Дали је битна величина

Bogart

Poznat
Poruka
9.747
daligalajh5.jpg


Салвадор Дали је битна величина модерног сликарства. Своју чувену и фаталну везу са Галом започео је док је она још била у браку са француским песником Полом Елијаром. Колико је вама битно ако је особа која вам се допада у озбиљној вези или у браку? Да ли је то нешто што одбија или нешто на шта се ни не обазирете?
 
Nisu mi zanimljive osobe koje su u ozbiljnoj vezi, a narocito u braku. Angazovanje oko takve osobe smatrao bi vlastitim moralnim padom, a ne mogu sebi da dozvolim takav luksuz da izgubim i to malo casti sto mi je ostalo. Kad bi se upustio u avanturu sa takvom osobom ne znajuci za njenu vezu osecao bi se... lose, veoma lose. Mnogi imaju zeludac za takve stvari, ali svasta ljudi rade, ne treba se ugledati na nesto sto nam ne odgovara.
 
daligalajh5.jpg


Салвадор Дали је битна величина модерног сликарства. Своју чувену и фаталну везу са Галом започео је док је она још била у браку са француским песником Полом Елијаром. Колико је вама битно ако је особа која вам се допада у озбиљној вези или у браку? Да ли је то нешто што одбија или нешто на шта се ни не обазирете?

Sta da li je bitno? Koliko volite nekoga? Da li bi presli preko vlastitih principa zbog svoje zelje ili svoje ljubavi?Postavio si primer Dalija,koji "oteo" Galu svom prijatelju Polu.Sta je vaznije princip ili ljubav?Mnogo je tu pitanja.I verujem da ce biti zanimljivih odgovora.
 
Колико је вама битно ако је особа која вам се допада у озбиљној вези или у браку? Да ли је то нешто што одбија или нешто на шта се ни не обазирете?

Jako bitno. Moze uzasno da mi se svidja ali cinjenica da ima devojku, a da ne govorim o zeni, je znak da odustanem i zaboravim. Ne pada mi na pamet da nekome budem druga! A i stalno bi mi prolazilo kroz glavu: ako danas to radis njoj, da li ces sutra to raditi i meni?
 
prezivao se Eluard...

Није добро пити раном зором. Елијар није "Елуард" исто као што и Иго није "Хуго", Бодлер "Баудлеаире" или Мопасан "Маупасант".

a to nema veze sa cim pises..jer je sudbina bila Ta da se sretnu Gala i Dali

Све што се човеку догоди у животу је судбина. Океј, веза и брак нису битни ако човек одлучи да је за њега нешто "судбина", хвала на одговору.
 
Колико је вама битно ако је особа која вам се допада у озбиљној вези или у браку? Да ли је то нешто што одбија или нешто на шта се ни не обазирете?

Kao što ja ne bi tolerisao da se neko uvali između mene i nje, tako isto mislim da se ne bi ubacivao između ikoga...
 
Салвадор Дали је битна величина модерног сликарства. Своју чувену и фаталну везу са Галом започео је док је она још била у браку са француским песником Полом Елијаром. Колико је вама битно ако је особа која вам се допада у озбиљној вези или у браку? Да ли је то нешто што одбија или нешто нa шта се ни не обазирете?

ne odbija me, ne obazirem se.... sve dok je jednostrano
tj u slucaju da mu padne na pamet da preduzme nesto, to je kraj.... mislim, kakav to uopste covjek moze da bude, i jos da sam ja, kao, tako dobra pa samnom nece ponoviti isto :roll:
 
Bole dupe Dalija sta vi moralisete ovde, covek je ziveo punim plucima.
Umetnici su visa i drugacija bica.
Naravno da neko ko je zauzet moze da mi bude zanimljiv ako to stvarno jeste, moze i da me obori s nogu. Nista ni manje ni vise nego neko ko je slobodan.
Samo sto se nije dogodilo da me mnogo njih odusevi toliko, bili zauzeti ili ne.
 
nisu viša bića, to je njesra, kliše skoro ko monalizin čudesni misteriozni osmeh.
e sad, što se teme tiče,
sve mislim da danas ne bih uradila tako nešto, ali meni se toliko retko neko dopadne da ako bi mi se baš baš dopao možda bi i bilo greota da ne pokušam.
mada, vidi se dal je neko baš mnogo srečno zaljubljen ili je veza onako.
u prvom slučaju mi ne bi ni uspelo, u drugom i ne bi bila šteta.
 

Back
Top