SU-35 ili SU 34 koji je po vama kvalitetniji?

Na osnovu kojih to parametara bi trebalo da ocenimo kvalitet...???

Pa, znash, koji je lepshi. :mrgreen:
Mada ima osnova, kazhu da ono shto lepo izgleda, to dobro leti.
Shteta shto Ameri ne farbaju svoje avione, tako da ruski odaju utisak da su lepshi, pa mi je omiljeni pomenuti Su-35. Voleo bi videti F-15icu sa nekim maskirnim paintom.


Nego da te pitam, znash li zashto su vertikalni stabilizator kod F-22 zakosheni, tj. faktichki su ''dijagonalni stabilizatori''?
 
Poslednja izmena:
nema veze s temom ali reko da se i ja prikljuchim...

po meni najlepshi je digital camo slovachkih mig -29

AIR_MiG-29_Slovakian_Digital_Thunder_Camo_lg.jpg


071220_mig07.jpg
 
Pa, znash, koji je lepshi. :mrgreen:
Mada ima osnova, kazhu da ono shto lepo izgleda, to dobro leti.
Shteta shto Ameri ne farbaju svoje avione, tako da ruski odaju utisak da su lepshi, pa mi je omiljeni pomenuti Su-35. Voleo bi videti F-15icu sa nekim maskirnim paintom.


Nego da te pitam, znash li zashto su vertikalni stabilizator kod F-22 zakosheni, tj. faktichki su ''dijagonalni stabilizatori''?


Istina, postoji ta izrka medju vazduhoplovnim inzenjerima da ono sto je lepo dobro leti...narano, nije uvek primenljiva u praksi.

Zakoseni vertikalci kod F-22...verovatno delimocno zbog boljih stealth karakteristika, a mozda i da bi komnadne povrsine na njima (bez obzira na prisustvo tailplane-a) imale delimicnu funciju ruddervator-a.
 
Istina, postoji ta izrka medju vazduhoplovnim inzenjerima da ono sto je lepo dobro leti...narano, nije uvek primenljiva u praksi.

Zakoseni vertikalci kod F-22...verovatno delimocno zbog boljih stealth karakteristika, a mozda i da bi komnadne povrsine na njima (bez obzira na prisustvo tailplane-a) imale delimicnu funciju ruddervator-a.

Shta je ruddervator?
 
Shta je ruddervator?


Komandna povrsina koja ima kombinovanu ulogu - elevatora i ruddera, tj. kormila visine i kormila pravca i postoji iskljucivo na avionima sa V-repom. Verovatno jedini primer aviona koji je imao ruddervator a nije imao V-rep (vec, nazovimo ga A-rep) je Have Blue (preteca F-117).


Ponavljam, sto se F-22 tice, ovo je samo moje nagadjanje, nemam nikakve informacije o tome da li su designeri imali nameru da komandne povrsina na F-22 imaju i ovu ulogu (uzimajuci u obzir da postoji klasican horizontalni rep). Naravno, da bi se komande povrsine ponasale kao ruddervator moraju da primaju impute kako sa sticka (yokea), tako i sa pedala, a ja pojma nemam da li je to slucaj kod F-22 ili ne.
 

Back
Top