A1 / Vip mobile - Pitanja i odgovori

Korisnici smo Vipa 4 godine i nakada nismo imali problema sa njima sve je bilo ok dok nam jedno jutro telefon nije bio blokirani odlazni pozivi zbog velike potrosnje(nismo bili u romingu,nismo drndali internet telefon je bio na punjacu).Kada smo otisli do najblize Vipove radnje receno nam je da smo napravili enorman protok informacija na internetu i da se obratimo korisnickom servisu.Podneli smo zalbu,obracali se svima ali nema resenja stigao je racun 414000,00.Sada smo dobili obavestenje da ce angazovati agenciju za naplatu itd......
Toliko o zadovoljnom korisniku,sve do jednom.Kad budem imala vise vremena postavicu njihov odgovor na nasu zalbu i ostala dokumenta.
Dobro razmislite pre nego potpisete ugovor

Ne znam dali ste nesto resili povodom tog slucaja. Ja se nelazim u slicnoj situaciji 22.08.2012. u vremenskom periodu od nekoliko sati navodno sam napravio promet na netu u vrednosti skoro 300 000 din. Slao sam zalbu u kor. ser. ali standardno nista u moju korist nije reseno . Sada cekam da me tuze pa da pokrenemsudski postupak u moju odbranu. Kakva su vasa iskustva, mozda neki savet, ili bar udruzivanje u borbi protiv zanemarivanja korisnika iz kojeg proizilazi velika materijalna korist.
Pozdrav!
ukoliko ste zainteresovani mozete me kontaktirati na mail: darkopercic1@gmail.com
 
Na BB telefonima kod svakog operatera postoji obaeza plaćanja BB servisa od nekih 1000din. ili sl.(ne znam tačno) i tek tada ćeš imati mogućnost internet konekcije, samim tim i e-mail usluge, i pored svega mms servisa. Opet napominjem da je to kod svakog operatera i da se sledeći put informišeš pre kupovine, jer BB telefoni su pretežno za poslovne korisnike. Pozzz... ;)

Koristim BB bez tog servisa jer mi ne treba, znači standardni, gprs. Nema tu nikakve obaveze i potpuno si neupućen ;)
 
Ja sam nakon 11-12 godina godina vernosti MTS-u prešla u VIP i sad me uplašiste. Iskoristila sam promociju staro za novo, dodala 7000 i dobila Samsung Galaxy S7500 Ace Plus. Zasad sam zadovoljna. Na internet se kačim samo preko WI FI ili preko mreže da nabrzaka proverim emailove. Uzela sam paket 350 +350+350. Podesila sam na ručno VIP. Jednom dobih sms ponudu da se zaštitim od prebacivanja na stranu mrežu, ali nije uspelo. Nije mi jasno zašto to kad nisam na automatskom režimu. Sad da držim pesnice da prebrodim ugovornu obavezu i da begam u Telenor, ako je zaista tako crno kao što kažete.
 
jeste :)
samo sto kod nas traze pogresnu stvar od telefona.
sta mislis zasto BB ima potpisan ugovor sa americkom vladom, zasto je to jedan od "default" telefona na wall street-u itd itd...

kod nas je on sveden na rang iphona, skupog androida .. statusni simbol, da mozes da izvuces telefon od 500..7000..1000 evra a sustina je potpuno druga ali mnogi to ovde ne razumeju.
 
Blekberi je abortus od telefona, užas koji sam platio 700 evra pre 3 godine, telefon koji se večito restartovao sam od sebe minimum jednom dnevno i ostajao offline, telefon koji je tek sa poslednjim upgradeom sistema proradio kako tako nakon godinu dana, telefon kome je baterija izdržala jedva godinu i nešto normalne upotrebe.
Telefon koji kad se ugasi kad je slaba baterija, treba mu pola sata da se upali opet za razgovor, telefon kome ne rade desni dugmići dok ga ne tresneš o sto, telefon koji glavi i zapinje.
Da, to je Blekberi Storm iz Vip-a, telefon koji me blamirao kod poslovnih saradnika.

Na sve ove konstatacije sam od korisničkog servisa Vip Srbija dobijao uvek jasnu poruku: Gospodine, morate da restartujete uređaj i sačekate par dana da se parametri podese?!?!?!!!
 
Ne znam da li su ostali uspeli nesto da rese, ali meni je za jul mesec stigao racun od 15000 isto navodno napravljen na internetu, a ja sam tom prilikom za taj mesec 10 dana koristila i bolnicki wifi, pa sve i da jesam koristila njihov internet ubedjuje me zena da sam za 10 dana potrosila 1GB. Pa nisam ja ovca glupava, umedjuvremeno zbog tog racuna su me iskljucili i pri tom dodali i penale pa mi je sad ukupan dug 60.000, a da nisu poslali ni opomenu (a kao imas rok mesec dana da platis nakon opomene). SRAMOTA, sad mi je zao sto sam ikad usla u taj VIP, a pre mesec dana izto na tu foru mom muzu stigne racun na 7000. E sad necemo da im platimo nista, jer su lopovi.
P>S NA NJIHOVOM SAJTU lepo pise da se nakon potrosenih MB usporava protok na minimalan i da je internet BESPLATAN!!!!! pa ispadosmo svi mi budaletine
 
moj prijatelj je uzeo u vipu pre 6 meseci,telefon alkatel ot-818 i najjeftiniji paket,e kad je trebao da plati presisao je racun i otisao na 3000 dinara,a kartica mu je iskljucena 2 dana pre nego sto mu je stigao racun,a paket je jako mali i telefon je zesci krs,tac mu nikakav,a paket 60 smartova,i nije platio taj racun,posle 3 meseca njemu stize pismo da mu je racun 12000 dinara,a nije ni koristio telefon,i plus su ga zvali na mobilni i pricali mu nesto o tome kako mora da plati i ovaj racun plus aktivaciju kartice....a pre mesec dana mu je stigao racun od 26000 dinara plus aktivacija,a uopste nekoristi tu karticu jer je iskljucena i kaze da ima rok do 26.12 da plati ili ce ga tuziti....jel je to moguuce da to mogu da urade a covek ni ne koristi karticu,i kolika bi bila onda kazna
 
vip* je najgori operater trenutno u celoj Srbiji.

* namerno malo slovo jer čak ni na početku rečenice veliko ne zaslužuju.

Nemam vremena da pišem mnogo ali ću u kratkim crtama samo nekoliko njihovih najočiglednijih krađa jer to što rade se zove najjednostavnije i najtačnije krađa naivnih klijenata.

A naivni smo mi svi koji smo očekivali da će se potpisani Ugovor ispoštovati od strane davaoca usluge , a primera je mali milion što može i ovde da se pročita kao i na mnogo drugih sajtova.

Nijedan mesec mi nije prošao bez nedefinisanih dodatnih troškova, a preko uplaćenog paketa čak i kada sam skoro potpuno prestala da koristim taj postpejd broj i čekala samo da mi istekne ugovor sa ovim prevarantima.

Digla sam ruke i od bespredmetnog dopisivanja, pretnje advokatima, o bulažnjenju onih bezmozgašica šalteruša da ne pričam jer su najbukvalnije pozapošljavali najgluplje i najružnije primerke koji postoje u Beogradu.

Znajući unapred sa kakvom stokom imam posla , otišla sam 3 ( tri i slovima ) meseca ranije da se dobro informišem kada da najavim prekid ugovora budući da mi ističe taj od 24 meseca i to kod svih šalteruša na Slaviji u nekoliko navrata da me ne uhvate na foru dodatnih 2 - 3 meseca plaćanja preko ovih 24 ugovornih i opet su me zeznuli dajući mi pogrešne informacije , a na moje da je to rekla upravo ta Ivana debela ispred mene na šalteru bilo je njeno " nisam , lažete". To nevaspitanje je iz kuće ponela , a i vidi se na njoj iz kakve je i došla.

Znači , uredno sam se pojavila tačno mesec dana pre isteka ugovora da se isti raskida po isteku ( kako su mi i rekli prethodnih puta ) da bi me sačekali sa " Moraćete da platite još mesec dana dodatno , a možda i dva "!

Na šalteru do mene vidim da je žena došla u pratnji advokata zbog istog problema i nakarikanog duga od ne znam koliko hiljada .

Kada sam bila u Nemačkoj sva sreća pa nisam ponela telefon sa njihovom postpejd karticom ali je mm dolazio ovde da nešto reguliše i sa tog broja mi je samo poslao id da ga nazovem odande , a ja sam se mahinalno javila negledajući da bih istog momenta prekinula vezu i zvala ga sa drugog telefona i za tih 0.05 sekundi kako piše i u listingu su mi skinuli 250 dinara.

Nije vredelo što sam dolazila iks puta da pitam kako može 0.05 sekundi da košta 250 dinara , šta su računali u tu cenu kada su im na sajtu sasvim drugi cenovnici , pisala žalbe , gubila vreme iz principa jer ne dozvoljavam kretenima da me pljačkaju i kradu ali sve je to bilo džaba .

Jedina satisfakcija mi je što sam gro prijatelja i poznanika odvratila od njihovih usluga , oni dalje svoje pa se taj broj ihaj proširio, a još više što niko više čak ni njihov pripejd ne nosi nigde van granice...svi imamo i neki drugi korisnički broj.


Bila sam na postpejdu i u MTS-u i u Telenoru ali mi se nikada ovakve stvari nisu dešavale...ma ni približno i hvala Bogu što se otarasih ovih lopovčina u svim segmentima, od glupih šalteruša do još glupljih retarda u korisničkom servosu do na kraju tih majmunolikih koji ih ovde predstavljaju.

I na kraju , nije me mrzelo da listing sa onih 0.05 sekundi naplaćenih 250 dinara odnesem u Vodafon u Nemačkoj , čisto kao primer šta rade ovde u Srbiji i ljudi se tamo krste obema rukama: umnožili su taj papir , a menadžer Vodafona u tom Nemačkom gradu mi je zakazao sastanak sad čim opet dođem tamo da se išćaskamo na tu temu jer je naročito njima to interesantno , a ko se malo više razume zna i zašto .

Ima toga još ali sada nemam vremena.
 
Ja sam nakon 11-12 godina godina vernosti MTS-u prešla u VIP i sad me uplašiste. Iskoristila sam promociju staro za novo, dodala 7000 i dobila Samsung Galaxy S7500 Ace Plus. Zasad sam zadovoljna. Na internet se kačim samo preko WI FI ili preko mreže da nabrzaka proverim emailove. Uzela sam paket 350 +350+350. Podesila sam na ručno VIP. Jednom dobih sms ponudu da se zaštitim od prebacivanja na stranu mrežu, ali nije uspelo. Nije mi jasno zašto to kad nisam na automatskom režimu. Sad da držim pesnice da prebrodim ugovornu obavezu i da begam u Telenor, ako je zaista tako crno kao što kažete.

Još je i crnje , a ti se malo raspitaj da li negde možeš da preneseš i tu ugovornu obavezu , što pre to po tebe bolje i sigurnije.

Na kraju kada se sve sabere i ti šatro povoljniji telefoni su bar troduplo jeftiniji kada se regularno kupe , na svojoj koži sam osetila i sračunala.
 

Back
Top