Raskid ugovora o dozivotnom izdrzavanju

pretpostavljam da je ok,cim ti ga je advokat sastavio...ja sam laik,ali mi nekako tvoj ugovor deluje vrlo haoticno a zbijeno.
moj ugovor je slican,ali mnogo jasniji.pod 1.sve detaljno sta primalac izdrzavanje ostavlja...pod2.koje su obaveze davaoca izdrzavanja. pod 3 i dalje...cisto napomene,u slucaju spora ko je nadlezan.e da,u jednoj posebnoj tacki imam da su obe stranke saglasne da se po potpisu uovora izvrsi zabelezba prava davaoca...
i,ja sam to brze bolje,odmah po potpisu kod sudije isla u katastar da se pribelezim.
ali,i dalje,prosto mi nemoguce da ti neko obori ugovor...

@serdjo
pusticu ti pp gde da trazis savet
 
Dosta njih mi kaze da je moj advokat radio za njih

Ti nisi prisustvovao ročištima ?!

Ostavio sam ti link foruma za pravnu pomoć. Morao si da angažuješ dobrog advokata i prisustvuješ ročištima

Osim toga zakon predviđa rok zastarelosti, čini mi se da je 3 godine, po zakonu o nasleđivanju. Nešto tu debelo NIJE u redu !

Skini zakon o nasleđivanju i videćeš da oni NISU imali pravo da ponište ugovor po tom osnovu. Mogli su da traže raskid, samo ako pružanje izdržavanja za tebe nije nosilo rizik ili ako mogu da dokažu da su roditelji bili neuračunjivi
 
Poslednja izmena:
Molim Vas za savet..
Moja baba je sklopila ugovor o dozivotnom izdrzavanju sa ujakom pre 10 godina. Mama je to tek sad saznala i jako je razocarana. Ne znam kakve su ujakove ugovorne obaveze prema babi, ali svi znamo da baba njega izdrzava, a ne on nju. Rekla bih da ja sa svoje 23 godine imam vise radnog staza nego on sa svojih 45! Zanima me, koje su nam opcije kad dodje do otvaranja testamenta. Da li ugovor moze da se obori ako dokazemo da je ujak neradnik i da ona njega izdrzava?
Hvala unapred!
 
Skinite Zakon o nasleđivanju i vidite, koje su osnove za osporavanje ugovora o doživotnom izdržavanju. Da baba hoće, ona bi sama za tolike godine raskinula ugovor o doživotnom izdržavanjum a vi teško možete dokazati , da on ništa ne radi, makar sezonski ili nema neke druge bar povremene prihode. U svakom slučaju ako joj pomaže, kuva i čisti, nabavlja lekarske recepte i to se računa , jer izdržavanje je sveukupna pomoć i trud, a ne samo novac

Možete, na ostavinskoj raspravi , osporiti ugovor o doživotnom izdržavanju i otpočeti parnicu, ali razmislite dobro, da li je vredno toga, jer ako izgubite morate nadoknaditi troškove suprotnoj strani
 
Poslednja izmena:
pa ne bas
zemlja koju meni moji treba da ostave je u nasoj porodici vec devet generacija - i kad su svi pre njih znali da je cuvaju za sledeci narastaj, onda mogu i oni. kod nas se na to gleda tako, nije moje da bih prodala nego da cuvam, ojacam, i predam dalje.
a ono sto su oni sami stekli za vreme ratova je skoro pa smesno, to me se ne tice i ne dotice.
 

Back
Top