cudi kada neko kaze :''E,sad je dosta,nemam vise prostora za razmisljanje o onome ko me ugrozava,do sada sam trpeo,sad hocu sebe da sacuvam.''
Naravno da bi bilo najbolje da postoje azili sa lepim uslovima,i da to odvodjenje pasa sa ulice u kafilerije ne znaci za njih lose uslove ili ubijanje.Ali cekajuci da se izgrade udobni azili,koliko jos ljudi treba da bude ujedeno ili povredjeno?
Autorka je pitala koja joj institucija moze pomoci,koga da pozove.Nisam videla ni u jednom njenom postu da pita ko moze da joj pomogne da pobije pse,niti vidim iz njenih postova da je njena zelja da ih ubije,vec da ih skloni s ulica.Ako je kafilerija jedino resenje,OK.Ne treba ni ocekivati od nekoga koga psi ugrozavaju da se sekira oko uslova u kafileriji i toga da li ce te zivotinje kasnije biti ubijene.
 
Ne smatram ljude koji hrane pse i "drze" ih na javnim povrsinama humanim ljudima, jer ako im je stalo do tih pasa neka ih uzmu u svoj stan, Ja sam uzela svog psa sa ulice koji je u to vreme bio stene i bio je bolesta i lecila sam ga, jedva smo mu zivu glavu izvukli. Ne smatram ih humanima, jer to sto oni rade je bezanje od odgovornosti, bacaju im hranu i sve se uglavnom svodi na to, jer koliko njih zaista brine o tim psima? Da li ih vakcinisu? Da li im pruzaju toplo mesto za spavanje u hladnim danima? Da li im se posvecuju, da li se nekada odreknu necega zarad tih pasa? Da li "gube" svoje vreme radi njihove setnje? Da li ih ciste od buva i krpelja? Da li daju novac za njihovo lecenje ukoliko se pas razboli?Odgovor na sve to je-ne.
Znam takve ljude, koji ne zele da uvedu zivotinju u svoju kucu, nemaju zivotinju, da im ne bi prljala i da ne bi imali obavezu, jer pas jeste obaveza i zahteva vreme i paznju, jer je zivo i drustveno bice.
Ps. da se svako od nas osvesti i uzme po jednog psa sa ulice, problem bi bio sveden na minimum, ali problem opet cuci u ljudima, jer i oni koji uzimaju pse mahom uzimaju rasne pse.
 
Poslednja izmena:
Ono u cemu se ti i ja bazicno razlikujemo je nacin na koji to treba da se cini. Ti pozivas ljude koji se slazu s tobom, da ucine sta? Uzmu motke, puske, nozeve i krenu da kasape te pse?

A gde je ona to rekla?Ja sam razumela da ona hoce da pozove nadlezne sluzbe,tj. kafileriju.Ali onda je nastao problem oko toga kakvi su uslovi u kafileriji i hoce li psi tamo da budu ubijeni.
CURSE je onu recenicu u kojoj kaze da vise nema samilosti napisala kao odgovor na post sa slikama pasa u kafileriji.Time je htela da kaze da nema vise prostora za razmisljanje hoce li psi zavrsiti ovako ili onako i kako je u kafileriji i da samo hoce vec jednom da resi problem,i u potpunosti je razumem.Jednostavno,doslo je vreme da kaze DOSTA!Tako sam bar ja protumacila njen post.Izvinjavam se ako sam pogresila u tumacenju.
Ali nigde nije napisala da zeli da uzme motku i noz i ubija pse!Niti se to moglo zakljuciti iz tog njenog famoznog posta o samilosti.
 
Poslednja izmena:
Kada je problem copor, a jeste problem, taj copor treba rasturiti,a li u smislu da se psi sterilisu i onda nema skupljanja, ne brane teritoriju!
Drugo, bas sinoc kad je pocinjala kisa sa svojim psom sam isla da se setam i gle, naidje prvo jedan od 5 pasa, pa posle 3 minuta opet drugi copor od njih 8, na kraju pomislih da je neki skup!
Zamisli da me ni jedan nije ni pogledao, cak su se i uplasili mene!
To koliko ljudi kao ti razmisljaju upravo govori i cinjenica da uopste ima pasa lunjalica!
Zovi brate sintere, neka dodju i ti ces slobodno moci da izadjes a da ne prolazis pola bloka!
Ovde na Zvezdari je oduvek bilo pasa, al kad dodjes uvece kod Vuka i vidis sto ljudi i isto toliko deca, pa sa isto toliko pasa i niko se ne buni!
U krajnjem slucaju i mene su napadali i mene su ujedali ali nisam prelazila pola bloka da bi isla u prodavnicu, i generalno ljudi se trude da postignu nesto po tom pitanju, koliko njih ih hrani, pise peticije da se uvede zakon da se zna kako i sta se sme sa vlasnickim psima, da bi ti mogla da izadjes mirno iz zgrade!
 
A gde je ona to rekla?Ja sam razumela da ona hoce da pozove nadlezne sluzbe,tj. kafileriju.Ali onda je nastao problem oko toga kakvi su uslovi u kafileriji i hoce li psi tamo da budu ubijeni.

Ta kafilerija je najveci izvor zaraza, pse ubijaju mucenicki, a sterilizacije rade ko kasapini!
U svojim racunima za komunalije placate rad zoohigijenske sluzbe...
 
Ne smatram ljude koji hrane pse i "drze" ih na javnim povrsinama humanim ljudima, jer ako im je stalo do tih pasa neka ih uzmu u svoj stan, Ja sam uzela svog psa sa ulice koji je u to vreme bio stene i bio je bolesta i lecila sam ga, jedva smo mu zivu glavu izvukli. Ne smatram ih humanima, jer to sto oni rade je bezanje od odgovornosti, bacaju im hranu i sve se uglavnom svodi na to, jer koliko njih zaista brine o tim psima? Da li ih vakcinisu? Da li im pruzaju toplo mesto za spavanje u hladnim danima? Da li im se posvecuju, da li se nekada odreknu necega zarad tih pasa? Da li "gube" svoje vreme radi njihove setnje? Da li ih ciste od buva i krpelja? Da li daju novac za njihovo lecenje ukoliko se pas razboli?Odgovor na sve to je-ne.

Apsolutno tacno!
 
Ja se izvinjavam svima na ispradu, ali da ovo je zaista bilo jache od mene.
U medjuvremenu mi je jedna stvar pala na pamet, u toku dana. Ako se ljudi toliko brinu o jadnim psima, i smatraju to vrlo altruistichkim chinom, nije mi jasno zashto nikom nije palo na pamet da bi bilo mnogo humanije da sve te pare, trud, ljubav i paznju (ako je vec ima na pretek), ne pruze deci u domovima? Zar to nije zaista prava humanost? :roll:

Na kakve lazne adute se zaista pozivaju svi humanisti koji hrane pse na ulici? Jer smo svi ludi okolo ili shta? Zashto se ovakve priche uopshte tolerishu?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top