A1 / Vip mobile - Pitanja i odgovori

Moram da osvezim temu malo i da se zalim... Uvalio me otac u S_anje, i sad cu biti dve godine rob. Trebao je da ide u inostranstvo, i to na nekih pola god, i jedini nacin da se cujemo je bio da uzmem neki android telefon( za koji nem pare), uzeh vipov telefon za dinar, paket smart 550( ideja je bila jednostavna, instaliram viber i za dz on mene zove iz inostranstva i ja njega odavde, to zvanje sa dugim pricanjem ne bi bilo ni 1mb, ali ne lezi vraze, priskocili su mi jedan dan... Ja sam inace bila veoma pametna da telefon na taj nacin koristim samo kad sam kuci i ukljucim wireless, ali onda su krenule zalbe od strane oca da to nije bila ideja, i da bi trebao da mi bude cesce ukljucen net, a ,,muz'' me je ohrabrio, tako sto mi je rekao da ako net samo stoji ukljucen, nece to nist narocito da trosi ( on mislio da je to ko u telenoru XD ) Uglavnom ostavim ja ukljucen manje od 24h njihov net,a da nista nisam pipnula, i sutradan proverim stanje , kad ono 4000 din za jedan dan( plus pretplata)prestala sam da zovem i saljem poruke do kraja tog meseca , a njihov internet sam zauvek iskljucila, tako da je racun ostao na tih 5100 din (cvrc da mi natakare vise), inace sam prethodnih meseci placala samo tih 1100, ali ipak upravu je moj muz kad kaze cemu smart telefon, ako nema internet, i *** sta cu, nema mi druge... Inace u cemu je fora da znate- taj dan mi se mob logovao na internet na svaku sekundu, i to je sve bilo po 1kb, ali oni zaokurze svaki kb na 100kb, sto pise u ugovoru, a nije mi receno ovako, a ja i da sam to procitala, ne bih sanjala da se neko time bavi, inace kad mi je unistio smartove, krenulo mi je naplacivati tih 100kb na svaki sec, plus mi je naplaceno neko fantomsko skidanje aplikacije kojoj je navodno trebalo dva sata da se skine kolika je, a nikakvu aplikaciju nisam skidala. Kad se sve sracunalo ja sam sve ukupno potrosila samo 120mb, sto je 120 smartova, al zamalo, pisala sam zalbu na koju se nisu udostojili odgovoriti, iskljucili mi odlazne pozive i svaki cas mi slali poruke da platim.... Platila sam danas i krivo mi, sem sto su me odrali za nesto sto nisam potrosila, osecam se lose jer znam da me imaju u saci jos narednih god i po, a ja tu nista ne mogu.... da stvar bude jos gora, telefon se gasi kako mu se cefne, senzor za blizinu ne radi, pa mi se desi da licem pritisnem mute, ili jos gore ukljucim spiker i to mi se uvek desi na javnom mestu, a kad nekog zovem ili kad neko zove mene , cesto me ne cuje ili ja njih, i veza pukne nakon minut razgovora u najboljem slucaju, nekad pukne cim se javim ili cim se jave... izvinite na ovolikom romanu
 
Svi ti problemi su posledica toga da je Vip Srbija virtuelni operater. Pomirite se sa time i kraj. Nisu ulozili zute banke u infrastrukturu i zato se tako zaokruzuje protok jer to diktiraju telenor i telekom preko cijih baznih stanica sve ide.

Mene su pokrali u romingu za internet iako nije bio ukljucen, uvek te vip nekako pokrade jer MORA da nadoknadi troskove.
 
Moram da osvezim temu malo i da se zalim... Uvalio me otac u S_anje, i sad cu biti dve godine rob. Trebao je da ide u inostranstvo, i to na nekih pola god, i jedini nacin da se cujemo je bio da uzmem neki android telefon( za koji nem pare), uzeh vipov telefon za dinar, paket smart 550( ideja je bila jednostavna, instaliram viber i za dz on mene zove iz inostranstva i ja njega odavde, to zvanje sa dugim pricanjem ne bi bilo ni 1mb, ali ne lezi vraze, priskocili su mi jedan dan... Ja sam inace bila veoma pametna da telefon na taj nacin koristim samo kad sam kuci i ukljucim wireless, ali onda su krenule zalbe od strane oca da to nije bila ideja, i da bi trebao da mi bude cesce ukljucen net, a ,,muz'' me je ohrabrio, tako sto mi je rekao da ako net samo stoji ukljucen, nece to nist narocito da trosi ( on mislio da je to ko u telenoru XD ) Uglavnom ostavim ja ukljucen manje od 24h njihov net,a da nista nisam pipnula, i sutradan proverim stanje , kad ono 4000 din za jedan dan( plus pretplata)prestala sam da zovem i saljem poruke do kraja tog meseca , a njihov internet sam zauvek iskljucila, tako da je racun ostao na tih 5100 din (cvrc da mi natakare vise), inace sam prethodnih meseci placala samo tih 1100, ali ipak upravu je moj muz kad kaze cemu smart telefon, ako nema internet, i *** sta cu, nema mi druge... Inace u cemu je fora da znate- taj dan mi se mob logovao na internet na svaku sekundu, i to je sve bilo po 1kb, ali oni zaokurze svaki kb na 100kb, sto pise u ugovoru, a nije mi receno ovako, a ja i da sam to procitala, ne bih sanjala da se neko time bavi, inace kad mi je unistio smartove, krenulo mi je naplacivati tih 100kb na svaki sec, plus mi je naplaceno neko fantomsko skidanje aplikacije kojoj je navodno trebalo dva sata da se skine kolika je, a nikakvu aplikaciju nisam skidala. Kad se sve sracunalo ja sam sve ukupno potrosila samo 120mb, sto je 120 smartova, al zamalo, pisala sam zalbu na koju se nisu udostojili odgovoriti, iskljucili mi odlazne pozive i svaki cas mi slali poruke da platim.... Platila sam danas i krivo mi, sem sto su me odrali za nesto sto nisam potrosila, osecam se lose jer znam da me imaju u saci jos narednih god i po, a ja tu nista ne mogu.... da stvar bude jos gora, telefon se gasi kako mu se cefne, senzor za blizinu ne radi, pa mi se desi da licem pritisnem mute, ili jos gore ukljucim spiker i to mi se uvek desi na javnom mestu, a kad nekog zovem ili kad neko zove mene , cesto me ne cuje ili ja njih, i veza pukne nakon minut razgovora u najboljem slucaju, nekad pukne cim se javim ili cim se jave... izvinite na ovolikom romanu


Posto sam na Telenor Naslovu odgovarao nesto evo cu isto da stavim ovde pa ce vam bit jasnije sta trebate da uradite pre nego podpis stavite na UGOVOR!

Kad podpisujete ugovor sa bilo kojom GSM kompanijom O POST-PEIJDU, (telenor-vip-telekom srbija) povedi racuna da procitate ceo ugovor i sve sto oni nude u njemu, u stvari, "uslovljavaju", jer u tom "uslovljavanju" je citava poenta....na primer:

Podpisanim ugovorom im dajes za pravo da te ne obaveste o promeni tarife, pa na primer, da ti uracinavaju i zaokruzuju minuti razgovora i ako si razgovarao 20sekundi, pa na primer koristenje GPRS i interneta, da placas svaki put pri ulazu i ako nisi koristio ga u opste i ako je mobilni samo na "tren" usao pa izasao itd itd a opet skoro svaki mobilni, pogotovu ovi Androidi i iPhone itd, to su mobilni konstruisani tako da "sam" ulazi na net pa makar to bilo minimalno kao na primer beznacajnih 20kilobajta a kompanija ti zaokruzi 500kilobajta itd........krs stvari je objasnjeno pre nego potpises, pa odatle je moj savet...PRE PAID kartica je mila majka, jer imas kontrolu i nemas glavobolje na kraju meseca ;), ili, podpisi al povedi racuna da iskljucis funkcije na mobilnom, da ga podesis tako da bude SVE MANUELNO (po potrebi), pogotovu MOBIL-INTERNET, jer samo tako cete stati na put troskovima zbog nicega!


Bio sam naveo primer samo za ROAMING (upotreba mobilnog van srbije), a mnogi ne gledaju na prispajanje veze, nego, bitno je da je 9 dinara Pasivni poziv a to sto ce jos dodatno da uracunaju 49 dinara to je manje bitno, a tako i pri Aktivnom pozivu tokom boravka van Srbije!

Evo ovde: http://forum.krstarica.com/showthread.php/532262-ROAMING


Sve i jednu kompaniju u opste nije briga sta cete vi da uradite kad ugovor podpisete, al obavezaliste se svojim imenom da cete postovati sve sto su vas "uslovili" :) pa zato im i nemozete nista.....ali mozete tako sto cete biti pri svesti i korigovati neke funkcije u mobilnom, AMIN



PROCITAJTE PRE NEGO STO POTPISETE! I to je spas pa i Jedini spas ;)


Da dodam, najbolji Tarifni Obracun u EU je 1:10 sekundi, a za njom 1:30sekundi, sto u prevodu znaci...obracunava se 1 minuta u taktu od po 10 sekundi, ili, 1 minuta u taktu od po 30 sekundi...u slucaju da vam pise 1:1, znajte da se obracun pravi prema celoj minuti bez obzira na trajanje razgovora, sto u prevodu znaci, pricaliste 1,02sekund, oni vam obracunaju 2 minute....tako je i sa MOBIL INTERNETOM, pogledajte kako obracunavaju a ne koliko kosta minuta, jer uvek je skuplje po minuti obracun pre nego po taktu od p10 sekundi ili 30 sekundi, jer tako stedite novac i ne samo to, nego, za 4 minute mozete da obavite 6 kracih razgovora u smislu da je hitno itd...a i kad se na duze razgovara!


Znam da ce mnogi pomisliti...ah 0.30 sekundi...al meni je stednja bas tu, jer u pola minute mogu reci mojoj dragoj na primer..."ok dolazim"...., pa opet zovnem i pitam...."gde si sad, a tu si" ......eto, sve su to reci kojima ne treba minuta da se izgovore...itd ;)! Pa umesto 2 minute potrosene ja imam samo 1 minutu ;), ili, umesto 10dinara potrosenih ja imam 5 dinara itd..




VIP ima saradnju sa Telekom-Srbija po pitanju koristenja njihove mreze tamo gde ih oni sami nemaju! Znaci, imaju podpisan Roaming o koristenju usluga po pausalnoj ceni! Inace da nije tako, to bi bio VMNO operater, sto znaci da Kompanija nema licnu mrezu i koristi mrezu jednog operatera u drzavi u kojoj je i nebi smeo da bude jeftiniji od mreze i kompanije cijom se mrezom sluzi a to nije slucaj sa VIPom.
 
Poslednja izmena:
Korisnici smo Vipa 4 godine i nakada nismo imali problema sa njima sve je bilo ok dok nam jedno jutro telefon nije bio blokirani odlazni pozivi zbog velike potrosnje(nismo bili u romingu,nismo drndali internet telefon je bio na punjacu).Kada smo otisli do najblize Vipove radnje receno nam je da smo napravili enorman protok informacija na internetu i da se obratimo korisnickom servisu.Podneli smo zalbu,obracali se svima ali nema resenja stigao je racun 414000,00.Sada smo dobili obavestenje da ce angazovati agenciju za naplatu itd......
Toliko o zadovoljnom korisniku,sve do jednom.Kad budem imala vise vremena postavicu njihov odgovor na nasu zalbu i ostala dokumenta.
Dobro razmislite pre nego potpisete ugovor
 
Očigledno je da virtuelni operater Vip Srbija pribegava selektivnom pljačkanju građana: Nasumice puca u korisnike i otstreli ih. To vam je kao kada je pre par godina Javno komunalno preduzeće infostan poslalo na 200.000 domaćinstava utuženja i potražnju za naplatu dugova od pre 1990 godine! sve sa zateznim kamatama iz... 1968 godine recimo :lol:

Tu vam je jasno o čemu se radi! Ako je država tako kriminalna, šta možete da očekujete od smrdljivog mobilnog operatera koji još pritom nema niti jedan svoj predajnik??? Klasičan prevarant.
 
E sad ovako,moj problem je sledeci. Danas je majka produzila ugovor sa VIP-om i uzela je paket smart550,i zena u prodavnici joj je rekla da stanje proverava tako sto posalje znak ? na 1212 ili na 1260. Ona je poslala znak ? na 1212 i sada joj non stop stizu poruke sa tekstom: "Vas zahtev nije validan. Molimo vas pokusajte ponovo. Vas Vip." Ja sam posumnjao da su to one push poruke koje stizu i povecavaju racun,i poslao sam na taj isti broj poruku STOP i posle toga zajedno sa prethodnim porukama stizu i poruke : "Vas kod nije prepoznat. Molimo vas pokusajte ponovo. Vas Vip." Zvao sam operatere i rekli su mi da taj kod nije njihov,odnosno VIP-ov i da ugasim i upalim telefon i da se nadaju da poruke vise nece stizati,ali one i dalje stizu. Da li neko zna sta je u pitanju i kako mogu da resim ovaj problem. Hvala
 
Smehotres, meni sasvim ok radi ta provera preko 1260 a tebi preostaje da odes tamo u radnju i zasedneš dok ti ne regulišu to. Meni vipov blekberi godinu dana nije "hteo" da šalje mms dok je u inostranstvu na nekoj vipovoj mreži radio besprekorno. Objašnjenje u Vipu koje sam dobijao je: Moram da imam uključen blekberi servis - što mi nije padalo na pamet. Posle godinu ipo je proradilo slanje mms-a samo od sebe, vrlo zanimljivo?

Znači ucenjivali su me, Vip Srbija je golo g0vn0 na kiši.
 
I ja sam imao loshe iskustvo sa VIP-om. Uzeo sam USB Internet nas 3 meseca i uredno placao. Pred kraj treceg meseca sam pismeno raskinuo ugovor. Neki dan dobijem novi racun za cetvrti mesec i na njemu stavke:
- Mesecna pretplata 923 din
- Naknada za ponovno ukljucenje 150 din
- na sve to PDV .......

Ja odem do njih i pitam o cemu se radi i zamislite.... Tip kaze da oni jednostavno imaju obicaj da naplate josh jedan mesec. Da se covek prekrsti i levom i desnom. ...... Strashno.

Posto ja nemam obicaj da placam nesto sto nisam kupio rekao sam im da me tuze.....

Strasno kakvim prevarama se bave. I ko zna koliko ljudi su ojadili sa takvim racunima. Strashno.
Sto rekao neko gore.... Treba onu motku gov.... pa .......
 
koji je najbolji telefon za internet?da poseduje takvu conekciju,da mozes gledati i filmove preko youtube

Pa sad pitanje je prilično konfuzno. Svi telefoni novije generacije podržavaju tu mogućnost. Jedini problem može da predstavlja internet saobraćaj koji će za jedan film moći da napravi enormno veliki račun. I sad da pokušam da odgovorim na pitanje...Uz telefon nove generacije koji poseduje prikazivanje FLASH playera, bilo bi poželjno da imaš i wLAN koji će to omogućiti da besplatno koristiš internet nekoga ko ima ADSL konenciju na računaru. Jedan od takvih telefona iz VIP ponude (pošto se tema nalazi u odeljku VIP-ove službe) moga bi da bude
e_web_Samsung-Wave-Y.png
SAMSUNG WAVE Y a dobićeš ga po ceni od 1din. već uz pretplatu od oko 1000din.uz jednu od 3 tarife. Ako, pak, želiš telefon bez obaveze možeš ga dobiti po ceni koja se kreće u rangu od oko 100-110€. Uz taj model možeš razmisliti i o modelu
n_web_LG-Optimus-L3.jpg
LG Optimus L3(oko 100€ u slobodnoj prodaji a uz ugovor(kao i gore)1din.). Ako ti je potrebna neka bliža informacija, stojim na raspolaganju. Pozzz... ;)
 
Pozdrav,ja bih da uzmem telefon ZTE Skate u paketu postpaid 60 jel ja ne pricam puno,ali me zanima na koliko god. se isplacuje?

Potdrav,
Što se konkretrnog modela telefona tiče mislim da je izbor OK. Međutim, nadam se da znaš da je cena telefona u tom paketu 12'990,00din.(ili 6 rata po 2'165,00din.)? U svakom slučaju ugovor se zaključuje na 24 ili 12 meseci. Ako bi telefon uzeo na 12 meseci cena telefona bi bila 16'990,00din. (iiti 6 rata po 2'832,00din.). Moj je predlog da telefon nikada ne uzimaš na 12 meseci jer je popust koji dobijaš od pune cene tada zanemarujući, pogotovo u tvom paketu. Pozzz... ;)
 
Objašnjenje u Vipu koje sam dobijao je: Moram da imam uključen blekberi servis - što mi nije padalo na pamet. Posle godinu ipo je proradilo slanje mms-a samo od sebe, vrlo zanimljivo?

Na BB telefonima kod svakog operatera postoji obaeza plaćanja BB servisa od nekih 1000din. ili sl.(ne znam tačno) i tek tada ćeš imati mogućnost internet konekcije, samim tim i e-mail usluge, i pored svega mms servisa. Opet napominjem da je to kod svakog operatera i da se sledeći put informišeš pre kupovine, jer BB telefoni su pretežno za poslovne korisnike. Pozzz... ;)
 
Koristim Vip mrezu od kada su poceli sa radom, u pocetku su bosta bagovali ali zadnjih godina je sve OK. Nikad nisam dobio nenormalne racune, imate na njihovom sajtu, registrujete se i imate uvid u potrosnju... meni je presek stanja 9. ili 10. u mesecu (a drugi je mislim oko prvog), nekad kasnim i po mesec dana sa placanjem a nekad i preplacujem, do sad nije bilo iskljucenja.

Znam lika koji je nabio racun preko pedeset hiljada, koristio net u romingu.... uz neke molbe/zalbe oni su ga oslobodili placanja.

Ko koristi Android ako nece da trosi net iskljuci automatsku sinhronizaciju i update, jer telefon se stalno konektuje na net, tako telefon napravljen nije do mreze....

Ne branim ih, vec samo kazem da ja nisam imao problema.
 
Iskreno gledam kako pljujete po vipu, Dobro ovo je forum i normalno je da ljudi iskazu svoje misljenje.

Poslednjih 4 godina sam vipov korisnik jos od kad sam se vratio iz inostranstva. Prvo sam bio prepaid a poslednjih 3.5 godina postpaid. Iskreno odusevljen sam. paket mi je Postpaid 2000 i placam ga izmedju 4500 - 5000 jer uglavnom predjem sa smsovima koje saljem preko. a sto se tarife tice Iphone je nonstop konektovan i stalno skidam po nesto i nikad problema. Nikad mi nisu dodali nesto na racun, i kao sto kaze @OvajOnaj registrujete es na njihovom sajtu i imate uvid u svaki pozivani broj tj svaku konekciju koju koristi. \

Sestra moja ima MTS i stalno se zali. cesto joj puca veza. uglavnom na 1 min. ko zna zbog cega je to tako.
 
Pre dva meseca sam uzela telefon u vip-u. Posle skoro ne puna dva meseca se pokvario. Poceo je da se gasi kad me neko zove i niko nije mogao da me dobije. Odnela sam ga u ovlasceni servis posto imam garanciju i to u Begram u Zemunu. Rekli su mi da je nadjena oksidacija u konektoru punjenja da sam ga skvasila negde ili tako,a znam da nisam ali su oni stajali na tome da me ubede da jesam. I rekli su mi da se garancija ponistava i da je popravka 1800 din da mi zamene taj neki deo. Telefon je bio kod njih 3 nedelje i zvali su me da dodjem po njega da je popravljen.Sinoc sam ga uzela i kad sam dosla kuci videla sam da se telefon opet iskljucuje kad me neko zove. Odnela sam ga jutros opet i opet sam bez telefona,a oni opet oduglovace rekli su bice u toku dana,a malo pre sam zvala da bi mi zenski glas rekao:,,ne moze to tako brzo,ne znam ja nista o tome i ne znam s kim ste v]i razgovarali,, i to je njihov odgovor na sve... Sad ispada da su meni dobar deo izvadili iz telefona i zamenili ga drugim,a da ne pricam da su mi naplatili 1800,a da su samo ruke naplatili 1500din... Sta sad?
 
Pre dva meseca sam uzela telefon u vip-u. Posle skoro ne puna dva meseca se pokvario. Poceo je da se gasi kad me neko zove i niko nije mogao da me dobije. Odnela sam ga u ovlasceni servis posto imam garanciju i to u Begram u Zemunu. Rekli su mi da je nadjena oksidacija u konektoru punjenja da sam ga skvasila negde ili tako,a znam da nisam ali su oni stajali na tome da me ubede da jesam. I rekli su mi da se garancija ponistava i da je popravka 1800 din da mi zamene taj neki deo. Telefon je bio kod njih 3 nedelje i zvali su me da dodjem po njega da je popravljen.Sinoc sam ga uzela i kad sam dosla kuci videla sam da se telefon opet iskljucuje kad me neko zove. Odnela sam ga jutros opet i opet sam bez telefona,a oni opet oduglovace rekli su bice u toku dana,a malo pre sam zvala da bi mi zenski glas rekao:,,ne moze to tako brzo,ne znam ja nista o tome i ne znam s kim ste vi razgovarali,, i to je njihov odgovor na sve... Sad ispada da su meni dobar deo izvadili iz telefona i zamenili ga drugim,a da ne pricam da su mi naplatili 1800,a da su samo ruke naplatili 1500din... Sta sad? :neutral:
 
Odeš u VIP i uzmeš drugi telefon :hahaha: . Sala naravno :)

kao prvo, ovo nema veze sa Vipom, a kao drugo treba da znaš kakvi su smradovi u servisima kod nas. Kad ti nadju kvar, tražiš da ti obavezno slikaju
a za tu oksidaciju keenjaju neviđeno,
sad im ne možeš ništa. Ne znam koji je tel u pitanju, jel vredi šta?
 

Back
Top