Kanadski premijer suspendovao parlament

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
:hahaha:

Demokratija, ha?

Premijeru Kanade Stivenu Harperu je pošlo za rukom da po prvi put u istoriji Kanade suspenduje parlament do 26. januara, nakon što je guverner (predstavnik Elizabeze II koja je šef države) prihvatio njegov zahtev za ovaj potez.
Premijer vlada sa manjinskom vladom, a većina u parlamentu je pokrenula proceduru o njegovom opozivu nakon što nije uspeo da sredi ekonomiju zemlje.
Da je guverner odbio njegov predlog Vlada bi se suočila sa glasanjem o poverenju koji bi sigurno izgubila.

Opozicija je skovala plan sa separatistima i to je Harper ocenio kao neprihvatljivo.
Na linku ćete naći više informacija, kao i Harperovo obraćanje naciji.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7765206.stm

Pozivam kolegu Consiglierija da objasni postupke Kanade :D

Ovo se teško može desiti i u Africi...:dash:
 
:hahaha:

Demokratija, ha?

Premijeru Kanade Stivenu Harperu je pošlo za rukom da po prvi put u istoriji Kanade suspenduje parlament do 26. januara, nakon što je guverner (predstavnik Elizabeze II koja je šef države) prihvatio njegov zahtev za ovaj potez.
Premijer vlada sa manjinskom vladom, a većina u parlamentu je pokrenula proceduru o njegovom opozivu nakon što nije uspeo da sredi ekonomiju zemlje.
Da je guverner odbio njegov predlog Vlada bi se suočila sa glasanjem o poverenju koji bi sigurno izgubila.

Opozicija je skovala plan sa separatistima i to je Harper ocenio kao neprihvatljivo.
Na linku ćete naći više informacija, kao i Harperovo obraćanje naciji.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7765206.stm

Pozivam kolegu Consiglierija da objasni postupke Kanade :D

Ovo se teško može desiti i u Africi...:dash:


gori bre od Slobe:hahaha:
 
Nemam ja problem sa tim da se ukine parlament, mora se, šta ćeš. Ono što meni smeta je da me neko ubeđuje da ja to zapravo želim.

'eto, bili su izbori pre dva meseca, mi taman napravili vladu, kad oni hoće da je ruše, pa ćemo mi u ime vas koji ste glasali i za nas i za opoziciju da raspustimo ljude za koje ste glesali'.
Moš' mislit'!
 
:hahaha:

Demokratija, ha?

Premijeru Kanade Stivenu Harperu je pošlo za rukom da po prvi put u istoriji Kanade suspenduje parlament do 26. januara, nakon što je guverner (predstavnik Elizabeze II koja je šef države) prihvatio njegov zahtev za ovaj potez.
Premijer vlada sa manjinskom vladom, a većina u parlamentu je pokrenula proceduru o njegovom opozivu nakon što nije uspeo da sredi ekonomiju zemlje.
Da je guverner odbio njegov predlog Vlada bi se suočila sa glasanjem o poverenju koji bi sigurno izgubila.

Opozicija je skovala plan sa separatistima i to je Harper ocenio kao neprihvatljivo.
Na linku ćete naći više informacija, kao i Harperovo obraćanje naciji.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7765206.stm

Pozivam kolegu Consiglierija da objasni postupke Kanade :D

Ovo se teško može desiti i u Africi...:dash:


Samo ti nastavi da udarsh glavom u zid. Kanada je tamo gde jeste a mi smo u rangu Africhkih zemalja.
Bolje se smej nashim politicharima...
 
Samo ti nastavi da udarsh glavom u zid. Kanada je tamo gde jeste a mi smo u rangu Africhkih zemalja.
Bolje se smej nashim politicharima...

Eno ga opet. Jel ovo neki šablon da se govori šta je postavljaču teme bolje da radi ako se nema adekvatnijih odgovora?

Lupam ja glavom i za naše i to žestoko, to mogu posvedočiti ljudi koji su malo duže ovde od mesec dana. Poenta je da je Kanada suspendovala parlament. Bez obzira kakva je ona, u to ne ulazim. Ovo se Srbiji ni slučajno ne bi moglo desiti.
 
Eno ga opet. Jel ovo neki šablon da se govori šta je postavljaču teme bolje da radi ako se nema adekvatnijih odgovora?

Lupam ja glavom i za naše i to žestoko, to mogu posvedočiti ljudi koji su malo duže ovde od mesec dana. Poenta je da je Kanada suspendovala parlament. Bez obzira kakva je ona, u to ne ulazim. Ovo se Srbiji ni slučajno ne bi moglo desiti.

Zar ne mislish da se Srbiji desilo neshto mnogo gore?

Nisam ovde mesec dana...ovde sam malo duze. Sad sam u novom izdanju.:)
 
Zar ne mislish da se Srbiji desilo neshto mnogo gore?

Nisam ovde mesec dana...ovde sam malo duze. Sad sam u novom izdanju.:)

E pa onda bi trebao da znaš mene i moje stavove, a trebao bi i da znaš da to o čemu ti pričaš nije tema.

Znam ja gde je Kanada, a gde smo mi. No, Kanada je uzor demokratskog sveta i zato ovakve stvari odjekuju kao bombe. Ja ne verujem u priču da ako si jak sve ti je dozvoljeno.
Kina ili Saudijska Arabija su svetlosnim miljama ispred nas. Znači li to da treba da podržavamo njihove fundamentalističke i nazadne sisteme?
 
:hahaha:

Demokratija, ha?

Premijeru Kanade Stivenu Harperu je pošlo za rukom da po prvi put u istoriji Kanade suspenduje parlament do 26. januara, nakon što je guverner (predstavnik Elizabeze II koja je šef države) prihvatio njegov zahtev za ovaj potez.
Premijer vlada sa manjinskom vladom, a većina u parlamentu je pokrenula proceduru o njegovom opozivu nakon što nije uspeo da sredi ekonomiju zemlje.
Da je guverner odbio njegov predlog Vlada bi se suočila sa glasanjem o poverenju koji bi sigurno izgubila.

Opozicija je skovala plan sa separatistima i to je Harper ocenio kao neprihvatljivo.
Na linku ćete naći više informacija, kao i Harperovo obraćanje naciji.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/7765206.stm

Pozivam kolegu Consiglierija da objasni postupke Kanade :D

Ovo se teško može desiti i u Africi...:dash:

Na glasanje nisam isao jer sam bio na odmoru u to vreme, ali sam bio spreman da glasam protiv Harpera (Konservativaca). To su pro-americki smradovi i sve druge opcije gotivim vise od tog kretena. Taman sam se nadao da ce smrada da skinu, ali *ebiga, prvo treba da ukinemo poziciju Governer General (predstavnik kraljice) kao sto je pre nekoliko godina uradila Australija.

Nije vazno, Jan. 26 ce da dodje, ako ne napravi neke drasticne promene na bolje (iako ja ne vidim da je nesto lose) on ce biti smenjen.

I pored ovog smesnog i sramnog postupka koji je odluku odlozio na nekih mesec i po dana, Premijer ce biti smenjen posle samo 3,4 meseca na vlasti jer nije nista poduzeo da poboljsa ekonomiju.

p.s. Sada pogledajte primer Srbije, gde vas jasu godinama, nizu se afere za aferom, a lopovima na vlasti niko nista ne moze...e to je nesto sto ima samo u Africi i Srbiji;) :hahaha: :rotf:
 
E pa onda bi trebao da znaš mene i moje stavove, a trebao bi i da znaš da to o čemu ti pričaš nije tema.

Znam ja gde je Kanada, a gde smo mi. No, Kanada je uzor demokratskog sveta i zato ovakve stvari odjekuju kao bombe. Ja ne verujem u priču da ako si jak sve ti je dozvoljeno.
Kina ili Saudijska Arabija su svetlosnim miljama ispred nas. Znači li to da treba da podržavamo njihove fundamentalističke i nazadne sisteme?

Za Saudijsku Arabiju se slazhem ali se ne slazhem da je Kina nazadna. Otvori onu moju temu o Kini da raspravimo to.
 

Back
Top