MRŠAVLJENJE

jzokana

Početnik
Poruka
20
Visoka sam 175cm a teška 73kg.
Nisam ja debela samo imam stomak i kad ne jedem 2 dana on kao da spalsne ALI KO MOŽE DA NE JEDE.

Zna li neko način mršanju u predelu stomaka :roll:

Čula sam da su Herbalife proizvodi super za mršavljenje. Ne zanimaju me te multi levl kombinacije već samo da li neko ima iskustva sa dejsvom tih proizvoda.

Hvala
 
Radi prave trbusnjake, svake nedelje po jedan vise, izbaci veceru ili malo koriguj ishranu, ALI preporucujem (iz iskustva drugih, i mog naravno) bršljan gel da kupis i svakodnevno blagom masažom da utrljavas na stomak, celulit.... i za mesec dana ce efekat biti evidentan....:ok:
 
Pa nisi jedina koja radi;)svi uglavnom misle da se tek tako skidaju kologrami..cap tableta i u pekaru..e pa ne moze..sve se to vrlo brzo vrati..sto vise hrane uneses to ti se vise siri zeludac i pravi mesto za vecu novu kolicinu..ne bih ti licno savetovao ni 'proverene' dijete koje svi kao koriste..ako zelis malo pogledaj ovde..vec postoje teme na zanskom kutku gde se pise sta treba jesti i sta izbegavati
 
Lako je reći koriguj ishranu.
Kako?
Na poslu sedim 8 sati pred računarom a za doručak je na raspolaganju samo hrana iz okolnih pekara i prodavnica.

Nemam nikakav savet , ja se hranim uzas za sad ni godine to dozvoljavaju, a perfektnu liniju imam bez grama celulita strija ili tako neceg, ali sticice me jednom sve milke:dash:
Apropo ovog da ne mozes: Ko hoce nadje nacin, ko nece -opravdanje;)
Sad skoro u svim pekarama imas salate, mozes napraviti kuci sendvic, kupiti voce, imas i one obroke jogood i te fore, musli and co.. ima sta da se probere:)
Zelim ti snage puno i odlucnosti , kao i cvrstu volju da uspes!:cao:
 
8 sati sedecg posla je vecito opravdanje... Al ne sme da bude ako neko zaista ima nameru da smrsa i da se zategne! Odvoji sat-dva dnevno za sebe, radi trbusnjake, trci, plivaj, vozi bajs ili nadji neki sport koji volis. U medjuvremenu batali testo, cokolade, gazirano, masno. I jedi 5 puta dnevno po malo. Od samog gladovanja ce opasti kilaza al ce opasti misici zajedno sa salom. Zbog toga ne treba samo piti tabletice i sedtei na poslu, kod kuce, u basti. Nego se aktivirati, da bi ojacali misici a salo se brze topilo.
 
Visoka sam 175cm a teška 73kg.
Nisam ja debela samo imam stomak i kad ne jedem 2 dana on kao da spalsne ALI KO MOŽE DA NE JEDE.

Zna li neko način mršanju u predelu stomaka :roll:

Čula sam da su Herbalife proizvodi super za mršavljenje. Ne zanimaju me te multi levl kombinacije već samo da li neko ima iskustva sa dejsvom tih proizvoda.

Hvala

jedi vise povrca i voca, pij vise vode, vjezbaj i kreci se
i kloni se mrsavljenja djetama ili hemikalijama ma koliko etiketa "prirodni preparat" imale
 
Ако желиш да смршаш, смањи уношење хране. Не изгладњуј се, не прави неке радикалне измене у исхрани, само закидај на вечери и једи мало мање. На пример, ако нормално поједеш две кришке хлеба уз оброк, смањи на једну... и слично што се тиче свега осталог што гоји. Друга ствар, вежбај, трчи, крећи се, вози бицикл... доведи тело у форму. И коначно, дај времена резултатима да се покажу, и не очекуј их моментално, или за неколико дана или пар недеља.
 
Visoka sam 175cm a teška 73kg.
Nisam ja debela samo imam stomak i kad ne jedem 2 dana on kao da spalsne ALI KO MOŽE DA NE JEDE.

Zna li neko način mršanju u predelu stomaka :roll:

Čula sam da su Herbalife proizvodi super za mršavljenje. Ne zanimaju me te multi levl kombinacije već samo da li neko ima iskustva sa dejsvom tih proizvoda.

Hvala

Никад нисам држала дијету, а велики сам гурман и једем мнооого свега. Увек сам имала између 60 и 63 кг. (висока око 173), али сам за последњих пар месеци стигла до 70.
Пре 3 недеље сам почела да користим Хербалајф производе и имам 4 кг мање. Много се боље осећам, то није дијета, нисам гладна уопште, али се придржавам режима исхране.
Знала сам ја и раније шта треба да урадим да бих ослабила, али нисам могла себе да натерам да то урадим.
Ово ми је добро дошло да сама са собом решим неке ствари, да не погрицкам пола кг кикирикија за вече, да не доручкујем врућ бурек...
И мислим, кад престанем са Хербалајфом, да ћу свакако наставити са таквим начином исхране и са 2 до 3 литре воде дневно.

(јавићу...)
 
Lako je reći koriguj ishranu.
Kako?
Na poslu sedim 8 sati pred računarom a za doručak je na raspolaganju samo hrana iz okolnih pekara i prodavnica.

Ustani 15 min. ranije i doruckuj kod kuce. jedi musli, ali ne onaj cokoladni, i mleko npr.
Moras da skines otprilike 6 kg da bi skinula stomak. Imamo skoro istu visinu. Santimetar-dva sam niza.
Ps. vezbaj
 
izbaci hleb. meni je to pomoglo. ako jedem hleb, onda je to isključivo raženi koji sama pravim. jedno parče na nekoliko dana...(šta će mi hleb uz krompir, paulj, sočivo, prirnač...)
a više unosi manje kalorične hrane (sveže povrće i neko od voća), meso....samo ako baš moraš. ubaci ribu, ali na roštilju, a ne orženu na ulju.
i, mislim da je kretanje naj naj najvažnije.
 
Definitivno se mora vežbati!

Tri puta nedeljno po sat vremena je dovoljno.

Nije stvar u kilogramima, nego kako su raspoređeni. Bitno je da imaš mišiće i što manje sala. Nikako mi nije jasno zašto devojke forsiraju mršavljenje, a skroz su otrombešene. Kad ih vidim na plaži, sve se ljulja na njima, pune celulita, a nisu debele. Meni je to gadnije od debljine.
Telo kao puding! :per:

Nikako ljudi da skapiraju da su fizičke aktivnosti neophodne. Važnije od količine hrane koju unosimo. Naravno da je najoptimalnije jesti sve, ali umereno. Samo to treba naučiti.

Ja jaaaaako volim da jedem, ali zato zadnjih 15 godina stalno idem na aerobik. Osim što se dobro osećam fizički, još bolje se osećam psihički.
U trudnoći i posle porođaja sam napravila veeeliku pauzu (godinu ipo dana) i tu sam napravila grešku, ali nisam fanatik i ne opterećujem se. Mislim da je to najbitnije.

Idealan recept: umerenost u svemu! Ne treba preterivati ni sa izležavanjem, ali ni sa treniranjem. Isto tako i ishrana - ne treba se izgladnjivati, ali ni prežderavati. Naučiti osluškivati organizam. On nam stalno govori šta mu prija, a šta ne i kada smo preterali.
 
Ja imam tu kiflicu na stomaku cak i sa idealnom tezinom, tu se ne moze mnogo sta osim vezbati vezbati vezbati sto ja ne podnosim. Posle jednog uzasnog gojenja i strasnog viska kilograma sam uz pomoc onih kojima je to posao uspela nekako da se uravnotezim i idem polako i sigurno ka zeljenom cilju. Problem je sto ja volim hranu, ali se castim ponekad a ne svaki dan. U pekaru nisam usla mesecima. Imas u samoposlugama one mlade sireve, jedi sveze voce, dosta salate - kreni na posao 10 minuta ranije pa sebi kupi dobar i zdrav dorucak, jogurt za uzinu (ali ne vocni), za veceru meso, ribu i salatu u veeelikoj porciji. Ipak je vaznije hraniti se zdravo. I hodaj sto mozes vise - na posao, s posla, bar deo puta
 
Definitivno se mora vežbati!

Tri puta nedeljno po sat vremena je dovoljno.

Nije stvar u kilogramima, nego kako su raspoređeni. Bitno je da imaš mišiće i što manje sala. Nikako mi nije jasno zašto devojke forsiraju mršavljenje, a skroz su otrombešene. Kad ih vidim na plaži, sve se ljulja na njima, pune celulita, a nisu debele. Meni je to gadnije od debljine.
Telo kao puding! :per:

Nikako ljudi da skapiraju da su fizičke aktivnosti neophodne. Važnije od količine hrane koju unosimo. Naravno da je najoptimalnije jesti sve, ali umereno. Samo to treba naučiti.

Ja jaaaaako volim da jedem, ali zato zadnjih 15 godina stalno idem na aerobik. Osim što se dobro osećam fizički, još bolje se osećam psihički. U trudnoći i posle porođaja sam napravila veeeliku pauzu (godinu ipo dana) i tu sam napravila grešku, ali nisam fanatik i ne opterećujem se. Mislim da je to najbitnije.

Idealan recept: umerenost u svemu! Ne treba preterivati ni sa izležavanjem, ali ni sa treniranjem. Isto tako i ishrana - ne treba se izgladnjivati, ali ni prežderavati. Naučiti osluškivati organizam. On nam stalno govori šta mu prija, a šta ne i kada smo preterali.

:lol:i naravno ovo podvuceno..kad zavole sport bice im bitnije sto treniraju zbog zdravlja nego sto imaju ponegde koji ushtipak:lol:
 
ja volim da vezbam,jer se psihicki preporodim posle vezbanja
volim jako i da pesacim
a bajs obozavam da vozim do iscrpljenosti,jedino sto za njega retko kad mogu da nadjem vreme...
 
Lako je reći koriguj ishranu.
Kako?
Na poslu sedim 8 sati pred računarom a za doručak je na raspolaganju samo hrana iz okolnih pekara i prodavnica.

1. vezbe sa opterecenjem PLUS kardio (jedno bez drugog nece biti toliko efikasno) i naravno pravilna ishrana: povrce, voce, kostunjavo voce, nemasni izvori proteina,.... Citaj sastav proizvoda, jer vocni jogurt moze da ima puno secera npr. Edukuj se na temu pravilne ishrane.

2. doruckuj pre posla, a uzinu i rucak ponesi od kuce (to su vec 3 mala obroka) kad dodjes kuci jos jedna uzina i vecherica

3. minimum 1,5 litra vode svakodnevno
 
1. vezbe sa opterecenjem PLUS kardio (jedno bez drugog nece biti toliko efikasno) i naravno pravilna ishrana: povrce, voce, kostunjavo voce, nemasni izvori proteina,.... Citaj sastav proizvoda, jer vocni jogurt moze da ima puno secera npr. Edukuj se na temu pravilne ishrane.

2. doruckuj pre posla, a uzinu i rucak ponesi od kuce (to su vec 3 mala obroka) kad dodjes kuci jos jedna uzina i vecherica

3. minimum 1,5 litra vode svakodnevno

Ovo je sve ok, ali ako želiš da dovedeš telo do perfekcije.

@jzokana

Već sam ti dala odgovor na pitanje ko voli da vežba. Kažeš da si išla na aerobik 5 godina. Zar nisi imala onaj sjajan osećaj posle svakog treninga, kad završiš skroz mokra i osetiš kako ti mišići pulsiraju i prosto dišu? I izbaciš svu energiju iz sebe.
Ja koliko god da sam imala stresan dan ili sam umorna, posle dobrog treninga se osećam kao da imam krila. Odmah dobijem energiju. A što duže apstiniram od vežbanja, postajem kilavija i gubim energiju. Redovno vežbanje daje energiju i duši i telu.

Normalno da svi vežbamo zbog izgleda. Ali dobar izgled je odraz dobrog zdravlja. Budi sigurna da pihtijaste osobe nisu zdrave, koliko god mršave bile.
 
Poslednja izmena:
ja volim da vezbam,jer se psihicki preporodim posle vezbanja
volim jako i da pesacim
a bajs obozavam da vozim do iscrpljenosti,jedino sto za njega retko kad mogu da nadjem vreme...
moja drugarica jako voli da vežba...i to je radila godinama. iz određenih razloga, to više ne može da radi i sad se nagojaila kao mečka (njene reči), jer je navikla da dosta jede....
treba naći sredinu.
 

Back
Top