potrosena zimnica,,:) ,,sta sada?

Sta da radi zena kojoj su ukucani pojeli sve pecene paprike koje je ostavila za zimu,,,
i jos nesto
gde da nadjem zelje za sarme,,,sada....ima li u tempu?maksiju? kalencicu? nekoj staklenoj basti?
Videla sam po zamrzivačima u samoposlugama crvenu papriku. Mislim da je "Frikom". Nije baš jeftina, pa neka se "ukućani" ispruže... ;) kad su već utamanili zimnicu (a zima nije ni počela!)
 
Da za zeljanicu, kao i spanac, ali za sarmice, nemoguca misija...Jedino vec uvijene sarmice, pa u zamrzivac, a kada je potrebno, izvaditi iz zamrzivaca, prokuvati, pa zapeci u rerni...
Ja sam zamrzavala i za sarmice. Operem, dobro osušim pa u zamrzivač. Samo ih ne treba spljeskati (neka ostane malo prostora između - da se ne slepe) a ni u zamrzivaču ništa ne slagati preko zelja da ne popuca onako ukrućen.
 
hvala ti ,ulila si mi nadu u sumornu i tamnu stvarnost mog zamrzivaca..:)
jA SAM pomisljala da zelje stavim tek tako , u zamrzivac,ali ja ga obozavam pa ,nekako nikada mi se ne da ,da eksperimentisem sa njim:)
A da ga .pre zamrzavanja , ipak prelijem kuvanom vodom ? ili bolje ne? sta mislis?
 
hvala ti ,ulila si mi nadu u sumornu i tamnu stvarnost mog zamrzivaca..:)
jA SAM pomisljala da zelje stavim tek tako , u zamrzivac,ali ja ga obozavam pa ,nekako nikada mi se ne da ,da eksperimentisem sa njim:)
A da ga .pre zamrzavanja , ipak prelijem kuvanom vodom ? ili bolje ne? sta mislis?
 
u mojoj kuci moze da se koristi zamrznuto zelje za sarmice posto, zapravo, i ne pravimo sarmice :hahaha: Tj. poredjamo u serpu gomilu zelja (celo lisce) i dodamo cufte od mesa (koje bismo inace uvijali u sarmice) i sve ostalo sto bismo inace stavili. Ovako pravimo iz dva razloga : 1. ne vole svi u kuci da jedu zelje ali sam ukus ovog jela vole a 2. zato sto nam se sarmice uvek raspadnu pa lovimo ono zelje po serpi.... a i jos jedan razlog mnogo je lakse :whistling:
Tako da u tom slucaju nema veze u kakvom je stanju list kada se izvadi iz zamrzivaca. Bas cesto koristimo zamrznuto zelje.
Paprike sam po prodavnicama vidjala i u teglima i zamrznute
 

Back
Top