Fizika pakla

ukupno

Iskusan
Poruka
5.405
Ovo sam procitao danas i pomislio da bi mozda bilo zabavno i drugima da procitaju. U isto vreme nadam se da se niko nece uvrediti. Elem,

Fizika pakla

Ovo sto sledi je jedan od zadataka koje su studenti fizike na Univerzitetu Vasington dobili za kolokvijum. Odgovor koji je napisao jedan od tih studenata bio je toliko “utemeljen” da ga je profesor podelio sa svojim kolegama, putem interneta, i tako se naravno dogodilo da i mi imamo to zadovoljstvo da ga procitamo:

Bonus pitanje – je li pakao egzotermican (emituje toplotu) ili endotermican (apsorbuje toplotu)?” Vecina studenata izveli su svoju argumentaciju na osnovu verovanja i koristeci Bojlov zakon (gas se hladi kada se siri i zagreva kada se sabija). Jedan student, medjutim, napisao je sledece:

“Prvo, neophodno je da znamo na koji nacin se masa pakla vremenom menja. To znaci da moramo znati kojom brzinom duse stizu u pakao i kojom brzinom ga napustaju. Mislim da sa prilicno velikom sigurnoscu mozemo pretpostaviti da kad dusa jednom dodje u pakao, nikada ga nece napustiti. Dakle, broj dusa se stalno povecava. Sto se tice toga koliko mnogo dusa stize u pakao, pogledajmo razlicite religije koje danas postoje u svetu. Vecina ih tvrdi da ako niste clan upravo te religije, zavrsicete u paklu. I posto postoji vise takvih religija, a svaki covek pripada samo jednoj od njih, a ne svima odjednom, mozemo takodje zakljuciti da zapravo sve duse idu u pakao. Imajuci u vidu stopu radjanja i umiranja, moze se ocekivati da je stopa rasta dusa u paklu zaista velika. Sada pogledajmo promenu volumena pakla, posto Bojlov zakon tvrdi da, ako temperatura i pritisak u paklu ostaje isti, volumen pakla mora da se neprekidno siri, proporcionalno broju dusa koje u njega pristizu. To nam otvara dve mogucnosti: (1) ako se pakao siri sporije od priliva novih dusa, tada ce se temperatura i pritisak u paklu povecavati i on ce pre ili kasnije eksplodirati. (2) Ako se pakao siri brze nego sto se povecava broj dusa u njemu, tada ce njegova temperatura i pritisak padati sve dok se potpuno ne zaledi. Pa koja je mogucnost isitinita? Ako prihvatimo postulat koji mi je Tereza saopstila jos na prvoj godini: “Pre ce se pakao zalediti nego sto cu ja spavati sa tobom” i isto tako uzmemo u obzir cinjenicu da sam ipak spavao sa Terezom sinoc, tada broj 2 mora biti isitina i ja sam siguran da je pakao egzotermican i da se vec zaledio. Zakljucak koji se u tom slucaju namece je da, posto je pakao zaledjen, nijedna dusa vise u njega ne odlazi, dakle on je prestao da postoji. Ostao je samo raj, koji tako potvrdjuje postojanje bozanskog bica, a to je opet objasnjenje zasto je, sinoc, Tereza neprekidno vikala: 'O, moj Boze!' ”

Urbana legenda kaze da je student dobio desetku. :D
 
Simpatična urbana legenda. Živo me interesuje kako bi izgledala Hemija pakla? :)


Stella i Strela... pardon, Barbara, Borčica i Kojatkin zajedno spremaju kolokvijum iz Hemije?
O moj Bože, kakva bi to paklena hemija bila! :cool:
 

Back
Top