Sudbina

Pa da napisem nesto na temu sudbine :)
U Srbiji se ljudi mahom izjasnjavaju da su vernici, pa kako je onda astrologija tako rasprostranjena?:think:
Ljudi gube veru u Isusa, oni slave slave, idu u crkve, krste se, mole se, ali na kraju odlaze kod astrologa, uvek se vracaju kod astrologa:mrgreen:
To je cinjenica , s' obzirom da u Bibliji jasno pise da je zabranjeno gatanje preko zvezda, zabranjeno je sem ako niste jedan od tri mudraca koji su pratili Vitlajemsku zvezdu.:D

da, tako je na zalost, zbog nepoznavanja astrologije, i njenih obmana ,ljudi svih ucenja ,veroispovesti i uzrasta hrle da citaju horoskop.., ljudi bi u sve da veruju samo u Boga ne////
 
Prvo, ja se ne davim... :D
A ondak, mislim da si mi nepravedno suzio izbor. Evo, već ovde možeš videti da ima i katolika, međeda, jacobinaca.... A zamisli čitav taj široki svet sa svim svojim religijama i sektama.
Znači, ko mi prvi pošalje faks... :mrgreen:

JS su ti odavno dostavili faks na kucnu adresu :neutral: samo si ga ti potpalio jel tako beshe :neutral::neutral: :neutral:

mozda ti stigne ponovo
sadness-1.gif
 
Poslednja izmena:
ako mi ne biramo koji je onda smisao života?Ili kakav je to onda Bog koji neke šalje u Raj a neke u Pakao bez mogućnosti da oni sami biraju di će ili da biraju kako će živit?

Pa........ima smisla prolazis kroz razlicte zivote i razlicite situacije i naravno polove, pa se promatra tvoje ponasanje i na kraju se odlucuje da li si podoban ili ne :mrgreen:

Nesto kao u Benediktovoj knjizi "Prica o karmi", ne bas tako, slicno tome.
 
Pa........ima smisla prolazis kroz razlicte zivote i razlicite situacije i naravno polove, pa se promatra tvoje ponasanje i na kraju se odlucuje da li si podoban ili ne :mrgreen:...
čekaj malo,ako se promatra tvoje ponašanje i na kraju se odlučuje da li si podoban ili ne onda svako može birat kako će se ponašat.Jer da je sudbinski određeno da se neko tako i tako ponaša onda se sve unaprijed zna i nema potrebe da se promatra nečije ponašanje jer je točno određeno kako će se neko ponašat.

Ili ako ne bi imali mogućnost izbora onda bi Bog bio jaaako nepravedan i zao jer bi promatrao nečije ponašanje a taj čovjek,pošto je sudbinski određeno kako će se ponašat i šta će napravit,taj čovjek ne bi imao mogućnost da izabere kako će se ponašat a Bog bi ga sudio po onom kako se ponašao.To bi značilo da bi Bog proglasio nekog nepodobnim ko se loše ponašao a zapravo je Bog tom čovjeku sudbinski odredio šta će radit
 
čekaj malo,ako se promatra tvoje ponašanje i na kraju se odlučuje da li si podoban ili ne onda svako može birat kako će se ponašat.Jer da je sudbinski određeno da se neko tako i tako ponaša onda se sve unaprijed zna i nema potrebe da se promatra nečije ponašanje jer je točno određeno kako će se neko ponašat.

Ili ako ne bi imali mogućnost izbora onda bi Bog bio jaaako nepravedan i zao jer bi promatrao nečije ponašanje a taj čovjek,pošto je sudbinski određeno kako će se ponašat i šta će napravit,taj čovjek ne bi imao mogućnost da izabere kako će se ponašat a Bog bi ga sudio po onom kako se ponašao.To bi značilo da bi Bog proglasio nekog nepodobnim ko se loše ponašao a zapravo je Bog tom čovjeku sudbinski odredio šta će radit

Stavlja ljude u razlicite zivote, daje im razlicite startne pozicije i zivotne uslove, pri cemu postoje alternative u zavisnosti od ponasanja coveka, tj. covek ima slobodnu volju da odluci kako i sta ce da uradi na odredjenom putu i u zavisnosti od izbora on bira dalji put na kome opet postoji nesto.
Zamisli da ides kroz sumu i da naidjes na raskrsnicu ti sam biras put kojim ces dalje da krenes, ali ne zavisi od tebe sta se nalazi na izabranom putu. Neki moze recimo biti okruzen livadom sa cvecem, neki gustom sumom iz koje iskacu vukovi i medvedi.
Kao u igrici:D

Evo jos jedan primer dete se rodi i roditelji ga ostave u domu z anezbrinutu decu (to odlucuje sef i to je dato sudbinski) dete raste i ima pred sobom nekoliko varijanti da recimo postane krimninalac, da zivi neki mizeran zivot ili da pokusa na posten nacin da nesto ostvari u zivotu. Detetova slobodna volja je da izabere kojim ce putem krenuti i u zavisnosti od izabranog puta na tom putu mu se postavljaju razliciti zadaci, situacije i on sam bira. Recimo an putu kriminalca on dolazi u situaciju da ubije nekoga, jer mu je to nametnuto, ali njegov je izbor da li c eubiti ili nece i njegov dalji put zavisi od tog izbora. I sef pise pozitivne i negativne poene.
Kazem ti igrica, a naravno ovo je extreman primer da bih objasnila na sta mislim.

Ko ti je rekao da je Bog pravedan i dobar? Iz svega vidjenog, ako postoji on nije ni dobar, ni pravedan, ni pun ljubavi, a svrha naseg postojanja je da se dobro zabavi ili da bi sebe odrzavao u zivotu, jer da nije nas ne bi bilo ni njega, jer ga niko ne bi pominjao.
 
Poslednja izmena:
nema ni reinkarnacije nego samo jedan život.Kad bi postojala reinkarnacija onda ne bi postojala potreba za Spasiteljem jer bi se svatko spasio kroz reinkarnacije otkupljujući tako svoju lošu karmu.Ali Spasitelj je došao u liku Isusa Krista da nas otkupi i koji nam govori kako će oni koji su činili zlo i odbacivali Boga u Pakao a dobri u Raj nakon ovog života na Zemlji.

I još nešto,Bog od nikoga ne traži više nego mu je da pa tako od svakoga traži samo koliko je dotični primio.U praksi to znači da ako je neko pun rana od odbacivanja ili neljubavi onda ni Bog neće od njega tražiti da voli druge kao neko ko je odrastao u ljubavi i obilju.
 
Poslednja izmena:
nema ni reinkarnacije nego samo jedan život.Kad bi postojala reinkarnacija onda ne bi postojala potreba za Spasiteljem jer bi se svatko spasio kroz reinkarnacije otkupljujući tako svoju lošu karmu.Ali Spasitelj je došao u liku Isusa Krista da nas otkupi i koji nam govori kako će oni koji su činili zlo i odbacivali Boga u Pakao a dobri u Raj nakon ovog života na Zemlji

Ako postoji inkarnacija, zašto ne bi postojala reinkarnacija?

A Spasitelj je brand izgrađen po principu kojeg će se znatno kasnije setiti američki trgovci - stvori potrebu, pa je onda zadovolji. :mrgreen:
 
nema ni reinkarnacije nego samo jedan život.Kad bi postojala reinkarnacija onda ne bi postojala potreba za Spasiteljem jer bi se svatko spasio kroz reinkarnacije otkupljujući tako svoju lošu karmu.Ali Spasitelj je došao u liku Isusa Krista da nas otkupi i koji nam govori kako će oni koji su činili zlo i odbacivali Boga u Pakao a dobri u Raj nakon ovog života na Zemlji.

I još nešto,Bog od nikoga ne traži više nego mu je da pa tako od svakoga traži samo koliko je dotični primio.U praksi to znači da ako je neko pun rana od odbacivanja ili neljubavi onda ni Bog neće od njega tražiti da voli druge kao neko ko je odrastao u ljubavi i obilju.

A sto se onda ljudi radjaju u razlicitim uslovima? To je samo jedno od mnogih pitanja.
Ili je opet kriv onaj drugi (Lucifer):roll: Izgleda da on preuzima sve nase grehe na sebe:roll:

Ma niko se ne spasava kroz reinkarnaciju, vec se namerno covek postavlaj u razlicite zivote i ide iz jednog zivota u drugi i sef igra igricu i upisuje pozitivne i negativne poene.:D

:eek: Ne znam za ovo boldovano, jer u Bibliji pise:ljubite neprijatelej svoje, postujte vlas (kakva god da je), odrecite se svega itd.

Mi smo igrica- njemu je dosadno, jer da nije tako zasto bi onda bili izbaceni zbog neposlusnosti i zasto mi nismo mogli biti kao on i ostali ima i citat:D: "I rece Gospod Bog: eto covek postakao jedan od nas, znajucisto je dobro, sto li zlo; ali sada da ne pruzi ruke svoje i uzbere i s' drveta zivota i do vjeka zivi!"
Posle su izleteli iz Edemskog vrta:roll:

A nije ni bitno dokle se ljudi vracaju astrolozima:D
 
Poslednja izmena:
@Joco i jos i veruju, pa zovu razne astro centre, pa traze natalne karte, predikciju, pa i ako se razocaraju, zbog toga sto se nista nije ostvarilo oni promene astrologa, ali ne odustaju. Idu mole se Bogu, ali se vracaju astrolozima, jer im molitve i vera ne donose svetlo u zivotu, jer ne osecaju Boga (hriscanskog), jer nemaju nadu, jer zele da vide neko svetlo u mraku svog zivota.
 
@Joco i jos i veruju, pa zovu razne astro centre, pa traze natalne karte, predikciju, pa i ako se razocaraju, zbog toga sto se nista nije ostvarilo oni promene astrologa, ali ne odustaju. Idu mole se Bogu, ali se vracaju astrolozima, jer im molitve i vera ne donose svetlo u zivotu, jer ne osecaju Boga (hriscanskog), jer nemaju nadu, jer zele da vide neko svetlo u mraku svog zivota.

astrolozi i gatare im mogu donijeti samo laž i mrak jer svjetla u takvim proricanjima nema.

"Vjetar puše gdje hoće; čuješ mu šum, a ne znaš odakle dolazi i kamo ide. Tako je sa svakim koji je rođen od Duha." (Iv 3,8)
 
astrolozi i gatare im mogu donijeti samo laž i mrak jer svjetla u takvim proricanjima nema.

"Vjetar puše gdje hoće; čuješ mu šum, a ne znaš odakle dolazi i kamo ide. Tako je sa svakim koji je rođen od Duha." (Iv 3,8)

Ja samo kazem da je to dokaz vere kod mnogih ljudi, jer kada se razocaraju u molitve koje se ne ostvaruju, oni odlaze kod astrologa, ali i kada se razocaraju u jednog, oni odlaze kod drugog. Ljudima treba nada, kakva god, ali da je nada. A ocigledno je da nemaju nadu u Boga , crkvu i molitve.:D
 
Poslednja izmena:
Ja samo kazem da je to dokaz vere kod mnogih ljudi, jer kada se razocaraju u molitve koje se ne ostvaruju, oni odlaze kod astrologa, ali i kada se razocaraju u jednog, oni odlaze kod drugog. Ljudima treba nada, kakva god, ali da je nada. A ocigledno je da nemaju nadu u Boga , crkvu i molitve.:D

"3 I ne samo to! Mi se dičimo i u nevoljama jer znamo: nevolja rađa postojanošću, 4 postojanost prokušanošću, prokušanost nadom. 5 Nada pak ne postiđuje" (Rim 5,4)

Postoji i lažna nada.Nije se Isus slučajno zapitao hoće li naći vjere kad dođe na Zemlju.I ono što je rekao o malom stadu koje će ostati .

Da me pogrešno ne shvatiš,ne osuđujem one koji idu kod astrologa i gatara jer sam i ja nekad davno išao na takva mjesta i znam da ljudima mora biti jako teško kad tamo idu tražiti nadu.Ali također mnogi ne žele istinu nego samo ono što njima odgovara
 
pa pazi, sudbina je buducnost, a opet kvantna mehanika kaze da vremena nema.
mi zivimo u 11 dimenzija od kojih smo samo 4 svesni, da li je stvarno moguce shvatiti buducnost ili sudbinu ako ne shvatamo vreme?

sudbina je , pak mozda, verovatnoca? ili su to uzroci i posledice?

ja sam ateista, to je moje opredeljenje, tako da ne kontam ovaj deo sa bogom, ali se slazemo oko toga da je covek mali i primitivan i da ne moze da shvati svet koji ga okruzuje...
 
pa pazi, sudbina je buducnost, a opet kvantna mehanika kaze da vremena nema.
mi zivimo u 11 dimenzija od kojih smo samo 4 svesni, da li je stvarno moguce shvatiti buducnost ili sudbinu ako ne shvatamo vreme?

sudbina je , pak mozda, verovatnoca? ili su to uzroci i posledice?

ja sam ateista, to je moje opredeljenje, tako da ne kontam ovaj deo sa bogom, ali se slazemo oko toga da je covek mali i primitivan i da ne moze da shvati svet koji ga okruzuje...

:klap:
Nazvala bih to verovatnocom.
 
Šta se mrštiš? :D

Sasvim je smešno pretpostaviti da je odjednom nešto nastalo ni iz čega.
Ostaje, dakle, da ništa nije nastalo.
A ono što vidimo oko sebe uravnoteženo je drugim postojanjima i antipostojanjima, tako da je konačni rezultat opšte nepostojanje.
I tako mora da ostane.
Eto, tako.

Ne mrstim se, zbunjena sam sta rece onim prethodnim postom.
Znaci mi ne postojimo i mi smo samo privid.:)
 

Back
Top