Psi lutalice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Не, не постају дивљи, али им се ''врати'' атавистичка жеља за сировим месом, па онда није чудо ако ти пси после поједу кокошку или нападну неко друго домаће живинче.

Немој се ругати, ишчитај мало литературе.

To je sve tacno. Cak je na Animal Planetu bila emisija o tome.
 
Vexy ovo zvuči baš vizionarski :) Podržavam te 100%, ali na nekoj drugoj planeti, ne u Srbiji! Kao prvo, svrati na temu o životinjama pa vidi kako izgledaju azili kod nas. Kao drugo, motiviši naš narod da udomi napuštenog psa (čuj kupi, da primi na poklon!) Kao treće, plati humanu eutanaziju psu kome nema leka.... I mene duša boli kad vidim džukce kako se smrzavaju po ovoj hladnoći i kunjaju na šahtovima, ali i takav život je bolji jer je ŽIVOT!

da, da pare, i budžet taj večiti problem kod nas, nažalost
 
@Look

''Упознајте свог пса'' - Дезмонд Морис

Не заборавимо да су пси у ствари припитомљени вукови. ;) И онога тренутка када престану да буду људски пратиоци они се повезују у чопоре и враћају се на своје претходно функционисање - вучијег чопора!

Nije bas tako.. 15000 godina je proslo od pripitomljavanja pasa, i ako jos uvek jesu genetski jako bliski vukovima njihovo ponasanje nije. Pored ukrstanja i planskog stvaranja pasmina, takodje jer uslovljavamo i oblikujemo njihovo ponasanje dresurom, okolinom, uslovima zivota i obezbedjivanjem hrane donekle je potisnut njihov instinkt da love tj. napadaju i ponasaju se kao vukovi u tom smislu. Sto se copora tice, i pas kao clan porodice je takodje u coporu, sto se njih samih tice, te opet se desi da pojure i ubiju domacu zivotinju, ili ozlede coveka. Sta hocu reci, ne mora da se promeni oblik copora da bi pas promenio ponasanje, tj. nisu izgubili taj instinkt, niti ce. Naravno to puno zavisi od dosta stvari, da ne nabrajam. Zato ja ne prihvatam "Nece ti nista" kao odgovor na pitanje "Sme li da se pomazi.. sme li da mu se pridje". I mene kada neko isto pita, znam kako odgovorim jer je znam odlicno, ali je drzim veoma blizu sebe dok je maze. Ali svakako vecina ljudi mogu da odmere i procene da li se psu sme prici. Elem, ta prica o agresivnosti pasa iskljucivo jer nisu deo ljudskog vec pasijeg copora ne pije vodu.
 
Не, не постају дивљи, али им се ''врати'' атавистичка жеља за сировим месом, па онда није чудо ако ти пси после поједу кокошку или нападну неко друго домаће живинче.

Apsolutna neistina Hel.
 
А ти си прилазила чопорима???

Види, то што сада радиш није нимало безазлено. Да бисмо волели псе морамо их ПОЗНАВАТИ. А то што си ти имала среће јер си понекад помиловала неког луталицу - не даје ти за право да дајеш погрешне савете другим људима!

Ja rekoh već da me je ujeo pas koji nije bio u čoporu i to ne iz dosade nego sam ja imala pogrešan pristup! A za ovo ''poznavati''...hm... da li je svaki čopor pasa agresivan po pravilu? Ja nisam primetila! Šta je uostalom čopor? Desilo mi se da me prati ženkica i još 5-6 džukaca, to je valjda čopor? Sad ispade ja neznalica a ti veliki poznavalac jer si pročitala tu knjigu... :roll:
 
Nije bas tako.. 15000 godina je proslo od pripitomljavanja pasa, i ako jos uvek jesu genetski jako bliski vukovima njihovo ponasanje nije. Pored ukrstanja i planskog stvaranja pasmina, takodje jer uslovljavamo i oblikujemo njihovo ponasanje dresurom, okolinom, uslovima zivota i obezbedjivanjem hrane donekle je potisnut njihov instinkt da love tj. napadaju i ponasaju se kao vukovi u tom smislu. Sto se copora tice, i pas kao clan porodice je takodje u coporu, sto se njih samih tice, te opet se desi da pojure i ubiju domacu zivotinju, ili ozlede coveka. Sta hocu reci, ne mora da se promeni oblik copora da bi pas promenio ponasanje, tj. nisu izgubili taj instinkt, niti ce. Naravno to puno zavisi od dosta stvari, da ne nabrajam. Zato ja ne prihvatam "Nece ti nista" kao odgovor na pitanje "Sme li da se pomazi.. sme li da mu se pridje". I mene kada neko isto pita, znam kako odgovorim jer je znam odlicno, ali je drzim veoma blizu sebe dok je maze. Ali svakako vecina ljudi mogu da odmere i procene da li se psu sme prici. Elem, ta prica o agresivnosti pasa iskljucivo jer nisu deo ljudskog vec pasijeg copora ne pije vodu.

A ko to dresira pse na ulici leba ti??? Pa mnoge divlje zivotinje ako odrastu pored coveka budu "pitome".
Pas je zivotinja i to sto ga neki bolesnici koji blage veze sa zivotom nemaju poistovecuju sa ljudima ..nema veze sa vezom.On je kao i vukovi od kojih su eto kao nastali coporativna zivotinja i u okviru neke porodice on se ponasa kao clan copora ....takodje je poznato da odredjene vrste pasa mogu da postanu nezgodne po tom pitanju tj ako osete da je gazda slab da ce postati agresivni tj zele da postanu "vodje copora" ..i to uglavnom vazi za muzjake....a kada su na ulici odrasli kao sto je vecina tih pasa lutalica oni se ponasaju po drugim standardima....i onda su u pravom smislu ono sto zaista i jesu tj zivotinje...imaju svoju teritoriju,neki su u coporima,brane tu teritoriju..itd..itd ..i sa njima nikad ne znas da li ce da te napadnu ili ne.
Imas na gomile slucajeva da u divljini bas divlje i opasne zivotinje recimo nisu napale coveka a opet imas slucajeva i da su napale e tako ti je i sa psima.....malo procackaj netu pa vidi sta ti isti psi recimo rade po selima....nesto od toga sam i okacio na nekoj od prethodnih strana....
 
Mislim, da, jeste kompexniji. Ako neko uziva u voznji bajsa na Adi, a copori lutalica kidisu na tockove i pedale, apsolutno je nebitna ljubav prema zivotinjama. Ako se taj copor vodi svojim insttinktima, vodimo se i mi. Ne mogu da zamislim da ce u tom momentu meni ista drugo pasti na pamet osim da bezim koliko me tockovi/pedale/noge nose ('bes bajs) ili sta ce mi vec moj instinkt za samoodrzanjem naloziti da uradim. Kod nekog copora ce playing dead upaliti kod nekog nece a ja nemam nameru da cekam.

A uopsteno govoreci, nadovezujem se na postojanje adekvatnih azila, moram podvuci da ovo drustvo ima mnoge druge prioritete do kojih jos 200 godina nece uspeti da dobaci pa mi se nekako ovaj problem azila cini marginalnim


Copor na Adi, pa jeste postoje copori, ali copor ljudi koji i te kako umeju da budu opasni. Ima par pas lutalica i to je sve, barem na biciklistickoj stazi.
Mogu samo da dodam ovo, ti slobodno resavaj problem brzo i na svoji nacin, ubijaj pse u svojoj okolini, ali pojavice se novi copori, jer ce videti praznu teritoriju i kazem ti opet pobijaj te nove pse i opet i opet, jednog dana shvatices kakve su ti rukke.Jer samoodbrana ne znaci ubiti. A da bi taj problem pasa lutalica bio resen, odnosno sveden na minimum potrebno je mnogo vise od njihovog ubijanja, a to ukljucuje i azile i podizanje svesti gradjana. Kazem ti prazna teritorija i stize novi copor.
To sto sam tog psa udarila bilo je zbog direktnog napada na mog psa, a ne zato sto je pas stajao po strani i lajao, ali taj pas nije ostao ni povredjen ni obogaljen, vec je bio cio i veseo sledeceg dana.
 
Poslednja izmena:
A ko to dresira pse na ulici leba ti??? Pa mnoge divlje zivotinje ako odrastu pored coveka budu "pitome".
Pas je zivotinja i to sto ga neki bolesnici koji blage veze sa zivotom nemaju poistovecuju sa ljudima ..nema veze sa vezom.On je kao i vukovi od kojih su eto kao nastali coporativna zivotinja i u okviru neke porodice on se ponasa kao clan copora ....takodje je poznato da odredjene vrste pasa mogu da postanu nezgodne po tom pitanju tj ako osete da je gazda slab da ce postati agresivni tj zele da postanu "vodje copora" ..i to uglavnom vazi za muzjake....a kada su na ulici odrasli kao sto je vecina tih pasa lutalica oni se ponasaju po drugim standardima....i onda su u pravom smislu ono sto zaista i jesu tj zivotinje...imaju svoju teritoriju,neki su u coporima,brane tu teritoriju..itd..itd ..i sa njima nikad ne znas da li ce da te napadnu ili ne.
Imas na gomile slucajeva da u divljini bas divlje i opasne zivotinje recimo nisu napale coveka a opet imas slucajeva i da su napale e tako ti je i sa psima.....malo procackaj netu pa vidi sta ti isti psi recimo rade po selima....nesto od toga sam i okacio na nekoj od prethodnih strana....

Morali bi da generalizujemo sto nije ok, jer svaka lutalica nije agresivna, niti je svaki kucni pas pitom, i licno sa nista manje ni vise opreza prolazim pored copora nego sto prilazim nepoznatom psu na povocu, ako razumes sta zelim reci. Usput sam samo odgovorila na Helleninu postavku.

A tema je nesto bitnije.. kako suzbiti pojavu lutalica na human nacin, kako edukovati ljude o tim psima i kako se ponasati prema njima, i najbitnije kako sankcionisati neodgovorne vlasnike i odgajivace, jer cinjenica je da imamo veliki problem po tim pitanjima.
 
A tema je nesto bitnije.. kako suzbiti pojavu lutalica na human nacin, kako edukovati ljude o tim psima i kako se ponasati prema njima, i najbitnije kako sankcionisati neodgovorne vlasnike i odgajivace, jer cinjenica je da imamo veliki problem po tim pitanjima.

Pa kako suzbijati??? Donosenjem ostrog zakona koji ce se primenjivati ali opet ostaje ovo nasledstvo od nekoliko hiljada lutalica samo u Bg kao i gomila lutalica po ostalim gradovima. A ova drzava i nije bas nesto imucna tako da nema sanse da bi mogla toliku kolicinu pasa da zbrine sto znaci da bi velika vecina morala da bude uspavana.
Na zalost ova drzava daje pare nekom pederskom sajtu da reklamiraju svoju izopacenost i poremecenost a ima milion drugih stvari koje treba finansijski pomoci.
Ali dobro takvu ste vlast birali.
 
da, ja generalno mislim da treba prvo pomoci ljudima kojima je pomoc neophodna, ako ni za sta drugo, onda za lecenje bolesti od koje ne moraju umreti, ali eto, umiru, jer nema bolnice, nema lekova.

I zasto da ne, obezbediti povrh donacija za bolnice, donacije za azile, cipove, vakcine, pa onda i oni koji bi uzeli psa ali ce pre nahraniti porodicu jer za jedno i za drugo nemaju mogu iz tih fondova da finansiraju i drzanje psa kog su udomili u svojoj kuci.

Niko ne trazi da fondovi finansiraju ljude koji su udomili psa, ali treba da se ljudi nauce da brinu o psima koje su udomili i da se odviknu od obicaja da kupuju pse, vec da ih uzimaju iz azila i da shvate da nije sve u papirima. Da se nauce da se dobro obaveste o velicini i tezini psa, njegovom karakteru, mogucim bolestima karakteristicnim za odredjenu rasu, ukoliko bas hoce rasnog psa, a ne posle da ih izbacuju na ulice, jer eto nemaju cime da ih hrane ili im je pas dosadio ili nemaju gde da ga ostave, ahoce na letovanje. Mesanci nisu pali sa Marsa.
Ali ti taj problem ne mozes da razumes.
 
Umire po 20 minuta posle davanja T61? T61 dovodi do paralize mislica pa i misica za disanje. Na sve to je i jak hipnotik. Sto ce reci da dovodi do gubitka svesti i disanja. Ono sto se posle vidi su refleksne aktivnosti koji su isplivale na povrsinu ali o osecaju bola nema ni reci.

naročito kada se ubrizgavaju gadosti kao što je deterdžent.
nisu to nikakve muke
ma daj molim te, to je zaista nesuvislo reći

Da, kao sto psi koji jedu zivo meso postaju divlji, ili mozda vukovi...:roll:
znam masu pasa (uključujući i moje) koji jedu živo meso (istina ne uvek) pa ipak nisu divlji


čopori pasa lutalica, to je ruglo jednog grada, mesta, naselja, naročito kad krene parenje ili kad laju na ljude ili još gore napadaj i ujedaju.Treba ih ukloniti sa ulice.da bismo zaštitili ljude
to ne znači nužno da će psi biti mučeni. Trebalo bi ih skloniti u azile, gde će biti nahranjeni, izlečeni, vakcinisani i po mogućstvu trajno poklanjani ili prodavani (dakle udomljeni), a onima kojima nema spasa -. da budu uspavani (mislim na one pse koji su bolesni od neizlečive bolesti i/ili koji su zarazni)

kako da ne, u tim azilima će ih maziti, paziti i zvati Đorđe , Đoka

u plucno krilo ubrizgaju,ne u krvotok,ne u srce
zapravo,plan je da ubrizgaju u srce,ali igle koje koriste nisu dovoljno duge,tako da otrov zavrsi tamo gde ne treba,zato smrt nastupa kasnije a ne istog momenta
a bilo je i pitanja oko toga dal koriste t61 ili neko sr.... koje nije predvidjeno za takve stvari

tačno tako

da, ja generalno mislim da treba prvo pomoci ljudima kojima je pomoc neophodna, ako ni za sta drugo, onda za lecenje bolesti od koje ne moraju umreti, ali eto, umiru, jer nema bolnice, nema lekova.

I zasto da ne, obezbediti povrh donacija za bolnice, donacije za azile, cipove, vakcine, pa onda i oni koji bi uzeli psa ali ce pre nahraniti porodicu jer za jedno i za drugo nemaju mogu iz tih fondova da finansiraju i drzanje psa kog su udomili u svojoj kuci.

zvučim bogohulno, ali postoje situacije kada bi uvek pre dala psu nego čoveku - evo konkretnog primera: tip u naponu snage 30 god ne radi i nema od čega da živi. Lično prisustvujem sceni kada ga tip pita - ajde pođi samnom da sečemo drva bamsekom i cepamo isto mašinski, može i do 2000 din za dan da uzmeš, pošto imam puno posla pa ne mogu sam, a ovaj mrtav ladan pa da li si lud da se iskilavim
Onda mlada ciganka mi traži pare a kad joj kažem ajde pođi da mi središ podrum i sl ona mrtva ladna kaže ma neću da radim daj neki dinar ljubim ti lepe ruke, Kasandro!
i sada da li treba žaliti takve ljude?
ne
psi su mi draži od takvih
 
zvučim bogohulno, ali postoje situacije kada bi uvek pre dala psu nego čoveku - evo konkretnog primera: tip u naponu snage 30 god ne radi i nema od čega da živi. Lično prisustvujem sceni kada ga tip pita - ajde pođi samnom da sečemo drva bamsekom i cepamo isto mašinski, može i do 2000 din za dan da uzmeš, pošto imam puno posla pa ne mogu sam, a ovaj mrtav ladan pa da li si lud da se iskilavim
Onda mlada ciganka mi traži pare a kad joj kažem ajde pođi da mi središ podrum i sl ona mrtva ladna kaže ma neću da radim daj neki dinar ljubim ti lepe ruke, Kasandro!
i sada da li treba žaliti takve ljude?
ne
psi su mi draži od takvih


Sve se mislim da li da kazem ili ne, ali i ja mislim da neki ljudi ne zasluzuju pomoc.
 
Pa kako suzbijati??? Donosenjem ostrog zakona koji ce se primenjivati ali opet ostaje ovo nasledstvo od nekoliko hiljada lutalica samo u Bg kao i gomila lutalica po ostalim gradovima. A ova drzava i nije bas nesto imucna tako da nema sanse da bi mogla toliku kolicinu pasa da zbrine sto znaci da bi velika vecina morala da bude uspavana.
Na zalost ova drzava daje pare nekom pederskom sajtu da reklamiraju svoju izopacenost i poremecenost a ima milion drugih stvari koje treba finansijski pomoci.
Ali dobro takvu ste vlast birali.

O ne ne, nemoj sugerirati da pripadam bilo kojoj partiji niti da sam birala.. jer eto u zivotu nisam glasala cak ni gde je zakonom obavezno.

A drzava koja 'ne moze' da dovede u red problem i par stotina hiljada lutalica treba samovoljno da kapitulira.. odmah. Ali opet bi zaplovili u politicke vode.. a necemo. Problem je ogroman i ocigledan, a sto ce se neko cerupati oko toga na nekom forumu.. to je tek smesno. A kada bude doslo vreme.. valjda ce doci.. da se sve to ozbiljno sagleda i reaguje, velika vecina pasa bas kao sto kazes ce se eutanizirati i bice koleteralna steta, to treba da bude svima jasno.. samo se plasim da ne bude uzalud. Pored tih pasa, zao mi je i ljudi koji su iskreno posveceni tom problemu na ustrb svog vremena i finansija, bez ikakvog profita za razliku od azila itd. jer ce ispasti nasamareni.. ma zna se kod nas ko pije, samo ne ko placa.
 
Problem jeste vrlo slozen i licno, da mi kojim slucajem dodje do ruku neki velik novac, ulozila bih sva sredstva i znanje i napor da organizujem sluzbu nalik ASPCA ili vec gomili drugih koje postoje u razvijenijim zemljama. Trebalo bi puno rada i organizovane akcije da bi se to postiglo, sli sve se moze kad se hoce. I zbog zivotinja i zbog ljudi, radi stvaranja bezbedne zivotne sredine i za jedne i za druge. Mozda mi se posreci, mozda uspem da ostvarim to sto je moja najveca zelja i san. Na zalost, u Srbiji je manjak novca+manjak svesti o nasusnoj potrebi da covek, kao razumno bice, brine o drugim, uslovno receno nesvesnim bicima, koja ne mogu da brinu o sebi, rezultirao ovakvom situacijom. I sad parola glasi snadji se. Protivim se okrutnosti i sebicnoj okrenutosti samo sebi i samo sebi. I ceo svoj zivot posveticu borbi protiv tih pojava koje su toliko ceste...i strasne. Nikada necu podeliti misljenje da je "normalno" da covek brine prevashodno o sebi. Naprotiv, mi kao umno i duhovno najrazvijenija trebamo i moramo da brinemo najpre o svemu oko sebe, pa tek onda o sebi, i to zbog sebe. Inace smo propali, pre, ne kasnije.
 
Problem jeste vrlo slozen i licno, da mi kojim slucajem dodje do ruku neki velik novac, ulozila bih sva sredstva i znanje i napor da organizujem sluzbu nalik ASPCA ili vec gomili drugih koje postoje u razvijenijim zemljama. Trebalo bi puno rada i organizovane akcije da bi se to postiglo, sli sve se moze kad se hoce. I zbog zivotinja i zbog ljudi, radi stvaranja bezbedne zivotne sredine i za jedne i za druge. Mozda mi se posreci, mozda uspem da ostvarim to sto je moja najveca zelja i san. Na zalost, u Srbiji je manjak novca+manjak svesti o nasusnoj potrebi da covek, kao razumno bice, brine o drugim, uslovno receno nesvesnim bicima, koja ne mogu da brinu o sebi, rezultirao ovakvom situacijom. I sad parola glasi snadji se. Protivim se okrutnosti i sebicnoj okrenutosti samo sebi i samo sebi. I ceo svoj zivot posveticu borbi protiv tih pojava koje su toliko ceste...i strasne. Nikada necu podeliti misljenje da je "normalno" da covek brine prevashodno o sebi. Naprotiv, mi kao umno i duhovno najrazvijenija trebamo i moramo da brinemo najpre o svemu oko sebe, pa tek onda o sebi, i to zbog sebe. Inace smo propali, pre, ne kasnije.

Ovo je ubedljvo tvoj najzreliji post bilo gde postavljen
 
A ko to dresira pse na ulici leba ti??? Pa mnoge divlje zivotinje ako odrastu pored coveka budu "pitome".
Pas je zivotinja i to sto ga neki bolesnici koji blage veze sa zivotom nemaju poistovecuju sa ljudima ..nema veze sa vezom.On je kao i vukovi od kojih su eto kao nastali coporativna zivotinja i u okviru neke porodice on se ponasa kao clan copora ....takodje je poznato da odredjene vrste pasa mogu da postanu nezgodne po tom pitanju tj ako osete da je gazda slab da ce postati agresivni tj zele da postanu "vodje copora" ..i to uglavnom vazi za muzjake....a kada su na ulici odrasli kao sto je vecina tih pasa lutalica oni se ponasaju po drugim standardima....i onda su u pravom smislu ono sto zaista i jesu tj zivotinje...imaju svoju teritoriju,neki su u coporima,brane tu teritoriju..itd..itd ..i sa njima nikad ne znas da li ce da te napadnu ili ne.
Imas na gomile slucajeva da u divljini bas divlje i opasne zivotinje recimo nisu napale coveka a opet imas slucajeva i da su napale e tako ti je i sa psima.....malo procackaj netu pa vidi sta ti isti psi recimo rade po selima....nesto od toga sam i okacio na nekoj od prethodnih strana....

Ovo za vođe čopora je i te kako izraženo kod mačora u pubertetu (ne znam kako drugačije da se izrazim!). Samo zaboravljamo na ono SAPIENS, mi za razliku od njih imamo razum, pa daj da se ponašamo u skladu sa tim a ne da tamanimo sve što nam se nađe na putu da bismo udovoljili svojoj guZici! Nismo sami na planeti...
 
Problem jeste vrlo slozen i licno, da mi kojim slucajem dodje do ruku neki velik novac, ulozila bih sva sredstva i znanje i napor da organizujem sluzbu nalik ASPCA ili vec gomili drugih koje postoje u razvijenijim zemljama. Trebalo bi puno rada i organizovane akcije da bi se to postiglo, sli sve se moze kad se hoce. I zbog zivotinja i zbog ljudi, radi stvaranja bezbedne zivotne sredine i za jedne i za druge. Mozda mi se posreci, mozda uspem da ostvarim to sto je moja najveca zelja i san. Na zalost, u Srbiji je manjak novca+manjak svesti o nasusnoj potrebi da covek, kao razumno bice, brine o drugim, uslovno receno nesvesnim bicima, koja ne mogu da brinu o sebi, rezultirao ovakvom situacijom. I sad parola glasi snadji se. Protivim se okrutnosti i sebicnoj okrenutosti samo sebi i samo sebi. I ceo svoj zivot posveticu borbi protiv tih pojava koje su toliko ceste...i strasne. Nikada necu podeliti misljenje da je "normalno" da covek brine prevashodno o sebi. Naprotiv, mi kao umno i duhovno najrazvijenija trebamo i moramo da brinemo najpre o svemu oko sebe, pa tek onda o sebi, i to zbog sebe. Inace smo propali, pre, ne kasnije.

Prvo o sebi. Nema tu nista lose niti je samozivost u pitanju, jer eto tvoju ideju tesko da ces moci da ozivis ako o sebi ne brines.. prvo.

I bas kao sto kazes ovde vazi parola snadji se.. i sve se radi stapom i kanapom, ali to vazi za mnoge sfere nase egzistencije u ovoj drzavi, te nazalost zato je u globalu socijalna svest izopacena, skoro nepostojeca i prihvatljivo je videti copor lutalica, jer ako covek zivi kao sto zivi.. sta je to za psa - normalno.

Bez izuzetka volim sve zivotinje, pse narocito.. i ova tema nije postavljena ispravno iz vise razloga, ali da mi neko kaze da je u redu u ovom vremenu i veku da neko ne moze da prodje nekim putem iz straha da ne bude izujedan od besnog psa.. to ne mogu da prihvatim.

I neko je napisao da se u drugim zemljama agresivni psi ne uspavljuju vec cuvaju u odvojenim ustanovama, to jednostavno nije tacno. Procedura se zna, uhvati se napusteni pas, strucna osoba proceni da li je ili ima tendencije ka agresivnoscu, ako ne.. leci se ako je bolestan i udomljava.. u suprotnom se uspava.

Gospodjice zelim ti srecu u pohodima da ostvaris svoju zelju. :)
 
Ja rekoh već da me je ujeo pas koji nije bio u čoporu i to ne iz dosade nego sam ja imala pogrešan pristup! A za ovo ''poznavati''...hm... da li je svaki čopor pasa agresivan po pravilu? Ja nisam primetila! Šta je uostalom čopor? Desilo mi se da me prati ženkica i još 5-6 džukaca, to je valjda čopor? Sad ispade ja neznalica a ti veliki poznavalac jer si pročitala tu knjigu... :roll:

Зашто, о зашто људи могу да функционишу само ако размишљају у крајностима???? :dash:

Где си ти прочитала да је ''чопор паса агресиван по правилу''??? :confused:
Цитирај ми прво то, па ''ћем' онда на поље изићи и изнова бојак започети''! ;)


А коју књигу си ти читала?
Како тамо није било објашњено шта је чопор? :confused:
 
Мислим да је Дезмонд Морис ипак већи познавалац псеће природе и од тебе и од мене. :roll:

Urbana legenda Hel. :) Hranim kuconju od ceteres kila sirovim mesom.. i kad legne da spava u istoj sobi sa mnom.. ja spavam sa jednim okom otvorenim.. da ne zasijaju ocnjaci u mraku slucajno. Volim da zivim 'na ivici'. :lol: Nemoj zekis. :)
 
Зашто, о зашто људи могу да функционишу само ако размишљају у крајностима???? :dash:

Где си ти прочитала да је ''чопор паса агресиван по правилу''??? :confused:
Цитирај ми прво то, па ''ћем' онда на поље изићи и изнова бојак започети''! ;)


А коју књигу си ти читала?
Како тамо није било објашњено шта је чопор? :confused:

Hihi, pa nisam nigde pročitala, pitala sam! Ti si mene pitala da li sam prilazila čoporu, ja ti kažem ako je čopor 5 pasa lutalica onda jesam... gde je zapelo?
Nisam čitala ni jednu knjigu, kažem ti šta sam ja RADILA...
 
naročito kada se ubrizgavaju gadosti kao što je deterdžent.
nisu to nikakve muke
ma daj molim te, to je zaista nesuvislo reći


znam masu pasa (uključujući i moje) koji jedu živo meso (istina ne uvek) pa ipak nisu divlji


[/B]
kako da ne, u tim azilima će ih maziti, paziti i zvati Đorđe , Đoka



tačno tako



zvučim bogohulno, ali postoje situacije kada bi uvek pre dala psu nego čoveku - evo konkretnog primera: tip u naponu snage 30 god ne radi i nema od čega da živi. Lično prisustvujem sceni kada ga tip pita - ajde pođi samnom da sečemo drva bamsekom i cepamo isto mašinski, može i do 2000 din za dan da uzmeš, pošto imam puno posla pa ne mogu sam, a ovaj mrtav ladan pa da li si lud da se iskilavim
Onda mlada ciganka mi traži pare a kad joj kažem ajde pođi da mi središ podrum i sl ona mrtva ladna kaže ma neću da radim daj neki dinar ljubim ti lepe ruke, Kasandro!
i sada da li treba žaliti takve ljude?
ne

psi su mi draži od takvih

Naravno da ne trebash da zalish. Niti je iko to trazio od tebe, niti si ti duzna da obratish paznju na njih, narochito shto su se jasno opredelili za opciju da se ne bore zasvoj zivot. Ali zato postoji mnogo drugih nachina da pomognesh ljudskim bicima za koje zaista postoji razlog za zaljenje, ukoliko zelish da pomognesh. Deca su ipak bitnija od ljudi. Setite se toga kad budete sledeci put otishli da nahranite neku lutalicu svesni da ce ona kao i juche, kao i danas, kao i sutra biti tu - na ulici. A tu je jer ste joj omogucili da postoji i da se razmnozava. U takvoj situaciji ja ljude sa takvim ponashanjem i stavovima gledam kao krivce, a ne kao humaniste i altruiste.
 
Urbana legenda Hel. :) Hranim kuconju od ceteres kila sirovim mesom.. i kad legne da spava u istoj sobi sa mnom.. ja spavam sa jednim okom otvorenim.. da ne zasijaju ocnjaci u mraku slucajno. Volim da zivim 'na ivici'. :lol: Nemoj zekis. :)

Ето доказа да је немогуће оно што сам ја рекла!!! :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top