emancipacija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
sta bi sustinski znacilo zeni da bude emancipovana a ne emancipicovana;)

ili emancipicovana zena se od obicne razlikuje po provokativnom odevanju i ponasanju..dok emancipacija podrazumeva oslobadjanje od uslovljenosti nastale vaspitavanjem od malih nogu..

nesto je neobicno a to je da je za takav posao emancipacije potrebno vise generacija..da bi se napustilo odredjeno uslovljeno ponasanje..ili drugim recima s majke na cerku...

majka iskoraci izvan uslovljenosti..da bi pocela da svoju cerku vaspitava izvan uslovljenosti cime ce ova jos vise napredovati od svoje majke na nekoj skali emancipacije..

za emnacipaciju je znaci potrebno menjati shvatanje misljenje i ponasanje..a ne samo garderobu..:think:

cilj emanacipacije je da zena postane svesna sebe i svoje uloge u drustvu ..kao i prihvatanje pune odgovornosti za svoje ponasanje kao i za svoj put emancipacije..
 
sta bi sustinski znacilo zeni da bude emancipovana a ne emancipicovana;)

ili emancipicovana zena se od obicne razlikuje po provokativnom odevanju i ponasanju..dok emancipacija podrazumeva oslobadjanje od uslovljenosti nastale vaspitavanjem od malih nogu..

nesto je neobicno a to je da je za takav posao emancipacije potrebno vise generacija..da bi se napustilo odredjeno uslovljeno ponasanje..ili drugim recima s majke na cerku...

majka iskoraci izvan uslovljenosti..da bi pocela da svoju cerku vaspitava izvan uslovljenosti cime ce ova jos vise napredovati od svoje majke na nekoj skali emancipacije..

za emnacipaciju je znaci potrebno menjati shvatanje misljenje i ponasanje..a ne samo garderobu..:think:

cilj emanacipacije je da zena postane svesna sebe i svoje uloge u drustvu ..kao i prihvatanje pune odgovornosti za svoje ponasanje kao i za svoj put emancipacije..

Emancipacija znaci shvatanje svoje uloge u drustvu?...hmm:think: koja je to uloga zene u drustvu?

Zena treba biti svesna sebe,ali ajde pojasni ovo sa ulogom u drustvu?
 
...izvesti glavne zivotne odrednice na njihovu pravu stazu a ne-povrijediti nikoga. Emancipacija je po-nekad u kosenju sa dnevnim moralom ali mac-Emancipacije je ,-Mac ARTURA KRALJA !?
 
Poslednja izmena:
Emancipacija znaci shvatanje svoje uloge u drustvu?...hmm:think: koja je to uloga zene u drustvu?

Zena treba biti svesna sebe,ali ajde pojasni ovo sa ulogom u drustvu?
pa svako od nas ima svoju ulogu u drustvu..nekome se ta uloga dopada i igra je a nekome se ne dopada i menja je ili se bar trudi..da je promeni

pa recimo da je uloga zene u drustvu kljucnija od muske..recimo u odabiru partnera..i kakav ce se hgenetski materijal preneti na sledecu generaciju..hoce li biti i dalje opsteprisutne negativne selekcije ili ce se nesto menjati..

da dodam..ako lopovi siledzije i kriminalci ostavljaju potomstvo..na sta ce to potomstvo da lici?
 
pa svako od nas ima svoju ulogu u drustvu..nekome se ta uloga dopada i igra je a nekome se ne dopada i menja je ili se bar trudi..da je promeni

pa recimo da je uloga zene u drustvu kljucnija od muske..recimo u odabiru partnera..i kakav ce se hgenetski materijal preneti na sledecu generaciju..hoce li biti i dalje opsteprisutne negativne selekcije ili ce se nesto menjati..

da dodam..ako lopovi siledzije i kriminalci ostavljaju potomstvo..na sta ce to potomstvo da lici?

Iskreno, ulogu sama sebi odredjujem i to ne naspram drustva ili onog sto drustvo trazi ili ocekuje.
Slazem se da zena bira partnera,ali i on bira zenu.Ne mislim da je uloga zene kljucnija,niti je to uloga muskarca.Oboje imaju podjednako vazne uloge.Kad se vec koristi termin "uloga"..
 
Iskreno, ulogu sama sebi odredjujem i to ne naspram drustva ili onog sto drustvo trazi ili ocekuje.
Slazem se da zena bira partnera,ali i on bira zenu.Ne mislim da je uloga zene kljucnija,niti je to uloga muskarca.Oboje imaju podjednako vazne uloge.Kad se vec koristi termin "uloga"..
da li ti kontrolises recimo tu tzv "hemiju" ili ona kontrolise tebe?
 
Emancipacija je borba za ravnopravnost nekoga necega...

Medjutim emancipovan covek ne znaci pripadnik borbe za nesto....

Emancipovan covek , bar je kod nas u intelektualnim krugovima bilo korisceno zadnjih 3 decenije, je osoba koja moze da razume, simulira, prihvati druge ljude i interesovanja, a da se ne oseca ugrozen....

Nema puno emancipovanih ljudi medju ljudima , a jos manje medju tzv emancipovanim zenama.
 
Emancipacija je borba za ravnopravnost nekoga necega...

Medjutim emancipovan covek ne znaci pripadnik borbe za nesto....

Emancipovan covek , bar je kod nas u intelektualnim krugovima bilo korisceno zadnjih 3 decenije, je osoba koja moze da razume, simulira, prihvati druge ljude i interesovanja, a da se ne oseca ugrozen....

Nema puno emancipovanih ljudi medju ljudima , a jos manje medju tzv emancipovanim zenama.


slazem se..

to sto si napisao je efekat emancipacije..ja sam hteo da pisem o samom procesu..

potezima koje neemancipovan covek/zena treba da vuce..da bi postao emancipovan covek ili emancipovana zena..sto ce reci da je emancipacija zapravo put promene..napustanja starih..zastarelih modela ponasanja..shvatanja razmiljanja i zamena novim..a za to je neophodna samokontrola i samodisciplina
 
To je odgovornost osobe cija su deca.Ne postiji otimanje.Odgovornost svako snosi za vlastite postupke.Ne moze drugi biti odgovoran za ono sto mi radimo.Izbor je uvek nas i niko to ne moze uraditi za nas.
po toj logici ti opravdavas otimaca i prebacujes odgovornost na zrtvu..:think: bas casno razmisljanje..mejdutim to se zove inverzna logika..iz koje proizilaze dupli standardi i metod nazvan zamena teza..

ono sto si upravo ti uradila je klasicna zamena teza
 
hipoteticka situacija krajnje banalizovana zarad lakseg razumevanja..

recimo da radis..kuci imas dvoje dece..podigla si platu ..stavila u tasnu i krenula kuci posle posla..i na ulici ti pridje manijak..otme tasnu sa svim parama jer je fizicki jaci..i pobegne..ti ostanes bez para ..a bez tih para nema ni deci litra mleka..kila mesa itd itd..ko je odgovoran?
 
po toj logici ti opravdavas otimaca i prebacujes odgovornost na zrtvu..:think: bas casno razmisljanje..mejdutim to se zove inverzna logika..iz koje proizilaze dupli standardi i metod nazvan zamena teza..

ono sto si upravo ti uradila je klasicna zamena teza

Ne. Jedino ukoliko ne mislis bukvalno na otimanje(kidnapovanje). Ukoliko neko odluci da izabere svoju zelju umesto dobrobiti deteta,kao u tvom primeru, onda je sam odgovoran i ne vidim kako moze biti zrtva.
 
pu prva
možda je i ovo vrsta filozofije ili životnog stava

je l, bwe, milefa...jesi ti dežurna pooj prva na svim podforumima, svuda gde možeš...prava si vrebačica i mislim da treba iskoristiti tvoj talenat....to radiš protiv uroka ili ša..??

a i ovo mi je tema za filozofiju ....ako nije bilo jedno 25 o emancipaciji, al nije bilo na filozofiji
 
I diler i narkomani nose deo svoje odgovornosti...i u ovom slucaju obe strane su zrtve svoje zavisnosti. Narkoman zavisi od droge dilera.Diler zavisi od novca narkomana.To nije zelja.
samo sto si ti promasila poentu..smisao je sledeci..

koliko ti kao recimo zenska na koju trosi pare jedan diler droge ucestvujes u nesreci neke porodice cije je dete narkoman? banalan primer

da li je diler droge dobar genetski materijal za sledecu generaciju?
 
samo sto si ti promasila poentu..smisao je sledeci..

koliko ti kao recimo zenska na koju trosi pare jedan diler droge ucestvujes u nesreci neke porodice cije je dete narkoman? banalan primer

da li je diler droge dobar genetski materijal za sledecu generaciju?

To je izbor te zenske i ona snosi odgovornost za takav izbor.

Ukoliko se pitanje odnosi na mene,odgovor je - ja nikad ne bih napravila taj izbor.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top