Evropa sve dalje

Reg

Elita
Poruka
24.712
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...afc92788b24f6fd9d&dan=05&mesec=12&godina=2008

ZAGREB - Hrvatska još nije spremna za ulazak u Evropsku uniju, izjavio je holandski ministar za evropske poslove Frans Timermans.

Kao i Srbija, Hrvatska mora u potpunosti sarađivati s Međunarodnim sudom za ratne zločine na prostoru bivše Jugoslavije u Hagu, preneo je Timermansovu izjavu parlamentu holandski list "Handelsblat".
Ono što smo u zadnje vreme primetili po tom pitanju, razlog je za zabrinutost, rekao je holandski ministar čije su stavove preneli i hrvatski mediji.
List je preneo i Timermansovu izjavu da se ne slaže u potpunosti s evropskim komesarom za proširenje Olijem Renom, koji je nakon sastanka Evropske komisije početkom novembra rekao da bi Hrvatska mogla da zaključi pregovore o ulasku u EU tokom 2009. ako pojača svoje pripreme.

Imala sam utisak da su "komšije" u daleko boljem položaju od nas u smislu evropskih integracija, ali, izgleda da me je utisak prevario.

Pitanje za forumaše iz Hrvatske: na šta misle evropski zvaničnici kad kažu da su zabrinuti zbog (ne)saradnje Hrvatske sa Haškim tribunalom?
 
Mislim da je i kod njih slično stanje,samo je to u javnosti kulturnije diskutuje.Korupcija,monopol i organizovani kriminal sa ubistvima je glavna tema mesecima.
I za njih važe uslovi koje im je predala EU.Očistite svoje dvorište i onda ste dobrodošli.
 
Nije samo saradnja sa Hag-om preduslov (kocnica) nego pr.Srbije citam u Blic-u.

Treba podsetiti da je od 51 zakona, koliko je dokument Evropskog partnerstva predviđao da bude usvojeno do kraja 2007. godine, srpski parlament i pored zakašnjenja od godinu dana usvojio samo devet, dok se 12 zakona nalazi u skupštinskoj proceduri.


A i kako bi stigli kada se u skupstini vodi rasprava ko je izdajnik a ko patriJota, sve to zaliveno bacanjem kleveta i rasprava o ljubavnicama....
 
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...afc92788b24f6fd9d&dan=05&mesec=12&godina=2008



Imala sam utisak da su "komšije" u daleko boljem položaju od nas u smislu evropskih integracija, ali, izgleda da me je utisak prevario.

Pitanje za forumaše iz Hrvatske: na šta misle evropski zvaničnici kad kažu da su zabrinuti zbog (ne)saradnje Hrvatske sa Haškim tribunalom?

mora da je kostunica opet upleo svoje volsebne prste da odvoji nas i ustashe od vrle eu....
 
Не знам само са којом ономатопејом да реагујем.
Шмрц, шмрц или шмрк, шмрк
Праве демократе обично немају таквих дилема ;)
 
njima saradnja odlicno ide
preko 200.000 izgnanih gradjana, pa jos iz zasticene zone od stane UN
sa redovnim ubistvima srba, ranije bilo i nedeljno
a broj stanovnka po nacionalnosti od pre 1990. niko u eu i ne spominje
i bar dve desetine hiljada stanova srba oteto, tj pokradeno

treba imati stomak i takvi cro primiti u idilicnu eu, u kojoj po kanalima plivaju patke, a vozaci staju ispred pesackih prelaza i kod znaka STOP i kad nikog nema u blizini
 
Ma EU nece Hrvatsku kao sto nece ni nas e sad da su pametni i ti Hrvati i mi pa da nas zabole za EU vec da gledamo svoja posla gde bi nam bio kraj.EU nam nece doneti nista dobro kao sto nije donela ni Rumuniji i Bugarskoj.
 

Back
Top