Sudbina

Hugo Chavez

Primećen član
Banovan
Poruka
989
Ne znam da li je ova tema za ovaj pdf ili Filozofiju, ali evo otvoricu je ovde. Da li verujete u sudbinu? Ja da. Pri tom ne verujem da sudbinom upravlja neko svesno bice, vec je ona prosto prirodna pojava. Po mom ubedjenju Bog je stvorio svet i uzrochno posledichne veze diktiraju sve shto se posle toga desilo i deshava. Najbanalniji primer: ako uchenik ne nauchi lekciju, sigurno nece dobiti peticu. E, ali ako prepishe od dobrog djaka, mozhda i hoce. Sushtina predvidjanja je izanalizirati sve uzroke. Kad se spustite na nivo atoma ili kvarkova, ili koja je vec najsitnija chestica i analizirate njihove uzrochno-poslednichne veze, mozhete sa sigurnoshcu od 100% predviditi shta ce se desiti u buducnosti. Pri tom morate izanalizirati ceo univerzum. To je naravno nemoguce za choveka, mozhda chak i za Boga, ali nam pokazuje da je moguce predvideti buducnost, shto znachi da sudbina postoji.
 
Vera u sudbinu je bila prva pobuna protiv Boga ili tacnije Bogova. Mislim da se obicno Edip vezuje za pocetke "rusenja" autoriteta svemogucih Bogova jer on bezi ali ne uspeva pobeci od sudbine. Ima i ranijih dela o tome ali vera u sudbinu je nekako jace zamaskirana pod plast "prorocanstvo Bogova".
Ne verujem u sudbinu ali se ponekad iznenadim nekim slucajnostima i "slozenim kockicama" koje podsecaju na nju. A i te "kockice" su onaj deo zivota gde je Bog coveku dao slobodu izbora.
 
Vera u sudbinu je bila prva pobuna protiv Boga ili tacnije Bogova. Mislim da se obicno Edip vezuje za pocetke "rusenja" autoriteta svemogucih Bogova jer on bezi ali ne uspeva pobeci od sudbine. Ima i ranijih dela o tome ali vera u sudbinu je nekako jace zamaskirana pod plast "prorocanstvo Bogova".
Ne verujem u sudbinu ali se ponekad iznenadim nekim slucajnostima i "slozenim kockicama" koje podsecaju na nju. A i te "kockice" su onaj deo zivota gde je Bog coveku dao slobodu izbora.

Ne verujem ja da nam je neko ili Bog zacrtao sudbinu. Chovek je kovach svoje sudbine, ali na osnovu strukture lichnosti i okolnosti predvidivo je kakvu ce ko iskovati.
 
svako određuje svoju sudbinu,kad bi postojala sudbina onda ne bi postojala slobodna volja.Jer ako je nešto suđeno onda ljudi nemaju mogućnost odlučivanja i biranja,suđeno je i tako mora biti.

Kad bi postojala sudbina onda nam ne bi bio potreban Spasitelj.Jer ako je suđeno da neko završi u raju ili paklu tu se ništa ne može učiniti.

Kad bi postojala sudbina onda bi Bog bio zao.Jer ako je nekome suđeno da se rodi,živi i na kraju života završi u paklu onda kakav bi to bio Bog koji bi stvarao ljude da ih na kraju baci u pakao?

Kad bi postojala sudbina onda koji bi to bio smisao života?Jer sve što nam se dešava i sve što radimo je unaprijed zapisano,suđeno je da tako bude i mi tu ništa ne bi mogli učiniti nego bi samo promatrali svoj život kao na filmu bez slobode izbora i mogućnosti da bilo šta napravimo.

Možda su neke stvari određene prirodnim zakonima (npr.smrt) ili duhovnim ali Bog nama daje ogromnu slobodu da biramo kako ćemo živjeti i šta ćemo raditi
 
svako određuje svoju sudbinu,kad bi postojala sudbina onda ne bi postojala slobodna volja.Jer ako je nešto suđeno onda ljudi nemaju mogućnost odlučivanja i biranja,suđeno je i tako mora biti.

Kad bi postojala sudbina onda nam ne bi bio potreban Spasitelj.Jer ako je suđeno da neko završi u raju ili paklu tu se ništa ne može učiniti.

Kad bi postojala sudbina onda bi Bog bio zao.Jer ako je nekome suđeno da se rodi,živi i na kraju života završi u paklu onda kakav bi to bio Bog koji bi stvarao ljude da ih na kraju baci u pakao?

Kad bi postojala sudbina onda koji bi to bio smisao života?Jer sve što nam se dešava i sve što radimo je unaprijed zapisano,suđeno je da tako bude i mi tu ništa ne bi mogli učiniti nego bi samo promatrali svoj život kao na filmu bez slobode izbora i mogućnosti da bilo šta napravimo.

Možda su neke stvari određene prirodnim zakonima (npr.smrt) ili duhovnim ali Bog nama daje ogromnu slobodu da biramo kako ćemo živjeti i šta ćemo raditi

A zashto Bog morabiti dobar? Ko te je to slagao? Jel neko chita shta ja pishem na ovoj temi? Nigde nije zapisano, niko nam nije sudio. Sudbina je prosto prirodna pojava. Kao shto mozhemo na stolu za bilijar predvideti gde ce otici loptica koju udarimo na osnovu ugla pod kojim je udarimo i sile kojom smo je udarili, tako bi smo mogli predvideti kakvu ce neko odluku doneti na osnovu analize chestica koje chine njegov mozak.

Dakle, CHOVEK JESTE KOVACH SVOJE SUDBINE, ALI JE MOGUCE PREDVIDETI KAKVU CE ISKOVATI.
 
A zashto Bog morabiti dobar? Ko te je to slagao? Jel neko chita shta ja pishem na ovoj temi? Nigde nije zapisano, niko nam nije sudio. Sudbina je prosto prirodna pojava. Kao shto mozhemo na stolu za bilijar predvideti gde ce otici loptica koju udarimo na osnovu ugla pod kojim je udarimo i sile kojom smo je udarili, tako bi smo mogli predvideti kakvu ce neko odluku doneti na osnovu analize chestica koje chine njegov mozak.

Dakle, CHOVEK JESTE KOVACH SVOJE SUDBINE, ALI JE MOGUCE PREDVIDETI KAKVU CE ISKOVATI.

Bog je dobar,u to sam se uvjerio i niko me nije slagao.To šta ti misliš da nije dobar onda je to tvoj problem.

Ok,a ako misliš da je Bog zao onda šta je đavo?Jel đavo dobar ili zao?

I kad bi se sa sigurnošću moglo predvidjeti šta će ko napraviti onda bi to bila sudbina.Jer drugačije ne može biti ako će tako biti 100% sigurno i onda nema slobode jer onda neko s nama upravlja na jednoj nevidljivoj razini di mi nemamo mogućnost izbora,tj.taj izbor nam je već zapisan a mi samo mislimo da smo mi tako izabrali.To ne drži vodu
 
Poslednja izmena:
Bog je dobar,u to sam se uvjerio i niko me nije slagao.To šta ti misliš da nije dobar onda je to tvoj problem.

Ok,a ako misliš da je Bog zao onda šta je đavo?Jel đavo dobar ili zao?

I kad bi se sa sigurnošću moglo predvidjeti šta će ko napraviti onda bi to bila sudbina.Jer drugačije ne može biti ako će tako biti 100% sigurno i onda nema slobode jer onda neko s nama upravlja na jednoj nevidljivoj razini di mi nemamo mogućnost izbora,tj.taj izbor nam je već zapisan a mi samo mislimo da smo mi tako izabrali.To ne drži vodu

Djavo ne postoji, postoje samo Bog i chovek. Bog je zlo, a chovek je dobro. Ne upravlja sa nama Bog vec zakoni prirode, zakoni fizike, hemije i drugih nauka. Bog je stvorio prirodu i od tada se on ne mesha. Da li Bog mozhe predvideti shta ce chovek uchiniti, ne znam, ali onsvakako ne utiche na njegovu(chovekovu) odluku.
 
A zashto Bog morabiti dobar? Ko te je to slagao? Jel neko chita shta ja pishem na ovoj temi? Nigde nije zapisano, niko nam nije sudio. Sudbina je prosto prirodna pojava. Kao shto mozhemo na stolu za bilijar predvideti gde ce otici loptica koju udarimo na osnovu ugla pod kojim je udarimo i sile kojom smo je udarili, tako bi smo mogli predvideti kakvu ce neko odluku doneti na osnovu analize chestica koje chine njegov mozak.

Dakle, CHOVEK JESTE KOVACH SVOJE SUDBINE, ALI JE MOGUCE PREDVIDETI KAKVU CE ISKOVATI.

Sta reci?
 
to sto mi mislimo da biramo je sudbina!!!
to je samo privid da mi biramo ;)....
svako određuje svoju sudbinu,kad bi postojala sudbina onda ne bi postojala slobodna volja.Jer ako je nešto suđeno onda ljudi nemaju mogućnost odlučivanja i biranja,suđeno je i tako mora biti.

Kad bi postojala sudbina onda nam ne bi bio potreban Spasitelj.Jer ako je suđeno da neko završi u raju ili paklu tu se ništa ne može učiniti.

Kad bi postojala sudbina onda bi Bog bio zao.Jer ako je nekome suđeno da se rodi,živi i na kraju života završi u paklu onda kakav bi to bio Bog koji bi stvarao ljude da ih na kraju baci u pakao?

Kad bi postojala sudbina onda koji bi to bio smisao života?Jer sve što nam se dešava i sve što radimo je unaprijed zapisano,suđeno je da tako bude i mi tu ništa ne bi mogli učiniti nego bi samo promatrali svoj život kao na filmu bez slobode izbora i mogućnosti da bilo šta napravimo.

Možda su neke stvari određene prirodnim zakonima (npr.smrt) ili duhovnim ali Bog nama daje ogromnu slobodu da biramo kako ćemo živjeti i šta ćemo raditi
 
NIKAKO NE VERUJEM DA JE COVEK KOVAC SVOJE SUDBINE...
nemam nijedan primer, koji bi to potvrdio, a sa druge strane iz milion puta sam zakljucila na licnom primeru da postoji sudbina i da je SVE SUDBINA
a sto se predvidjanja tice..hmmm...to je vec druga tema ;).
A zashto Bog morabiti dobar? Ko te je to slagao? Jel neko chita shta ja pishem na ovoj temi? Nigde nije zapisano, niko nam nije sudio. Sudbina je prosto prirodna pojava. Kao shto mozhemo na stolu za bilijar predvideti gde ce otici loptica koju udarimo na osnovu ugla pod kojim je udarimo i sile kojom smo je udarili, tako bi smo mogli predvideti kakvu ce neko odluku doneti na osnovu analize chestica koje chine njegov mozak.

Dakle, CHOVEK JESTE KOVACH SVOJE SUDBINE, ALI JE MOGUCE PREDVIDETI KAKVU CE ISKOVATI.
 
A možda pomogne jacobizam? :mrgreen:

Kao što nas uči jacobizam, sveopšte nepostojanje moglo bi biti narušeno nezavisnom ličnom akcijom (kovanjem svoje sreće, na primer).
Akcija, kao izraz postojanja suprotstavlja se snažno opštoj težnji ka nepostojanju.
Što je akcija radikalnija po obimu i intenzitetu, to joj se više suprotstavlja inercija nepostojanja.

E, tako. :D
 
A možda pomogne jacobizam? :mrgreen:

Kao što nas uči jacobizam, sveopšte nepostojanje moglo bi biti narušeno nezavisnom ličnom akcijom (kovanjem svoje sreće, na primer).
Akcija, kao izraz postojanja suprotstavlja se snažno opštoj težnji ka nepostojanju.
Što je akcija radikalnija po obimu i intenzitetu, to joj se više suprotstavlja inercija nepostojanja.

E, tako. :D

El smo rekli da je zabranjeno misionarenje :mrgreen:
 
U Bibliji je zapisano BOG JE LJUBAV a Biblija je Bozja rec... A zna se da je Sotona uzrocnik zla, to otkriva sveto pismo... Bog je iz ljubavi stvorio coveka, a covek je taj koji moze izabrati da ne sledi Boga i time izabrati zlo i postati zao... Bog se ne menja i uvek ce biti ljubav...

Sudbina ne postoji, covek sam kreira svoj zivot... a Bog moze samo voditi coveka... Bog mu ne zacrtava zivot, jer ga je stvorio sa slobodnom voljom i time je sve na coveku... Drugo je ako covek zeli da Bog ga vodi... opet covek odlucuje o sebi...

:cao:
 
Djavo ne postoji, postoje samo Bog i chovek. Bog je zlo, a chovek je dobro. Ne upravlja sa nama Bog vec zakoni prirode, zakoni fizike, hemije i drugih nauka. Bog je stvorio prirodu i od tada se on ne mesha. Da li Bog mozhe predvideti shta ce chovek uchiniti, ne znam, ali onsvakako ne utiche na njegovu(chovekovu) odluku.
izvini ali ove tvoje
postavke nemaju veze sa zdravom logikom ... niti sam ih ikada cula od bilo koga takvu postavku... :think: mozes verovati u sta zelis al to je tvoj subjektivno... Istina je drugacija...

Djavo ne postoji??? teshi se ...
To je i najveca Djavolova obmana, sto je ljude ubedio da ne postoji... i tako moze da lakse utice na njih... kada nisu svesni izvora zla...

Koncept postojanja Boga podrazumeva i postojanje Sotone Djavola...

Bog je zlo ? tako je, Satana kao Bog ovog sveta je zao..

A Jehova Bog je stvoritelj svega ... stvaritelj coveka... i (on) BOG JE LJUBAV po def...

Covek je dobro???

Savrsen covek je bio dobro, zgresivsi covek je postao nesavrsen i time sklon zlu...

a s obzirom da ima slobodnu volju uvek moze izabrati zlo i time postati zao... Covek nikada ne moze biti apsolutno dobar kao sto je to BOG Jehova...

:cao:
 
Da je čovek bio savršen, ne bi bio sklon zlu.
E da, i imao bi ugrađen kratkotalasni primopredjanik. :mrgreen:

Milim da bi bio red da procitas moj post o SAVRSENSTVU coveka lepo sam tamo objasnila

savrsenstvo i podrazumeva da covek ima slobodnu volju i taj faktor slobodne volje mu omogucava da izabere izmedju dobra i zla, da bude dobar ili zao :mrgreen:
 

Back
Top