KAFA

zar je tako ocito? :manikir:
sta cu, nisam kriva...desilo se.....da mi komsija bude u komisiji :rotf:

:zcepanje:...slična iskustva imam..samo je moj komšija bio smotan pa kad
mi gurkao sedište od nazad kad treba da stanem (takav je dogovor bio)
onaj drugi što je bio u komisiji kaže:
-pa dobro kolega, nemojte baš tako očigledno da svi vide...:lol:

:rotf:
 
iz drugog puta.....i nije mi jasno zasto sam pala prvi put..a jos mi je manje jasno zasto sam polozila drugi put..iz prvog puta sam prosla testove i poligon a pala na voznji
a drugi put sam vozila tako da bih samu sebe oborila:think:
 
26_koffiekat-1.jpg
 
Ja čula, ako me memorija-pamćenja i dalje služi, a mrzi me da guglam i proveravam, da turci retko piju kafu, već radije konzumiraju čaj. Mora da ima neke veze s tim....:think:
 
ima veze sa istorijom i grcko turskim sukobima pa cak i u novijoj istoriji....Kipar
Kafu najviše izmišljaju gosti, zato što oni dođu pa svašta izmišljaju

MunzeKonza, čini mi se da malu vešticu pomalo zabole za istoriju, grčki nacionalizam i ksenofobičnost njenih kafedžija, vidiš da (zlo)upotrebljava svoj post samo da se pohvali da je nedavno bila na Cipru. :lol: I da je svoj službeni boravak na ovom pocepanom ostrvu, čiji su banke i tajni računi krcati starom i ostalom deviznom štednjom ojađenih srpskih građana i privrede a ono malo kopna opasano gusto isprepletenom bodljikavom žicom i zidinom ne manjom od Berlinske, mala je osim
za degustaciju odurne grčko-turske kafe iskoristila i za uvećanje impozantne kolekcije eroCkih fotografija svoje jako je'burljive personice. :) :p

Srpska kafa rules! :super:

Kafa je jedno jelo za odrasle, služi i za rastenje repova na deci.
Ja ništa ne volim kafu. :lol:
 
Legenda o tome kako je otkrivena kafa, glasi ovako:

Jedan mamurni Etiopljanin zalutao je u šumu. Palo je veče, njemu je bilo hladno, pa je nalomio granje sa obližnjeg žbuna i zapalio vatru. Iznenadio ga je neobičan, veoma ugodan miris. Otkinuo je i sažvakao nekoliko prženih bobica. Njihov ukus prijatno ga je osvežio. Skuvao je od bobica napitak, izlečio mamurluk i tako postao pronalazač crne kafe.

Danas je kafa kultni napitak. Turska (zaslađena ili nezaslađena), espreso, nes, sa raznim dodacima (mleko, alkohol, pavlaka), obogaćena aromama lešnika, badema, cimeta … Varijacije su brojne.

Pijete li kafu ?
Da li je ispijanje kafe svojevrsni ritual ?
Utisnete li ponekad vrh kažiprsta u soc i zamislite želju (iako znate da je to samo igra) ?


Pričajte … Uz kaficu:

kafa_704629.jpg


(Ovakvu kafu sam nekad davno pila u "Šeherezadi", u Bulevaru Kralja Aleksandra, prekoputa zgrade "JAT"-a. Nažalost, "Šeherezade" više nema.)

ne pijem kafu
jedino ponekad onaj kapucino s nekim ukusom, al retko, smeta mi, ali volim njen ukus kad se nadje u nekim kolacima i sl

e sad ne znam da li sam omanula ali ima neki klub u onom prolazu pored prolaza za cumicevo sokace, od terazija, bas kod onih stepenica sto vode u podzemni, tu ima neki klub mislim da se zove seherezada :think: da nije to to, preselili se mozda?
mozda lupam :lol:
 
ne pijem kafu
jedino ponekad onaj kapucino s nekim ukusom, al retko, smeta mi, ali volim njen ukus kad se nadje u nekim kolacima i sl

e sad ne znam da li sam omanula ali ima neki klub u onom prolazu pored prolaza za cumicevo sokace, od terazija, bas kod onih stepenica sto vode u podzemni, tu ima neki klub mislim da se zove seherezada :think: da nije to to, preselili se mozda?
mozda lupam :lol:

Nemam pojma :kafa:
Čak i da jeste, sad je to klub, a ne ono nekadašnje kafanče iz 1001 noći.

Inače, "Grinet" (u Nušićevoj, onaj manji) je vrlo prijatno mesto za ispijanje kafe. Nadam se da ga nisu zatvorili ili pretvorili u neko sterilno metal/staklo čudovište.
 
Legenda o tome kako je otkrivena kafa, glasi ovako:

Jedan mamurni Etiopljanin zalutao je u šumu. Palo je veče, njemu je bilo hladno, pa je nalomio granje sa obližnjeg žbuna i zapalio vatru. Iznenadio ga je neobičan, veoma ugodan miris. Otkinuo je i sažvakao nekoliko prženih bobica. Njihov ukus prijatno ga je osvežio. Skuvao je od bobica napitak, izlečio mamurluk i tako postao pronalazač crne kafe.

Danas je kafa kultni napitak. Turska (zaslađena ili nezaslađena), espreso, nes, sa raznim dodacima (mleko, alkohol, pavlaka), obogaćena aromama lešnika, badema, cimeta … Varijacije su brojne.

Pijete li kafu ?
Da li je ispijanje kafe svojevrsni ritual ?
Utisnete li ponekad vrh kažiprsta u soc i zamislite želju (iako znate da je to samo igra) ?


Pričajte … Uz kaficu:

kafa_704629.jpg


(Ovakvu kafu sam nekad davno pila u "Šeherezadi", u Bulevaru Kralja Aleksandra, prekoputa zgrade "JAT"-a. Nažalost, "Šeherezade" više nema.)

Baš mi sesviđa ova tema:):super:
Skoro ceo život pijem kafu i ona mi je veeeliko zadovoljstvo. Gledam i u šolju drugaricama i to mi je slatko zadovoljstvo, mada ne doživljam to ozbiljno:) Ali, kafica je obavezni deo svakog ženskog druženja i opuštanja..:manikir:
Počela sam sa turskom, mala šoljica, uvek zaslađena. Prešla na veliku šolju, opet slatka, ali sa manje šećera. Onda sam počela da pijem samo nes i sad sam se skroz odvikla od turske:( Sad pijem sladak nes sa mlekom i šlagom(po mogućstvu). Pošto to zadovoljstvo ne umem sama da napravim, a da bude isto kao u kafiću,onda kući pijem tri u jedan.
Ako neko zna kako se pravi nes u kafiu(koliko vode, koliko mleka, koliko kafe i kako), neka mi kaže! pozz:super:
 

Slične teme


Back
Top