Kablovski Internet

mirror man:
Da li neko koristi kablovski Internet? Kakva su iskustva? Isplati li se to?

Ja sam uveo kablovsku TV preko KDS-a samo zato sto je bilo price da ce u buducnosti biti Kablovskog Interneta, a onda sam procitao cenovnik istog tog Interneta koji ce biti, a koji valjda u nekim delovima Beograda vec funkcionise, po mom misljenju, to je krajnje neisplativo za jednog normalnog korisnika Interneta, cenovnik se moze pogledati na http://www.sbb.co.yu/internet.php
 
Nisam bio dovoljno precizan. Kada sam pitao o kablovskom Internetu, mislio sam na korisnike u Srbiji (mislim da samo u Beogradu i Novom Sadu funkcioniše kabl, i to samo u nekim delovima grada). Vidim javila se i crna đavolica iz Beča. Uglavnom, cene su mi poznate,hteo sam da čujem nekog ko ga stvarno koristi, šta on misli i oseća :))
Mislim na to da li je obezbeđen obećani protok, itd.

Pre par meseci sam, npr, pričao sa jednim Francuzom preko neta, koji mi je rekao da se stanari u njegovom kraju organizuju i spremaju da tuže provajdera koji im nije obezbedio obećani protok, a uzeo pare.
 
Ima jedna firma na Banjici Memodata radi kablovski internet. Ja ga koristim i super je stvar za 600 dinara mesecno imam 24 h internet i 320Mb prenosa podataka a brzina je 64K.
 
Ti sto rade u Memodati su toliko bezobrazni i nezainteresovani za korisnike da mene za taj kablnet (pre se moze nazvati LAN) zavlace vec vise od pola godine. :@ Te sutra ce, te u ponedeljak te sledeceg meseca a najverovatnije pocetkom godine (samo ne znam koje). Razumem da imaju problema sa Telekomom i da su im isti udarili neke filtere na poprecne veze ka Konjarniku ali to nije nista sto se ne moze srediti za najvise 1 mesec. Na kraju je uradjen i wireless koji nemaju nameru da stave u funkciju, tako da sam ja jos uvek u dugoj fazi iscekivanja i nadam se da ce i meni jednog lepog dana download biti 10 KB/sec ili vise... :(
 
Pazi ovako kad surfujes gutaju se MB.Jedna prosecna stranica je od 100kb pa do 2,3 mb.Sve zavisi od stranica ,koliko su velike.Na chatu nista se skoro i ne trosi.Mozda ispadne 1 slovo 1bit.Tako da moze da se chatuje do besvesti.Protok se moze proveriti.Dobro je sto veza ne puca ali sve u svemu za nase uslove skupo je.Najeftiniji paket je 200mb protoka sa prenosom oko 15k,tri cetiri puta brze od obicnih modemskih veza.cena je 900din za dva meseca.Ja sam tih dvesta potrosio za par dana.Sad samo chatujem.
 
Sto se surfa tice ne moze se reci da gresis. Ako meris kolicinu prenesenih podataka a ne vreme provedeno na netu kabl jeste malo skuplji od dial up-a. Ali, ako pogledas na one kojima je od kolicine prenesenih podataka bitnije vreme provedeno na netu videces da dial up ima paprene cene u odnosu na kabl...
By The Way, taj kablnet nije ni poceo da se uvodi tako da cemo se mi izgleda jos dugo igrati monopola sa Telekomom...
 
I ja imam kablovski net i jedine prednosti su sto sam konstant na netu, mreza ne puca i stranice se ucitaju skoro instant. A sto se downloadovanja tice, tu nema pomoci, meni je uvek furalo na 30 do 40 Kbps. Jedino kada sam nedavno zakacio bezicnu mrezu na kablovsku je pocelo da mi fura na 80 do 130 Kbps. Zna li neko sto?
 
Psiho:
I ja imam kablovski net i jedine prednosti su sto sam konstant na netu, mreza ne puca i stranice se ucitaju skoro instant. A sto se downloadovanja tice, tu nema pomoci, meni je uvek furalo na 30 do 40 Kbps. Jedino kada sam nedavno zakacio bezicnu mrezu na kablovsku je pocelo da mi fura na 80 do 130 Kbps. Zna li neko sto?

Pardon, KBps
 
plavusa:
Ima jedna firma na Banjici Memodata radi kablovski internet. Ja ga koristim i super je stvar za 600 dinara mesecno imam 24 h internet i 320Mb prenosa podataka a brzina je 64K.

Molim te reci mi gde je ta firma i kako da dodjem do nje? Ja sam na Vozdovcu i ne znam da li bi mogla da koristim njihove usluge?
 
Ljudi nemojte se petljati sa Memodatom... Oni to ni ne uvode... Nudili su tu uslugu na Banjici i Konjarniku. Na delu Banjice valjda radi ok, dok to na Konjarniku vec mesecima ne funkcionise... To je samo trik da se uzmu pare i onda se ganjate sa njima 5 meseci dok vam te pare ne vrate... jer naravno, to sto ste platili ne funkcionise.
 
Meni sutra, tj danas dolaze da uvedu iz KDS-a,a razgovarao sam sam covekom i sutra cu lepo i pitao sma ih: Zasto pljackate, jer vam tolko trebaju pare? Reko je da nije do para vec principa. Salim se....namju oni svoj link nego preprodaju beotelov koji je naravno,papreno skup,sto potvrdjuje i prica o cenama radio veze kod istih. Sve dok ne budi imali svoj link da se na redaljku svi ne ugradjuju, ima da nas deru ovako...dakle,ko zna jos kolko. Ko voli nek izvoli, ipak je oo srbija i ja ne znam kako sebi dozvoljavamo da korisitmo internet, jer drzava verovatno misli da bi trebali da obradjujemo zemlju i prodajemo evropi poljoprivredne proizvode.........djubrad monopolisticko-kapitalisticko-alava.....ja sam morao da uzmem jer mi posao trazi d abude dosta online, a da downloadujem,slusam muziku ili surfujem.........nema sanse.
 
Pa znate li vi po kojoj ceni PTT prodaje cable modem? Skoro 150 $ ! :evil: Isti modem inace kosta oko 40 $, Motorolin. E na cemu su nasli da zaradjuju svaka im cast... Jedino je kod njih ok sto nema mesecnog limita za prenos...
 

Back
Top