POMOZITE NAM DA IZABEREMO

T

trisa

Gost
Odlucili smo da deci kupimo mobilne telefone ali ne mozemo da se odlucimo sta je za njih najbolja varijanta.Cerka ima 14god i pominje neki simens mc60 sa kamerom.Sin ima 17 god i hteo bi sony erikson t610 takodje sa kamerom.Nas interesuje da li je njihov izbor dobar ili imate neki bolji predlog.Napominjem da mozemo da platimo do 350e za oba tel.Unapred hvala
 
Uzmite Nokiu, sonyericsson -i imaju slab operativli sistem pa se desava da nekad telefon "ustopa" pa morate vaditi bateriju. Nokia 7650 je to negdje sa sonyeri. t610, jeste da je velika ali je u seriji 60 telefona tako da za nju ima mnostvo softvera : igre, programi, prebacivanje programa TV -a, a moze se skinuti i prog. za video tj. MPG4
 
SonyEricsson T610 je ubedljivo najbolji telefon za tu cenu! Apsolutni je svetski best-seller (u Britaniji je definitivno broj 1 - znaju valjda ljudi shta valja). Softver je odlichan, kamera je kvalitetna i ima sasvim dovoljno memorije. Joah ako mozhete da nadjete nedekodirani original... Znachi, apsolutna preporuka! Nokia nema pravog konkurenta tom aparatu. (Nokia 7650 je pravi metuzalem, tako da o tome ne razmishljajte)

MC60 je simpatichan telefon za taj novac.
 
Lord British:
SonyEricsson T610 je ubedljivo najbolji telefon za tu cenu! Apsolutni je svetski best-seller (u Britaniji je definitivno broj 1 - znaju valjda ljudi shta valja). Softver je odlichan, kamera je kvalitetna i ima sasvim dovoljno memorije. Joah ako mozhete da nadjete nedekodirani original... Znachi, apsolutna preporuka! Nokia nema pravog konkurenta tom aparatu. (Nokia 7650 je pravi metuzalem, tako da o tome ne razmishljajte)

MC60 je simpatichan telefon za taj novac.

Alo prijatelju, t610 je preskup telefon za ono sta pruza i ne znam kako ga uopste mozes porediti sa nokiom. A i tesko je naci otiginal, uglavnom su na trzistu kopije sklapane u privatnim servisima.
 
Alo prijatelju, t610 je preskup telefon za ono sta pruza i ne znam kako ga uopste mozes porediti sa nokiom. A i tesko je naci otiginal, uglavnom su na trzistu kopije sklapane u privatnim servisima.
Slazem se sa "Lordom", T610 je izvanredan telefon. Ne znam sta ti znaci "preskup za ono sto pruza". Pa jel' vidis koje sve funkcije ima? Nema ni jedan telefon u T610 cenovnoj klasi, a da ima ugradjen modem, bluetooth i IR, 64000 boja, veliki ekran 3-band... Kamera dobra, pouzdan... Nadji mi slican telefon u cenovnoj klasi pa da vidimo.
Meni nikad nije zakucao softver, zato i imam dva ova telefona u kuci, a treci je SonyErocsson Z200 (zena je bas njega htela, stvarno je za njih, onak nafrakan).
Dakle, T610 je jedan od najboljih modela ove cenovne klase, koji sam ikada imao, a veruj mi imao sam ih dosta, jer koristim mobilni telefon od 1996. Nisi fer prema ovom modelu. NAvedi mi neke od njegovih mana, pa da i ja znam.
 
T610 je izuzetan telefon, rezolucija mu je odlicna, kamera je bolja nego na vecini modela iste klase, i ima sjajne ocene od strane nekoliko evropskih casopisa koji obradjuju temu telekomunikacija. Problemi mogu nastati kao posledica loseg dekodiranja, tako da bih vam preporucila da potrazite original, ukoliko se odlucite za njega.
Nokia 7650 je, moze se reci, ozbiljniji telefon, samim tim sto je na series 60. Mogu se instalirati razni korisni programcici. Bagariti ovaj telefon cine "muskim" i istina je da je malo zastareo, ali ipak je odlican, po mom misljenju cak bolji od svog naslednika.
Za devojcu bih preporucila Nokiu 3200, pravi model za mlade. Ima integrisanu kameru, radio. Kvalitet slike je nesto losiji od T610, kao i zvuk, ali je zato radio prijemnik odlican. Iako ima plasticnu masku, MC60 u odnosu na njega deluje kao igracka.
Eto, nadam se da vam je ovo bilo od koristi..
 
Btw, sve ove modele sam imala, tako da pisem iz iskustva.. devojcici ako nije bitna kamera, a zeli zenstven telefon, SE Z200 mozda nije los izbor. Jeste da je imenik jako lose odradjen, ali je zvuk odlican. Ipak, ovo je predlog samo u slucaju da joj je najbitniji dizajn.
 
alexy:
Btw, sve ove modele sam imala, tako da pisem iz iskustva.. devojcici ako nije bitna kamera, a zeli zenstven telefon, SE Z200 mozda nije los izbor. Jeste da je imenik jako lose odradjen, ali je zvuk odlican. Ipak, ovo je predlog samo u slucaju da joj je najbitniji dizajn.
Jedino sto mi se cini da SE Z200 ima slabiju bateriju. MAlo precesto mora da se puni :(
Inace je stvarno zgodan, pogotovo ako je za devojcicu.
 
Licno, kao korisnik N6600 ne mogu da budem objektivan prema igrackama poput T610, ali za te pare, mozda i vredi...

Medjutim, ono sto me jako nervira, a cinjenica je da prodaje taj telefon, je reklamiranje da ima ekran sa 65536 boja... Ali se nigde ne navodi tip ekrana - STN :shock: ... To nije active matrix display, niti ima dobro osvetljenje, niti ima verne boje, niti ima dobar odziv... jednostavno, ekran mu je uzasan, a reklamira se kao da ima ekran poslednje generacije... Vec sam pisao o razlici izmedju TFT-a i STN-a na: http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=31426

Inace, ne bih preporucio ni N7650 iz prostog razloga - nema izmenjive kartice a na Symbian telefonima vrlo brzo nestane unutrasnje memorije jer se apetiti lako uvecaju... N3660 trenutno ima najbolji odnos cena/kvalitet, ali je skuplji od 150€ ... Generalno gledano, N7650 je par svetlosnih godina iznad SE T610, ali mu je velika mana sto nema izmenjivu memoriju i sto je odvratno velik...

Milojko, sto se tice privatnih servisa, verovatno covek misli sklopljen jedan od vise neispravnih...
 
Lord British:
To za ekran je T610 je tachno, nazhalost, i zaista je teshko chitati bilo shta sa ekrana ako je pod direktnim svetlom. Ali, zato je tu T630 koji to ispravlja (ne znam koja mu je cena u SCG).
Bas kad pomenu T630.
Kupio sam drugi T610 pre nekih dva meseca, ali sam prilikom te kupovine razmisljao o T630...
Imas li ideju u cemu je sustinska razlika izmedju ta dva modela, jer ja nisam strucnjak za mobilne telefone, i meni je izgledalo da je razlika minimalna a cena nesrazmerna tome?
Tacno je da je pri dnevnom svetlu citanje veoma otezano, da li to T630 debelo ispravlja?
Jedan od razloga sto nisam kupio T630 je i taj sto i on nema mogucnost dodavanja memorije, pa mi se nije bez veze placalo nekoliko desetaka evra vise.
 
codemaker:
alexy:
Btw, sve ove modele sam imala, tako da pisem iz iskustva.. devojcici ako nije bitna kamera, a zeli zenstven telefon, SE Z200 mozda nije los izbor. Jeste da je imenik jako lose odradjen, ali je zvuk odlican. Ipak, ovo je predlog samo u slucaju da joj je najbitniji dizajn.
Jedino sto mi se cini da SE Z200 ima slabiju bateriju. MAlo precesto mora da se puni :(
Inace je stvarno zgodan, pogotovo ako je za devojcicu.

To si u pravu. Ako se dobro formira, baterija traje u najboljem slucaju dva dana.
 
lion baterija ne pati od memoriskog efekta ali se formira.
Ja sam imao 3 - 4 eriksona i svi su se pokvarili tj. crkli a sony erikson je isto sto i erikson nema nikakve razlike tj. neceg kvalitetnijeg, isto se kvare kao i eriksoni samo je dodat natpis SE.
Moj SE je crko posle 3 dana toliko o kvalitetu...
 
Koliko vas je uopshte kupilo ikada nedekodirani telefon od zvanichnog prodavca/zastupnika, a ne neshto muvano, fleshovano i shvercovano ko zna odakle?
Gomila ljudi koje poznajem ovde (u UK) ima T610 vec duzhe vreme i nikada se nishta loshe nije desilo. I ne samo sa T610...
 
Lord British:
Koliko vas je uopshte kupilo ikada nedekodirani telefon od zvanichnog prodavca/zastupnika, a ne neshto muvano, fleshovano i shvercovano ko zna odakle?
Gomila ljudi koje poznajem ovde (u UK) ima T610 vec duzhe vreme i nikada se nishta loshe nije desilo. I ne samo sa T610...
Da ali iste takve telefone kakvi su bili SE tj. isto dekodirani flesovani i muvani, kupovao sam i nokie, samsung itd. pa nijedan nije crko odnosno da se pokvario ili nesto slicno
 
Nikad u zivotu ne bih kupio telefon cije ime pocinje na S (izuzev Sendo X-a)... A inace, od kako znam za sebe kupujem striktno ne-dekodirane, glanc nove, sa garancijom proizvodjaca modele... Inace, cinjenica je da se najvise SE telefona nalazi na servisima... da l' zato sto su svi dekodirani, kradeni i sta vec, ili ne, nije na meni da sudim...

I jos mi ni jedan telefon nije ni crkao niti se pokvario niti sta god...

A verujem da i SE moze da bude OK, kad bi neko pljunuo 20% vise para i uzeo nesto sto niko nije 'spaljivao' na Grifinu u smrdljivoj garazi...
 
Incognito:
Nikad u zivotu ne bih kupio telefon cije ime pocinje na S (izuzev Sendo X-a)... A inace, od kako znam za sebe kupujem striktno ne-dekodirane, glanc nove, sa garancijom proizvodjaca modele... Inace, cinjenica je da se najvise SE telefona nalazi na servisima... da l' zato sto su svi dekodirani, kradeni i sta vec, ili ne, nije na meni da sudim...

I jos mi ni jedan telefon nije ni crkao niti se pokvario niti sta god...

A verujem da i SE moze da bude OK, kad bi neko pljunuo 20% vise para i uzeo nesto sto niko nije 'spaljivao' na Grifinu u smrdljivoj garazi...
Verovatno si u pravu, ali kako da znam sta kupujem u ovoj "drzavi"?
Odem u preodavnicu, platim, dobijem racun i garanciju i pravac kuci. Sve telefone do sada sam kupio tako, pa lici na da kazem, legalnu kupovinu, legalnih aparata.
Ali, na primer, kupio sam dva SE T610 u dve razlicite prodavnice. Oba sa garancijom itd... Na prvom, pre godinu dana, ima i srpski, a pritiskom na "internet taster" kaci se na mobtel sajt.
Drugi kupljen pre 3 meseca, ima Vodafone "internet taster", nema srpski, a ikonice ruzne do zla boga. Ajd, sad kazi sta sam kupio :(
Kako dodjavola da znam sta kupujem, kad su svi od drzave priznati prodavci, da mogu da rade i prodaju, nude nekakvu garanciju itd..?
Bio sam zbunjen razlikom dva ista telefona, ali u Srbiji sam odavno prestao da se cudim bilo cemu. Lako je reci (i u pravu si naravno), da se kupi lepo legalni telefon, ali kako? Pogotovo ako se covek ne razume u to (kao ja, jer znam samo da primim poziv i pozovem uglavnom), idem dakle u "prodavnice" koje bi trebalo da i ne mogu prodati nista "budzeno", ali... :( Ispada da je maltene svejedno gde kupim, ionako je "budezeno" u oba slucaja.
Kada pitam u prvoj prodavnici, kako to da je T610 kupljen u drugoj drugaciji (ima napis Vodafone), kazu mi da ti ortaci to budze. Kada pitam u drugoj prodavnici za prvi telefon, (ima napis Orange), kazu mi da u toj prvoj prodavnici nesto muvaju i budze, itd - 'ajd se snadji :(
Ma, neka radi dok radi, sta drugo da kazem. Da ne govorim o paketu u kom se telefon isporucuje. Na jednom mestu sam dobio samo telefon sa katastrofalnim prevodom, bez icega vise.
Na drugom mestu isti telefon sa CD, i malim ogledalcetom za auto snimanje, sa jos gorim prevodom.

Kupovao sam cerki u Atini mali Sony J70, a prodavac mi je isporucio telefon u kutiji velicine omanjeg televizora, sa CD, ukusno odstampanim uputstvom, neke kablove, dodatna zadnja vrata, ne znam sta vec ne. A i kafu sam popio, mada je kupovina u novcanom iznosu bila bedna... Realna predpostavka je da na to mislis, kad kazes "legalno" kupljen telefon, bez "budzenja"...
E, kad ce kod nas da me do vrata isprate i zahvale, kad kupim obicnu 1.5 voltnu bateriju :(....
 
codemaker:
Verovatno si u pravu, ali kako da znam sta kupujem u ovoj "drzavi"?
Odem u preodavnicu, platim, dobijem racun i garanciju i pravac kuci. Sve telefone do sada sam kupio tako, pa lici na da kazem, legalnu kupovinu, legalnih aparata.
Ali, na primer, kupio sam dva SE T610 u dve razlicite prodavnice. Oba sa garancijom itd... Na prvom, pre godinu dana, ima i srpski, a pritiskom na "internet taster" kaci se na mobtel sajt.
Drugi kupljen pre 3 meseca, ima Vodafone "internet taster", nema srpski, a ikonice ruzne do zla boga. Ajd, sad kazi sta sam kupio :(
Kako dodjavola da znam sta kupujem, kad su svi od drzave priznati prodavci, da mogu da rade i prodaju, nude nekakvu garanciju itd..?
Bio sam zbunjen razlikom dva ista telefona, ali u Srbiji sam odavno prestao da se cudim bilo cemu. Lako je reci (i u pravu si naravno), da se kupi lepo legalni telefon, ali kako? Pogotovo ako se covek ne razume u to (kao ja, jer znam samo da primim poziv i pozovem uglavnom), idem dakle u "prodavnice" koje bi trebalo da i ne mogu prodati nista "budzeno", ali... :( Ispada da je maltene svejedno gde kupim, ionako je "budezeno" u oba slucaja.
Kada pitam u prvoj prodavnici, kako to da je T610 kupljen u drugoj drugaciji (ima napis Vodafone), kazu mi da ti ortaci to budze. Kada pitam u drugoj prodavnici za prvi telefon, (ima napis Orange), kazu mi da u toj prvoj prodavnici nesto muvaju i budze, itd - 'ajd se snadji :(
Ma, neka radi dok radi, sta drugo da kazem. Da ne govorim o paketu u kom se telefon isporucuje. Na jednom mestu sam dobio samo telefon sa katastrofalnim prevodom, bez icega vise.
Na drugom mestu isti telefon sa CD, i malim ogledalcetom za auto snimanje, sa jos gorim prevodom.

Kupovao sam cerki u Atini mali Sony J70, a prodavac mi je isporucio telefon u kutiji velicine omanjeg televizora, sa CD, ukusno odstampanim uputstvom, neke kablove, dodatna zadnja vrata, ne znam sta vec ne. A i kafu sam popio, mada je kupovina u novcanom iznosu bila bedna... Realna predpostavka je da na to mislis, kad kazes "legalno" kupljen telefon, bez "budzenja"...
E, kad ce kod nas da me do vrata isprate i zahvale, kad kupim obicnu 1.5 voltnu bateriju :(....

Sta raditi? ... Ne kupovati tehnicku opremu u ovoj zemlji...

Evo, ovako izgleda moj N6600 package (ima tu jos i kesice u kojima je sve bilo umotano, al' ne mogu da ih nadjem): http://www.site4view.com/aleksandar/tmp/n6600_package.jpg

Izvinjavam se na pozadini (kutija od Samsung monitora), stvarno nemam slobodne ravne povrsine ;) ... Uslikano je pre par minuta, istim telefonom koji je izasao iz tog paketa... Kupljen u Nemackoj, doteran direktno ovde, kupljen za 540€ u Februaru (kad se ovde u najvece isti prodavao ispod 450€)... Inace, doticni telefon je i dalje brzinski sampion na JBenchmark sajtu: 2403 (ulovio sam pre toga i screenshot ako mi neko ne veruje: http://www.site4view.com/aleksandar/tmp/n6600_JBenchmark.bmp gde je rezultat bio i veci, ali GPRS nije radio pa nisam mogao da posaljem)... hmmm, to me podseti da skinem JBenchmark2 da vidim kako ce se tu pokazati... E, zaboravio da ubacim pored paketa i Nokia Club clansku karticu (sa embosiranim slovima, skoro k'o kreditna ;) ) koju sam dobio kad sam telefon registrovao.

E, to je razlika izmedju ovih kradenih/dekodiranih divljaka koji se prodaju ovde, i normalnog pakovanja...

Ovaj telefon mogu odneti u bilo koji nokia servis u svetu, i sve sto ne valja bice popravljeno, ili ce mi dati novi... Pogledaj na ES-u imas poduzu temu o N6600 da vidis kakve sve probleme ljudi imaju koji su kupovali to ovde...

Telefoni vise nisu par poluprovodnika i malecni LED display, pa da moze svako da to prepravlja kako mu padne na pamet... Ovo gore je pravi mini kompjuter, i milion stvari se mogu za'ebati nepravilnim 'dekodiranjem' i sta sve ne, tako da mnogo vise vredi dati koju paru vise i nabaviti nesto sto je 100% provereno, nego nesto sto je neko sklepao od 3 pokvarena telefona i dekodirao na rucno pravljenom grifinu...
 
Lord British:
Koliko vas je uopshte kupilo ikada nedekodirani telefon od zvanichnog prodavca/zastupnika, a ne neshto muvano, fleshovano i shvercovano ko zna odakle?
Gomila ljudi koje poznajem ovde (u UK) ima T610 vec duzhe vreme i nikada se nishta loshe nije desilo. I ne samo sa T610...
Ovo je u australiji tip uzo nov da proba T630 (pa valjda u Australiji nije muvao fleshovano oni bar imaju para) i evo par njegovih komentara...
Turning off unexpectedly

This particularly annoyed me when using the T630. Unexpected turn-offs in the middle of SMS messages or just general use means you would have to turn the phone on again input your PIN code and then wait for it to ‘boot’ up. I also came across quite a few freezes with my trial unit, where I couldn’t turn the phone off after it had frozen and I’d have to remove the battery and start again.
 
Genije:
This particularly annoyed me when using the T630. Unexpected turn-offs in the middle of SMS messages or just general use means you would have to turn the phone on again input your PIN code and then wait for it to ‘boot’ up. I also came across quite a few freezes with my trial unit, where I couldn’t turn the phone off after it had frozen and I’d have to remove the battery and start again.

*biga, valjda je tip potrefio "negativni bingo" kupivsi bas falicni telefon...
Ja imam dve T610 i jedan Z200 u kuci, i sve fercera perfektno.
A mozda se i tamo muva povremeno :)
 

Back
Top