Тимочка крајина - Аутономија!?

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Цитирам градоначелника Зајечара у разговору за данашње ,,Новости,,: Моја политичка амбиција је да у догледно време Тимочка Крајина,у чији састав би ушле и општине источног Хомоља - Кучево, Голубац и Жагубица - добије статус аутономије, као Војводина. После тога, кандидоваћу се за председника те регије, макар се та функција звала и кнез.
Више о идеји овог врлог градоначелника у данашњим (Понедељак,08.12.08г.) Новостима, рубрика - Регије,Централна Србија.
Баш ме занимају Ваши ставови о овој идеји.
 
А ко ће да прави ту стратегију?

Централна влада или регионалне бирократе?

И шта ће сиромашни региони? Одакле да се финансирају?

ma, bilo bi idealno da se banda lopova iz beograda mane i siromashnih i svih drugih regiona.
siromashni regioni nisu nikada bili siromashniji nego kada ih je banda lopovska "finansirala".
 
podrzavam , a i premijer je Zajecarac pa bi mogao da malo zalegne za tu ideju

images
 
A da mu ebes mater ako Timocka Krajina tu autonomiju ne zasluzuje vise nego sto je Kosovo ikad zasluzivalo...

Први део реченице је јасан јер је писан ,,правим српским језиком,, али у другом нејасно је дали Тим.Крајина, заслужује или не заслужује више од КиМ-а да буде аутономија. Ако хоћеш, понови мисао.
 
Први део реченице је јасан јер је писан ,,правим српским језиком,, али у другом нејасно је дали Тим.Крајина, заслужује или не заслужује више од КиМ-а да буде аутономија. Ако хоћеш, понови мисао.
Ne poznajes cubursko-dzukacki dijalekat, u tome je stvar.

Da prevedem na knjizevni srpski: Timocka Krajina zasluzuje autonomiju vise nego KiM.
 
Mislim da bi nekakav region istocne Srbije na potezu Pozarevac-Bor-Negoitn-Zajecar-Knjazevac (naravno uz lepse ime) mogao da ponese status autonomne pokrajine. To je jako devastiran kraj i krajnje je vreme da ljudi koji su tamo prionu i urade nesto za taj kraj pre nego sto sasvim opusti. Sto je najgore,toliko resursa a tolika zapostavljenost.

Sve u svemu,imaju moju podrsku i pozdrave iz susedne Sumadije :ok:
 
Цитирам градоначелника Зајечара у разговору за данашње ,,Новости,,: Моја политичка амбиција је да у догледно време Тимочка Крајина,у чији састав би ушле и општине источног Хомоља - Кучево, Голубац и Жагубица - добије статус аутономије, као Војводина. После тога, кандидоваћу се за председника те регије, макар се та функција звала и кнез.
Више о идеји овог врлог градоначелника у данашњим (Понедељак,08.12.08г.) Новостима, рубрика - Регије,Централна Србија.
Баш ме занимају Ваши ставови о овој идеји.
Хоћу и ја аутономију!
И да будем председница!!
Хоћу аутономију за локацију ''Вуков споменик'' и тачка! :whistling:
 
Mislim da bi nekakav region istocne Srbije na potezu Pozarevac-Bor-Negoitn-Zajecar-Knjazevac (naravno uz lepse ime) mogao da ponese status autonomne pokrajine. To je jako devastiran kraj i krajnje je vreme da ljudi koji su tamo prionu i urade nesto za taj kraj pre nego sto sasvim opusti. Sto je najgore,toliko resursa a tolika zapostavljenost.

Sve u svemu,imaju moju podrsku i pozdrave iz susedne Sumadije :ok:

Шта ти би ??? :dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:тема 6 месеци стара ???

Опет неки сепаратизам - регионализација,
или ни једну тему не умеш сам да смислиш ???

:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:
 
Celu srbiju treba podeliti na ekonomski nezavisne celine......regije......

Svaka drzava koja nesto valja je to uradila jos pre 100 godina, pa i vise........samo se srBske age i begovi plase da im neki zlatnik ne promakne kroz prste, a da ga oni ne okrenu:evil:

Sve se vrti oko yebenih para, samo sto je lako naci nekoliko hiljada budala koji ce da tripuju da braneci jednu ili drugu opciju brane shatro Srbiju.....u stvari brane novcanike vlastele :think:
 
]apsolutno podrzavam decentralizaciju[/B]

zashto, ko shto neko gore reche, vojvodina ima svoje "posebnosti", ostali ne?

zashto se poreski sistem, strategije razvoja i sl formulisalo po regijama, zavisno od njihovih specifichnosti?

....све иде по плану ових жутаћа који су на власти.
ОДЛУЧИЛИ су да разбуцају Србију на РЕГИОНЕ...
Е, да видим како ће то да ураде...

Па неће моћи ове ноћи!...."петооктобарци"
су се осилили,...а
да ли новац још пристиже за све то што одрађују...:think::think::think:


.

.
 

Back
Top