Treba li Srbiji vojska?

То је добра идеја о којој се и причало, али проблем представља јаз богатив и сиромашних.
jaz bogatih i siromasnih je uvek postojao i postojace uvek to je sasvim normalna stvar u svim segmentima drustva od kad je sveta i veka , nije to lepo ni pravedno ali je tako
dalje burzujska deca ionako ni ne sluze vojsku u najvecem broju slucajeva,pa je bolje da onda bar plate vojsci da ima neke koristi od njih ,mislim bolje da te pare daju vojsci nego kao sada korumpiranim lekarima i sluzbenicima koji im sredjuju oslobadjanje u privatni dzep
 
A to imas i danas. Ode im tatica do vojnog odseka i tutne koju hiljadarku onom ciki i sin mu postane nesposoban za vojsku.

Зато лепо увести од татиних и маминих примања одређен проценат што је јако тешко изводљиво. Ако мишковићев син оће да се узвуче ето нове авионске ескадриле за Србију.
 
zaboravio si da kazes da je najvaznije da su u vojsci nauci kako se brani zemlja. izborima jel dzaba ti i raketle i opsta mobilizacija i kojekakvi ramboi ako na izbori zaokruzis boris tadic


ZAKON O VOJSCI SRBIJE
Član 12.​
Vojska Srbije vrši nadležnosti na osnovu Ustava, zakona, drugih propisa i opštih akata i međunarodnih ugovora i sporazuma koje je zaključila, odnosno kojima je pristupila Republika Srbija, u skladu sa Strategijom odbrane, Doktrinom Vojske Srbije i principima međunarodnog prava koji regulišu upotrebu sile.
Vojska Srbije je ideološki, interesno i stranački neutralna.
Unutrašnji odnosi u Vojsci Srbije se zasnivaju na načelima subordinacije i jednostarešinstva
:rtfm::rtfm:
 
jaz bogatih i siromasnih je uvek postojao i postojace uvek to je sasvim normalna stvar u svim segmentima drustva od kad je sveta i veka , nije to lepo ni pravedno ali je tako
dalje burzujska deca ionako ni ne sluze vojsku u najvecem broju slucajeva,pa je bolje da onda bar plate vojsci da ima neke koristi od njih ,mislim bolje da te pare daju vojsci nego kao sada korumpiranim lekarima i sluzbenicima koji im sredjuju oslobadjanje u privatni dzep

Тачно само бих ја те буржује више шамарао по џепу.
 
Interesuje me posto neki pominju duzinu vojnog roka, na osnovu cega kazu trebalo bi da bude ovoliko ili onoliko meseci? Ja sam sluzio devet, moj otac vise od godine, deda dve. Duzina roka je ocigledno u vezi sa brojem ljudi pod oruzjem i velicinom teritorije. Ko je taj koji procenjuje koliki taj broj treba da bude i na osnovu cega?
 
jaz bogatih i siromasnih je uvek postojao i postojace uvek to je sasvim normalna stvar u svim segmentima drustva od kad je sveta i veka , nije to lepo ni pravedno ali je tako
dalje burzujska deca ionako ni ne sluze vojsku u najvecem broju slucajeva,pa je bolje da onda bar plate vojsci da ima neke koristi od njih ,mislim bolje da te pare daju vojsci nego kao sada korumpiranim lekarima i sluzbenicima koji im sredjuju oslobadjanje u privatni dzep

E pa te se stvari moraju menjati. Znaci jednostavno mora da se osnuje organ koji ce to kontrolisati i jednostavno bez njihovog pecata da si odluzio vojsku gubis sva prava.
Pa u Izraelu kad je onaj Netanjahu bio premijer cerka njegova kada joj je doslo vreme za vojsku morala je da se vrati u Izrael iz USA da je odsluzi.
A da li nekom nasem politicaru deca sluze vojsku??? Naravno ne.
 
Ja sam vishe za Izraelski model.

sta pa da nam vojsku trenira cia a oficiri da saljemo u pentagon na kursevi.
ima nas kosta mlogo. di su troskovi za americko oruzje pa di su troskovi za americki instruktori pa di su dnevnice za putovanje u pentagon a tek plate za pentagonski ucitelji
ima cela drzava da radi samo za tu vojsku kosto i izraelci radu samo za tu svoju vojsku i njiovi ucitelji. el znas kolki je vojni budzet kod izraelci.
 
Interesuje me posto neki pominju duzinu vojnog roka, na osnovu cega kazu trebalo bi da bude ovoliko ili onoliko meseci? Ja sam sluzio devet, moj otac vise od godine, deda dve. Duzina roka je ocigledno u vezi sa brojem ljudi pod oruzjem i velicinom teritorije. Ko je taj koji procenjuje koliki taj broj treba da bude i na osnovu cega?

Negdje sam čuo objašnjenje da se dužina vojnog roka određuje kao duplo od vremena potrebnog za obuku na najsloženijoj vojničkoj dužnosti
 
Сваки прави Србин је војник спреман да у сваком часу када га отаџбина позове узме оружје у руке и да брани оно што је његово!
Унапред ћу да одговорим:
На Космету је готов тек први чин...
Ја сам већ добро наоружан и спреман!
Нека Вајвођани пробају... не био им у кожи!
 
Na zalost , moze lako biti da ce nam vrlo brzo trebati vojska , i to vellika ,.
Ako zaista to ztreba , kao sto milim da occe , davinic je naderao a bogami i tadic i Sutanovac .
Veliki imaju svoja posla , mi imamo o cemu da brinemo u nasem okruzenju .
 
Poslednja izmena:
sta pa da nam vojsku trenira cia a oficiri da saljemo u pentagon na kursevi.
ima nas kosta mlogo. di su troskovi za americko oruzje pa di su troskovi za americki instruktori pa di su dnevnice za putovanje u pentagon a tek plate za pentagonski ucitelji
ima cela drzava da radi samo za tu vojsku kosto i izraelci radu samo za tu svoju vojsku i njiovi ucitelji. el znas kolki je vojni budzet kod izraelci.

Ne misli on na to , vec da svaki Srbin, ko i svaki Izraelac ume da vozi makar tenk , a takodje , svaki Izraelavc je odlicno vojno obucen . A eto mi nismo .
E pa treba da budemo , jer to cuva zivote , u dogadjaima koji ce neminovno doci , hteli mi to . ili ne . ( a mi ne zelimo , bicemo primorani ,.
 
Negdje sam čuo objašnjenje da se dužina vojnog roka određuje kao duplo od vremena potrebnog za obuku na najsloženijoj vojničkoj dužnosti

Nisam siguran da je obuka kriterijum. Jer ako pogledas obuku ona je ispunjena glupostima koje nemaju prakticnu vrednost kao da joj je cilj da namerno oduzi vojni rok. Tu pre svega mislim na strojevu obuku koja je potpuno nepotrebna i trebalo bi je izbaciti.
 
Сваки прави Србин је војник спреман да у сваком часу када га отаџбина позове узме оружје у руке и да брани оно што је његово!
Унапред ћу да одговорим:
На Космету је готов тек први чин...
Ја сам већ добро наоружан и спреман!
Нека Вајвођани пробају... не био им у кожи!

Ja sam vec pazario jedan T-90

21ostix.jpg
 
pa nisam mislio da ce vojnicima oficiri da kazu za koga da glasaju al ce im kazu da je voda mokra sta je crno a sta belo i tako te osnovne stvari. dovoljno je da vojnik vidi razliku izmedju belo i crno i veruj mi nece na izbori da pogresi

Starešine vojnicima treba da kažu kako se rasklapa i puni puška i kako ostati živ kad ti oko glave zvižde mesi.

Da li je voda mokra i šta je crno, a šta bjelo vojniku treba da mu objasne mama i tata prije nego što dođe u vojsku.

U ostalom ko je nadležan da procjeljuje da li smo ti ili ja zaoktužili pogrešan odgovor na izborima?
 
Nisam siguran da je obuka kriterijum. Jer ako pogledas obuku ona je ispunjena glupostima koje nemaju prakticnu vrednost kao da joj je cilj da namerno oduzi vojni rok. Tu pre svega mislim na strojevu obuku koja je potpuno nepotrebna i trebalo bi je izbaciti.

Pa strojevu obuku zavrsis do zakletve a tek posle zakletve ti pocinje prava obuka.Tako je bar meni bilo.
 

Back
Top