Прихватате било који посао да радите?

Прихватате било који посао да радите?

  • Да

  • Не

  • Пре би црко него да радим

  • Вечити студент


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Za ova prva dva primera shto si naveo: Kolika je plata na takvom poslu? A ova druga dva ne moze svako da radi ( vecina stanovnishtva ne moze )... A u nekim sferama posla stvarno i nema.

Вечитих стуеданата има пун к...ц у Србији, вуцибатине. Плате нису велике за рад у трафикама, али је боље неки динар зарадити него да су код куће и мрсити м..а.
 
Zavisi ... da mi se kratkorocno nudi bezveze posao sacekala bih malo jer ne ucim godinama da bih radila za bedne pare na trafici ili u nekom str. Da stvarno nema posla duze vreme i da mi trebaju pare radila bih bilo koji posten posao, pa i dva ako treba. Nije sramota raditi, sramota je sedeti i kukati.

Не тако необичан ример. Сусеткиња ми кука како нема пара, а пре би цркла него радила у трафици или у бутику.
 
Не тако необичан ример. Сусеткиња ми кука како нема пара, а пре би цркла него радила у трафици или у бутику.

Onda je treba pustiti da crkne.
Ja znam jos gori primer. Zavrsila fax pre par godina, par puta nije prosla na konkursu, usput se udala i sad su ona i muz roditeljima na trosku. Vise i ne trazi posao u struci jer je umislila da ga nema a nece nista drugo da radi jer joj je ispod casti :dash::dash::dash: kaze "bolje dzabe lezati nego dzabe raditi" :thumbdown:

Valjda ljudi misle da ako jednom nema posla pa moraju da se zaposle u butiku da ce to ceo zivot biti tako. Ja bih licno postavila vremenski period u kom bih trazila odgovarajuci posao / tipa godinu dana. Ako posle toga nema radim bilo sta pa uvek mogu da se prebacim. Bolje raditi bilo sta i imati neki svoj dinar nego biti trosak.
 
Pa sada, tu ima puno varijacija na temu. U principu se slazem, ja tako neshto mislim za sebe, a da li neko drugi radi ili ne radi, iskljuchivo je njegov problem. Problem je shto za ljude koji hoce da rade ( a izgubili su godine shkolujuci se zbog toga ) stvarno nema posla ( ovde ) u nekim strukama.
P.S. Prochitao sam jednom prilikom chlanak u novinama u kome je jedan pamet chovek objasnio kako je to Irska sredila. Znachi model po kome je primarno da se obrazovanje prilagodi realnim potrebama na trzishtu. Zemlja im je procvetala u kratkom roku. :ok: Nazalost, ovde se stvari teshko menjaju, a ljudi se plashe promene.
 
Poslednja izmena:
Не тако необичан ример. Сусеткиња ми кука како нема пара, а пре би цркла него радила у трафици или у бутику.

Pa dobro svi kukaju..i oni koji kao imaju neku lovu kukaju posto bi josh .... da je toj tvojoj susetki bas frka radila bi ona bilo sta a posto ocigledno nije onda eto samo kuka i ocekuje neki normalniji posao.
Ako si u frci onda normalno da prihvatas "bilo kakve" poslove ali ako bash nisi u tolikoj frci onda ipak gledas da nadjes neki posao koji ce ti koliko toliko posteno platiti mada ovde je malo takvih poslova a i za isti ti treba debela veza.
Na zalost narod u Srbiji je i dosao u ovu situaciju bas zbog tog razmisljanja da je bitno da radim pa ako me plate..plate pa zato na primer Miskovic placa radnije 150 evrica mada bi mogao opusteno minimum 500 da im da recimo ali zasto bi kad uvek nadje te sto " ne biraju" posao i sto su "vredni" ili u prevodu one sto nemaju samopostovanje.
Secam se pre nekoliko godina radio ja kod jednog privatnika i tako on nas zavlacio stalno.Svakog prvog u mesecu on drzi sastanak i osmisli novi pravilnik sto se plata i placanja tice.Naravno kad dodje sledeci prvi to se nista ne postuje. I jednog prvog u mesecu lepo na jednom od tih njegovih sastanaka svi mu damo otkaz.Ali naravno ne bi ovo Srbija bila da se ne bi bar jedno g-ovance pojavilo koje ce da odluci da ce ostati da radi.Znaci i ljudi koji su decu imali ..jedan cak trudnu zenu imao...i svi su dali otkaz ali g-ovance jedno ostalo i to decko koji zivi sa mamom i sestrom koje su radile znaci koga sam dobro znao tako da sigurno nije bio u gorem polozaju od tih koji su decu imali pa sad kao mora da zadrzi posao.
Naravno gazda zatvorio firmu na par dana,zvao nas nazad i kao promenice uslove tj nije cak ni on zvao vec jedan lik sto mu je vodio posao i naravno niko nije zeleo da se vrati posto nema smisla da te neko laze 1000 puta.Posle 3-4 dana to g-ovance koje je ostalo dovuklo odnekle par ljudi i eto firma opet krenuo da radi.Naravno popio je otkaz posle par meseci od istog tog gazde kome je spasio posao time sto je ostao.
I onda se Srbi pitaju sto je lose ovde. Pa zasto bi Miskovic ili bilo koji privatnik dao nekome neke bolje uslove kada ce sutra da nadje bednika koji ce mu za jos manje para raditi i jos i duze ostajati na poslu ako mora.
Kada narod ovde nauci da postuje sebe onda ce mu mozda i krenuti na bolje ovako tesko.
 
Pre bi crko nego da radim. Bolje chasno umreti nego sramno zhiveti.

Dobro ovo si mislio pre bi crkao nego da me neko exploatishe za 150 evra na primer. ako je tako onda se slazem 100% sa tobom.
Skoro sam u onom Tempu bio zet mi pazario neka s-ranja i jedva smo navatali nekog prodavca tamo da nas usluzi.Morali smo da ih jurimo po onoj hali.
I navatamo nekoga ..decko je izgledao "srecno" kao da su mu upravo saopstili da su mu svu familiju pobili a i da ce i njega cim mu zavrsi radno vreme.
Inace ima 12000 dindzi platu kako rece covek.Ej 12000 dindzi ga placa lopurda koja milijarde ima.
 
Pa dobro svi kukaju..i oni koji kao imaju neku lovu kukaju posto bi josh .... da je toj tvojoj susetki bas frka radila bi ona bilo sta a posto ocigledno nije onda eto samo kuka i ocekuje neki normalniji posao.
Ako si u frci onda normalno da prihvatas "bilo kakve" poslove ali ako bash nisi u tolikoj frci onda ipak gledas da nadjes neki posao koji ce ti koliko toliko posteno platiti mada ovde je malo takvih poslova a i za isti ti treba debela veza.
Na zalost narod u Srbiji je i dosao u ovu situaciju bas zbog tog razmisljanja da je bitno da radim pa ako me plate..plate pa zato na primer Miskovic placa radnije 150 evrica mada bi mogao opusteno minimum 500 da im da recimo ali zasto bi kad uvek nadje te sto " ne biraju" posao i sto su "vredni" ili u prevodu one sto nemaju samopostovanje.
Secam se pre nekoliko godina radio ja kod jednog privatnika i tako on nas zavlacio stalno.Svakog prvog u mesecu on drzi sastanak i osmisli novi pravilnik sto se plata i placanja tice.Naravno kad dodje sledeci prvi to se nista ne postuje. I jednog prvog u mesecu lepo na jednom od tih njegovih sastanaka svi mu damo otkaz.Ali naravno ne bi ovo Srbija bila da se ne bi bar jedno g-ovance pojavilo koje ce da odluci da ce ostati da radi.Znaci i ljudi koji su decu imali ..jedan cak trudnu zenu imao...i svi su dali otkaz ali g-ovance jedno ostalo i to decko koji zivi sa mamom i sestrom koje su radile znaci koga sam dobro znao tako da sigurno nije bio u gorem polozaju od tih koji su decu imali pa sad kao mora da zadrzi posao.
Naravno gazda zatvorio firmu na par dana,zvao nas nazad i kao promenice uslove tj nije cak ni on zvao vec jedan lik sto mu je vodio posao i naravno niko nije zeleo da se vrati posto nema smisla da te neko laze 1000 puta.Posle 3-4 dana to g-ovance koje je ostalo dovuklo odnekle par ljudi i eto firma opet krenuo da radi.Naravno popio je otkaz posle par meseci od istog tog gazde kome je spasio posao time sto je ostao.
I onda se Srbi pitaju sto je lose ovde. Pa zasto bi Miskovic ili bilo koji privatnik dao nekome neke bolje uslove kada ce sutra da nadje bednika koji ce mu za jos manje para raditi i jos i duze ostajati na poslu ako mora.
Kada narod ovde nauci da postuje sebe onda ce mu mozda i krenuti na bolje ovako tesko.
to je sve tacno i to je jedna strana problema , a druga je da ni narod nema radne navike i da svi zeljno cekaju da im od nekud ponovo ispadne Edvard Kardel i radnicko samoupravljanje kada su drkali qurac vecinu radnnog vremena, a dobijali dobre plate i bili zasticeni kao beli medvedi , pa im je sada teze da se naviknu da rade neke teze ili slabije placene poslove .
 
Prihvatanje da se radi bilo kakav posao je uvod u ropstvo bez kraja ulazak u 24-satnu mašinu u kojoj će neka stoka da te iskorišćava,a ti nećeš imati nikakva prava,ni pare,ni lični život,ni slobodno vreme.Pitanje je besmisleno za svakog normalnog čoveka,a uglavnom ga postavljaju oni koji imaju pare,firme i vlast i traže paćenike koje
hoće da uvuku u ralje mobinga.
 
to je sve tacno i to je jedna strana problema , a druga je da ni narod nema radne navike i da svi zeljno cekaju da im od nekud ponovo ispadne Edvard Kardel i radnicko samoupravljanje kada su drkali qurac vecinu radnnog vremena, a dobijali dobre plate i bili zasticeni kao beli medvedi , pa im je sada teze da se naviknu da rade neke teze ili slabije placene poslove .

To nije tacno. Svako ce da ti radi i da sve od sebe ako vidi da ga ti kao poslodavac postujes i posteno placas.
Samo sto ce recimo neki Francuz,Nemac,Svedjanin ....za razliku od Srbina ako mu gazda da uslove tipa...imas 2 dana slobodno mesecno,nema godisnji odmor ili ima ali nije placen,prijavljen si na minimalac,plata 200 evra plus nekada i kasni......itd..oni ce da izadju na ulice i spale tu fabriku ili sta je vec dok ce ti Srbin gundjati ali ipak ici na taj posao.
 
Pa, buduci da studiram engleski na Filoloskom, vec sam se pomirio sa cinjenicom da cu za 2-3 godine voziti taksi...
kakav taksi vataj neku vezu da se ubacis u skolu i bog da te vidi , imam druga istoricara predaje u nekoj Elekro-tehnickoj plata 500 evra , radno vreme 4 sata dnevno , raspusti i praznici milina jedna .:D
inace moja keva je isto magistar engleskog al je radila u spoljnoj trgovini celu karijeru i tek sada kada je u penziji se bavi prevodjenjem i izdavastvom,al tada je bilo lakse naci posao i sve ostalo :confused:
 
Prihvatanje da se radi bilo kakav posao je uvod u ropstvo bez kraja ulazak u 24-satnu mašinu u kojoj će neka stoka da te iskorišćava,a ti nećeš imati nikakva prava,ni pare,ni lični život,ni slobodno vreme.Pitanje je besmisleno za svakog normalnog čoveka,a uglavnom ga postavljaju oni koji imaju pare,firme i vlast i traže paćenike koje
hoće da uvuku u ralje mobinga.

Upravo tako.
Samo ovde su to iskusno odradili. Krenulo za vreme Slobe kada eto to im je proslo posto su eto imali rat i sankcije kao izgovor pa kao ljudi imali razumevanja za to ;) a pod DOS-om su samo nastavili sa tom politikom i to na jos suroviji nacin.Cak su sve to i ozakonili posebnim zakonima u skupstini i umesto da zastite radnike zastitili poslodavce tj sebe posto taj olosh u skupstini uglavnom stoji iza raznoraznih firmi
 
kakav taksi vataj neku vezu da se ubacis u skolu i bog da te vidi , imam druga istoricara predaje u nekoj Elekro-tehnickoj plata 500 evra , radno vreme 4 sata dnevno , raspusti i praznici milina jedna .:D
inace moja keva je isto magistar engleskog al je radila u spoljnoj trgovini celu karijeru i tek sada kada je u penziji se bavi prevodjenjem i izdavastvom,al tada je bilo lakse naci posao i sve ostalo :confused:
Eh, da ja imam vezu, ne bih ni studirao... :D
 
kakav taksi vataj neku vezu da se ubacis u skolu i bog da te vidi , imam druga istoricara predaje u nekoj Elekro-tehnickoj plata 500 evra , radno vreme 4 sata dnevno , raspusti i praznici milina jedna .:D
inace moja keva je isto magistar engleskog al je radila u spoljnoj trgovini celu karijeru i tek sada kada je u penziji se bavi prevodjenjem i izdavastvom,al tada je bilo lakse naci posao i sve ostalo :confused:

Imam prijatelja koji trazi posao u nekoj skoli ali bez dobre veze male su sanse a i danas ti mnogo vise ljudi barata engleskim nego nekada tako da je i to sada tesko ....bolje je za neke jezike koje ljudi manje govore ovde a ipak ima neka traznja za njima tipa kineski i sl.Imam drugaricu parla kineski i sljaka za neke kineze i otkida se od love. Engleski je truba.
 
Eh, da ja imam vezu, ne bih ni studirao... :D

I to sto kazes hahahah!!!
Ma sada je pametno studirati samo recimo tehnicke fakultete ili medicinu i sl. ali da ne planiras posle da ostajes ovde vec da palis iz zemlje uz uslov da zaista ucis taj fakultet i da znas znanje a ne da prepisujes i placas ispite posto napolju je znanje ispred svakog papira.
 
Ja mislim da veliki broj ljudi želi da radi, ali da su uglavnom krajnje bedno plaćeni i da je to razlog što posao uglavnom otaljavaju. Zaista ne vidim motiv za rad kod radnika koji radi za 200 €.

Odgovor na pitanje iz ankete - nemam. Ne znam šta bih radila da ostanem bez ikakvih primanja i da sam prinuđena da radim i za tih 200 €. Pretpostavljam da bih prihvatila. Šta drugo u situaciji kad se nema. A to naši "poslodavci" uglavnom obilato koriste, a i zakon im u tome ide na ruku, što i ne čudi, s obzirom na to da zakone u ovoj zemlji donose oni koji finansiraju političke stranke.
 
To nije tacno. Svako ce da ti radi i da sve od sebe ako vidi da ga ti kao poslodavac postujes i posteno placas.
Samo sto ce recimo neki Francuz,Nemac,Svedjanin ....za razliku od Srbina ako mu gazda da uslove tipa...imas 2 dana slobodno mesecno,nema godisnji odmor ili ima ali nije placen,prijavljen si na minimalac,plata 200 evra plus nekada i kasni......itd..oni ce da izadju na ulice i spale tu fabriku ili sta je vec dok ce ti Srbin gundjati ali ipak ici na taj posao.

Tacno , tacno! Pa nama treba u proseku 10 godina da pomislimo da promenimo vlast, Od ovih " demokrata " isto nema nista ( a tu su od 2000/te ) ali svi samo cute i posmatraju. Tako da svako ko u Srbiji dodje na vlast moze da racuna na jedno 10 god. bezbrizne i opustene kradje i za*ebavanja naroda , a Srbima ce tek onda kao da prekipi., i to mozda :))
 

Back
Top