Rasim Ljajić i pomoć ljudima koji su bedniji od nas

salbo_pismena

Ističe se
Banovan
Poruka
2.767
ako sam dobro naisala ime coveka
juce sam tek videla pun naziv njegovog ministarstva
MINISTAR ZA SOCIJALNA PITANJA I LJUCKA PRAVA....tako nekako
nism znala da postoji takvo ministarstvo
prijatno sam se iznenadila
a i on mi je nekako uvek bio pravi covek za tu funkciju ,,posten koliko se u politici moze biti to
nazalost nisam cula sta je pricao ali sam videla da je pomoc nekoj jadnoj porodici
bila u pitanju
uzgred
u tim vestima je bilo i o onom coveku iz Kragujevca koga su nasli u stanu iznemoglog
pa ja sam..i ako nisam imala zvuk na tv u ,,zaplakala
ljudi koliko ima ljudi koji zive mnogo bednije nego mi
koji nemaju elementarne stvari,,
ako kojoj prilikom Rasim ljaic cita ovo,,,'
evo javljam mu se kao volonter u njegovom ministarstvu...
 
Poslednja izmena:
Bolje razmišljaj o ''ljuckim'' pravima...


pa dobro i LJUCKA prava
ali to je pravopisna greska i mozes razumeti misao a ovo ,skroz ne pismeno izgleda
ili JESTE skroz ne pismeno
MADA....
TI BOLJE DA RAZMISLJAS O TOME ZBOG CEGA SAM NAPISALA I POSTAVILA OVU TEMU , NEGO O PROPUSTENIM I DODATIM SLOVIMA
Ja pisem o nesreci i bedi koja nas okruzuje i za koju su mnogi od nas pritisnuti nekom glupom svakodnevnom jurnjavom..su slepi,,,i ne osetljivi,,,a ti si od toga samo nasao za shodno da mi obratis paznju na pravopisne greske koje i sama vidim
Pa ovako, samo da se zna
Moja majka je profesorka Srpskog i
celog zivota samo obraca paznju sta je kako napisano ili izgovoreno
Ja,pak, mislim da je bitnije ONO STA JE RECENO, od onog KAKO je receno
 
..a vama defnitivno fali malo empatije..i humanosti..ebo vas pravopis..jel ste vi neki profesori srpskog?

Nismo profesori ali smo svi isli barem u osnovnu skolu pa znamo neke osnovne stvari.
Simptomaticno je kako najmanje pismeni uvek najvise izigravaju patriote i kritikuju ovu i onu vlast, opoziciju i sve ostale. Puno je tih sto sve znaju osim da sklope recenicu kako treba.
I onda te jos nagrde komentarom da im je keva profesor knjizevnosti. Prosto ne moze covek a da ne odreaguje.
 
pa dobro i LJUCKA prava
ali to je pravopisna greska i mozes razumeti misao a ovo ,skroz ne pismeno izgleda
ili JESTE skroz ne pismeno
MADA....
TI BOLJE DA RAZMISLJAS O TOME ZBOG CEGA SAM NAPISALA I POSTAVILA OVU TEMU , NEGO O PROPUSTENIM I DODATIM SLOVIMA
Ja pisem o nesreci i bedi koja nas okruzuje i za koju su mnogi od nas pritisnuti nekom glupom svakodnevnom jurnjavom..su slepi,,,i ne osetljivi,,,a ti si od toga samo nasao za shodno da mi obratis paznju na pravopisne greske koje i sama vidim
Pa ovako, samo da se zna
Moja majka je profesorka Srpskog i
celog zivota samo obraca paznju sta je kako napisano ili izgovoreno
Ja,pak, mislim da je bitnije ONO STA JE RECENO, od onog KAKO je receno

Pa ti si prva obratila pažnju na to da si pogriješila :)
 
Ja ovo ne razumem. Fali i jedno J u naslovu a ceo tekst nema interpunkciju.
Nije bitno sto gutas slova ali mogla je majka prof. srpskog barem da te nauci da na kraju recenice obavezno stoji tacka.

I onda takvi uzmu nekoga da kritikuju a mi treba da se palimo i odgovaramo :whistling:


Zatvori temu
Ne zelim da raspravljam o humanosti sa ovakvim ljudima kao sto je ova gospodja ovde
ja sam dobila ono zbog cega sam i postavila ovu temu.
Iz ove perspektive gledajuci ove postove mi je potpuno jasno ,kako je moglo da se desi da jadnog iznemoglog i pregladnelog coveka pronadju vatrogasci u stanu ,,Mesec i nessto dana niko nije ni pomislio da mu pokuca na vrata...Kakvi smo to mi,u sta se to pretvaramo?
Pretvaramo se u zivotinje koje idu kroz zivot vodjene samo zivotinjskim instiktima
Zadovoljavanje sopstvenih elementarnih potreba,
Zivotinje koje ce na pricu LJUckoJ nesreci odreagovati tako sto ce pisati o pravopisu?
Takve osobe ,sada,ja mogu vrlo lako zamisliti da prodju pored , coveka na ulici ,koji je na samrti i da se i ne okrenu ...
tuzno i jadno
 
Nismo profesori ali smo svi isli barem u osnovnu skolu pa znamo neke osnovne stvari.
Simptomaticno je kako najmanje pismeni uvek najvise izigravaju patriote i kritikuju ovu i onu vlast, opoziciju i sve ostale. Puno je tih sto sve znaju osim da sklope recenicu kako treba.
I onda te jos nagrde komentarom da im je keva profesor knjizevnosti. Prosto ne moze covek a da ne odreaguje.

,,sto se vas tice draga gospodjo,moram da vam napisem,jedno moje zapazanje
Mozda vi obracate paznju toliko na to kako su reci pojedinacno napisane,prosto jer vi niste u stanju da razumete celu recenicu( skup razlicitih reci koji imaju jedan smisao)

Ja ,nigde nisam napadala ni vlast ni opoziciju, TACKA Da je vas interesovalo bilo sta drugo sem vase potrage na forumu za bilo kojim elementom koji bi vam dao za pravo ,da kritikujete i vredjate ...onda bi videli kako ja ne kritikujem nego hvalim ...(to sigurno moze da se razume iz teksta)
Ako pazljivije pogledamo vas post uocicemo kako vasa zapazanja nemaju mnogo veze sa mojim NE RAZUMLJIVIM TEKSTOM( sem onog dela o pravopisu)
Da je ovde tema bilo sta drugo ,pa da vam i precutim,ali vredjanje ovde, na ovakvoj temi , meni je ne dopustivo
Ovo je nisko i jadno
I JOS NESTO
 
Poslednja izmena:
DA sam na vasem mestu ja bih se zapitala sta je to toliko jadno u mom zivotu da moram cak i kada se radi O LJUCKOJ nesreci da vredjam i popujem
Isto to bih pitala sebe ,da sam bila na mestu moje majke , kada je u osnovnoj skoli isla kod direktora skole da se zali da moja profesorka srpskog ne radi svoj posao kako treba ,jer je jedan ucenik ( ja njena cerka)
dobio na sastavu 4+ ,i ako je puno pravopisnih gresaka
intervenisala je da dobijem jedinicu za kraj godine
Naravno nastavnica nije to dozvolila
Ne zelim da ucim od moje majke nista
pa cak ni pravopis, kao sto nisam ni trebala obratiti paznju na vasu uvredu
....
 
iz postovanja prema Moderatoru, evo ispravicu tekst ,,tj napisacu malo bolje,,
pa neka tamu onda i zatvori ako mu je volja to da uradi
Rasim Ljaic I POMOC LJUDIMA KOJI SU BEDNIJI OD NAS

Ako sam dobro napisala ime coveka( sto mi inace, nije obicaj ).On je jedini politicar za koga mogu da kazem da ga postujem,i pratim njegov rad ,koliko mi obaveze to dopustaju.Pratim njegov rad ,ali sam tek juce obratila paznju na pun naziv njegovog ministarstva
MINISTAR ZA SOCIJALNA PITANJA I LJudska PRAVA....
nism znala da postoji takvo ministarstvo...bas sam se prijatno iznenadila tim nazivom ministarstva ,ali ministrom-nisam,,ako postoji pravi covek za tu funckiju onda je to Rasim
,,posten koliko se u politici moze to biti
Nazalost ,nisam cula sta je pricao ali sam videla da je BILA U PITANJU pomoc nekoj jadnoj porodici sa jako puno dece i uzasnim uslovima zivljenja...Jos je on isao u posetu,pa to stvarno treba da ti bude stalo do ljudi da bi napravio tako neki gest,,, mozda sam ja suvise naivna i ne razumem se toliko u politiku ,ali me je taj gest bas duboko dirnuo...
Posle toga,bila je vest iz Kragujevca,vatrogasci su nasli u stanu coveka iznemoglog od gladi ,,,
prebacili su ga u urgentni centar ,ali nisam cula sta govori,ni covek niti bolnicari i lekari oko njega.
Nisam mogla cuti zvuk,ali mi je njegov izraz lica dovoljno govorio,,
Stvorenje ,nemocno,prepusteno LJUCKOJ sebicnosti i gluposti...
Kako se niko nije setio jadnog coveka mesec i nesto dana,bar da mu pokuca na vrata...
Sa jedne strane na televiziji gledas fesion weekove.grandovce,i ostale gluposti .glasas za ukucane big brathera big mame i ostalih iz porodice BIG
A mozda,se preko puta tvoja stana nalazi neko bice koje nema sta da jede,koje je napusteno i kome je hladno
Kome bi i tvoje MALO, bilo jako PUNO
Mi i nerazmisljamo da ti 30 ili 50 ili 100 din- nemam pojma koliko kosta
sto cemo pokloniti sasi popovicu ,nekom moze da znaci sve
...Da li mi zaslepljeni sjajom i kicom televizora ,filmova i internetom smo postali slepi za nesto sto je nasa svakodnevica ,Ne vidimo, i prosto i ne razmisljamo da JE MOGUCE U da u 21 veku, ispred televizora sa kog bljesti PINK ,i velika S.pOPOVICEVA glava ,da sedi covek neki koji razmislja kako ce da prezivi sledeci dan?
Ako Rasim ,kojim slucajem cita ovo sto ja pisem,,evo prijavljujem se da budem volonter u njegovoj vladi
Mozda takvi ljudi kao on,na visokom polozaju ,mogu malo svojim delima da nas usmere i da nam pokazu ,neki drugi pravac i ugao gledanja na zivot.Ugao iz kog ces videti ne samo tvoje potrebe ,vec i potrebe i zivote drugih ljudi ,Ljudi koji su nasa svakodnevica..
Ne dozolimo da nas vaspitava potrosacki sistem ,i pojedinci u njemu
Da od nas prave zivotinje koji ce zadovoljavati svoje potrebe ,ne vodeci racuna o nicemu drugom
Covek nije rodjen da zivi sam,Priroda coveka je da zivi u grupi,u plemenu
Zar sada,kada smo na planeti zemlji najbrojniji u njenoj istoriji ,da pocnemo da se ponasamo kao jedinka? Gde ce nas to odvesti?
 
Naše malo, nekome puno. Slažem se, samo da lova ne ode u pogrešne ruke.
Skoro sam na TV-u gledala reportažu o ženi koja čuva gomilu mačaka. Napravila od svoje kuće azil za mačke. Muža naterala da se prilagodi njenim interesovanjima, izradila velike fotografije svoje omiljene mačke i uramila ih. Cifra za izdržavanje tolikih mačaka -strašna. Volim i ja životinje i žao mi je kada ih vidim na ulici. Poštujem i pravo svakog čoveka da sa svojim novcem i vremenom radi šta hoće. Ali zar nam u ovoj zemlji nije prioritet briga o ljudima, posebno deci. Ne možemo dozvoliti da nam životinje budu preče od ljudi.
Nisam ni bila svesna koliko gladne dece ima dok nisam počela da radim u seoskoj školi. I mislila sam da je samo na selu tako loša situacija. Kad jednog dana razgovaram sa kolegom iz gradske škole, prilazi mu učenik i kaže kako će mu za nekoliko dana vratiti novac. Kad se udaljio kaže kolega da je dete bilo gladno u školi pa mu je dao novac za užinu.
Možda je ovo bilo off, ali inspirisali ste me.
I još nešto. Volim i ja pravopis, ali ne baš toliko.
 
Naše malo, nekome puno. Slažem se, samo da lova ne ode u pogrešne ruke.
Skoro sam na TV-u gledala reportažu o ženi koja čuva gomilu mačaka. Napravila od svoje kuće azil za mačke. Muža naterala da se prilagodi njenim interesovanjima, izradila velike fotografije svoje omiljene mačke i uramila ih. Cifra za izdržavanje tolikih mačaka -strašna. Volim i ja životinje i žao mi je kada ih vidim na ulici. Poštujem i pravo svakog čoveka da sa svojim novcem i vremenom radi šta hoće. Ali zar nam u ovoj zemlji nije prioritet briga o ljudima, posebno deci. Ne možemo dozvoliti da nam životinje budu preče od ljudi.
Nisam ni bila svesna koliko gladne dece ima dok nisam počela da radim u seoskoj školi. I mislila sam da je samo na selu tako loša situacija. Kad jednog dana razgovaram sa kolegom iz gradske škole, prilazi mu učenik i kaže kako će mu za nekoliko dana vratiti novac. Kad se udaljio kaže kolega da je dete bilo gladno u školi pa mu je dao novac za užinu.
Možda je ovo bilo off, ali inspirisali ste me.
I još nešto. Volim i ja pravopis, ali ne baš toliko.

Tako je,
Za sve sto si napisala ,,,
Onako kako ja dozivljavam socijalna pitanja gladnih,bilo macaka ili dece,ljudi...
jeste da je to problem koji se resava na drzavnom nivou
Pa svi placamo poreze i doprinose...to ide u budzet..
Zar nije prva tacka na listi da elementtarno zbrines ljude.. tj prvo naravno decu
i stare ljude
Veruj mi ,,zamisli koliko ima drzavnih sluzbenika ,,ili koliko ima poslanika koji je narod izabrao
Zamislite koja je suma novca ako se svakom od njih oduzme od dnevnice 200 din
i od plate 100 din
svaki gradjanin Srbije uz komunalije da uplati 50 dinara ,,
To su sredstva sa kojima za par meseci mozes izgraditi par prihvatilista , socijalne kuhnje
Mozda ,ko je radno sposoban ,nadjes im posao bilo kakav ,uz minimalnu platu
Ko ne zeli da radi i to malo ,on gubi pravo da na obroke u kuhnjama
eto primer
 
pa zasto mi ovde govore da sam patriota?
Nisam patriota ,meni je samo stalo do ljudi, to je sve
Ne poznajem Rasima
Ja sam samo iz daleka,dala svoj sud o njemu ,,,mozda je moj zakljucak ,zakljucak neke devojcice koja veruje u bajke ..
Ja nista ne tvrdim,ja samo kazem kako mi se cini
Ali posle ovih napada ljudi na pocetku prepiske,,,bas prija podrska
hvala ti:)
 
Jel to onaj rasim ciji burazer ubija pare od horsa :mrgreen:

rodjeni brat rasima ljajica je bio jedan od najjacih narkodilera u srbiji - kero ljajic . umro je pre par godina od trovanja amonijakom u podrumu kuce svojih roditelja.

u tom podrumu su ljajic i njegovi ljudi spremali neku hemijsku drogu, i neko crevo im se iz nekog bureta probusilo tako da su se njih 3-4 otrovali od isparenja amonijaka....
 
rodjeni brat rasima ljajica je bio jedan od najjacih narkodilera u srbiji - kero ljajic . umro je pre par godina od trovanja amonijakom u podrumu kuce svojih roditelja.

u tom podrumu su ljajic i njegovi ljudi spremali neku hemijsku drogu, i neko crevo im se iz nekog bureta probusilo tako da su se njih 3-4 otrovali od isparenja amonijaka....

sa jednog sajta...

Rasim Ljajić je bio jedan od najperspektviniji mladih političara u SDA-u. Nakon što ga je Ugljanin odbacio, osnovao je svoju stranku SDP. I on je imao problematičnog brata koji je skončao u zatvoru optužen za poslove vezane za drogu. Bio je najozbiljniji konkurent Ugljaninu, u vrijeme suradnje sa Đinđićem. Ali zbog pogrešnih paktiranja sa Koštunicom, njegova harizma i popularnost opada u Sandžaku.
 
sa jednog sajta...

bez da ulazim u ocjene njegovog soc. angazmana, ali taj tip mi je malo cudan...kad otprilike svako dvije god. daje izjave o napredovanju potrage za Mladicem uvijek govori , npr., 2003 je rekao znali smo do 2001 gdje se nalazi,(tada nije bilo pol. volje da se uhaspsi) sada neznamo.ali postoji pol. volja..ili 2005, znali smo do 2003 sada neznamo( tada nije bilo pol. volje...blablabla), i najnovije znali smo do kraja 2005(tada nije bilo pol. volje..blablabla) gdje je sad neznamo...ali sada postoji politicka volja blablabla...:dash:
 

Back
Top