Mit o Zigfridu

T-Zex

Veoma poznat
Poruka
13.698
Znate za taj mit, m?

Ukratko - Zigfrid nije mogao da razume govor ptica sve dok nije ubio zmaja Fafnera. Tada stiče tu sposobnost i dalje mora da ubija kako bi razumeo druge. Zapravo on ne razume nijedan drugi jezik osim svoga. Osoba bez kontakta sa spoljnim svetom.

Da li ste se nakada zapitali koliko ste emotivnih leševa ostavili iza sebe, da bi ih kasnije razumeli?
Ili ste vi nečiji emotivni leš?

Brrr, grozno zvuči, ali tako je...
 
Znate za taj mit, m?

Ukratko - Zigfrid nije mogao da razume govor ptica sve dok nije ubio zmaja Fafnera. Tada stiče tu sposobnost i dalje mora da ubija kako bi razumeo druge. Zapravo on ne razume nijedan drugi jezik osim svoga. Osoba bez kontakta sa spoljnim svetom.

Da li ste se nakada zapitali koliko ste emotivnih leševa ostavili iza sebe, da bi ih kasnije razumeli?
Ili ste vi nečiji emotivni leš?

Brrr, grozno zvuči, ali tako je...

:think: nisam primetila da je neko sekao vene posle mene....ili nisam obratila paznju.....:eek:
 
čestitam momčino
odlična tema , upravo to sam mislio kada sam napisao da sam ubio više ljudi nego li zmajeva
emotivni leš ... čoveče to je prava reč za nekoga koga si odbacio
emotivni leš....
dakle
ubica sam
al' stvarno
 
Znate za taj mit, m?

Ukratko - Zigfrid nije mogao da razume govor ptica sve dok nije ubio zmaja Fafnera. Tada stiče tu sposobnost i dalje mora da ubija kako bi razumeo druge. Zapravo on ne razume nijedan drugi jezik osim svoga. Osoba bez kontakta sa spoljnim svetom.

Da li ste se nakada zapitali koliko ste emotivnih leševa ostavili iza sebe, da bi ih kasnije razumeli?
Ili ste vi nečiji emotivni leš?

Brrr, grozno zvuči, ali tako je...

emotivno mozemo samo sami sebe da ubijemo...to drugi ne mogu...ukoliko govorimo o odraslim osobama.

iz ovog mita jedino sto vidim je da se radi o osobi koja je nesposobna za kreaciju...destrukcija je vecini daleko laksa.
sposobnost stvaranja podrazumeva kvalitet u pozitivnom smislu.
fuzija je daleko intezivniji proces od fisije...za one koji znaju nesto o fizici.
 
Sposobnost stvaranja podrazumeva i sposobnost prilagodjavanja, drugim recima spremnost na kompromise, da li sam u pravu? Osobe koje negiraju kompromise su ubice zmajeva, oni koji iza sebe ostavljaju emotivne leseve?
 
Sposobnost stvaranja podrazumeva i sposobnost prilagodjavanja, drugim recima spremnost na kompromise, da li sam u pravu? Osobe koje negiraju kompromise su ubice zmajeva, oni koji iza sebe ostavljaju emotivne leseve?

kompromisi su neophodni. jedino moramo znati sta je ono sa cim ne pravimo nikakav kompromis. koje su to granice preko kojih ne idemo,jer necemo ubiti zmaja,vec sebe,ako predjemo te granice.
 
emotivno mozemo samo sami sebe da ubijemo...to drugi ne mogu...ukoliko govorimo o odraslim osobama.

iz ovog mita jedino sto vidim je da se radi o osobi koja je nesposobna za kreaciju...destrukcija je vecini daleko laksa.
sposobnost stvaranja podrazumeva kvalitet u pozitivnom smislu.
fuzija je daleko intezivniji proces od fisije...za one koji znaju nesto o fizici.

za sve postoji ali avaj...
šta ćemo ako je neko toliko "kreativan" da je prvo osobu uništio emotivno a onda pokazao gomilu kreativnosti (10 puta više kreativnosti nego kad ju je emotivno uzdizao pre pogubljenja) da bi je emotivno uzdigao i vratio medju žive

p.s.fuzija i fisija su uzajamno vezani procesi sledbeno nerazdvojivi - jer bez prvog ne postoji drugo i obrnuto
tako da je to pre primer za gore navedeni slučaj u kome čovek prvo vrši laganu fuziju da bi izvršio explozivnu fisiju a potom daleko intenzivniju fuziju
 
joj sto mis e smucila ta rec kompromisi...svuda se uvukla.....mogli bi malko i bez nje....zna ona i da nas ubija u pojam.....kompromis tu, kompromis tamo....i postanemo sazdani od kompromisa koje smo cinili...e bljuc......
 
Znate za taj mit, m?

Ukratko - Zigfrid nije mogao da razume govor ptica sve dok nije ubio zmaja Fafnera. Tada stiče tu sposobnost i dalje mora da ubija kako bi razumeo druge. Zapravo on ne razume nijedan drugi jezik osim svoga. Osoba bez kontakta sa spoljnim svetom.

Da li ste se nakada zapitali koliko ste emotivnih leševa ostavili iza sebe, da bi ih kasnije razumeli?
Ili ste vi nečiji emotivni leš?

Brrr, grozno zvuči, ali tako je...




ne znam...nikad se ne okrecem iza sebe.:mrgreen:
 
za sve postoji ali avaj...
šta ćemo ako je neko toliko "kreativan" da je prvo osobu uništio emotivno a onda pokazao gomilu kreativnosti (10 puta više kreativnosti nego kad ju je emotivno uzdizao pre pogubljenja) da bi je emotivno uzdigao i vratio medju žive

p.s.fuzija i fisija su uzajamno vezani procesi sledbeno nerazdvojivi - jer bez prvog ne postoji drugo i obrnuto
tako da je to pre primer za gore navedeni slučaj u kome čovek prvo vrši laganu fuziju da bi izvršio explozivnu fisiju a potom daleko intenzivniju fuziju

prvo je unistio,a onda vratio medju zive?:eek: ili si vrlo konfuzan ili se radi o osobi koja ne zna sta hoce...dalje..dajes preveliku moc drugima nad sobom..to nije tako. nemaju drugi ni blizu takvu moc nad nama. kada kazemo da nas je neko ubio,to je samo izgovor za vlastito odustajanje...

p.s. o kojoj fizici pricas?
 
Znate za taj mit, m?

Ukratko - Zigfrid nije mogao da razume govor ptica sve dok nije ubio zmaja Fafnera. Tada stiče tu sposobnost i dalje mora da ubija kako bi razumeo druge. Zapravo on ne razume nijedan drugi jezik osim svoga. Osoba bez kontakta sa spoljnim svetom.

Da li ste se nakada zapitali koliko ste emotivnih leševa ostavili iza sebe, da bi ih kasnije razumeli?
Ili ste vi nečiji emotivni leš?

Brrr, grozno zvuči, ali tako je...

kako fantasticna tema!!!
mislim da nisam zigfrid. nekako razumem ljude oko sebe,uspevam. a i oni mene. to nije tesko ali verujem da postoje osobe bez sluha za druge. tu nesto skripi sa bazicnom empatijom i emocijom. neki hendikep jeste. a uvod je u sociopatologiju.
nego, ne, leseve nisam ostavljala. ne bih mogla da ih volim i budem sa njima bez tog nekog razumevanja i bliskosti.
 
ne znam...nikad se ne okrecem iza sebe.:mrgreen:
Sve je lako kad si mlad... i lep... :)
joj sto mis e smucila ta rec kompromisi...svuda se uvukla.....mogli bi malko i bez nje....zna ona i da nas ubija u pojam.....kompromis tu, kompromis tamo....i postanemo sazdani od kompromisa koje smo cinili...e bljuc......

U pravu si, ali svi to tako nazivaju, kreacija se bazira na postizanju tih dogovora da bi se obezbedila odrzivost nase zajednicke gradjevine, a temelji su granice preko kojih ne prelazimo u nasim dogovorima.
 
Ako je neko pustio suzu,dve....ne znaci da ste ga ostavili u les stanju
Potrebno je odredjeno vreme da se prebli neka osoba,veza...ali kad tad sve prodje.
Nisam nikog ostavila unesrecenog,da ne zna sta ce sa svojom sudbinom :)
 
ne radi se ovde o tome kad neko pati nakon sto je ostavljen. radi se o tome kad nekog ne mozes da razumes dok si s njim, pa to bude uzrok njegove "smrti", nakon cega shvatis neke stvari.
vi svi pricate o- ko je patio za mnom kad smo raskinuli. ajde ne banalizujte.
 
prvo je unistio,a onda vratio medju zive?:eek: ili si vrlo konfuzan ili se radi o osobi koja ne zna sta hoce...dalje..dajes preveliku moc drugima nad sobom..to nije tako. nemaju drugi ni blizu takvu moc nad nama. kada kazemo da nas je neko ubio,to je samo izgovor za vlastito odustajanje...

p.s. o kojoj fizici pricas?

a što se ne bi radilo o osobi koja je extremno kreativna (samo koristim ono što ti reče)

neodustajanje podrazumeva kompromis ili ludost a ništa od ta dva ne donosi kvalitet.
to ne može biti izgovor jer onu emociju koju sam u tebi rodio samo ja mogu i da je ubijem a to se zove emotivna smrt

p.s. o nuklearnoj fizici koju sam studirao na lomonosovu izmedju ostalog, jedino ako rusi nemaju pojma na tom polju onda i ja grešim
 

Back
Top