Od nove godine registracija automobila bice cak tri puta skuplja?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.840
REGISTRACIJA ČAK TRI PUTA SKUPLJA?
NA sednici Vlade održanoj u subotu, predlog Ministarstva finansija bio je da se taksa za registraciju poveća značajno. Nezvanično, skoro tri puta u odnosu na postojeći iznos. Međutim, bilo je i protivnika takvom rešenju. Kontrapredlog je glasio - povećati samo porez na posedovanje luksuznijih automobila, glisera, jahti, aviona i helikoptera.
Međutim, taj iznos, kako je u nedelju potvrđeno “Novostima” u Ministarstvu finansija, ne može da pokrije ni delić nedostajućih prihoda koji su, zbog primene Prelaznog trgovinskog sporazuma sa EU, projektovani na više od 20 milijardi dinara. Taj iznos evidentira se kao gubitak prihoda u narednoj godini, za koju je, inače, predviđeno da se priliv u državnu kasu po osnovu carina umanji za, čak, 27,9 odsto u odnosu na ovu godinu, odnosno da se njihov udeo u strukturi ukupnih prihoda smanji sa ovogodišnjih 10,8 odsto na 7,3 odsto.
Smanjenje carina biće regulisano predlogom Zakona o carinskoj tarifi, a koja će se u Skupštini Srbiji razmatrati u paketu pratećih zakona usvojenog budžeta. Taj akt predviđa i dugo najavljivano umanjenje carine na automobile sa 20 odsto na 10 odsto.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=5&status=jedna&vest=133476&datum=2008-12-08

--------------------------------------

ovi stvarno nisu normalni! :evil: :eek: :thumbdown:
 
REGISTRACIJA ČAK TRI PUTA SKUPLJA?
NA sednici Vlade održanoj u subotu, predlog Ministarstva finansija bio je da se taksa za registraciju poveća značajno. Nezvanično, skoro tri puta u odnosu na postojeći iznos. Međutim, bilo je i protivnika takvom rešenju. Kontrapredlog je glasio - povećati samo porez na posedovanje luksuznijih automobila, glisera, jahti, aviona i helikoptera.
Međutim, taj iznos, kako je u nedelju potvrđeno “Novostima” u Ministarstvu finansija, ne može da pokrije ni delić nedostajućih prihoda koji su, zbog primene Prelaznog trgovinskog sporazuma sa EU, projektovani na više od 20 milijardi dinara. Taj iznos evidentira se kao gubitak prihoda u narednoj godini, za koju je, inače, predviđeno da se priliv u državnu kasu po osnovu carina umanji za, čak, 27,9 odsto u odnosu na ovu godinu, odnosno da se njihov udeo u strukturi ukupnih prihoda smanji sa ovogodišnjih 10,8 odsto na 7,3 odsto.
Smanjenje carina biće regulisano predlogom Zakona o carinskoj tarifi, a koja će se u Skupštini Srbiji razmatrati u paketu pratećih zakona usvojenog budžeta. Taj akt predviđa i dugo najavljivano umanjenje carine na automobile sa 20 odsto na 10 odsto.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=5&status=jedna&vest=133476&datum=2008-12-08

---------------

katastrofa :eek:

ovi stvarno nisu normalni :evil:
 
taksa za upotrebu vozila sada iznosi od 10.000 din do 45.000 din

to znaci da ce taksa za upotrebu vozila da iznosi od 30.000 din do cak 120.000 din za vozila sa motorima vecim od 3000 kubika :eek:

u praksi to znaci da ce registracije vozila da budu od 50.000 din za vozila sa motorima ispod 1200 kubika do cak 150.000 din za vozila sa motorima vecim od 3000 kubika! :eek:

valjda im treba para da isplacuju sebi plate iz budzeta od 15.000 eura i uzimaju otpremnine od 226.000 eura stoka lopovska!!!!!!!!!!!! :evil: :evil:
 
Ma bre...........ako povecaju za 1 dinar nikad vise necu da platim registraciju a kad mi napisu kaznu necu da se javljam na sud ***** im **terina..............ne znam zasto ja uopste placam neku registraciju,kupio sam kola,platio benzin i sta ja koji **** ima nekom da placam namete da bi se vozio............ko ce bre da placa po 500 EU registraciju za prosecan auto jesu li oni normalni?
 
taksa za upotrebu vozila sada iznosi od 10.000 din do 45.000 din

to znaci da ce taksa za upotrebu vozila da iznosi od 30.000 din do cak 120.000 din za vozila sa motorima vecim od 3000 kubika :eek:

u praksi to znaci da ce registracije vozila da budu od 50.000 din za vozila sa motorima ispod 1200 kubika do cak 150.000 din za vozila sa motorima vecim od 3000 kubika! :eek:

valjda im treba para da isplacuju sebi plate iz budzeta od 15.000 eura i uzimaju otpremnine od 226.000 eura stoka lopovska!!!!!!!!!!!! :evil: :evil:

A koji to auto ima ispod 1200 kubika?!
 
Ma bre...........ako povecaju za 1 dinar nikad vise necu da platim registraciju a kad mi napisu kaznu necu da se javljam na sud ***** im **terina..............ne znam zasto ja uopste placam neku registraciju,kupio sam kola,platio benzin i sta ja koji **** ima nekom da placam namete da bi se vozio............ko ce bre da placa po 500 EU registraciju za prosecan auto jesu li oni normalni?

Тако је ево и мене је ова вест изнервирала. И овако је скупа регистрација још само треба и да ДАЈЕМ КРВ да би регистровала ауто! Неспособњаковићи једни само гледају да народу огуле кожу са леђа па онда да кажу како су "памећу" напунили буџет.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Тако је ево и мене је ова вест изнервирала. И овако је скупа регистрација још само треба и да ДАЈЕМ КРВ да би регистровала ауто! Пи*да им материна преварантска и пљачкашка. Неспособњаковићи једни само гледају да народу огуле кожу са леђа па онда да кажу како су "памећу" напунили буџет. Је*o их онај ко им даде власт да ојаде овај народ!!!!!!!!

Ma mene su toliko iznervirali kaznama da jedno godinu dana namerno nisam registrovao kola :super:
 
pa nervirajte se kad ste blesavi... ako vam ne govori dovoljno cinjenica da za neku bedu od love sto kukaju od mmf-a od koga niko vise ziv ne uzima oni im postavljaju uslove kolika ce biti kirija, koliki prevoz da nema beneficiranih i to sada dok smo na puskomet od te unije u raspadu... sta ce da radi ako ne daj boze jednog dana udjemo u nju...ima da nam odredjuju koliko i sta smemo da jedemo i kako da se oblacimo... dokle god je ova marva na vlasti ocekujte sve isto kao sto je radio milosevic pred vidjenje skorog kraja..znaci teror policije, moguci lokalni rat ako im se probudi lazhni patriotizam iz strashljive guzice pa do direktnog pozivanja nato snaga da smire situaciju u zemlji usred naraslog socijalmog bunta koji ne mogu da kontrolishu.. a to je i bio jedan od zahteva milosevicu koji je time sto to nije potpisao ipak ostao koliko toliko pozitivan lik... ovi nece biti upamceni ni po cemu dobrom i sve sto rade rade po diktatu spolja da ispovociraju nemire....
 
Ma mene su toliko iznervirali kaznama da jedno godinu dana namerno nisam registrovao kola :super:

Ево ја најозбиљније кажем, нећу плаћати више ни динара ако ово ураде. Ово је врхунски безобразлук. Пуне буџет ударајући по џепу свог поштеног народа. Па чекај мало, зарадите и ви нешто, осмислите и ви нешто, упослите људе, урадите нешто добро за овај народ! Лако је тако пунити буџет. Па то може свака будала.

Ејјјј бре па нису народ овце!!! Једном ће се побунити, мотке ће да прораде, кад им пукне филм, па ћемо да видимо у коју ће мишју рупу да се сакрију!!!!
 
Ево ја најозбиљније кажем, нећу плаћати више ни динара ако ово ураде. Ово је врхунски безобразлук. Пуне буџет ударајући по џепу свог поштеног народа. Па чекај мало, зарадите и ви нешто, осмислите и ви нешто, упослите људе, урадите нешто добро за овај народ! Лако је тако пунити буџет. Па то може свака будала.

Ејјјј бре па нису народ овце!!! Једном ће се побунити, мотке ће да прораде, кад им пукне филм, па ћемо да видимо у коју ће мишју рупу да се сакрију!!!!

Ma jednostavno nemoj vise da placas registraciju i to je to.
Ako te navataju ti daj kucicima 500 kinti da ti ne skidaju tablice nego samo da ti napisu prijavu,a ona istice za 3 godine i yyebe ti se za sve :super::super:
 
Poslednja izmena:
Ja se npr. slazem da treba da poskupi registracija za ove sto voze kola od 50000e pa na vise, ali mi nije jasno sto bi dizali za kola do 2000 ccm, kad vecina nas vozi krntije od od 10-20 god. sa tolikom kubikazom! Isto je i nenormalno da za auto od 3000 ccm koji je star 20 god. placas reg. 100e manje nego za nov auto iste kubikaze! To samo kod nas ima!

па гледају да ојаде овај народ. ПЉАЧКА ГРАЂАНА СРБИЈЕ!!! ЧИСТА ПЉАЧКА!!! И то на легалан начин!!
 
Ma jednostavno nemoj vise da placas registraciju i to je to.
Ako te nvjataju ti daj kucicima 500 kinti da ti ne skidaju tablice nego samo da ti napisu prijavu,a ona istice za 3 godine i yyebe ti se za sve :super::super:

супер идеја!!! :super::klap: Тако ћу и да радим!!!! што би ја била глупача да плаћам хоштаплерима нешто што је тотална бесмислица!!!!
 
Ovo vam donosi stari dobri SSP i ono cuveno smanjenje carine za 10%:hahaha::hahaha:

To derite ovaj narod,hocemo jos!!!!!!!!!!!

Ali se ne sekirajte,ima tek da osetite sve blagodeti:mrgreen::hahaha::hahaha::hahaha:

Wokaj,snimaj!!!!!!!


Ajmo ZES-ove ovcice,beeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

Nie problem u ssp-u, nego u nasim politicarima-lopovima!
Ista stvar ko i sa pdv-om, svuda je to dobra stvar, osim kod nas, tako je isto i sa otvaranjem trzista, u svim zemljama cene idu dole, samo u srbiji idu gore! I ko je tu lopov? :think: :mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top