Pagankov mali kurs integralnog računa

Paganko

Elita
Poruka
16.640
Kao sto sam negde najavio, rešio sam da pokrenem mali kurs integralnog računa za koji verujem da će dobro doći svima koji su IV godina sredjnjih stručnih škola i gimnazija ali i onima koji slušaju predmete koji pokrivaju gradivo matematičke analize na fakultetima. Teme koje ću (nadam se) obraditi su:

1.Neodredjeni integral
2.Odredjeni i nesvojstveni integral

Raumem da sam elegantno zaobišao sve ono što prethodi integralima, a to su funkcije, i njihove osobine, izvodi, diferencijali, granične vrenosti itd. Razloga za ovo je više. Prvo ybog vremena, jer je decembar u toku, i većina škola i fakulteta je već prešla funkcije i stigla do integrala. Oni koji će funkcije učiti tek od yimskog raspusta mogu da se nadaju da ću stići da uradim paralelno nesto o prethodnoj temi pre kraja raspusta, a ovo će ih i onako čekati...

Napomena. Danas sam izostavio bilo kakve zadatke, jer sam skoro došao u posed nekoliko izvrsnih ruskih zbirki koje bih da prvo pregledam i proberem zanimljivije zadatke.

Gde god bude zapelo forum i forumasi su tu.....

Nastavak sledi......
 
Paganko ovo je baš lepo od tebe, samo se nadam da se nećeš smoriti pa bataliti.
Jedan od korisnijih priručnika za neodređene integrale, pokriva bukvalno sve, pisao je Mićo Miletić, preporučujem ga svima koje interesuju neke osnove, jedino ne znam da li je knjiga ikada puštena u prodaju :lol: "Metodička zbirka zadataka"..... od navedenog autora.
 
Без бриге (ево и ја мало да пишем ћирилицом), наравно да нећу баталити. ја велики фан (од фанатик) интегралног рачуна.

Главни проблем је време у овом моменту, јер имам кол из дискретних система упраљвања у уторак што ми одузима пуно времена па ово једноставно не стижем.

Друго, намерио сам да додам и хиперболичке функције, јер су, ем згодне за коришћење, ем их сваки програм и програмски језик разуме, па се могу користити и за компјутерска прорачунавања.

И треће, позајмио сам колеги на неколико дана "Сборник задач и упражнений по математическому анализу. Демидович Б.П". Узећу је у уторак најкасније. И одатле ћу махом узимати задатке и алгоритме за решавање. ....
 
Апендикс са тригономтријским и xиперболичким функцијама. Ово је дакле минимум минимума, који треба знати. Аркус функције нећу за сада додавати, осим ако се не укаже потреба.
Директна итеграција стиже сутра, а можда стигнем да додам и интеграцију сменом.
 
Poslednja izmena:

Back
Top