Opromanija

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Opra Vinfri....sada ikona amerike...i sve zene joj se klanjaju i uvlace...

Biznismeni takodje...


A stos je , ko je pratio malo istorijat emisije i nje same, da su je cim je postalo jasno da nece ostati na sluga jedne stanice, vec je napravila svoju produkciju , svi napali ....
Ostao uz nju samo seljacki narod, gledaoci....koji hoce da slusaju njene emisije i politika i zavist ih ne interesuje...

Sad pricaju koliko je humana, a prvo to nije tacno....ona je usputni humanista, znaci covek, a ne humanista....
Pa pricaju da je zenski aktivista, sto jeste tacno , ali u najboljem smislu , tj ne podvlaci se zenskim pokretima i vrlo cesto otvoreno iznosi ruzne situacije i ponasanja zena, ali ih se ne stidi i naravno da je to prihvaceno , a ne kao ovde kod nas....sve pu , pu , pu....andjeli....

Moze li ona biti pojedinac koji koristi idolopoklonstvo i izokrene ga na "covek se ponekad cese po dupetu" prirodnu osobu....?

U USA nazvase njen fenomen, ali vise sou , opromanija...
Ja uzimam taj termin kao oznaku za ovo u pitanju , dakle trasfer idolopoklonika u realno svesne osobe koje znaju da rade i lose stvari , ali da ih ne ignorisu i prave se fini....
 
Moze li ona biti pojedinac koji koristi idolopoklonstvo i izokrene ga na "covek se ponekad cese po dupetu" prirodnu osobu....?

I ja to isto mislim o njoj a ne smem da kazem. :D
Mislim da ima ogromnu medijsku moc a protura neopisiv gluposti. I ne svidja mi se ta vrsta moci - sta kaze Opra, to je zakon.
Show joj je bezveze i ne ume da vodi intervju, drzi se opstih mesta i grebe po povrsini.
Ali da je samo bezveze, to ne bi bio problem. Nego je opasan bas zbog moci koje ima (i pocinje da gubi meru).
A ne znam da li je tacno da intervju kod nje ne sme da se odbije. Sta je to, fasizam?!
I po meni je presla sve granice kad je pocela javno da se mesa u ljudske odnose - tipa Andjelina i Bred Pit V.S. Jennifer Aniston. Mozda zvuci smesno :D i kao tabloid, ali ona je jasno dala do znanja svima da je Andjelina kur.va koja je otela muza. Fina poruka svim brakovima koji se inace raspadaju. I naravno, slikanje sa Jennifer, ono, morala je da se gura tu i glumi zastitnika bez ocigledno ikakve osetljivosti pa i zdrave pameti.
Zena lepo odabrala stranu i podelila americku populaciju :D.

Jednom sam joj poslala poruku na sajt (nikad objavljeno naravno) a bilo je u vezi zenske i muske seksualnosti pa jos u kombinaciji sa Dr. Phil-om koji stvarno, ali stvarno lupeta.
Uglavnom, teza je bila otprilike da zenama ne treba snosaj nego romantika, za razliku od muskaraca. Recenica je bila izvucena iz neke knjige, a poznajuci Opru, sigurno je potpuno izvuceno iz konteksta.
Bas sam bila napisala svasta. :D
I milioni zena i muskaraca to gledaju i klimaju glavom??
I bilo je jos bisera, pogotovo od Dr Phil-a, njegovog shvatanja braka i ljubavnih odnosa (citaj: masa zastarelih i sovinistickih go.vana).
A da ne pominjem trosekundno plakanje na dugme od strane gostiju.
Jednom sam ubola kad je neki par pitao nesto i bila sam ubedjena da je parodija u pitanju - kad ono Opra. :eek:
Ustvari se uzasavam kako povrsno pristupa problemima i na koji nacin koristi svoju moc.
 
desa - naš portparol za medije u kongresu..nego, opra je crnački kult- kako neko sa ulice, ali bukvalno siromašan ko crkveni miš, pokaže svojim radom, talentom i trudom da je američki san moguć....kao reklama. oprin garderober ima 100m2..,,opra ima poruku za kraj u kojem je odrasla i svoje ljude - kad dovede kozbijeve, prvu us seriju o crncima srednje klase, to ima efekta, poruka je jasna. ne znam da l znate ali preko 50% staniovništva san franciska su kinezi...a retko ko zna. jednostavno, amerika je država u kojoj si ništa bez medija, ne postojiš.. i oprina uloga u promovisanju manjine je ogromna. crnci bi trebalo da joj podignu spomenik za života.
ne mislim da su njeni intervjui loši, objektivno oni to jesu..ali ona je svesna da sada može da dozvoli sebi da bude skroz neprimpremljena. to mogu zvezde. i da češu doope pred malim ekranom. meni je oduvek taj tip emisije bio tematski dosadan, a nisam ni medijski expert..
 
Opra mi se dopala samo u Boji purpura.
Nigde više.
Imala sam prilike da joj gledam emisije i ne svidja mi se.
A dr Phil je posebna priča... a i ona mala vrcava Amerikanka, što je i u Srbiji daju na TV-u, zaboravih kako se zove, mala, crnka, debeljušna, pravi neke papazjanije i tako to, ugošćava neke zvezde i tako... e tek ona me nervira.
Sve je to teška šminka i lažžžžžžž...
 
Sad kad ste vise ogovarali opru , nego odgovarali na pitanje, sa izuzecima...
Da i ja kazem moje misljenje o oprinim emisijama....
Nisam ih puno gledao....
Ali u njenim emisijama ona nije voditelj, ona je "pametnica iz komsiluka".....
Ona pita pitanja , ona dovodi goste koji ce reci nesto sto je ustaljena glupost kod komsiluka....
To smeta snobovima i kvazi intelektualcima....mnogo smeta...
Smeta i frigidnim i gordim alavcima na profesionalnost (profesionalnost je karakterizacija, oznaka za isti seljacizam kao i pravi, samo sto je od sume izabrano ono sto je ili snobovsko ili kvalitetnije od ostalog ili prihvatljivije sirim masama.......)

Ali emisija opre nije naucna emisija.....

A iz mog iskustva oni kojima smeta oprin pristup ne trce da gledaju naucne emisije kvaliteta BBC science.....a kad ne trcis onda i nisi merodavan da od onog na sta naletis ocekujes visinu....

Stav prema oprinim emisijama je slican stavu kad gledate seljaka kako trese nos prstima o ledinu....to je njegov stil....navikao tako....tu nema niceg sto bi vas tangiralo.....narocito zato sto znate da ce kad se spremi za grad (kao da je specijalna prilika) staviti u dzep i maramicu.....ma kako zguzvana bila....
Ne znam zasto nerviranje , osim ako vas ne tangira eho koji takve emisije proizvode u ljudima iz vase okoline, a drugu varijantu ,a to je podsecanje narkomana na drogu necu da tumacim, ruzno je....narkoman treba uvek da veruje da se izdigao iznad onoga sto pokusava....

----------------------------------------------------------------
Nije ovo branjenje Opre, vec upravo distanciranje od Opre radi objektivnijeg tumacenja sta cini....

Kao "pametnica iz komsiluka" ona komunicira sa tipicnim predgradjem velikih gradova, i sa selima, ne sa malim gradovima....mada i tamo ima dovoljno interesa za nju zbog drugih fora...
Dakle nadjena je formula selo+prigradje velikih gradova+deo malih gradova(malogradjanske elite)....

Sto bi bilo ekvivalent grand sou i pink TV publici u Srbiji...

E kad uporedite ta dva, opru i Kursadzije i grand (stvarno ne znam kako se zovu one emisije gde pevaci pevaju a ona novosadjanka seljanka iz sveta vodi , ali tu je i ona mlada sanja sto je nedeljno popodne vodila ili neku takvu emisiju...i jos neke....) znaci u kategoriji koja je ista....po prostranosti i poziciji....onda ocena biva srazmerna kategoriji....

Da li ce ikad biti popularne emisije kvark,Agape (zbog religije hoce umereno),Ziveti sa....?

Ne znam kako drugacije prici osobama nego onako kao sto prilazi ona....
Ponovis deset gluposti koje osoba veruje i kazes joj 4 nove stvari koje su pametne....
Cak i kod ucenika koji zeli da bezrezervno nauci (takvih danas nema, ili hoce ocenu ili imaju neka svoja sigurna znanja, a pogresna) ima istih stvari....istog pristupa....samo sto se koristi dogma aksioma....

Zato i pitam , moze li postojati ovako grupni tretman edukacije....(ona to cini u svakoj emisiji, i stvara utisak da to cini) koji izdzava i traje a da se ne zatvori u sebe i idolopoklonstvo (kao sto se nasa emisija kljuc zatvorila u svoju neku publiku i pojela sebe)....



A rejcel rej......pa zar ona ne govori samo o receptima i goscama i gostima...nikad nema temu.....
 
Ne volim takve talk show emisije,u kojima se cilja na izazivanje patetike i jeftinih emocija.
Koliko je emislja bila dobra meri se time da li su gosti pustili suzu.
Jedino mi se svidja ta Opra zbog toga sta je ucinila za Afro-americku zajednicu,
to sto je Obama pobedio,cini mi se da je dobrim delom i ona zasluzna.
 
Poslednja izmena:
@tp - ocenjivanje ne mozes da radis samo po zadatoj kategoriji, nego i po moci koju neki program ima... i takodje po kategoriji na koju pretenduje.
mislis li da opra zna da je grand show?
mislis li da njeni gledaoci znaju da gledaju grand?
don't think so.
 
Naravno da ne znaju, ne znaju ni nasi...

To se zove igranje sa simbolickom sustinom gledaoca....
Izaziva se biranje iz ponudjenog tako da se ostvari simbolicko ostvarivanje osobe, bilo tako sto ona misli da je pametna i pametnija (kao i tv serije) ili tako sto misli da se pametno zabavlja (tv serije i to rade, opustaju , ali kao na pametan nacin) ili tako sto asocira na pojedine vazne simbole te osobe kao podrska trenutnom izboru ili moralu ili zeljama....(tako izaziva zadovoljstvo i potvrdu vrednosti)...

Raznovrsnost mora da postoji jer ljudi su na razlicitim nivoima razvoja...
Pazi samo kako ljudi ovde reaguju na moje aktivnosti sa ciljem da raznolikost bude ravnomerno rasporedjena, da ne bude sve samo chatovanje, muvanje ili glupiranje, ogovaranje i pametovanje....
Odmah pokazu ono zbog cega su dosli na forum....dakle simbolicku asocijaciju....
Ono sto se tiho desava je i kod tih povrsnih, situacija pametnog naku...rcenja, tj ucenje kroz neumesan dijalog....zato i pruzam s vremena na vreme i takvu zabavu ljudima ovde...
A jos tisi su oni koji prate postove, ne javljaju se, ali pisu u svojim dnevnicima, promene stav za sledeca tri dana, pisu u nekim svojim fajlovima misli i slicno....

Najveca greska je povinovati se najglasnijima, jer onda se desi Srbija...
A Opra je ipak mnogo mnogo dalje od Granda i kursadzija....(da ne analiziram taj uvrnuti i degenerativni poriv za validacijom nizeg kvaliteta radi simbolicke identifikacije i valorizacije sopstvenog).

Jedina nada je da ce posle Srbije , i shoping molova, (gle cuda , ocekujem od delta citija edukacionu ulogu renesanse u Srbiji) doci do nivoa i USA.....a evropu smo rasterali iz srbije....
Iako je potrosacki mentalitet generator usamljenih egomanijakalnih zivotinja sa velikim zahtevima i standardima.Hiperkonzumerizam....
Popusti, cene, isti likovi u istim marketima u istim danima....
 
A da jasnije razgranicim temu...koja se ipak sastoji iz dva dela...

Jedno je da li je moguce da opstane taj edukacioni simbolizam Opre kod sirokih narodnih masa.
A drugo je post efekat, tj sta ce Opra u realu da uradi sa tolikom moci?

To su dve povezane teme, jer prva svrha umire ako se posle nekog vremena ne oseti dejstvo druge , pripadnost pokretu .....bar u nekoliko detalja...
A drugo ne postoji dok ne postoji i prvo, osim u Srbiji gde je bitno da te jednom lansiraju kao medijsko lice , na bilo koji nacin (Curcic) pa da za sva vremena budes i pametan i trazen i in i mocan....

Ja bih o obe, pa ko voli prvo , a ko voli drugo , a ko voli oba dela...
 
Gledaoci su u Opri videli rame za plakanje..nekoga ko moze da im da savet koji ljudi iz njihove okoline ne mogu ( iz njima poznatog razloga )...mahom, to su zene koje traze najobicnije savete, al iih ona dovede do nekog stupnja da je svi gledaju kao novog Mesiju...mozda ona to i jeste za prosecnu Amerikanku...ali, ona je uspela da zaradi grdne pare upravo na tome...na nesrecnim bucama, na neudatim zenama, na problemima u ishrani, na podizanju svesti manjina...ja ne kazem da je ona negativna, ne...ljudima je potrebna grupna terapija tog tipa...i to se po meni nimalo ne razlikuje od terapije koja se dobija ovde...na nekim tv stanicama malo sofisticiranije samo...na primer, Mirjana Bobic Mojsilovic...ona kuva, prica, daje savete uz pomoc neke javne licnosti...po cemu je to drugacije...? Nema prepun studio suza, ali zato sutra po kancelarijama svi komentarisu...
Opra je samo znala gde i u koju bolnu tacku da udari i to iskoristila u svoju korist...Moc...? Da,ali pre bih to pripisala zenskoj populaciji koju generalno smara politika, ratovi, oruzje, cinizam, teorije zavere i sl. , a ubedjena sam da postoji gro voditelja koji se bave ovom tematikom da bi bili isto Mali Bogovi kad bi svaka zena koja gkeda Opru, gledala njega...
Plus, dodala bih svoje misljenje, da te zene vise veruju njoj nego li svom muzu ili porodici...moze se reci na neki nacin da je Opra Opijat...u intelektualnost njenih gledalaca ne bih ulazila, zato sto je to manje relevantno, jer ako pravimo paralelu sa nama, onda pouzdano tvrdim da nasi doktori nauka gledaju Grand ili Seljake...
 
I ja to isto mislim o njoj a ne smem da kazem. :D
Mislim da ima ogromnu medijsku moc a protura neopisiv gluposti. I ne svidja mi se ta vrsta moci - sta kaze Opra, to je zakon.
Show joj je bezveze i ne ume da vodi intervju, drzi se opstih mesta i grebe po povrsini.
Ali da je samo bezveze, to ne bi bio problem. Nego je opasan bas zbog moci koje ima (i pocinje da gubi meru).
A ne znam da li je tacno da intervju kod nje ne sme da se odbije. Sta je to, fasizam?!
I po meni je presla sve granice kad je pocela javno da se mesa u ljudske odnose - tipa Andjelina i Bred Pit V.S. Jennifer Aniston. Mozda zvuci smesno :D i kao tabloid, ali ona je jasno dala do znanja svima da je Andjelina kur.va koja je otela muza. Fina poruka svim brakovima koji se inace raspadaju. I naravno, slikanje sa Jennifer, ono, morala je da se gura tu i glumi zastitnika bez ocigledno ikakve osetljivosti pa i zdrave pameti.
Zena lepo odabrala stranu i podelila americku populaciju :D.

Jednom sam joj poslala poruku na sajt (nikad objavljeno naravno) a bilo je u vezi zenske i muske seksualnosti pa jos u kombinaciji sa Dr. Phil-om koji stvarno, ali stvarno lupeta.
Uglavnom, teza je bila otprilike da zenama ne treba snosaj nego romantika, za razliku od muskaraca. Recenica je bila izvucena iz neke knjige, a poznajuci Opru, sigurno je potpuno izvuceno iz konteksta.
Bas sam bila napisala svasta. :D
I milioni zena i muskaraca to gledaju i klimaju glavom??
I bilo je jos bisera, pogotovo od Dr Phil-a, njegovog shvatanja braka i ljubavnih odnosa (citaj: masa zastarelih i sovinistickih go.vana).
A da ne pominjem trosekundno plakanje na dugme od strane gostiju.
Jednom sam ubola kad je neki par pitao nesto i bila sam ubedjena da je parodija u pitanju - kad ono Opra. :eek:
Ustvari se uzasavam kako povrsno pristupa problemima i na koji nacin koristi svoju moc.

a šta si joj ti napisala:) ...i koji je to Phill ,jel Mecgroh ili tako nešto , šta je on rekao da je glupo i šta je ona rekla da je glupo ...ja sam gledala možda par njenih šuoeva , i ne seććam se tačno ...
 
минимаксовизија на амерички начин, само нема оних спонзора минаква-само-таква, кравата невен и тако то...
свиђа ми се она епизода саут парка са опром.
 

Back
Top