A1 / Vip mobile - Pitanja i odgovori

Zanima me kako ide procedura za telefone.. uzet je telefon pre godinu dana.. nije placen ni jedan jedini racun.. telefon je uzet na moje ime ali su racuni stizali na drugu adresu... kod mog bivseg,.. lagao je da ih je placao.. ali to nema veze.. tarifa je bila 700 smart..a rata je tad bila 1100 ako se ne varam.. kako dalje..telefon nisam koristila ni dana.. jer ga je bivsi prodao.. a broj je koristen ni 2 meseca..kako ide procedura .. pretpostavljam da ste stavili zateznu kamatu.. ili kako vec.. zanima me da li moze da se placa u ratama.. i koliko bi iznosila rata.. unapred hvala..
 
Ja sam prebacio broj iz MTS-a u VIP, takođe sam prešao na postpaid (posle 11 godina u prepaidu) i zadovoljan sam... Uzeo sam paket Smart 300, u okviru koga svakog meseca dobijam, jelte, 300 smartova + 300 minuta razgovora u VIP mreži. Skoro svi sa kojima obično razgovaram (odnosno zovem ih) su vipovci, tako da mi većina smartova odlazi na SMS poruke i naravno Internet (koga opet palim samo kad hoću nešto da proverim a nisam kući, jer kući imam Wi-Fi). I pritom sam mogao da uzmem dobar telefon po povoljnoj ceni. Eto, ispalo je da mi pospaid zaista odgovara, a godinama sam tvrdoglavo odbijao da pređem na njega...

Nemam nikakvih zamerki što se same mreže tiče, bar zasad. Jedino što ne mogu da stavim drugu SIM karticu u telefon (što će mi trebati kad budem bio u romingu), ali za to uvek mogu da uzmem stari telefon u koga mogu da stavim koju god karticu hoću.
 
Normalno da je bolje kupiti telefon u prodavnici nego kod provajdera: Ja imam dva telefona, jedan iz vipa koji je plaćen u ono vreme oko 700 evra, koji je katastrofalno kodiran ili je Srpski Vip katastrofa jer svuda u inostranstvu radi besprekorno. Sa druge strane, imam i jedan dobijen od T-coma koji je isto bio kodiran. Pošto ugovor nije podrazumevao mobilne usluge, na moj zahtev sam dobio kod koji je " otključao" telefon. Po njihovoj proceduri, sve one ikone i funkcije su se pobrljavile nakon toga i telefon potpuno suludo radi ali radi, što je njima dovoljno da se prave blesavi u garanciji. Da bih koristio kameru, svaki put moram da restartujem telefon :lol:
 
Ti si prvi čovek kome odgovara da plati telefon tri puta više nego što košta u slobodnoj prodaji :lol:

Pa ne bih baš rekao. Izračunao sam da je ukupna suma koju ću da platim za dve godine (telefon + depozit + sabran novac koji će se obračunavati tokom ugovorne obaveze) manja od one koju dobijam kad punu cenu telefona saberem sa sumom koju bih okvirno dao za prepaid kredit koji bih uplaćivao tokom dve godine.
 
Normalno da je bolje kupiti telefon u prodavnici nego kod provajdera: Ja imam dva telefona, jedan iz vipa koji je plaćen u ono vreme oko 700 evra, koji je katastrofalno kodiran ili je Srpski Vip katastrofa jer svuda u inostranstvu radi besprekorno. Sa druge strane, imam i jedan dobijen od T-coma koji je isto bio kodiran. Pošto ugovor nije podrazumevao mobilne usluge, na moj zahtev sam dobio kod koji je " otključao" telefon. Po njihovoj proceduri, sve one ikone i funkcije su se pobrljavile nakon toga i telefon potpuno suludo radi ali radi, što je njima dovoljno da se prave blesavi u garanciji. Da bih koristio kameru, svaki put moram da restartujem telefon :lol:

Nisam uzimao u vip-u telefone ali posto je prica o provajderima , uzeo sam telefon u mts-u koji je potpuno otkljucan i mogu da koristim bilo koju karticu , inace telefon sam uzeo dosta jeftinije no sto bih ga platio u slobodnoj prodaji .

Verujem da je slican slucaj i sa VIP-om sem tog kodiranja , niko nije lud da telefon plati skuplje no sto jeste .

Sto se tice kodiranja telefona , telefon jednostavno ne moze da pobrljavi zbog toga , ali cak da je to istina to je problem do samog uredjaja / proizvodjaca a ne do provajdera. Osim ako telefon nije dekodiran nekim brute force metodama.
 
Poslednja izmena:
Konkretno, ovde je telefon radio katastrofa, praznio bateriju, restartovao se stalno dok na Hrvatskom vipu nisam imao nikakvih problema - telefon je besprekorno radio. Dan danas mi u centru beograda ne radi kako treba vip, bilo koji telefon da koristim - jednostavno ljudima daje signal da zvoni 5 puta dok meni tek peti put zazvoni.
 
Moj brat koristi VIP-ov HTC vec 3 ili 4 godine bez problema.
Sve je to stvar srece.
I kad ga kupis moze ti se zalomiti problematican.
Cak je veci problem pri kupovini jer treba dobro paziti gde uzimas, ovde si barem siguran da je original a u prodavnicama uvaljuju i kopije.
 

Back
Top