Енергетска пића

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Пијете ли их?
Када и колико?

Још важнија питања:

Да ли сте разговарали са својим тинејџерима о њима?
Шта они уопште знају о њима?
Какав је њихов однос према тим пићима?
Имате ли увид у то да ли их пију, када и у коликој мери?
Причају ли вам деца о томе да их неко из друштва пије?

(Ванда, хвала на шлагворту! ;))
 
Ja ne...moja deca ponekad....kad su se pojavila malo češće, su konzumirale
te napitke, ali posle jedne emisije na TV da su zabranjena u mnogo država
EU...i da mogu čak izazvati...mnogo štete u organizmu....ne piju to više.

Inače ta piće imaju poseban šmek i ako dočekate svoje dete kad se vrati,
kući dovoljno je da dune u vas da biste zanli jesu li pili šta od toga...lično
sam se i pre te emisije borila protiv takvih pića...polušavala onako diplomatski
da im predočim, da to mora biti nezdravo skroz, čim ti ne daje da spavaš po
nekoliko sati....jeste bilo efekta...ali ne tolikog...sreća pa se pojavi to na TV,
i sreća pa im se ništa nije dogodilo, dok su to pili mislim na celo društvo:ok:
 
naravno da znaju, postoji i sladoled sa dodacima i ukusom guarane koji je pakovan da liči na malu limenku.....deca piju, vidim, tinejdžeri, a mogu da priznam da i ja nisam imun.
inače, ako mislite da je ice tea bezazlen - farate se, čitao sam u novinama da je opasno štetan po zdravlje, a letos je toliko forsiran u prodaji...
 
Пијете ли их?
Када и колико?

Још важнија питања:

Да ли сте разговарали са својим тинејџерима о њима?
Шта они уопште знају о њима?
Какав је њихов однос према тим пићима?
Имате ли увид у то да ли их пију, када и у коликој мери?
Причају ли вам деца о томе да их неко из друштва пије?

(Ванда, хвала на шлагворту! ;))

Ne.
I moji klinci su mali,ali ne piju nista gazirano,osim toga,cula sam da nisu zdrava...
Vidjala sam klince 2,3 razred,na odmoru,ili posle skole,da piju,osim toga,postoji i guarana sladoled...cisto sumnjam da roditelji znaju...ja ne bih kupovala deci tako nesto.
 
Mačko dovoljno ti je da prošetaš oko neke Osnovne škole za vreme velikog
odmora pa će ti onako u roku od 5 minuta biti jasno za šta su sve čuli i šta
sve piju, jedu....a neki već u 3-em počinju da puše....:eek::mrgreen:
Pa kazem...mi smo jos uvek vrticka deca pa nismo u materiji:roll:
verujem vam i grozim se i uzasavam se..Mada sta mi vredi,moracu se sa tim suociti...koliko dogodine:(
 
Ја сам гуарану попила два пута када је требало да останем будна (ноћу, на екскурзијама док дежурам по ходнику а немам где да скувам кафу), али ми се укус није допао...а нисам ни неки ефекат приметила. Много више би ми значила у тим тренуцима једна батргача, јака дупла кафа без шећера!
 
Ne.
I moji klinci su mali,ali ne piju nista gazirano,osim toga,cula sam da nisu zdrava...
Vidjala sam klince 2,3 razred,na odmoru,ili posle skole,da piju,osim toga,postoji i guarana sladoled...cisto sumnjam da roditelji znaju...ja ne bih kupovala deci tako nesto.

И ја чисто сумњам да родитељи знају, зато и поставих тему. ;)

Иначе, пијење енергетских пића је масовна појава у основним школама (уколико им наставници дозволе, ја не!).

Родитељи дају деци новац за ужину, а деца купе гуарану и то им је једини ''оброк'' док су у школи, чак и деца из нижих разреда, а у вишим нарочито!
 
Пијете ли их?
Када и колико?

Још важнија питања:

Да ли сте разговарали са својим тинејџерима о њима?
Шта они уопште знају о њима?
Какав је њихов однос према тим пићима?
Имате ли увид у то да ли их пију, када и у коликој мери?
Причају ли вам деца о томе да их неко из друштва пије?

(Ванда, хвала на шлагворту! ;))

Молим, молим... :zag:

Ја пијем гуарану јер ми прија. Но, једном сам попила 3 у току поподнева и срце ми је лупало јако, тако да то не радим више. Кад кажем, пијем гуарану, значи да попијем повремено.
Мој је млађи син пио једном, па му је било лоше. А било му је забрањено, но, пубертетлија...са друштвом. Али, испричао ми је то, па смо поново причали о енергетским пићима и не пије више.
Зато ми прича како пију другови, како мешају са алкохолом.
Јако ми је страшно кад то чујем, а доступно им је.
Чак сам од неких својих ђака чула да им родитељи дају да пију гуарану, а они су у другом основне! :dash:
Одржала сам орацију на једном родитељском, а било ми је страшно, ја треба да причам родитељима мале деце о штетности енергетских пића!
 
И ја чисто сумњам да родитељи знају, зато и поставих тему. ;)

Иначе, пијење енергетских пића је масовна појава у основним школама (уколико им наставници дозволе, ја не!).

Родитељи дају деци новац за ужину, а деца купе гуарану и то им је једини ''оброк'' док су у школи, чак и деца из нижих разреда, а у вишим нарочито!
A zasto se uzina ne bi nosila od kuce?:confused:
Sad ce te mi se smejati ali posto moja mala ide u baletsku skolu(priprema za nizu)ja to ovako.Ujutru kupim kiflu,od pola kifle joj napravim sendvic za dorucak,a druga polovina ide za uzinu u baletskoj..pored toga dve mandarine(ociscene)u kutijicu ili sokic i molim lepo...Tu praksu cemo zadrzati i dogodine u osnovnoj...
 
..ajde da se ponovim..kad sam vec zakasnela u razvoju.. :lol:

..o ovome sam prichala sa mojom cerkom pre neki dan..
..guarana i slichne metabolichke zezancije mogu tako da te odvedu u urgentni,
shto je jedan sedmak iz njene shkole na sopstvenoj kozi osetio proshle nedelje..
..utukao dechkic chetiri konzerve na prazan zeludac, srce mu divljalo, izmenjao je dvanaest boja,
malo je falilo da zvekne u nesvest na fizichkom, treci chas prepodne..i nastavnik pozvao hitnu pomoc..
..kad vidim one sladolede sa guaranom, nekome bih glavu razbila..

..plus alkohol..jezivo..biohemijski ruski rulet..
..a tako se danas pochinje..klinci nisu mutavi..
..mame i tate znaju shta je pivo i kako mirishe, hoda i izgleda dete posle bombe piva,
ali ne znaju shta je guarana+votka..ne mogu ni da te namirishu..a speed u kom si
pripishu ushicenju shto si upravo doshao sa zurkice...
 
Молим, молим... :zag:

Ја пијем гуарану јер ми прија. Но, једном сам попила 3 у току поподнева и срце ми је лупало јако, тако да то не радим више. Кад кажем, пијем гуарану, значи да попијем повремено.
Мој је млађи син пио једном, па му је било лоше. А било му је забрањено, но, пубертетлија...са друштвом. Али, испричао ми је то, па смо поново причали о енергетским пићима и не пије више.
Зато ми прича како пију другови, како мешају са алкохолом.
Јако ми је страшно кад то чујем, а доступно им је.
Чак сам од неких својих ђака чула да им родитељи дају да пију гуарану, а они су у другом основне! :dash:
Одржала сам орацију на једном родитељском, а било ми је страшно, ја треба да причам родитељима мале деце о штетности енергетских пића!

Upravo zbog ovog boldovanog...je i zabranjeno u EU....jer može izazvati sičane tegobe,
u nekim slučajevima infark....ne znam baš to stručno da objasnim nisam lekar, ali
pričalo se da dovodi do zgrušavanja krvi..što opterećuje srce..tako nešto, ajde da
ja ne lupam više o tome....tu su Marinac i Mačka....one će o tome stručno...ali
OPASNO JE.....:mrgreen:
 
Пијете ли их?
Када и колико?

Још важнија питања:

Да ли сте разговарали са својим тинејџерима о њима?
Шта они уопште знају о њима?
Какав је њихов однос према тим пићима?
Имате ли увид у то да ли их пију, када и у коликој мери?
Причају ли вам деца о томе да их неко из друштва пије?

(Ванда, хвала на шлагворту! ;))

Popila sam dvije limanke guarane u zivotu... prvi put cekajuci bus za doma nakon casova, zato sto je bila najmanja limenka u frizideru, a je ne volim stvari iz frizidera :lol:
I kasnje, kada sam bila u kupovini sa mamom sam uzela jednu i popila u autu
tada me je pitala je li znam sto pijem
uz moju - o.O ...eh? reakciju
kasnije doma sam pretrazila net i odlucila da zaboravim te mutjkalice once and for all.....:manikir:
To bi bilo to, i vazi za sve mutjkalice

nazalost, danas se kako kod maldih tako i kod odraslih sve vise gledaju reklame nego informacije o stetnosti....
 
..ajde da se ponovim..kad sam vec zakasnela u razvoju.. :lol:

..o ovome sam prichala sa mojom cerkom pre neki dan..
..guarana i slichne metabolichke zezancije mogu tako da te odvedu u urgentni,
shto je jedan sedmak iz njene shkole na sopstvenoj kozi osetio proshle nedelje..
..utukao dechkic chetiri konzerve na prazan zeludac, srce mu divljalo, izmenjao je dvanaest boja,
malo je falilo da zvekne u nesvest na fizichkom, treci chas prepodne..i nastavnik pozvao hitnu pomoc..
..kad vidim one sladolede sa guaranom, nekome bih glavu razbila..

..plus alkohol..jezivo..biohemijski ruski rulet..
..a tako se danas pochinje
..klinci nisu mutavi..
..mame i tate znaju shta je pivo i kako mirishe, hoda i izgleda dete posle bombe piva,
ali ne znaju shta je guarana+votka..ne mogu ni da te namirishu..a speed u kom si
pripishu ushicenju shto si upravo doshao sa zurkice...

Verujem da ima i tih slučajeva... ali nemojte preterivati... i mi smo, dok smo izlazile redovno, znale pomešati vodku sa guaranom, par komada i ništa.

I da, nisu roditelji debili da ne znaju šta im dete pije, već ili hoće ili neće da vide!!!
 
A zasto se uzina ne bi nosila od kuce?:confused:
Sad ce te mi se smejati ali posto moja mala ide u baletsku skolu(priprema za nizu)ja to ovako.Ujutru kupim kiflu,od pola kifle joj napravim sendvic za dorucak,a druga polovina ide za uzinu u baletskoj..pored toga dve mandarine(ociscene)u kutijicu ili sokic i molim lepo...Tu praksu cemo zadrzati i dogodine u osnovnoj...

Daj Bože Mačko da ti to upali....ali eto videćemo, to ti inače nije IN....da se nosi
od kuće, deca u tom uzrastu idu čak dotle da se podsmevaju deci koja donose
užinu od kuće...i priča je tipa...jadna nema para da kupi užinu..i takve nebuloze,
a deca ko deca...to ih povredi.....moja su nosila užinu samo u prvom polugođu,
prvog razreda....i onda je bilo ili pare ili ništa...e sad...ajde ne daj pare, sremi
sendvič sve fino spakuješ u torbu, i oni ga vrate kući jer ih je stid da ga izvade
pred drugom decom, koja zamisli kupe u pekari.....gggggrrrrrrr.......ali tako je
pa sam samo tako mogla da režim..i da sa ostalim majkama pričam o tome:mrgreen::besna:
 
Daj Bože Mačko da ti to upali....ali eto videćemo, to ti inače nije IN....da se nosi
od kuće, deca u tom uzrastu idu čak dotle da se podsmevaju deci koja donose
užinu od kuće...i priča je tipa...jadna nema para da kupi užinu..i takve nebuloze,
a deca ko deca...to ih povredi.....moja su nosila užinu samo u prvom polugođu,
prvog razreda....i onda je bilo ili pare ili ništa...e sad...ajde ne daj pare, sremi
sendvič sve fino spakuješ u torbu, i oni ga vrate kući jer ih je stid da ga izvade
pred drugom decom, koja zamisli kupe u pekari.....gggggrrrrrrr.......ali tako je
pa sam samo tako mogla da režim..i da sa ostalim majkama pričam o tome:mrgreen::besna:

Moje iskustvo je sasvim suprotno...naime,moja deca traze sendvice za uzinu,i nije ih sramota zbog toga,ne razumem zasto bi bilo,pa u taj sendvic stane vise para,nego u cips...to su gluposti.
 
Moje iskustvo je sasvim suprotno...naime,moja deca traze sendvice za uzinu,i nije ih sramota zbog toga,ne razumem zasto bi bilo,pa u taj sendvic stane vise para,nego u cips...to su gluposti.

:super:....znam ja to, ali srećom sam bar znala šta kupuju, jer sam poznavala
prodavačicu u pekari....i tako nekako je prošlo...ali i to opet zavisi od sredine,
dece...a i vremena koje roditelji imaju ujutro....:think:
 
И ја чисто сумњам да родитељи знају, зато и поставих тему. ;)

Иначе, пијење енергетских пића је масовна појава у основним школама (уколико им наставници дозволе, ја не!).

Родитељи дају деци новац за ужину, а деца купе гуарану и то им је једини ''оброк'' док су у школи, чак и деца из нижих разреда, а у вишим нарочито!

Ako im se bas pije,radije cu im dati pare posebno za to,da ne uzimaju od uzine...mada nerado.
Nije ni cips zdrav,pa ga deca masovno jedu,kupim povremeno,da se ne bi krili,tako da bih gledala da im ne kupujem,ali ne bi valjalo ni da branim totalno,a oni da se kriju.
Jednom drugu mog starijeg sina mama redovno kupuje guaranu,to mi je uzas,znaci,kao da mu je rekla da je to zdravo i dobro.:roll:
 
Verujem da ima i tih slučajeva... ali nemojte preterivati... i mi smo, dok smo izlazile redovno, znale pomešati vodku sa guaranom, par komada i ništa.

..znash li shta je ruski rulet?

I da, nisu roditelji debili da ne znaju šta im dete pije, već ili hoće ili neće da vide!!!

..ovo nije moje mishljenje, vec stav dvanaestogodishnjaka..drugara moje cerke..
 

Back
Top