Putuj Selma, i ne naginji se kroz prozor... - narkomanski pozdrav? WTF

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

maligovor

Obećava
Banovan
Poruka
59
Posto je tema ljubav i seks moramo da tumacimo ovu pesmu.

Dakle:
Selma, putuje na fakultet
ona putuje, ja kofer nosim
molim
Tezak je al posto njen je licno,
ja i taj kofer volim.
Selma, Selma!
Zdravo, Selma!
o'! Putuj Selma!
I molim te, ne naginji se kroz prozor...

Dakle:
Selma, putuje na fakultet, ona putuje, ja kofer nosim
-
Suvisno navodjenje imena, i onda gde se moglo reci samo "ona", zapravo, moglo se poceti bez "Selma putuje", i da ide "Ona putuje na fakultet", i jednako bi se rimovalo. Prva varijanta pesme cak je bila sa "Lisa" a ne "Selma", ali se i to rimovalo.

Dakle:
1.ona putuje, [a] ja kofer nosim, molim [nema veze]
2.[Kad'] ona putuje, [tada] ja kofer nosim, molim [nema veze]
-
Izgelda kao da oce da kaze da je zbog necega sasvim normalno sto onda kada ona putuje on nosi kofer.

Dakle:
1.Tezak je, [nepogodan za nosenje!] al posto njen je licno, ja i taj [odnosno, takav] kofer...
-
'Licno' je ovde zaista suvisno - "njen je" - to je dovoljno! Ili ipak ne? Mozda se ovde radi o pozivanju na to da je njen, i... mozda je taj kofer pun droge, pa je zato nepogodan za nosenje, ali, ako ga policija zaustavi nema veze, on ce reci da je njen licno, ili ona?

Sad se vracamo na prvi stih, dakle:
Dakle:
Selma, putuje na fakultet, ona putuje, ja kofer nosim
-
Kao da nije siguran da je "to" Selma, pa ponavlja 2 puta da ona putuje, i ako je mogao reci i:
1.Selma, putuje na fakultet, putuje, ja kofer nosim
2.Ona putuje na fakultet, ona putuje, ja kofer nosim
-

Dakle, imamo Selmu koja zbog necega vise ne lici na sebe! Dakle, ubila se od neke droge, a on se zato i misli da li da joj kaze nesto njezno... dok je ona u takvom stanju, i onda to premisljanje i ima slimsla:
Dakle:
Selma, na ulasku u voz ti htjedoh rec nesto njezno, nesto sto izaziva pozor[odnosno, budnost]
-
Znamo da "pozivanje po imenu" lici na neko "budjenje", "izazivanje budnosti", a on je i htjeo da joj kaze nesto da bi je prenuo iz nekog narko-stonda? Ili ja to samo tripujem? Idemo dalje...
Dakle:
Selma, Selma... = Selma X 2
-
Kada nekome ponovimo (u 'etno' narodu) 2 x njegovo ime stimultano, to onda znaci da ocemo da mu kazemo da je vrag, da ga neznamo dobro, i da je namazan... "Selma, Selma...", dakle, on ju kritikuje za nesto! Definitivno, jer on voli 'etno' recnik i motive i fraze.
Dakle:
Zdravo Selma... = Selma X 3
-
Dakle:
o', putuj Selma... = Selma X 4
-
"Prepusti se, budi internta, prepusti se tripu Selma"? Budi ti meni zdravo?
Dakle:
i molim te ne naginji se kroz prozor...
-
Ovo vec lici na pravi NARKOMANSKI POZDRAV!
 
moze da joj ostane glava na ulazu u neki tunel recimo. - netacno. To jednostavno nikad se nije desilo i ne moze, jer su tuneli projektovani da se to ne moze desiti, bas zato sto imamo lose vozove koji mogu da stanu i u tunel pa treba vazduha, zato nemoj da lupas kad nisi pametan.
E da...znaju mangupi da izbrishu ono NE NAGINJI SE pa je savetuje za svaki sluchaj. - ovde si se valjda ipak slozio samnom:ok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top