Деведесетих сам од плате купио нови "Југо"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
20.103
а сада се питам, како ћу сутра купити хлеб!??


Ову реченицу је изговорио радник лесковачког "Здравља, Славољуб
Анђелковић (45) који је после 25 година стажа остао на улици.


Можда је ова реченица (из назива теме) одговор на питања кад се коментарише живот из
деведесетих и живот сада!??


...........

."- NISAM više siguran ni kako se zovem, a kamoli da znam šta će biti sa mnom i porodicom. Žena i deca mi govore da nisam jedini koji je ostao bez posla i da budem jak - priča Slavoljub Anđelković (45), koji je posle 25 godina staža u leskovačkom "Zdravlju" ostao na ulici.
Naš sagovornik pokazuje sve simptome osobe koja se nalazi pod stresom. Prvo se ne miri sa stanjem i preti tužbama, zatim ućuti, pogne glavu... Na pitanje šta će dalje, nema odgovora.
Slavoljub je jedan od 194 radnika koji su 28. novembra dobili otkaz u Farmaceutskoj industriji "Zdravlje". Priznaje da su imali najave da će biti otpuštanja i pre nego što je svet počela da drma finansijska kriza. Priznaje i da nije verovao da će se to desiti baš njemu. Pre osam meseci pogon "Zdravlja" za proizvodnju tuba i doza u Ždeglovu prodat je "Orionu" iz Kragujevca. Imao je mogućnost da ostane i radi za platu od 12.000 dinara, kod novog gazde, ili da se prebaci u pogon parafarmacije u leskovačkoj fabrici, što je i učinio.
- Nemam rezervni plan. Niko sam i ništa bez tog posla... Imam još mnogo do penzije, a svestan sam da posao više neću naći. Da prehranim tri ćerke i suprugu domaćicu, jedini izlaz je prost zidarski posao i to u Beogradu ili Crnoj Gori - veli Slavoljub, koji je supruzi Danijeli i ćerkama Tamari (21), Mileni (19) i Milici (15) obećao da će biti jak i da se neće nervirati.
.....
Većina otpuštenih radnika u sličnoj je situaciji. Prestari za prekvalifikacije, premladi za penziju. Privatni biznis često nije najsigurniji, pa malo ko i razmišlja da otpremninu izloži riziku.
- Znam samo jednog mog kolegu koji je od otpremnine otvorio menjačnicu. Moram prvo da se povratim od šoka, pa ako preživimo slavićemo srećnu Novu godinu. Koju? Voleo bih da znam odgovor.

NIŠTA OD ŠKOLOVANJA

SLAVOLjUBOVA porodica nikada nije znala za izobilje, ali se moglo normalno živeti. Sa platom od tridesetak hiljada školovao je studenta i dve srednjoškolke. Tamara je na leskovačkom Tehnološkom fakultetu, Milena je nameravala da upiše Farmaceutski fakultet, a Milica je gimnazijalka.
- Teško da će biti novca za školovanje.
Devedesetih sam od plate kupio novi "jugo", a sada se pitam kako ću sutra kupiti hleb.
D. Miljković
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Оваквих исповести отпуштених радника је све више.
Да ли је ова власт
спремна да адекватно реагује
?
Мислим да није!

Да ли неко мисли да јесте?
 
Poslednja izmena:
Други сличан случај:
.......

"Čačanin Milojko Šijaković posle čak 33 godine ostao na ulici:

NAJGORA JE NEIZVESNOST

JEDAN od 362 radnika Tehničko-remontnog zavoda u Čačku, koji su početkom novembra dobili otkaz kao tehnološki višak, jeste i Milojko Šijaković (54). Njemu je, po odlasku iz preduzeća, na ime naknade pripalo 12 bruto dohodaka, a imaće i pravo da na birou rada bude godinu dana.
- Dobio sam oko 500.000 dinara. Novac se, međutim, brzo troši. Najviše, naravno, odlazi na decu, sina Predraga (23) i ćerku Slađanu (21), studente treće godine Ekonomskog fakulteta - kaže Milojko, koji je posle 33 godine radnog staža ostao na ulici.
Radio je u kompresorskoj stanici u "Remontu", gde je povremeno ostvarivao i po 350 prekovremenih sati. Zato mu nije jasno kako je mogao da bude proglašen za tehnološki višak.
- Ostao sam bez posla u nezgodno vreme, jer retko koji poslodavac danas hoće da primi radnika u mojim godinama. Ne libim se nijednog posla. Spreman sam da radim i fizičke poslove, i u gradskoj čistoći, ako treba.
Navodi da poznaje i zanate bravara i automehinačara, ali ne zna kako bi se danas snašao u tim vodama. Supruga Radmila (55) zaposlena je u Sladari, pa ova četvoročlana porodica, kako sada stvari stoje, može da računa samo na njenu platu.

- Neizvesnost je najgora. Niko ne zna šta će biti sutra. Iako želim da normalno nastavim život, ne mogu da prebolim način na koji su nas izbacili iz firme. Nisu nam čak dozvolili ni da uzmemo lične stvari, nego su nas sprovodili kao zatvorenike.
V. Ilić"
 
А, како ће да "убије" време до тад:?:

Nemam pojma .Optuzivace se medjusobno da zamazu nama oci ,a onda ce 20.12.2012 otici do tornja na Avali gde je izgradjeno skloniste ali ovi radnici moraju da se pomire sa tim i da nastave dalje ,mnogi su izgubili posao u privatizaciji pa nekako zive ..do smaka sveta :hahaha:
 
А, за то време док радници остају без посла и без могућности да прехране
породицу:

U VLADI POPIJU KAFE I VODE ZA 150.000 EVRA!

U Vladi Srbije za godinu dana popiju 14,5 tona kafe, na žestoka pića potroši se više od 50.000 evra, a benzin za službena kola košta nas čak 35 miliona dinara!

Zvuči neverovatno, ali premijer, ministri, njihovi savetnici, pomoćnici, državni sekretari, ostali službenici i njihovi gosti godišnje popiju kafe u vrednosti od 6,56 miliona dinara! Ako kilogram kafe plaćaju 450 dinara (velikoprodajna cena), onda to znači da se u Vladi Srbije godišnje popije čak 14,5 tona kafe, što je dovoljno za 2,61 milion šoljica kafe!

..........

То је тек најминималнији расход који иде на терет ове владе...

......
7.gif
 
ako se dobro secam,a secam se, ovaj rezim je dosao na vlast na rukama desetina hiljada, a onog dana i stotina hiljada, demonstranata.
ko je tu pa demonstrirao i cemu se nadao?
ocigledno da je bila potrebna `kriticna masa`, koja je iz danasnjeg aspekta `tranzicionih gubitnika` zavedena i prevarena, jer niko normalan ne bi rusio sopstveni polozaj i egzistenciju.

ili im je protivnik bio upravo ovi koji sada ostaju bez posla i sredstava za zivot. samo ih (nas) je nesto bas mnogo.
 
ako se dobro secam,a secam se, ovaj rezim je dosao na vlast na rukama desetina hiljada, a onog dana i stotina hiljada, demonstranata.
ko je tu pa demonstrirao i cemu se nadao?
ocigledno da je bila potrebna `kriticna masa`, koja je iz danasnjeg aspekta `tranzicionih gubitnika` zavedena i prevarena, jer niko normalan ne bi rusio sopstveni polozaj i egzistenciju.

ili im je protivnik bio upravo ovi koji sada ostaju bez posla i sredstava za zivot. samo ih (nas) je nesto bas mnogo.


На тим демонстрацијама су били многи, па чак и ови који сад остају без
посла.
Волела бих да чујем некога да искрено каже шта му је тад недостајало,
а да сад има:think:
 
На тим демонстрацијама су били многи, па чак и ови који сад остају без
посла.
Волела бих да чујем некога да искрено каже шта му је тад недостајало,
а да сад има:think:

Minimum 60% demonstranata nije ni znalo o cemu se radi nego je samo otisla da krade ;)


Stoka,i treba da se ovo desava ........ovo je malo,sta smo zasluzili?
 
Minimum 60% demonstranata nije ni znalo o cemu se radi nego je samo otisla da krade ;)


Stoka,i treba da se ovo desava ........ovo je malo,sta smo zasluzili?

Дај,
па нису ваљда сви крали...?

Да имам неку моћ, натерала бих све оне (који су се сад покајали)
да истерају бајну господу из "кабинета" на улицу, тамо
одакле су и дошли!!!
 
Дај,
па нису ваљда сви крали...?

Да имам неку моћ, натерала бих све оне (који су се сад покајали)
да истерају бајну господу из "кабинета" на улицу, тамо
одакле су и дошли!!!

Ja ne bih............ne bih im vala prepustio to zadovoljstvo,mogu samo da dodju da povecaju broj.
 
A jok,nego gde drugde.

Шта знам, можда се негде успут изгубе авиЈоном:D



eto to vam je tih obecanih tadicevih 500.000 radnih mesta

samo sto tadic mesto radnih mesta deli otkaze.....

Нека, нека...то је била његова жута минута,
а кад дође наша, црна.....:think:
 
На тим демонстрацијама су били многи, па чак и ови који сад остају без
посла.
Волела бих да чујем некога да искрено каже шта му је тад недостајало,
а да сад има:think:

ono sto je meni nedostajalo pa sam izgubio godine po tim demonstracijama je bio princip smenjivosti vlasti, sada to, kao, funkcionise....izmedju ostalog oni tomahavci su bili kap koja je bla bla
 
pa dok je taj chova 90-ih od jedne plate mogao da kupi novi auto (!!!), drugi (tj ogromna vecina) su dobijali po 5 maraka platu, i morali su da se vrate na selo da kopaju bakchu kako ne bi pocrkali od gladi!

A vi shto pljujete po petom oktobru, skupite se, izadjite na Terazije ili gdevec u vashem selu/gradu i delite propagandni materijal vashe stranke; mesto shto kukate vazda u toplom domu preko tastature---, pa se vidimo na sledecim izborima ---da li vashu kuknjavu podrazava i vecina stanovnika Srbije!
 
ono sto je meni nedostajalo pa sam izgubio godine po tim demonstracijama je bio princip smenjivosti vlasti, sada to, kao, funkcionise....izmedju ostalog oni tomahavci su bili kap koja je bla bla
:ok:__________________

pa dok je taj chova 90-ih od jedne plate mogao da kupi novi auto (!!!), drugi (tj ogromna vecina) su dobijali po 5 maraka platu, i morali su da se vrate na selo da kopaju bakchu kako ne bi pocrkali od gladi!


Devedesetih mi je plata pala sa 7 na 1,5 maraka samo dok sam čekala da je podignem , a za pakovanje viršli i čokoladno mleko sam ispisala 8 čekova. Baš je bilo divno , idila jedna !
Ne povratilo se!
 
:ok:__________________




Devedesetih mi je plata pala sa 7 na 1,5 maraka samo dok sam čekala da je podignem , a za pakovanje viršli i čokoladno mleko sam ispisala 8 čekova. Baš je bilo divno , idila jedna !
Ne povratilo se!

Pa to je bilo 93-94....ali recimo posle je marka bila stabilna. 1din=30 markica.
Ova vlast posle 5.oktobra nista uradila nije samo je dodatno urnisala i poharala drzavu.Evo jos malo pa su na vlasti kao i SPS i rezultati su im ocajni.
-unistena vojska
-ogromna nezaposlenost
-dinar odrzavaju vestacki sto drzavu debelo kosta
-proizvodnja u zemlji skoro pa ugasena
-o korupciji,kriminalu i kradji da i ne govorim
-ni jednu..ALI NI JEDNU fabriku ili firmu vlast nije pokusala da postavi na noge a hvale se da su sve sam strucnjak do strucnjaka vec su samo gledali kako da zavale sve sto se zavaliti moze i to za sto manje pare
-fabrike koje su privatizovali uglavnom su posle privatizacije dodatno unistene ili zatvorene
zadnji primer su recimo pivare...prodali strancima a oni zabole ih da proizvode tu nesto vec im lakse da zatvore i uvoze pivo posto su trziste kupovinom nasih pivara kupili i tako se zatvori najstarija pivara u Srbiji u Pancevu a jos ce neke.
- Generalno spisak losih stvari je toliki da je to nesto neverovatno i trebali bi sati i dani da se sve navede.
 
Pa to je bilo 93-94....ali recimo posle je marka bila stabilna. 1din=30 markica
Pa i posle toga je bila oko 100dm , a nije bila loša za tadašnje vreme ....i nikad od plate nisam mogla da kupim juga , ni oda ni sad , ali sad mogu da kupim barem gume.

Ova vlast posle 5.oktobra nista uradila nije samo je dodatno urnisala i poharala drzavu....Generalno spisak losih stvari je toliki da je to nesto neverovatno i trebali bi sati i dani da se sve navede.

Slažem se da nije sjajno , ali nemoj da upoređujemo spisak loših stvari , devedesete bi pobedile defnitivno.
 
Neka on lepo vrati tog juga za kog sigurno nema pokrice u novcu.I moj je otac dve godine bio bez posla,pa nikad nije rekao da se vrate devedesete.Ja ih pamtim po tome sto sam za dedinu penziju kupio dva hleba i novine.Tad su novine bile luksuz,ali morala se necim potpaliti vatra.
Koje,bre,devedesete?!Jeste li vi njih upamtili uopste.Prazni rafovi,kupovina dva hleba "preko veze".Niste vi normalni,majke mi.
 
Neka on lepo vrati tog juga za kog sigurno nema pokrice u novcu.I moj je otac dve godine bio bez posla,pa nikad nije rekao da se vrate devedesete.Ja ih pamtim po tome sto sam za dedinu penziju kupio dva hleba i novine.Tad su novine bile luksuz,ali morala se necim potpaliti vatra.
Koje,bre,devedesete?!Jeste li vi njih upamtili uopste.Prazni rafovi,kupovina dva hleba "preko veze".Niste vi normalni,majke mi.

tako je:ok:
 
Pa to je bilo 93-94....ali recimo posle je marka bila stabilna. 1din=30 markica.
Ova vlast posle 5.oktobra nista uradila nije samo je dodatno urnisala i poharala drzavu.Evo jos malo pa su na vlasti kao i SPS i rezultati su im ocajni.
-unistena vojska
-ogromna nezaposlenost
-dinar odrzavaju vestacki sto drzavu debelo kosta
-proizvodnja u zemlji skoro pa ugasena
-o korupciji,kriminalu i kradji da i ne govorim
-ni jednu..ALI NI JEDNU fabriku ili firmu vlast nije pokusala da postavi na noge a hvale se da su sve sam strucnjak do strucnjaka vec su samo gledali kako da zavale sve sto se zavaliti moze i to za sto manje pare
-fabrike koje su privatizovali uglavnom su posle privatizacije dodatno unistene ili zatvorene
zadnji primer su recimo pivare...prodali strancima a oni zabole ih da proizvode tu nesto vec im lakse da zatvore i uvoze pivo posto su trziste kupovinom nasih pivara kupili i tako se zatvori najstarija pivara u Srbiji u Pancevu a jos ce neke.
- Generalno spisak losih stvari je toliki da je to nesto neverovatno i trebali bi sati i dani da se sve navede.

upravo tako.

sve gola banda lopova i kriminalaca.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top