A1 / Vip mobile - Pitanja i odgovori

Mrzim Vip.
mrzim i ostale ali Vip najvise mrzim

uanyxn5e83sbsv7hny0j_reasonably_small.jpeg


:D
 
Vip-ov sam korisnik vec sedam godina sa dva postpaida i cetiri pripejd broja...u poslednjih dve godine strmoglavljuju se u ambis: Signal je sve losiji, usluga sve gora. Cesto mi se u Handy-ju (koji rade sa Vipovim paketima) desi da dobijem kompletnije i pouzdanije informacije nego u Vip-u.
Kod njih nikada ne znam koje povoljnosti imam, recimo, prosli put, za petogodisnjicu Vip-a niko mi nije rekao da mogu da dobijem 50% popusta u sledcih gosinu dana, a u Handy-ju su mi i rekli i posavetovali i dobio sam produzenje ugovora sa 50% na tarifu post paid 350, i telefon i....

Pre nekoliko dana sam u Handy saznao da mogu da se prebacim na smart 400 i da imam internet celog meseca (kupio ZTE Blade 3 i dobio na sest rata) sto dovodi u smisao mogucnost posedovanja androida .

Elem, u Vip-u su me gledali belo i rekli:"pa , moze, stari ste korisnik..ucinicemo to za Vas" :eek:

Reklame su im nejasne i namenjene onima koji se razumeju u tehnologiju a ne onima koji bi trebalo da postanu novi korisnici.

Krsh kompanija su, i ocekujem da prodaju resurse nekom od svojih rivala do kraja godine...
 
Elem, u Vip-u su me gledali belo i rekli:"pa , moze, stari ste korisnik..ucinicemo to za Vas"
E to isto mi je rekao jedan prijatelj skoro. Produzio je ugovor i kad je pitao za tu povoljnost isto su mu rekli.
Nista ne nude ako im ne trazis. Mislim da ne znaju ni oni sami sta imaju ili mozda znaju a cute pa ako prodje-prodje :lol:

p.s.ja sam u Telekomu na pripejd i kakvi su bili sad su ok. Nemam problema ni sa racunima ni sa signalom a mrzeo sam ih vise nego sad VIP
 
evo citam ove postove pa ko sto rece Manda DA IZJAVIM I JA NESTO ZA DNEVNIK.Problem je u sledecem,pre dva meseca ubacio mi sin karticu iz mog mobilnog u ono sranje od interneta usb fleska i normalno ne znajuci da ovi deru ,napravio racun od 20000 din.Kad sam dobio racun na kucu umalo me slog nije strevio.Odem do poslovnice i kazem zasto niste prekinuli konekciju za internet kad ste videli da na kartici vise nema mb i sve bi bilo ok.Medjutim verovatno misle nek ide pa dokle stigne nama je super.Kazu oni nemaju pravo da iskljuce nikog kad ima mb ,ja kazem dobro ali zar nije posteno poslati upozorenje na broj iskljucujemo vas sa konekcije jer ste presli dozvoljene mb koje imate na kartici.NE,oni su jednostavno pustili da se napravi racun od 20000 din.Napravim zalbu uz racun t.j prigovor i posaljem ,al evo ti ga odgovor citiram.Nadlezna sluzba vip mobile na osnovu detaljnih provera potvrdila ispravnost saobracaja sa vaseg pret.broja koji je kreiran za taj i taj period.saobracaj je uspesno ostvaren sa vaseg pret.broja u skladu sa vazecim cenovnikom usluga vip mobilne telfonije.naosnovu navedenih informacija nismo u mogucnosti da uvazimo vasu reklamaciju i izvrsimo korekciju racuna ali smo omogucili da dug platite u rate,stim da trecinu duga platite odma ,a ostalo na rate.Prodje od tad mesec dana ,nisam imao para da platim i kad se skupila neka crkavica odem i uplatim 7000 din, i kazem ovima da sam ulagao prigovor i td i da ostatak duga platim u rate.Kazu vipovci mora da se isplati ceo dug odma jer je slucaj dat agenciji za naplatu dogova koji su me vec par puta zvali i lepo zamolili da platim ostatak. Pa sad lepo pitam ljude koje su imali iskustva sa vip i agencijama ,sta je pametno da se uradi i sta konkretno napraviti,pozz
 
" ko ima androide i novije telefone generalno ti telefoni se sami azuriraju..znaci mozes da iskljucis podesavalnja ali oni ce se sami azurirati i pakovati na racun ...ko nije neka ogranici racun na 50% ili 100% od pretplate..znaci 3mes samo traje ono s.anje o zastiti klijenta da ne moze da predje 3x po clanu 14 ali nigde ne pise da je to samo na 3mes i da posle mozes sam da zahtevas..e sad posebna je prica o neinformisanosti potrosaca to je neki drugi clan u zakonu o zastiti potrosaca ..sve u svemu ako nista potrosili nemojte da platite i to je to. da imaju dokaze za sud isli bi na sud,a ne prenosili dug na agencije "

Ko je zainteresovan za grupnu tuzbu neka se javi voditeljki MILICI BURSAC
 
Овако: андроиди и њихове апликације се ажурирају,да. Али, може се подесити ажурирање само на wifi , а осим тога , поседовање андроид или смртфона губи сваки смисао ако не поседујете одговарајући пакет услуга који подразумева интернет без надокнаде. Рецимо Вип нуди пакете смарт који обезбеђују приступ интернету без наплате, односно у цени месечне претплате. Е сад, тзв. ХДСПА брзи интернет користите онолико МБ колико вам је пакетом омогућено, а кад истекне, имате обичан, спорији интернет до краја месеца...
Ја сам тај проблем рдшио тако што имам два броја, један с а повољном ценом разговора и други преко ког се повезујем на нет, плус опција да се апликације ажурирају само преко бежичног...јесте мало смор стално пребацивати са једног мода на други, али штеди џеп...
 
" ko ima androide i novije telefone generalno ti telefoni se sami azuriraju..znaci mozes da iskljucis podesavalnja ali oni ce se sami azurirati i pakovati na racun ...ko nije neka ogranici racun na 50% ili 100% od pretplate..znaci 3mes samo traje ono s.anje o zastiti klijenta da ne moze da predje 3x po clanu 14 ali nigde ne pise da je to samo na 3mes i da posle mozes sam da zahtevas..e sad posebna je prica o neinformisanosti potrosaca to je neki drugi clan u zakonu o zastiti potrosaca ..sve u svemu ako nista potrosili nemojte da platite i to je to. da imaju dokaze za sud isli bi na sud,a ne prenosili dug na agencije "

Ko je zainteresovan za grupnu tuzbu neka se javi voditeljki MILICI BURSAC

Zato ja često uključujem WI FI kod kuće, pa se sami ažuriraju. Kačim se tamo gde je to moguće, a poštu i FB proveravam na račun paketa. Imam 325 mb i dosta mi ostane nepotrošeno.
 
Nebriga i nemar je kada korisniku prodaš nešto što nije podešeno i samim time te uvali u dugove, kredite i neprijatnosti sa nasilnim agencijama za naplatu dugova. Sve bi se to preduhitrilo ograničavanjem paketa ili samim podešavanjem telefona a korisnik neka otključa. Ovde se vidi iz aviona da naši ljudi vode Vip Srbija, mazni lovu i bež' Hebeš firmu koja mrzi svoje korisnike i zajebava na sve moguće načine bez razloga.

Meni je telefon stigao potpuno otvoren, znači update u romingu, da sam bira mrežu i slično što u pograničnim predelima može glave da košta korisnika. Meni je sada podešen da bilo kakav protok radi samo preko wifi
 
I meni je podešeno na WI FI. I kad skidam aplikacije, nikad ne kliknem na automatsko ažuriranje. Čim sam ga kupila, sve sam skockala. Čak sam dala zahtev da se isključi preuzimanje podataka u romingu jer sam čula da su se tu mnogi opekli. Telefon je podešen na manualno biranje mreže da mi ne uleti neka strana mreža.
 
Nebriga i nemar je kada korisniku prodaš nešto što nije podešeno i samim time te uvali u dugove, kredite i neprijatnosti sa nasilnim agencijama za naplatu dugova. Sve bi se to preduhitrilo ograničavanjem paketa ili samim podešavanjem telefona a korisnik neka otključa. Ovde se vidi iz aviona da naši ljudi vode Vip Srbija, mazni lovu i bež' Hebeš firmu koja mrzi svoje korisnike i zajebava na sve moguće načine bez razloga.

Meni je telefon stigao potpuno otvoren, znači update u romingu, da sam bira mrežu i slično što u pograničnim predelima može glave da košta korisnika. Meni je sada podešen da bilo kakav protok radi samo preko wifi


ako cemo iskreno..smartphone i nije za svakog.. sta ce nekoj seljanki na pijaci ultra mega osetljiv na dodir telefon sa 2..4 jezgra i ostalim djakonijama.
ko ne ume da ga upotrebljava ne treba ni da ga ima.. a ko hoce da se pali kako ima nesto sta ne zna cemu sluzi i kako se koristi..neka placa.

a iskreno..citam te zadnjih par godina kako pljujes po vip-u na temi ali si i dalje njihov korisnik.. ne kapiram... mazohista ili sta?

mogao si odavno da odes od njih da si hteo ali ocigledno ostajes kod njih tako da pocinejm da sumnjam i da ne govoris istinu kad kazes da si njihov korisnik i da radis za konkurenciju posto pljujes po vipu a velicas druge koji su isto tako katastrofalni i nista bolji od vip-a

mogu sad da ti izvucem nekoliko slucajeva kod mts-a i telenora gde su korisnici bukvalno prevareni a opet isto tako i pozitivnih primera kod vip-a

svi operateri kod nas su isti i nema tu neke razlike, nema tu prave konkurencije a kod koga ces biti zavisi manje vise od ponude paketa koji vise odgovara tvojim potrebama
 
Zdravo svima :)
Vec 3 godine i jace imam postpaid broj u Vipu i ok mi je, ne mogu bas da se zalim. Prvi ugovor, samim tim i prvi taj tarifni paket mi je bio ok. Kada je istekao ugovor brat je isao i promenio mi tarifu, ali mi to nimalo ne odgovara, imam 300 smartova za mesec dana, tako da mi je racun uvek preko.
Zanima me sad da li ja to mogu da promenim, a da ne cekam da prodje jos 1 godina od te promene tarife?
Takodje bih htela da promenim telefon, razmisljala sam da uzmem Sony Xperia tipo, ali nisam sigurna koju tarifu da odaberem? Odgovarala bi mi neka gde necu platiti puno telefon pri preuzimanju, a opet ne bih da bude neka gde bi me moglo zeznuti to sa netom, pa da mi se racun samo gomila. Videla sam neku tarifu Sigurica 1500, to mi deluje ok, samo bih pitala oko cene za net... na sajtu pise da je cena za 1KB 0,02 dinara, pa me zanima da li je to ok, ne znam koliko te aplikacije skidaju?
Eto, ako bi neko mogao da mi pojasni to, posto citam ovde da u Vipu nisu bas strucni. :)
Hvala unapred na odgovorima! :)
E, napomenula bih jos da nisam neki net manijak, niti me sve te aplikacije privlace. Net mi treba ponekad zbog face-a i tako nekad da skinem neku aplikaciju koja ce mi koristiti, a ne neke zezancije. :)
 
Jeste to cena 1 kilobajta ali ti vip zaokružuje svako korišćenje na 100 kilobajta. Znači pipneš mejl koji ima recimo, 24 kilobajta a oni ti zaokruže na 100 kilobajta. Pipneš 50 puta i odoše smartovi u tupsone :lol:

Svima savetujem da isključe bilo kakav data protok informacija na mobilnom i da se telefon ažurira samo preko wifi konekcije. Vip Srbija uredno ljudima daje telefone sa uključenim data protokom informacija a one koji se slabije razumeju - to kasnije debelo košta a korisnički servis se pravi lud.

Ne isplati ti se nikakva kupovina mobilnih telefona u vipu jer su duplo skuplji od prodavnica koje to prodaju.
 
Juuu, pa onda mi se nikako ne isplati tako da uzimam. :D
Mislis da kupim telefon ovako negde, pa onda da izaberem neki paket koji mi odgovara, bolje je tako?
Razmisljala sam i o tome, samo cu onda morati da sacekam da skupim jos neke pare, pa onda mozda negde drugo da pogledam neki tarifni paket, ne u Vipu ako tako kradu za net, onda mi se to ne isplati.
 
Ne kradu nego koriste rupu u zakonu...nigde ne pise da prodavac mora da podesi telefon ili televizor ili na kompjuteru da postavi O.S.
Ko ne zna da koristi tehnologiju, ne treba ni da se opredeljuje za istu.
Ne branim Vip, neljubazni su, skupi su im aparati, nemaju nikakvu podrsku za umrezavanje u krugu porodice, sve sto ti pripada moras da trazis oni se nece setiti sami da ti kazu....
Krsh od kompanije,ali sam vezan sa tri postpaida i tri pripaida....
Zato i ne menjam operatera,ali drzim oci sirom otvorene...
 
Ako bi bilo dozvoljeno prodavati, sta mene briga sta ti radis sa njim?
A mozda zakon kaze da ne mozes kupiti telefon ako ne znas da ga koristis?
Ili daju ti podesen tel, ali posto ne znas da ga koristis, sjebes podesavanja i napravis racun...ko je kriv? Operater?
Tvoja analogija: prodaju ti pistolh, ti kupis municiju, kod kuce ga napunis i ubijes nekoga...po kojoj logici je kriv onaj ko prodaje oruzje? Zna se cemu telefon sluzi i cim ga kupujes, znaci da znas i kako se koristi...sta treba? Da ti organizuju kurs?
 
Izvinjavam se ako sam bio grub, ali treba da znate da su default podesavanja - fabricka.Po prvom ukljucivanju, telefon te pita da li da se povezuje sa internetom i preko kog google naloga.
Ne moze da se desi da ne znas da ce to prouzrokovati odredjene troskove?
Nije telefon namesten da ti u prvih mesec dana skine sto je moguce vise para, vec ti nudi opciju da ga podesis na nacin na koji ti najvise odgovara.
Znaci, pre kupovine smartphona, dobro promislite DA LI VAM TREBA smartphone?
 
Rekao bih da je dužnost prodavca koji ti prodaje uređaj, isti da i podesi shodno tvojim željama? To je svuda u svetu normalna stvar, čak i probna vožnja, period i šta ja znam gde ti kupac pokaže kako se koristi određeni proizvod i upozori te na izvesne detalje. Samo kod nas je drmni lovu, potpiši ugovor i aj zdravo. To je nebriga prema potrošačima.
 
Na taj način se skrivaju od onoga što jesu - virtualni operater. Imaju jasno definisane pakete i ako pipneš nešto što nije definisano - opljačkaju te.
Ali što se tiče novih telefona, ovo je klasična nebriga prema potrošačima koje treba popljačkati u što kraćem roku jer će pobeći posle ugovora.
 
U potpunosti se slazem, svaki smart telefon vas po prvom ukljucivanju vodi kroz osnovna podesavanja, prilikom cega podesavate i nacin na koji cete se konektovati na internet. E sada postoji veliki problem kod ljudi koji se po prvi put susrecu sa takvim modelima, a ne zele da se pre toga informisu o samom telefonu i procitaju uputstvo za upotrebu tako da dolaze u situaciju da im telefon napravi nezeljenu potrosnu, zbog toga sto nisu znali da ga pravilno koriste. I naravno onda se krivica svaljuje na prodavca koji je trebao da zna da oni ne znaju da koristite telefon i da je trebao, kao sto je vec gore receno, da im odrzi kratak kurs u koriscenju smartphone-a
 
Ne bi se slozio da tako funkcionise u Vip-u, tako funkcionise svuda, u banci, posti, prodavnici, itd... Ne moze radnik znati sta to sve vas interesuje u vezi telefona ili bilo koje usluge i da li ste vi pocetnik ili napredni korisnik smart uredjaja, zato je najbolji savet da pitate sve sto vas interesuje
 
Nemojte da se pravite blesavi, dolazite u primitivne zemlje i pljačkate svoje korisnike koristeći rupe u zakonu a kada to više ne budete mogli, samo nestanete. Isto kao i sa ovim divljim bankama i kreditima koje postoje samo u ovakvim rupama od zemalja u tranzitu.
Ako vam se ne sviđa račun koji ste dobili od Vipa jednostavno nemojte da im platite. Par nedelja će vas zivkati neke fantomske telefon firmice i pretiti ali se sve na tome završava.
 
Zdravo svima :)
Vec 3 godine i jace imam postpaid broj u Vipu i ok mi je, ne mogu bas da se zalim. Prvi ugovor, samim tim i prvi taj tarifni paket mi je bio ok. Kada je istekao ugovor brat je isao i promenio mi tarifu, ali mi to nimalo ne odgovara, imam 300 smartova za mesec dana, tako da mi je racun uvek preko.
Zanima me sad da li ja to mogu da promenim, a da ne cekam da prodje jos 1 godina od te promene tarife?
Takodje bih htela da promenim telefon, razmisljala sam da uzmem Sony Xperia tipo, ali nisam sigurna koju tarifu da odaberem? Odgovarala bi mi neka gde necu platiti puno telefon pri preuzimanju, a opet ne bih da bude neka gde bi me moglo zeznuti to sa netom, pa da mi se racun samo gomila. Videla sam neku tarifu Sigurica 1500, to mi deluje ok, samo bih pitala oko cene za net... na sajtu pise da je cena za 1KB 0,02 dinara, pa me zanima da li je to ok, ne znam koliko te aplikacije skidaju?
Eto, ako bi neko mogao da mi pojasni to, posto citam ovde da u Vipu nisu bas strucni. :)
Hvala unapred na odgovorima! :)
E, napomenula bih jos da nisam neki net manijak, niti me sve te aplikacije privlace. Net mi treba ponekad zbog face-a i tako nekad da skinem neku aplikaciju koja ce mi koristiti, a ne neke zezancije. :)


Naravno da postoji mogucnost da promenis tarifni paket ranije iako ti ugovor istice za godinu dana, bez obzira na to ti mozes povecati tarifu ako ti je potrosnja veca od paketa a osim smart imas i standard tarife gde imas posebno minute,poruke i megabajte.
Sto se tice telefona ukoliko si ugovor obnovila pre godinu dana uz novi telefon, novi bi mogla uzeti najranije 6 meseci pre isteka starog ugovora i najbolje je ako planiras da koristis net, tj.da uzmes telefon sa android operativnim sistemom da ostanes na smartovima ili standard tarifama, mnogo je isplativije od sigurice, posto aplikacije zauzmaju po vise MB-a, a i steta je uzimati takav telefon ako neces koristiti sve sto on pruza, a za to je neophodan net
 

Back
Top