FKSV je P R I V A T A N a NE neprofitna organizacija !

xadnadjev

Početnik
Poruka
37
Gopodo adresu koju vidite u dnu prezentacije:

http://www.multivision.co.yu

glasi:

"Адреса: Николе Пашића 34, 21000 Нови Сад, 021 520-780"

To nije nikakav Foto Kino Savez Vojvodine nego je PRIVATNA GALERIJA KOJA SE ZOVE "MULTI MEDIA ART" pa otuda i naziv ove privatne prezentacije www.multivision.co.yu a ne "www.fksv.org.yu" jer zakonski neprofitna organizacija ne sme da se registruje kao "co.yu" nego "org.yu" i mora biti neprofirna a ne licna a da se pri tome koristi ime neke organizacije zarad svoje promocije i promocije drugih. To je zloupotreba i to je krivicno !!


Molim zainteresovane ukoliko zele da ucestvuju da se jave na telefon: 063/588-368 ili na email oko ucesca u krivicnoj sudskoj tuzbi protiv sajta MULTIVISION u cilju ozivljavanja Foto Kino Saveza kao neprofitne organizacije kakva je bila i kakva treba da bude i kakva nije trenutno. Svaki Vas novi podatak je dobro dosao u cilju sto boljeg rasvetljavanja ovog sajta i galerije koja je prisvojila FKSV ! Angazovani su najbolji advokati za privredno pravo, krivicno pravo i gradjansko pravo.

Hvala Vam !
 
Covek, koji je uzurpirao Foto Kino Savez Vojvodine (FKSV) je ovaj:

http://www.multivision.co.yu/fotovest/dozet.jpg

DARKO DOZET


On je sa grupom ljudi oko sebe prisvojio ime "FKSV" za sajt www.multivision.co.yu kako bi sticao kako posrednu a tako i neposredu korist bilo ona nematerijalnog tipa ili pak materijalno posrednu u vidu licnog reklamiranja i samopromocije.

Vasi telefonski pozivi su svakako u toku jucerasnjeg dana dobro dosli oko kompletnije slike vezane za lazni ovaj licno prisvojeni FKSV. Molimo Vas ukljucite se vise. Email na koji mozete da se javite je: xadnadjev@mail.ru ili pak na telefon 063/588-368.

Hvala !!
 
Posto je samozavani vlasnik FKSV-a i sjta www.multivision.co.yu pobrisao sve poruke koje se ticu njegovih malverzacija oko Foto Kino Saveza Vojvodine ovo je bila zadnja poruka !!!

Ukoliko su vam potrebni screen shot-ovi screen-ova u JPG formatu sa tog foruma javite mi se na email

Evo i zadnje poruke:

On 2004-05-02 11:45, urednik wrote:
- Ханађев, ниси потписо аутора тог портрета могао би човек да те тужи, узгред постоје адресе мог и твог сајта па нек их људи посете мало, да виде ко је ко!

Eeeeej, pa ti kazes nesto o tuzenju. Pokri se usima bolje i cuti dok ne dobijete sudski poziv i to vec tokom ovoga meseca. Na oko ste vec par meseci.

- Саша, када су плате биле неколико марака увек сам људима за које сам проценио да истински воле фотографију а да себи немогу да приуште куповину филмова поклањао гомилу Кодака и Фуџија, пошто сам их имао на претек!

Ko ti je taj Sasha ??
Koje si ih posteno stekao dok su ostali imali platu par maraka !
Aaaa i utrgooo si se od pomoci !!!
Nemoj sada, lepo si rekao ovo:

"Већина младих су незахвални и недостојни помагања.
Дешавало ми се да им помажем дајући им моју скупоцену опрему на зајам да би ми они за узврат отели неке тезге јер су ишли са нижом ценом! И то ми је хвала."

i nemoj sada da podilazis ljudima !!!!!!!

- Хаднађов, немој више да износиш глупости, молим те, прво ја немам никакви корист од тог савеза, на изложбама не учествујем, само сам једном излагао у тој галерији, трошкове своје изложбе од 200.000 сам сам исфинансирао од спонзора на основу свог имена а не на основу ФКВСВ.

Pazi FKSV ne postoji u formi ovoga sajta i to treba da je ljudima jasno da si ti kao urednik sa "ostalima" ovaj sajt promovisao u FKSV a ustvari je to vas licni sajt i vasih tezgi.

- И реци већ једном шта оћеш човече, реци неки конкеретан предлог, само пљујеш, да би човек критиковао мора нешто и да допринесе, шта си ти допринео, реци нам, можда ја нисам упућен?

Konkretan predlog je: da ce da legne sudska tuzba i da ce ovaj sajt da nestane a svi vi u lancu cete da snosite krivicnu odgovornost a onda da se oformi novi www.fksv.org.yu sa novim ljudima koji zele da pomognu a ne da daju narodu mrvice zarad toga sto dobijaju preko sajta dzaba automarketing za tvoje tezge kako reces.
 
ajmee meeeee
koji vam je ???
juuuuu
sorry shto tju vam ovako "prosto-proshireno" retji sve- al ovde nekom nije dobro!
ko deca neka... on je reko ovo on je reko ono...
ako neshto ide na sud-ide na sud i sud tje to reshiti ... nema shta da lajete okolo naokolo ako ste vetj odluchili stvar da prosledite sudu...
i ne znam chemu prepucavanje i lichno vredjanje..
nisam razumela bash najbolje pa molim da mi se objasni- fkvsv je registrovan kao neprofitna organizacija... organizacija je organizacija - skup ljudi koji rade neshto sa odredjenim ciljem...
ta organizacija je registrovana na nekoj adresi .. to mi je jasno... chista formalnost...
obavljanje aktivnosti te organizacije... koliko ja znam mnoge neprofitne organizacije u ns imali su tih problema... da ili ne dobiju prostorije od grada.. ili ih isele i sl... tako da apsolutno ne vidim problem oko odredjene galerije gde one sprovode svoje aktivnosti...
jedini problem mozda i postoji tu kod sajta... al cyber-world je mnooooogo veeeelik... i mnogo vetji od realnog sveta.. i postoji mnogo nachina registracije domena i sl... i postoji mnogo razloga zashto i kad neko otvori www.maja.org/maja.yahoo.com/maja.co.yu/maja.eunet.yu/
maja.com i blabla....
meni stvarno nije jasno zashto je adresa multivision.co.yu al predpostavljam da za to postoji razlog... chak mislim da sajtovi te velichine ( ipak tamo stavlja svako svoje fotke + ima bash dosta stranica )moraju da budu co.neshto ili sl...
pitanje: da li neprofitne organizacije dobijaju odredjen prostor na netu za lichnu prezentaciju u sluchaju da su org.yu?????

p.s. nishta meni ovde nije jasno.... osim da se nashao pametnjakovitj koji tje da glumi njushkalo i da cheprka po netu ne bi li tuzio nekog....
ti bash nemash shta da radish?????
e i josh jedno pitanje: kad se ovo "zavrshi" onda tuzish sledetje organizacije i tvorce sajtova ili se sa josh 10000000 njih istovremeno tuzish>???

p.s.s.nevezano za ovu prichu- cyber world ponudjen kao paralela/alternativa stvarnom svetu je bash zato toliko privlachan i poseban-shto tu moze da radi ko shta hotje (iako to ima i svoje pozitivne i negativne strane-to mu daje posebnu draz )..

p.s.s.s.da li ti kapirash da ja sutra mogu da sprzim tvoj komp i sve shto imash u njemu - samo sedetji u svojoj sobi?? + ti ne bi mogao da uradish nishta po tom pitanju jer ne bi ni na koji nachin mogao da dokazesh ko ti je to uradio... i to je internet...
i bolje da se posvetish "uchenju" kako stvari na netu funkcionishu nego shto glumish policajca na mestu gde se takvi proteruju,tj.na netu.

p.s.s.s.s. postoje ljudi kojima je to posao...koji traze "nepravilnosti" na netu pa onda to prijave nadleznim organima... ne kapiram koji si ti faktor??
pusti svakog da radi svoj posao.. a ti kanda nemash bash nekog posla pa nashao da se zabaljash ovakvim temama...
uf. bash me nerviraju takvi poput tebe.
i netju vishe nishta da komentarishem...
samo kontam da i ako ode neko sa ovim na sud - da tjete se jako izmaltretirati i to bespotrebno !
 
c_t original:
ajmee meeeee
koji vam je ???
juuuuu
sorry shto tju vam ovako "prosto-proshireno" retji sve- al ovde nekom nije dobro!
ko deca neka... on je reko ovo on je reko ono...
ako neshto ide na sud-ide na sud i sud tje to * ... nema shta da lajete okolo naokolo ako ste vetj odluchili stvar da prosledite sudu...

Gospodjice, naravno da ima da se kaze i okolo naokolo jer znate kada neko uzurpira FKSV kao www.multivision.co.yu onda je to toliko jasno da iza svake takve situacije postoji razlog da se javno kaze ko je ko. ;-)

i ne znam chemu prepucavanje i lichno vredjanje..

S obzirom da je Darko Dozet juce brze bolje obrisao sve poruke na forumu koje su se odnosile na uzurpiranje Foto Kino Saveza Vojvodine niste mogli da vidite da je on poceo da pravi konstrukcije kako je dao meni neki objektiv od 2000.00 evra na posudu a ja mu to kao nisam vratio i sl. Nakon toga sam ja zaista postao bio i ostao neprijatan.

nisam razumela bash najbolje pa molim da mi se objasni- fkvsv je registrovan kao neprofitna organizacija... organizacija je organizacija - skup ljudi koji rade neshto sa odredjenim ciljem...
ta organizacija je registrovana na nekoj adresi .. to mi je jasno... chista formalnost...

WWW.MULTIVISION.CO.YU nije FKSV !!! Kao prvo oni su morali dati uverenje o postojanju neke firme a ne organizacije kako bi se "CO.YU" domen otvorio.

co. je od COMPANY a .yu je od Yugoslavia !!!!

Ono sto nisam rekao a to je sledece: Ukoliko neko registruje neki sajt kao "co.yu" (sto znaci da je njegovo vlasnistvo) on je vlasnik tog sajta i na taj nacin polaze pravo da nemoze da se menja struktura ljudi na sajtu ! Zasto ? Pa zato ako bi bio ORG.YU onda to FKSV odlucuje na svojim sastancima ko ce da bude gde i sta !

meni stvarno nije jasno zashto je adresa multivision.co.yu al predpostavljam da za to postoji razlog... chak mislim da sajtovi te velichine ( ipak tamo stavlja svako svoje fotke + ima bash dosta stranica )moraju da budu co.neshto ili sl...

Foto kino savez mora da bude ORG.YU a ne necija licna prcyija !!!!!

pitanje: da li neprofitne organizacije dobijaju odredjen prostor na netu za lichnu prezentaciju u sluchaju da su org.yu?????

Naravno da dobijaju kao i svaka organizacija prostor samim tim sto su dobile ime org.yu !!! Drugo: gde je clanarina, statut, izvestaji sa sastanaka, pre svega mislim na dane iza danasnjeg dana.

p.s. nishta meni ovde nije jasno.... osim da se nashao pametnjakovitj koji tje da glumi njushkalo i da cheprka po netu ne bi li tuzio nekog....
ti bash nemash shta da radish?????

Imam. Moj posao je NET :-) pre svega. A mrzim tipove i grupacije koje prisvajaju tudje !!

p.s.s.nevezano za ovu prichu- cyber world ponudjen kao paralela/alternativa stvarnom svetu je bash zato toliko privlachan i poseban-shto tu moze da radi ko shta hotje (iako to ima i svoje pozitivne i negativne strane-to mu daje posebnu draz )..

Ja sam na Internetu od 90-tih godina a pre toga na YUPAK mrezi (sumnjam da ti je poznato) i znam sta znaci Internet i nije to "neki" prostor da se radi ko sta hoce i kako hoce. Ta definicija humanog drustva kako Ameri zovu "demokratija" ne postoji nigde. I tvoje reinterpretacija takve definicije je
notorna glupost !

p.s.s.s.da li ti kapirash da ja sutra mogu da sprzim tvoj komp i sve shto imash u njemu - samo sedetji u svojoj sobi?? + ti ne bi mogao da uradish nishta po tom pitanju jer ne bi ni na koji nachin mogao da dokazesh ko ti je to uradio... i to je internet...

Ajde sprzi ga ! :) Cekam da vidim takvu demonstraciju znanja :))

i bolje da se posvetish "uchenju" kako stvari na netu funkcionishu nego shto glumish policajca na mestu gde se takvi proteruju,tj.na netu.

Gospodjice, pa ja stalno i ucim to. Meni je to posao a Vama je to zabava. :)

p.s.s.s.s. postoje ljudi kojima je to posao...koji traze "nepravilnosti" na netu pa onda to prijave nadleznim organima... ne kapiram koji si ti faktor??

Paaaa, ja sam upravo taj faktor !! :)

pusti svakog da radi svoj posao.. a ti kanda nemash bash nekog posla pa nashao da se zabaljash ovakvim temama...

uf. bash me nerviraju takvi poput tebe.
i netju vishe nishta da komentarishem...

Komentarises ? Pa ovo sto si napisala je kosovski ep a ne komentar i i to jos kao drveni advokat Darka Dozeta !!! :)

samo kontam da i ako ode neko sa ovim na sud - da tjete se jako izmaltretirati i to bespotrebno

Toooo ti ostavi meni i mojima i ne brini previse brigu. :)

CMOK :)
 
Ovo je napisao Darko Dozet na forumu:

http://www.multivision.co.yu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&topic=93&forum=8

Хвала на подршци, пошто сам га избрисао са сајта због недоличног понашања почео је да ме омаловажава на другим форумима, ако вам је досадно и ако желите некога од нас двојице да подржите погледајте "циркус" на адреси:

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=38394

A ovo ja kazem povodom te poruke:

Darko Dozet ne samo sto je mene izbacio (sto i nije neka velika steta) nego je obrisao kompletne poruke koje se odnose na to da je on uzurpirao rad FKSV i kako je to uradio. U jednom trenutku je obrisao i temu REFOTO (njegovi puleni) gde nisam bas bio prijatan u deljenju komplimenata za taj Public Relations Magazin o fotografiji (www.refoto.co.yu) firme koje se bavi prodajom Nikon aparata. Posle izvesnog vremena je brze bolje vratio temu REFOTO na forumu (verovatno mu je "neko" skrenuo paznju da mladalacki izhitreno pravi poteze koji su veoma uocni i jasni). Pored toga on je izbrisao i temu u podforumu u Foto Kritici gde se naslo mojih TRI-CETIRI fotografije za foto kritiku. Zatim je preko noci dodavao Linkove "FOTOGRAFI" kako bi pokazao da ona ne radi samo tezge kako je spominjao na forumu nego da ceni i ostale fotografe. Aaaliii malo je problem, da dosta njih ne ceni njega tj. njegov rad.
:( To je podilazenje na brzinu !! ;)

p.s.
Ko je predsednik FKSV ? Ko je sekretar ? Ko je blagajnik ? Koja su upravna tela a koja su izvrsna tela ?

Koji su odnosi izmedju FKSJ i FKSV ? ;-)

Pratite ovu temu pa cete saznati o svemu tome !
 
Sa foruma sajta www.multivision.co.yu:

samo jedno pitanje.....
da li stvarno postoji neshto u zakonu da neprofitne organizacije moraju biti registrovane kao org.yu???
ako da.... koji je razlog zashto niste sajt napravili u tom domenu??
meni stvarno malo "chudno" da se sajt fkvsv zove multivision.co.yu ...
mislim da je to jedini problem ovde - tj.ono shto onaj H. vidi kao problem...
i kad se to razjasni sve tje biti jasno...

Posto mi je uskracen pristup na www.multivision.co.yu
ja Vam postovani ovde odgovaram:

Paaa vidite. Postoje izvesni problem da se MULTIVISION sajt registruje kao ORG.YU jer im za to treba dokaz da su oni legitimni predstavnici FKSV-a tj. Foto Kino Saveza Vojvodine a bili bi da su se vodili sastanci u skladu sa statutom itd. itd. Dakle treba im izvod iz suda kao potvrda da su oni upravo ONI tj. FKSV da bih dobili potvrdu da se registruju kao ORG.YU ! Ukoliko se pak registruju kao ORG.YU "na muvanje" jer i toga postoji, onda pak cine jos jedan krivican prekrsaj, kako oni a tako i oni koji su izvrsili registraciju org.yu domena za njih.

Da, neprofitne organizacije moraju biti registrovane kao ORG.YU !!!

Evo linka pa ga pogledajte: http://www.nic.yu/pravilnik.html

a ovo je iz pravilnika za dodelu domena:

"Organizacije i udruzenja gradjana, kulturne ustanove (muzeji, pozorista) i druga neprofitabilna pravna lica registruju se unutar namenskog domena (ORG.YU)."

a takodje tamo i ovo stoji:

"Preduzeca (privatna, drustvena, mesovita, javna), registrovana u skladu sa Zakonom o preduzecima, registruju se unutar "korporativnog" domena (CO.YU), bez obzira na vrstu delatnosti koju obavljaju."

pa i ovo:

"
--- VAZNO UPOZORENJE ---

ODGOVORNOST ZA REGISTROVANI DOMEN SNOSI ORGANIZACIJA KOJA DOMEN ZAHTEVA. REGISTRACIJA NAZIVA I IMENA ZASTICENIH ZAKONOM (ZIGOVA) PADA NA TERET ORGANIZACIJE KOJA DOMEN ZAHTEVA. BILO KAKAV SPOR OKO NAZIVA DOMENA SA ORGANIZACIJOM KOJA POLAZE PRAVO NA ZASTICENI NAZIV (ZIG) MORA SE RESITI REDOVNIM SUDSKIM PUTEM. MOLIMO VAS DA PROCITATE DOKUMENT RFC 1591 ZA VISE INFORMACIJA."

aaa i ovo:

"Dozvoljena je registracija JEDNOG domena po jednom pravnom licu."
 
Malo vise o "Foto Kino Savezu Vojvodine" tj. o sajtu galerije MULTIVISION, pored same knjizare izdavcke kuce "BESEDA" od Pravoslavne Crkve Eparhije Backe:
------------------------------------------------------
Galerija "Multimedia Arts"
Adresa: Pašićeva 34, 21000 Novi Sad, Jugoslavija
Telefon: 021 520 780
Radno vreme: 10 - 20 (subotom 10 - 15 i nedeljom ne radi)
Osoba za kontakt: Gordana Lukić
-------------------------------------------------------
E-mail adresa od Galerije MULTIVISION je:

multivision@satto.co.yu

od web hosting agencije:

http://www.satto.co.yu/

dok takodje kao Foto Kino Savez Imaju adresu za javno predstavljanje kao savez a adresa je:

fkvsv@eunet.yu

na Internet Provajderu "EUnet" a nalog je
otvoren dana:

16. Februar.2001. godine u 11:11 sati !
------------------------------------------
 
Poruka sa sajta www.multivision.co.yu i odgovor ovde posto tamo nemam pristup.

Natasa, ala ti precenjujes nase zakonodavce! Oni ne mogu da regulusu ni osnovne stvari oko Interneta, a kamoli da ulaze u suptilne detalje oko koriscenja domena.

Paaa ne ulaze oni, njima pomazu drugi !! ;)

Sta vise, mislim da ovo pitanje zakonom nije nigde regulisano. Na primer, jedan od

Varate se ! Jeste reseno je itekako !! :)

najpoznatijih foto sajtova je www.photo.net, a domen .net je prevashodno namenjen provajderima.

To je druga prica. To nisu nacionalni domeni nego komercijalni domeni koji se placaju od COM, NET, ORG, GOV i ostalih domena i tamo ne postoji potreba da se registruju kao ORG nego je to samo dato kao preporuka, koja moze a ne mora da se koristi kod kupovina domena. Kod nas YU domeni se NE KUPUJU nego DOBIJAJU po jedan domen po jednom pravnom licu ! A iz svega toga proizilazi sve ostalo iz pravlinika od dodeli domena !
 

Back
Top