mt:s- Pitanja i odgovori

imam ja jedno pitanje...
imam bel sms... i prosli mesec sam aktivirao tarifne dodatke,jer su mi zafalili...
ovaj mesec su mi se sami aktivirali...dobro,nikakav problem,sam sam kriv,jer nisam isao na deaktivaciju..
i onda pokusavam ko lud da idem na deaktivaciju,a uvek dobijam povratnu informaciju SERVIS TRENUTNO NIJE U FUNKCIJI,ili u opste ne dobijem odgovor...
za 2 dana ce opet da mi ukljuce,a ja necu...sta da radim?
 
@Kyzo
Pokusavam da smislim algoritam kako da ti odgovorim, a da ti bude jasno: znaci nema potrebe da se raspitujem. Korisnici koji nisu izmirili svoje obaveze juce je iskljucivan odlazni saobracaj. 29 dan u mesecu ne moze nikako biti 5 ili 10 kako si ti napisao. Razumem ja tvoje frustracije, nego kazi ti meni prijatelju kakvo "gorko" iskustvo si imao sa "nama"?

Stvarno nisam zeleo da ova diskusija ode u ovom pravcu ali kada sam sada vec primoran da navedem "gorko iskustvo" nabrojacu ih ovde : zvuk kao da se sa Tibeta javljam,prenaduvani racuni da sam za svaki pisao reklamaciju,cak su mi za pojedine racune savetovali da ne placam,o tacnosti provere stanja da i ne govorim, o tome da mi operaterka kaze jedno a u poslovnici drugo, zovem da mi se aktivira gprs kazu mi da aplikacija za aktiviranje ne radi,jedino mi je zao sto vas Nemci ne kupise pa da lepo pola partijskih funkcionera i uvlakaca motkom najure napolje...
 
Zanima me u vezi ovih novih pripejd kartica Partizan i Zvezda,jel bonus od 200 SMS važi ka svim mrežama i jel posle mesec dana SMS košta 1 din ka svim mrežama,i da li 3 broja koja sa kojima se može pričati po ceni 0 din/min važi samo za vreme promotivnog perioda ili stalno.Negde sam čuo da to košta 3 din naplaćuje se samo uspostava veze a trajanje razgovora je neograničeno?
 
@Kyzo
Pokusavam da smislim algoritam kako da ti odgovorim, a da ti bude jasno: znaci nema potrebe da se raspitujem. Korisnici koji nisu izmirili svoje obaveze juce je iskljucivan odlazni saobracaj. 29 dan u mesecu ne moze nikako biti 5 ili 10 kako si ti napisao. Razumem ja tvoje frustracije, nego kazi ti meni prijatelju kakvo "gorko" iskustvo si imao sa "nama"?

A ko sa telekonjom nije imao gorko iskustvo....
 
Uskoro mi istice dvogodisnji postpejd ugovor. Nemam nista protiv da nastavim saradnju sa telekomom.
Od pojedinaca sam cuo da im je mts ,kao starim korisnicima, nudio nove ugovore sa telefonima po povlascenim cenama. Na primer, ako je telefon u nekom paketu 8000, za njih je bio 1 dinar.
U skladu sa tim, da li svi stari korisnici za novi ugovor dobijaju takvu ponudu i da li je bolje sacekati da istekne ugovor pa sklapati novi ili novi sklapati pred kraj postojeceg?
 
Kakva prevara ovo ima samo kod nas :
*7.4.2011 u poslovnom centru usce uzeo sam telefon Sony Ericsson Hazel na pretplatu uz tarifni paket Mix 1250. Nakon Aktivacije telefonskog broja sve je radilo kako treba primao sam pozive i slao poruke normalno da bi vec od subote( 9.4) pocele da mi kasne poruke po 20 sati.U ponedeljak(11.4) sam se obratio tehnickoj podrsci na Terazijama u poslovnici i oni su napisali reklamaciju, danas(15.4) sam morao da zamenim karticu sa novom i to ce mi cena kartice biti uracunata na moj mesecni racun , a nije moja krivica sto ova prva nije radila i sto je jos gore od svega meni i dalje poruke ne stizu i cesto nisam dostupan stvarno nije u redu.*
Koja su moja dalja prava i da li je uopste moguce dobiti normalnu uslugu za svoje pare u ovoj mrezi? Pozdrav
 
Kakva prevara ovo ima samo kod nas :
*7.4.2011 u poslovnom centru usce uzeo sam telefon Sony Ericsson Hazel na pretplatu uz tarifni paket Mix 1250. Nakon Aktivacije telefonskog broja sve je radilo kako treba primao sam pozive i slao poruke normalno da bi vec od subote( 9.4) pocele da mi kasne poruke po 20 sati.U ponedeljak(11.4) sam se obratio tehnickoj podrsci na Terazijama u poslovnici i oni su napisali reklamaciju, danas(15.4) sam morao da zamenim karticu sa novom i to ce mi cena kartice biti uracunata na moj mesecni racun , a nije moja krivica sto ova prva nije radila i sto je jos gore od svega meni i dalje poruke ne stizu i cesto nisam dostupan stvarno nije u redu.*
Koja su moja dalja prava i da li je uopste moguce dobiti normalnu uslugu za svoje pare u ovoj mrezi? Pozdrav

dobro došao u mt:s....:mrgreen:
 
dali se nekome nekad desilo nesto slicno, ili mozda zna nesto o sledecoj situaciji ?

sinoce me je drugarica zvala iz Hrvatske sa 064 kartice, medjutim meni je izbacio kao indentifikaciju neki 061 broj :eek::eek::eek:!!!
kasnije kada smo zvale taj broj, koji mi je izbacen kao indentifikacija, bio je nedostupan.
kako je to moguce ili da li je to moguce da mreza toliko pobrljavi ???
 
dali se nekome nekad desilo nesto slicno, ili mozda zna nesto o sledecoj situaciji ?

sinoce me je drugarica zvala iz Hrvatske sa 064 kartice, medjutim meni je izbacio kao indentifikaciju neki 061 broj :eek::eek::eek:!!!
kasnije kada smo zvale taj broj, koji mi je izbacen kao indentifikacija, bio je nedostupan.
kako je to moguce ili da li je to moguce da mreza toliko pobrljavi ???

ma zvala te je sa Vipa
 
Uskoro mi istice dvogodisnji postpejd ugovor. Nemam nista protiv da nastavim saradnju sa telekomom.
Od pojedinaca sam cuo da im je mts ,kao starim korisnicima, nudio nove ugovore sa telefonima po povlascenim cenama. Na primer, ako je telefon u nekom paketu 8000, za njih je bio 1 dinar.
U skladu sa tim, da li svi stari korisnici za novi ugovor dobijaju takvu ponudu i da li je bolje sacekati da istekne ugovor pa sklapati novi ili novi sklapati pred kraj postojeceg?

I ja sam dobila takvo pismeno obaveštenje nepunih mesec dana pre isteka starog dvogodišnjeg ugovora.Mene zanima da li osim pozivom na navedeni broj telefona negde mogu da vidim ponudu telefona i njihove cene po toj pristupačnijoj ceni?
 

Back
Top