KAFA

[/SPOILER]

He...slatko

Pamtim pricu kako su Austrijanci nakon turske najezde otkrili u bunkerima dzakove sa kafom, probali su da je pripreme ali nisu znali kako. Petljajuci sa zrnima palo im je na um da zrna samelju i skuvaju ali kako nisu znali nista o turskoj kafi skuvali su je na svoj nacin i razlicitim isprobavanjem otkrivali sasvim drugacije vrste.

Obozavam kafu i rado je degustiram cistog gusta radi. Volim instituciju coffeeshop-ova i najrazlicitije nacine pripreme. Trenutno omiljen kapucino iz Costa kafea, kod kuce skuvam tursku, kada izlazim volim fredocino jer je mesavina kafe i kolacica...ne ubadam zelje...mozda bih mogla, ko zna, mozda mi se neka i ostvari:heart:

bečki Melange,ako se ne varam
 
Pijem uglavnom filter kafu. Jednu ujutro cim ustanem i vrlo retko jos jedu u toku dana. Prvu jutarnju pijem bez mleka i secera. Tursku kafu ne volim. Probala sam mozda par puta u zivotu da je pijem i ne lezi mi.
 
Romanticna tema.....
za mene je kafa tj. ispijanje kafe dozivljaj...mada posebno ne volim njen ukus momenti ispijanja me skoro uvijek raduju....
jer tako je pocelo...u srednjoj skoli bar dva tri puta nedeljno pravila sam sa drugaricama mala okupljanja u svrhu ispijanja kafe i najbitnije od svega ubadanje zelje. cak smo pravile teze (kratke izvode iz gatanja) da bismo provjerile da li se stvari prikazane u talogu ostvaruju...kasnije je gledanje u talog otpalo ali ostala su kafenisanja kojima je svrha to da se nadjemo zajedno i sumiramo utiske prethodne sedmice....poslednjih par godina desava mi se da kafu volim da popijem i sama, narocito ako sam umorna ili iznervirana, vrijeme uz kafu dodje kao neki intermeco :)
ima neceg carobnog i umirujuceg u zvuku koji nastane kad spustite soljicu na tanjiric :heart:

E sad ako se bas na dnevni red stavljaju ukusi i vrste....volim pravu brazilsku kafu, jaceg ukusa....
nekad se desi da sedmicama samo pijem nes ili neku moku...
 
Ja retko pijem kafu, verovali ili ne mene kafa uspava. :D Ali kada pijem, pijem Monarch Jakobs. Uzivam u ukusu. Inace sto se mirisa kafe tice, to je najlepsi miris na svetu, cesto kupujem razne preparate za telo sa mirisom kafe i odusevljavaju me :)
 
Bez kafe ne bih mogla da zamislim dan... Bar jedna turska dnevno. (to je za mene prava kafa)
A nes, 3 u 1, 2 u 1, freeze... Volim i pijem cesto, ali je to meni kao zabava (kad mi je dosadno i ne znam sta cu od sebe jedem ili spremim tako neku kaficu)
Inace, tursku pijem gorku, osetim i ako ima trunka secera.
 
zasto je ova divna tema pala u zaborav...zene...smo za kaficu?
cappuccino.jpg



i sta imate novo?
evo ja lezim sa nekim groznim virusom i tako slusam muziku na youtube....gledala neke recepte za kiflice i skuvala kafu...pridruzite mi se :)
 
Šta je opet sa tim virusom..zadivljo izgleda..:mrgreen:
Svi se žale u poslednje vreme..e, a lepe ti te šoljice za kafu. Sad su popularne te reklamne šoljice ali naši dizajneri i nisu baš neki
dizajneri :lol:..kad vidim one don kafe šoljice, šiznem, nerviraju me..
Koliko volim kafu, toliko volim i stil ispijanja kafe..jednom mi je komšinica Milja rekla da obožava da me gleda dok ispijam kaficu.
Rekla je:
- Podigneš mali prst kad dovatiš šoljicu i to tako lepo izgleda, ja pokušavam to da uradim na isti način kao ti al mi ne uspeva..

A onda smo vežbale tj. učila sam je da tako drži šoljicu..kako smo se samo smejale i uživale..:D
 
Obožavam lepe šolje, ali ne one u kompletu, nego one velike, kao za mleko. Imam svakakvih. Nes kafu najviše volim iz jedne takve, sa sve cevčicom. Okačiću ovde sliku :)
 
:lol:

KAFA..Topli napitak namenjen uživanju i opuštanju, pretvoren je u nešto krajnje složeno, te vam je pri odlasku u kafić potrebna brošura da biste pravilno naručili istu.

1991. godina

Konobar: Izvolite, šta želite da naručite?
Gost: Jednu kafu moliću.
Donosi vam tursku/srpsku/domaću kafu u bakarnoj žutoj džezvi, sa ratlukom od ruže na tacni.

2001.

Konobar: Izvolite, šta želite da naručite?
Gost: Jednu kafu moliću.
Konobar: Služimo samo espreso.
Gost: Pa dobro...onda jedan espreso.
Donosi vam espreso ružan kao sam đavo, jer im je teško da se otvore za neku kvalitetniju kafu.
Kao prilog tu je i neka bugarska čokoladica, kojoj ni ime ne znate, a strah vas je i da je stavite u usta.

2011.

Konobar: Izvolite, šta želite da naručite?
Gost: Jedan espreso. (Jer je turska/domaća/srpska kafa odavno postala misaona imenica)
Konobar: Da li želite skraćeni, obični, pojačani, produženi ili osiromašeni?
Gost: Obični.
Konobar: Hoćete u malu, srednju ili veliku šolju, ili možda plitku, a široku?
Gost: Malu.
Konobar: Želite možda mleko u kafu?
Gost: Može malo mleka...
Konobar: Želite hladno, ili toplo, sa -5% mlečne masti, sojino ili kamilje?
Gost: E, aj daj mi čaj od nane!!! (U sebi MŠUPM!)
Konobar: Želite li možda od sveže ili osušene....
 
Mmmmmm...kafa...:zaljubljena:

Pre neki dan se odusevim....vidim otvoren novi Caffe club, dozvoljena cigareta (da ne kazem...:mrgreen:)
udjem i trazim tursku kafu...gleda me decko i kaze, zao mi je, nemamo...a ja :eek:
jel hocete espreso s mlekom?...ma moze, kazem...:roll:
...i naravno ne izdrzim da ne iskomentarisem
pa kako je moguce da u Caffe clubu nema turske kafe :(
...a on se smeje i kaze, skoro smo otvorili, nemamo mlin...
ma nema problema, kazem ja... donecu vam ja onaj moj od bake...taman i da malo vezbate, samo mi skuvaj tursku kad sledeci put dodjem...
smejao se ko sasav, a ja bila skroz ozbiljna...:lol: :lol: :lol:
 

Slične teme


Back
Top