Najdrevnija nauka o telu, umu, svesti i duši...joga.

LBarbara

La Femme
Moderator
Poruka
48.248
Joga je najdrevnija nauka o telu, umu, svesti i duši.
Praktikovanje joge donosi snagu u sva pomenuta četiri aspekta,i izvanredna je prevencija od
nekvalitetnog života u sva četiri pomenuta aspekta. Dakle, upražnjavanje joga vežbi dobro je za mnogo
više tegoba, na telesnom, psihomentalnom, emitivnom i socijalnom planu čoveka, dakako i na planu duhovnog razvoja.
Noučnici raznih profila ispitivali su efekte joga vežbi na zdrave i boesne, na mlade i stare i uvek se svi iznenade
dobrim rezultatima i ne štede reči preporuke...

Koliko znate o ovim vežbama i kakva iskustva imate sa jogom,ako ih imate?:)
 
1 jedini put sam probao i neverovatan je osecaj..prijateljica koja mi je pokazala vezbe je bila odusevljena kako sam razgiban i uspeo sva istezanja bez problema uraditi..najvaznije je disanje uskladiti sa pokretima..biti skoncetrisan-opusten..i naci prostor i vreme:think:

Znači li to da je predhodno potrebno ovladati meditacijom...
I šta kaže prijateljica jel te vežbe mogu da rade svi,bez izuzetka ili
ima onih koji to ne bi smeli da rade...:)
 
Znači li to da je predhodno potrebno ovladati meditacijom...
I šta kaže prijateljica jel te vežbe mogu da rade svi,bez izuzetka ili
ima onih koji to ne bi smeli da rade...:)

Mislim da nije..nema price..disanje..zatvoris oci ponekad..i ne dozvolis neke spoljne uticaje da ti skrecu paznju..nista posebno cini mi se..nisam pitao ali mozda ne bi smeli neki srcani bolesnici..to mi pada na pamet..imao sam osecaj da skace pritisak..onako pozitivno:D
 
Aj da probamo malo ovu vežbu...:)čini mi se bezazlena i laka:lol:
Mišići oka se vremenom zamaraju šta god da radimo i evo nekoliko primera kako im pomoći. Dugo gledanje u monitor
zamara mišiće oka, što može biti preduslov za glavobolje, zamućenje vida,
opadanje koncentracije i sl. Pomoć stiže u obliku jednostavnih pokreta očima.
Pogled usmerimo na vrh nosa pa u najudaljeniju tačku ispred sebe, ponoviti
nekoliko puta. Usmeravati pogled na gore, na dole i sa leva na desno, kružiti.
 

Back
Top