KAFA

e a kod mene se desilo cudo sa kafom..kad sam bila mladja..pila sam slatku...bas dobro slatku
i onda sam se zaposlila kao novinra
u redakciji nikad nije bilo secera
joj boze mesecima sam se mucila i pila je onako ogavno gorku, uvek zaboravljajuci da donesem secer
i tako u tom mucenju pocnem da pijem kafu bez secera
sad osetim u kafi kristal secera
ne mogu da podnesem ni taj kristal
oni koji pocnu da piju kafu skroz bez secera mislim da posle vise uopste ne mogu da je piju sa secerom
jedina novina je sto sad obavezno dodajem malo mleka...vise mi se svidja
 
Da, da..U to sam se uverila i sama..Ja inače jedina od svih ljudi koje znam pijem kafu sa šećerom. I svako od njih se apsolutno zgrozi ako greškom proba moju kafu, iako uopšte ne stavljem nešto puno šećera...
 
E, sad ću da skuvam jednu nalivušu...:D
Negde sam čula taj izraz, koristi se u Bosni..nalivuša je lonče puno kafe, naspeš malo u
šoljicu pa kad popiješ do pola, nalivaš dalje...:lol:
 
coffee_beans.jpg


Mmmm,kako mi mirise kafica!!!Kao strastvenom obozavaocu kafe dan nemoze ni da pocne ni da se zavrsi bez famoznog napitka koji taaaakoooo dooobrooo miriseeeeee.
Ma odoh da turim jednu kafidzonu!!!:klap:
 
Znam da nije zdravo to sto radim, ali sta cu, navika je cudna stvar. Svako jutro pijem nesto manje od litra kafe, domace, bez imalo secera i uz nju popusim 5-6 cigareta. Bez toga se vrlo tesko razbudim i nemam volju nizasta. Inace preko dana mi je nebitno da li cu da popijem jos samo jednu ili desetak soljica kafe sredje velicine. Volim kafu i ne mogu da zamislim zivot bez nje, cak mi ne smeta kad je pijem nocu... Cudno, zar ne?
 
Znam da nije zdravo to sto radim, ali sta cu, navika je cudna stvar. Svako jutro pijem nesto manje od litra kafe, domace, bez imalo secera i uz nju popusim 5-6 cigareta. Bez toga se vrlo tesko razbudim i nemam volju nizasta. Inace preko dana mi je nebitno da li cu da popijem jos samo jednu ili desetak soljica kafe sredje velicine. Volim kafu i ne mogu da zamislim zivot bez nje, cak mi ne smeta kad je pijem nocu... Cudno, zar ne?

Predji na sistem:Direktno u venu.Cisto da ne dangubis dok gustiras jednu za drugom.
 
Legenda o tome kako je otkrivena kafa, glasi ovako:

Jedan mamurni Etiopljanin zalutao je u šumu. Palo je veče, njemu je bilo hladno, pa je nalomio granje sa obližnjeg žbuna i zapalio vatru. Iznenadio ga je neobičan, veoma ugodan miris. Otkinuo je i sažvakao nekoliko prženih bobica. Njihov ukus prijatno ga je osvežio. Skuvao je od bobica napitak, izlečio mamurluk i tako postao pronalazač crne kafe.

Danas je kafa kultni napitak. Turska (zaslađena ili nezaslađena), espreso, nes, sa raznim dodacima (mleko, alkohol, pavlaka), obogaćena aromama lešnika, badema, cimeta … Varijacije su brojne.

Pijete li kafu ?
Da li je ispijanje kafe svojevrsni ritual ?
Utisnete li ponekad vrh kažiprsta u soc i zamislite želju (iako znate da je to samo igra) ?


Pričajte … Uz kaficu:

kafa_704629.jpg


(Ovakvu kafu sam nekad davno pila u "Šeherezadi", u Bulevaru Kralja Aleksandra, prekoputa zgrade "JAT"-a. Nažalost, "Šeherezade" više nema.)

Zavidim kevi sto moze radnim danima ujutru da popije na miru kafu...:mrgreen: Volim da pijem kafu, al ne mogu da se pohvalim da mi je to neki ritual, obicno je icepim "k'o svinja mastan dzak!".:mrgreen:
 
Neko je ovde pisao o novoj kafi u kesici sa guaranom..jel to piješ?...:D



Ima jedna reklama za coca-colu...sa tim fazonom, direktno u venu...:confused:
Svakakve reklame smišljaju...:lol:

Te kokakoline reklame sa mozgovima, jezicima, očima i tim venama mora da smišljaju neki teški psihički slučajevi, to je toliko strašno da mi nije jasno kako se niko nigde nije pobunio protiv toga, ili bar ja nisam čula da jeste :think:
 
Jutros sam skuvao nesto sto je podsecalo na kafu i mnogo sam se lsoe osecao posle ispijanja istoga...
Moze li neko da mi u kratkim crtama kaze kako se kuva kafa, pliz narode...
 
Jutros sam skuvao nesto sto je podsecalo na kafu i mnogo sam se lsoe osecao posle ispijanja istoga...
Moze li neko da mi u kratkim crtama kaze kako se kuva kafa, pliz narode...

1) Bacis djezvu sa vodom na zar. Kad provri voda,skines sa ringle,ubacis dve kascice
kafe i promesas.Zatim ponovo na zar dok ne digne penu,opet skines i to ponovis jos
jedanput.Kafu sipas u solju,solju na tacnu sa ratlukom i udaris u degustaciju.
Prilozi (a ne mora):domaca mala ljuta i cibuk(cigara)
 
drugari, da li se ovde uopste pije neka kafa ovih dana? :lol:
kako ste mi, sta ima?
nego, sta mislite o onim "2 u 1" i "3 u 1" instant zadovoljstvima?
jel ih konzumirate, jel se to moze zvati kafom, uopce?
 
1) Bacis djezvu sa vodom na zar. Kad provri voda,skines sa ringle,ubacis dve kascice
kafe i promesas.Zatim ponovo na zar dok ne digne penu,opet skines i to ponovis jos
jedanput.Kafu sipas u solju,solju na tacnu sa ratlukom i udaris u degustaciju.
Prilozi (a ne mora):domaca mala ljuta i cibuk(cigara)

Hvala...Nema vise smisla ono da pijem...
 
Nisam je pio u zivotu...ali evo nesto razmisljam da krenem da je pijem sa tries' dina ...pa me zanima jer stvarno ima takva dejstva na mozak...to da razbudi i da pokrene ... potrebno mi je nesto takvo jer sam u zadnje vreme psihofizicki polumrtav ...pa razmisljam bolje to nego koka :)...ali me i zanima kako se to kasnije odrazava na zdravlje...jer dovodi do visokog pritiska pa ne znam da li je uopste vredno ?

...inache ja sam cuo da legenda glasi da je chobanin u stvari video svoje ovce kako posle zvakanja odredjenih bobica postaju zivlje i razigranije i da je on zbog njih probao to zrnevlje ...

PS.inache ovo je Jungov sinhrinocitet ...dva dana razmisljam da li da pocnem da pijem kavu ...i dodjem na kultne zbog antropologije:kastaneda ...kad ovo je tema koja je prva na vrhu ...a nikad je ranije nisam video ovde...totalni trip ...
 
Poslednja izmena:

Slične teme


Back
Top