Juščenko za pregovore s Rusijom

srbija do grcke

Aktivan član
Poruka
1.427
Ukrajinski predsednik Viktor Juščenko izjavio je danas da Ukrajina "nema drugu alternativu" nego da se uključi u NATO i da predloži Rusiji, koja se tome protivi, da se pridruži pregovorima o ulasku.

"Uveren sam da Ukrajina nema drugog izbora ili drugu alternativu, nego da garantuje bezbednost i nacionalni suverenitet", rekao je Juščenko u izjavi francuskoj agenciji AFP.

"Treba da vodimo pregovore sa svim stranama, a koji se odnose na približavanje Ukrajine NATO", dodao je Juščenko.

Ukrajinski predsednik je ponovio da članstvo u NATO "ne predstavlja nikakvu pretnju Rusiji".
---------------------
NATO NEMA ALTERNATIVU :hahaha: :mrgreen: :whistling:
 
Ukrajinski predsednik Viktor Juščenko izjavio je danas da Ukrajina "nema drugu alternativu" nego da se uključi u NATO i da predloži Rusiji, koja se tome protivi, da se pridruži pregovorima o ulasku.

"Uveren sam da Ukrajina nema drugog izbora ili drugu alternativu, nego da garantuje bezbednost i nacionalni suverenitet", rekao je Juščenko u izjavi francuskoj agenciji AFP.

"Treba da vodimo pregovore sa svim stranama, a koji se odnose na približavanje Ukrajine NATO", dodao je Juščenko.

Ukrajinski predsednik je ponovio da članstvo u NATO "ne predstavlja nikakvu pretnju Rusiji".
---------------------
NATO NEMA ALTERNATIVU :hahaha: :mrgreen: :whistling:

Krece ono o chemu sam prichao. ROKAJ SNIMAJ!
 
Picture_6-21.jpg
 
Primetite jednu jako zanimljivu stvar. U celoj ovoj krizi Shta radi Julija Timoshenko ? :mrgreen: Gospodjicu "gasnu princezu sa kikom" neshto ne chujemo i ne vidimo ?
Evo JAKO zanimljivog chlanka. Koji bi neformalno mogli da nazovemo:
"Shta za to vreme radi Julija":

RUSSIAN-UKRAINIAN RELATIONS SHOULD NOT DEPEND ON INDIVIDUALS

Russia and Ukraine have made quite a headway in their economic cooperation as a result of Thursday’s talks in Moscow between President Dmitry Medvedev and Prime Minister Vladimir Putin with Ukraine’s Prime Minister Julia Timoshenko.

One of the more important agreements signed is an intergovernmental memorandum on cooperation in the gas field. The document will underliethe forthcoming agreement between Russia’ GAZPROM and the NAFTOGAZ of Ukraine, whereby the two companies establish as of the 1st of next year direct long-term relations in gas supplies in the amount that would prove sufficient to meet Ukraine’s gas consumers’ demand. Julia Timoshenko said Ukraine has pledged to ensure uninterrupted Russian gas transit across Ukraine.

This is the way Vladimir Putin has commented on the results of the talks:

We have long enough discussed energy problems with Julia Vladimirovna Timoshenko, Vladimir Putin says, and have, as a result, reached acceptable terms of cooperation in the energy field.

The Russian Prime Minister pointed out that the bilateral trade turnover in the past year has increased by 54% and is now estimated at 25 billion dollars. He also said that Russia-Ukraine trade and economic, and also investment cooperation could develop a lot faster and to a greater benefit, but for the destructive policy of some officials within the Ukrainian leadership. This holds, above all, for the position of some officials in Kiev on Georgia’s aggression against South Ossetia.

Ukraine delivered arms to the conflict area in the Trans-Caucasus, namely to Georgia. Ukrainian arms and military hardware were used to kill Russian nationals, including peacekeepers. According to news reports, some weapons systems were manned by Ukrainian experts. This is the crime, Vladimir Putin feels, that seeks to pit the Russian and Ukrainian peoples against each other. Should this be proved, the Russian leaders will take account of this when building relations with the people who are responsible.

Julia Timoshenko said, for her part, that Ukraine’s Government has nothing to do with trading in arms. Arms trade is under control of Ukraine’s President and Security Council. Timoshenko told her interlocutors that a special-purpose commission has been set up in Ukraine to look into Ukrainian arms deliveries.

U odredjenim medijima na zapadu se Timoshenkova vec opisuje kao izdajnik koji je: "prodao" pro-zapadni kurs Ukrajne, "narandzastu revoluciju" i "principijalni stav" Ukrajne prema "agresiji na Gruziju" za:
- politichku moc,
- lichno bogacenje od gasnih aranzmana (sad su i oni pocheli da je zovu "gasna princeza") Smile
- ostanak na vlasti
- eliminaciju Jushchenka kao politichkog oponenta.
Sve u svemu - Julija je "prodala".
Istina je mnogo prizemnija i pragmatichnija. Julija Timoshenko zaista pojachava i intenzivira odnose sa RF. Razlog za to nije nikakava "uber izdajnichka politika" ili "prodaja EU vrednosti" nego krajnji pragmatizam. U svojstvu premijera je vishe puta govorila da mada iskreno zeli da Ukrajna udje u NATO za to ne postoje ni elementarni preduslovi. Prvi i osnovni je finansiski. Za razliku od nekadashnjih "SSSR satelita" iz Istochne Evrope i njihovih smeshnih armijica (drzanih na tako niskom nivou celo Hladni Rat kako se ne bi pobunele protiv "Velikog Brata sa istoka"), tehnichka opremljenost i brojni sastav ukrajinske armije se moze svakako nazvati ali sigurno ne zanemarivim. Govor u parlamentu (koji je na zapadu slabo gde prenesen - iz opravdanih razloga) a koji je zapocheo politichku krizu u Ukrajni je bio olichenje pragmatizma. Dve rechenice u potpunosti objashnjavaju ceo govor.
1. "Koliko Ukrajna gubi ulaskom u NATO ? Gubi mogucnost izvoza komponeneti za oruzane sisteme Rusiji: 250-400.000 ljudi bez posla. Gubi mogucnost kooperacije u razvoju novih oruzanih sistema sa Rusijom - 20-100.000 ljudi bez posla. Gubi dosta aranzmana koji se tichu vojne industrije (nezahvalno za proceniti ali najmanje 100.000 ljudi bez posla). I sve to gubi odmah i to samom chinjenicom da je ushla u NATO i bez ikakvih mera zatezanja odnosa - a gospodo poslanici takvih mera ce od strane Rusije itekako biti.
2. "Koliko koshta ulazak u NATO ? Da se nasha armija prebaci na NATO standard, samo do 2012 bice potrebno uloziti 4 milijarde dolara. Mi ta sredstva jednostavno nemamo !!! Onog momenta kada mi predsednik Jushchenko pokaze u budzetu odakle misli da finansira ulazak u NATO i nadje 4 milijarde ja bezrezervno prihvatam ulazak u NATO - vec sutra. I da, da ne zaboravim, neka se nadju i 2 milijarde ODMAH za gas koji dugujemo Rusiji"

Samim time cela predstava koju izvodi Jushchenko se moze opisati samo jednom jedinom sentencom: "labudova pesma".
Mada mi je drago da ce posle ovih izbora "ukrajinski Djindjic" smeniti "ukrainskog Koshtunicu pro-zapadne provinijencije" :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Primetite jednu jako zanimljivu stvar. U celoj ovoj krizi Shta radi Julija Timoshenko ? :mrgreen: Gospodjicu "gasnu princezu sa kikom" neshto ne chujemo i ne vidimo ?
Evo JAKO zanimljivog chlanka. Koji bi neformalno mogli da nazovemo:
"Shta za to vreme radi Julija":



U odredjenim medijima na zapadu se Timoshenkova vec opisuje kao izdajnik koji je: "prodao" pro-zapadni kurs Ukrajne, "narandzastu revoluciju" i "principijalni stav" Ukrajne prema "agresiji na Gruziju" za:
- politichku moc,
- lichno bogacenje od gasnih aranzmana (sad su i oni pocheli da je zovu "gasna princeza") Smile
- ostanak na vlasti
- eliminaciju Jushchenka kao politichkog oponenta.
Sve u svemu - Julija je "prodala".
Istina je mnogo prizemnija i pragmatichnija. Julija Timoshenko zaista pojachava i intenzivira odnose sa RF. Razlog za to nije nikakava "uber izdajnichka politika" ili "prodaja EU vrednosti" nego krajnji pragmatizam. U svojstvu premijera je vishe puta govorila da mada iskreno zeli da Ukrajna udje u NATO za to ne postoje ni elementarni preduslovi. Prvi i osnovni je finansiski. Za razliku od nekadashnjih "SSSR satelita" iz Istochne Evrope i njihovih smeshnih armijica (drzanih na tako niskom nivou celo Hladni Rat kako se ne bi pobunele protiv "Velikog Brata sa istoka"), tehnichka opremljenost i brojni sastav ukrajinske armije se moze svakako nazvati ali sigurno ne zanemarivim. Govor u parlamentu (koji je na zapadu slabo gde prenesen - iz opravdanih razloga) a koji je zapocheo politichku krizu u Ukrajni je bio olichenje pragmatizma. Dve rechenice u potpunosti objashnjavaju ceo govor.
1. "Koliko Ukrajna gubi ulaskom u NATO ? Gubi mogucnost izvoza komponeneti za oruzane sisteme Rusiji: 250-400.000 ljudi bez posla. Gubi mogucnost kooperacije u razvoju novih oruzanih sistema sa Rusijom - 20-100.000 ljudi bez posla. Gubi dosta aranzmana koji se tichu vojne industrije (nezahvalno za proceniti ali najmanje 100.000 ljudi bez posla). I sve to gubi odmah i to samom chinjenicom da je ushla u NATO i bez ikakvih mera zatezanja odnosa - a gospodo poslanici takvih mera ce od strane Rusije itekako biti.
2. "Koliko koshta ulazak u NATO ? Da se nasha armija prebaci na NATO standard, samo do 2012 bice potrebno uloziti 4 milijarde dolara. Mi ta sredstva jednostavno nemamo !!! Onog momenta kada mi predsednik Jushchenko pokaze u budzetu odakle misli da finansira ulazak u NATO i nadje 4 milijarde ja bezrezervno prihvatam ulazak u NATO - vec sutra. I da, da ne zaboravim, neka se nadju i 2 milijarde ODMAH za gas koji dugujemo Rusiji"

Samim time cela predstava koju izvodi Jushchenko se moze opisati samo jednom jedinom sentencom: "labudova pesma".
Mada mi je drago da ce posle ovih izbora "ukrajinski Djindjic" smeniti "ukrainskog Koshtunicu pro-zapadne provinijencije" :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ne bih ja poredio Jushchenka sa Koshtunicom, ali ce Julija proci kao Djindjic, ako se ne povinuje Americi.
 

Back
Top