****Talenat, zelja, obrazovanje ili nesto drugo....****

fibiskus

Primećen član
Poruka
839
Zelim da vas upitam sta mislite o muzicarima i drugim umetnicima, koji su samouki, kao i o onima koji su skolovani. Da li je obrazovanje u nekoj umetnosti prekopotrebno da bi postao zvezda i ako nije sta je onda? U poslednje vreme pokusavam da pronadjem mnoge muzicare, pre svega, koji su manje-vise samouki ili nemaju neko vise obrazovanje, ali su uspeli da se proslave. Naravno nisam mislio na Grand i nase podnevlje vec planetarno gledano. Kad se sam upitam uglavnom ne mogu da merim isto obrazovane muzicare sa samoukima. Oduvek sam voleo muziku i u poslednje vreme sve vise zelim da se bavim muzikom i da naucim nesto o njoj, ali nazalost do sada nemam ni dana muzicke skole, ali.....ko zna, ko zna.
 
Pa kazem nemam ni dana muzicke skole, tako da ne sviram nista, ali kad malo razmislim najvise bih voleo da sviram klavir i voleo bih da pevam (zvuci glupavo zar ne). Sto se pevanja tice za sada bih najvise voleo da me neko cuje i otvoreno kaze mogu li ja to ili ne i usmeri malo, jer, ma kako to zvucalo subjektvno, mislim da nemam los glas niti da nemam sluha ama bas.
 
ovaj... ja sam jednom prosla pored muzicke skole :D
a sviram gitaru 5 godina :D
sta te sprecava da sviras klavir??? ja sam pocela skoro da ga ucim... i mnogo je lak... jeste problemm samo da odvojis ruke... ali sve mozes sam!! imas net, imas knjige na netu :D sta ce ti skola???
ako hoces prvo da sviras za sebe ne treba ti skola!
a ako naucis da sviras dobro i za druge.. tek ti onda ne treba skola :D samo se usavrsavaj sam!

ja ucim ortaka preko msn-a da svira gitaru! vec mesec dana :D i zna da svira tears in heaven i knocking on the heavens door :D ja to smatram uspehom!
 
Zelim da vas upitam sta mislite o muzicarima i drugim umetnicima, koji su samouki, kao i o onima koji su skolovani. Da li je obrazovanje u nekoj umetnosti prekopotrebno da bi postao zvezda i ako nije sta je onda? U poslednje vreme pokusavam da pronadjem mnoge muzicare, pre svega, koji su manje-vise samouki ili nemaju neko vise obrazovanje, ali su uspeli da se proslave. Naravno nisam mislio na Grand i nase podnevlje vec planetarno gledano. Kad se sam upitam uglavnom ne mogu da merim isto obrazovane muzicare sa samoukima. Oduvek sam voleo muziku i u poslednje vreme sve vise zelim da se bavim muzikom i da naucim nesto o njoj, ali nazalost do sada nemam ni dana muzicke skole, ali.....ko zna, ko zna.

CIST TALENAT COVEK SE RODI SA TIM:hvala:
 
ma jesi normalan!!! sve radimo preko msn-a!!!
i salje mi snimke onoga sta odsvira!!!
i to sam mu ja objasnjavala da je gitara glup instrument i da svako moze da ga nauci samo ako zeli :D
i mic po mic, lik se naprzio na gitaru i shvatio da ipak nije antitalenat :D
dobro svira... mislim vidi se da je pocetnik ali ono... ok je... samo neka ovako nastavi i svirace on sve :D
 
ma jesi normalan!!! sve radimo preko msn-a!!!
i salje mi snimke onoga sta odsvira!!!
i to sam mu ja objasnjavala da je gitara glup instrument i da svako moze da ga nauci samo ako zeli :D
i mic po mic, lik se naprzio na gitaru i shvatio da ipak nije antitalenat :D
dobro svira... mislim vidi se da je pocetnik ali ono... ok je... samo neka ovako nastavi i svirace on sve :D

NEMOJ DA GA LAZES POMOGNI COVEKU:thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 

Back
Top