Psi lutalice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilo je predvidjeno i to se i radilo ali je u jednom trenutku naprasno stalo.Razlika zimedju broja zivotinja prosle godine u ovo vreme i sada je ogromna.Tada su se sterilisale i macke pa je bilo jako tesko doci do macica.Ali postoji jos jedan problem.Cak i u situaciji kada sterilizacija u Ovci funkcionise,neretko se desava da zivotinje tamo budu zarazene,otvaraju im se rane ili budu vraceni na pogresno mesto.Niko ovde normalan ne zastupa tezu da agresivni psi treba da slobodno trckaraju ulicama ali sa druge strane onaj ko ima iole osecajnosti shvata koliko je Ovca grozno mesto.Ima da iskopam one najogre fotke i stavim ih ovde pa se nagledajte.
 
Prvo,da budem jasna-mislim na uklanjanje pomocu sintera,ne na ubijanje motkama,cisto da ne bude zabune na sta sam mislila.
Inace,smatram da uopste nije nerealno traziti svoju FIZICKU BEZBEDNOST sada i odmah,bez odlaganja.Prosto,mislim da je to osnovno.CURSE ne trazi da joj drugi ugadjaju,da joj daju nesto posebno,sto joj ne pripada,samo da je ne ujedaju.Naravno,NE mislim na uklanjanje SVIH pasa sa ulica,vec samo ovih konkretnih o kojima CURSE prica.
Da,uvek cu traziti da drugi rade ono sto meni treba-ako je ono sto mi treba da me niko fizicki ne povredjuje.I mislim da nije fer traziti da se neko svesno odrekne brzeg resenja (opet kazem-ne mislim na ubijanje,vec na sintere),i da svesno dovede sebe u opasnost,i produzava svoju muku,zarad onoga ko ga ugrozava.

nerealno je tj. to je bahatost...najobicnija
(mozda ne na papiru, ali u NASOJ realnosti...)
traziti da nekog drugog istrijebe da bi tebi zivot bio...ljepsi...
a to JEST ono sto bi se dogodilo...umjesto da se samo agresivni psi sklone...jer;
netko je ovdje rekao i to jest istina;
sinteri, ovakvi kakvi su sad, pohvatace ionako miroljubive jedinke jer im je tako lakse
mozda nam zapravo trebaju velike...ogromne promjene u tim "sanitarnim" sluzbama...
npr. ako umjesto sintera imas adekvatno placene ljude koji znaju sa zivotinjama...kapiras?

Inace,ja joj verujem da je bila ujedena,i da je njen drug slomio rame,i da psi napadaju i njihove komsije.OK,prihvatam da je tvoje iskustvo sa psima drugacije,verujem da je tako i da ima dosta lutalica koje nisu agresivne.Ali to,na zalost,nije slucaj sa svima.

e, sad...sorry nigdje i nikad svijet nece stati da bi se ti...pocesala
nema toga

sto se tice toga da li joj ja vjerujem/ne vjerujem...nebitno

po onome sto je ovdje ispricala meni (ali samo meni...jelte) izgleda da ona spada u onu kategoriju ljudi koji kad zivotinja dodje u njihovu blizinu vec imaju napad panike?
ako je tako, vec sam rekla, to je problem, koji sa ulicnim psima nema puno veze...i rjesava se na...drugom mjestu...

moje iskustvo jeste drukcije...samo, i ja sam...drukcija...ni bolja, ni gora...drukcija
i, mozda, zeru, bolje opremljena za zivot...
 
Poslednja izmena:
Јесам. Ош да се бијеш? :cao:

khmmm....Tetka...

talk2tehhan128605239566630528.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top