I Ćutnja je Odgovor ?

SlatkaSestra

Aktivan član
Poruka
1.057
Da l' je to neki moj ego trip ili samo trip il' šta,al zaista sam alergična na ćutnju kao odgovor - to mi je nekako krajnji izraz nepoštovanja,zaledim se od toga - brrrr:neutral: ...da ne bude zabune, ne mislim samo na m-ž odnose ,nego uopšte ...nek kaže bilo šta - psovku ,nešto kratko ili "ne mogu da objašnjavam" ... ma ,jednostavno, ne razumem taj način -ako neko mož' da mi objasni u čemu je trik ... sa samom ćutnjon i-ili sa mojom alergijom na istu :rumenko::sad2:
 
Jeste bzvz i to niko ne voli..ali je praznije kad ti neko kaze da ti nema sta reci..da nesto radi iz njemu nepoznatih razloga..ne kao da si ti krivac..vec ti da do znanja da nema odgovor ni za sta i da je sve posledica toga sto ne zna sta zeli..sto je sludjen..pritom laze..tvrdi da si u pravu..retki su ljudi koji stoje iza svojih reci i stojicki priznaju poraz..slabici
 
Da l' je to neki moj ego trip ili samo trip il' šta,al zaista sam alergična na ćutnju kao odgovor - to mi je nekako krajnji izraz nepoštovanja,zaledim se od toga - brrrr:neutral: ...da ne bude zabune, ne mislim samo na m-ž odnose ,nego uopšte ...nek kaže bilo šta - psovku ,nešto kratko ili "ne mogu da objašnjavam" ... ma ,jednostavno, ne razumem taj način -ako neko mož' da mi objasni u čemu je trik ... sa samom ćutnjon i-ili sa mojom alergijom na istu :rumenko::sad2:

i cutnja je odgovor, tachno... ja se ne ledim, uglavnom je protumachim kako treba i to je to... ne mislim da se uvek radi o nedostatku poshtovanja, razlog cutnje moze biti i bes, strah, i svashta neshto josh... dosta je bitno od koga dolazi cutnja, a u zavisnosti od mog raspolozenja umem i jako burno da odreagujem na takvu vrstu odgovora, kad i ne igra neku ulogu ko je u pitanju... :confused:
 
ja kad ucutim...onda je bas gadno
onda sam ljuta uuuuh
i nista me ne pitaj, samo me pusti da se iscutim
nekada je i to bolje, nego u naletu besa reci neke stvari
koje se ne govore, tj preko kojih se tesko prelazi
taj vid "komunikacije" je najomrazeniji u nasoj porodici
ali ga koristim...
 
Da l' je to neki moj ego trip ili samo trip il' šta,al zaista sam alergična na ćutnju kao odgovor - to mi je nekako krajnji izraz nepoštovanja,zaledim se od toga - brrrr:neutral: ...da ne bude zabune, ne mislim samo na m-ž odnose ,nego uopšte ...nek kaže bilo šta - psovku ,nešto kratko ili "ne mogu da objašnjavam" ... ma ,jednostavno, ne razumem taj način -ako neko mož' da mi objasni u čemu je trik ... sa samom ćutnjon i-ili sa mojom alergijom na istu :rumenko::sad2:

pa ima i onog... kada cuti ko-zna-sto-misli-a-sto-nisi-u-stanju-da-shvatis-sve-i-kada-bi-trosio-vrijeme-da-ti-pokusa-objasniti
pa bolje i da ne pokusava

e nekad jednostavno ne misli nista, ili ga nije volja da prica
 
Da l' je to neki moj ego trip ili samo trip il' šta,al zaista sam alergična na ćutnju kao odgovor - to mi je nekako krajnji izraz nepoštovanja,zaledim se od toga - brrrr:neutral: ...da ne bude zabune, ne mislim samo na m-ž odnose ,nego uopšte ...nek kaže bilo šta - psovku ,nešto kratko ili "ne mogu da objašnjavam" ... ma ,jednostavno, ne razumem taj način -ako neko mož' da mi objasni u čemu je trik ... sa samom ćutnjon i-ili sa mojom alergijom na istu :rumenko::sad2:

Joj, ne podsecaj na to nikoga... O tome se ne prica. :neutral:
 
Oćutim kada me neko baš užasno smara ili kad me pita glupost konopac pegla idemo levo od desno krišom %(#/ 874 &/(%&)990 )5 pa se prosto istripujem.
Inače to ne radim i mrzim kad meni neko oćuti, posebno ako mislim da sam bila kristalno jasna.
 
..bolje da se pitash zashto si nekog dovela do toga da nema zhelju da komunicira sa tobom..

E, vidite , zbog ovoga to toliko i boli - ispada da si nešto tooooliko strašno uradio da ovaj drugi nema želju ili šta da ti odgovori bilo šta...a u stvari je samo on neotesan :) ...možda je taj "on" već rekao "odgovor" na način koji nije shvaćen ,pa misli da sad ti pitajući opet , samo bivaš dosadna vaška :neutral:

kad pričaamo o nekim ovakvim stvarima...naravno da kad se desila ta "ćutnja" , to zavisi od 1000 faktora , ali eto ima nas koji za sebe možemo da generalizujemo i da kažemo da taj "ćuteći tretman" dajemo samo ljudima koji su izuzetno dosadni i nedragi ,a to i oni znaju da su nedragi ...hm,ne znam da l sam objasnila ...mene zanima kakvi su oni kojima je svojstveno da odćute ...mislim, jel su inače rezervisani ,jel su manje patetični,jel su manje humani :confused:
 
ja kad ucutim...onda je bas gadno
onda sam ljuta uuuuh

i nista me ne pitaj, samo me pusti da se iscutim
nekada je i to bolje, nego u naletu besa reci neke stvari
koje se ne govore, tj preko kojih se tesko prelazi
taj vid "komunikacije" je najomrazeniji u nasoj porodici
ali ga koristim...

E , pa to i ja kažem ..i tad oboje znaju da je ovaj ljut i da zato ćuti ...ali ne vidim zašto bi neko odćutao(ili oćutao) u slučajevima kad je u pitanju više nesporazum , nego li neka velika ljutnja ,svađa, il ne znam šta ... to mi više miriše na to da ti ljudi koji su skloni da odćute su nekad naučili da je to jedan "legitiman" vid komunikacija ,kao neki gest , i da se nadaju da će ovaj drugi znati šta je on time hteo da "kaže" ...

E ,al ja ne znam šta znači ćutnja ...znam da je neko odbijanje ,ali ne znam kakvo tačno-jel gore od "marš u p.m." ..jel daje manje "nade" od psovke,ili ipak više:confused:
 
e pa slatka moracesh da navedesh konkretan primer tog nekog koji je zacutao, znachi da navedesh shta si uradila, rekla, nakon chega je nastupilo cutanje, kao i shta je sve prethodilo tome, ako mislish da dobijesh neko preciznije pojashnjenje, a ako ne, zadovolji se nagadjanjima...
 
Što kaže helena možemo samo da nagađamo. Kao što ništa nije crno-belo, tako ni tretman ćutanjem nije uvek isti. Nekada nije ni tretman, već bahatost ili je i to ćutanje nesporazum, odnosno nije osoba uspela da reaguje na vreme zbog nečega. U svakom slučaju, ćutanje jeste vrsta komunikacije, ma kako čudno zvučalo. Mnogo se kaže tim gašenjem.
 
Da l' je to neki moj ego trip ili samo trip il' šta,al zaista sam alergična na ćutnju kao odgovor - to mi je nekako krajnji izraz nepoštovanja,zaledim se od toga - brrrr:neutral: ...da ne bude zabune, ne mislim samo na m-ž odnose ,nego uopšte ...nek kaže bilo šta - psovku ,nešto kratko ili "ne mogu da objašnjavam" ... ma ,jednostavno, ne razumem taj način -ako neko mož' da mi objasni u čemu je trik ... sa samom ćutnjon i-ili sa mojom alergijom na istu :rumenko::sad2:

mozda nekom ne polazi za rukom da te prati pa mu\joj treba vremena da smisli odgovor:confused:
 
E , pa to i ja kažem ..i tad oboje znaju da je ovaj ljut i da zato ćuti ...ali ne vidim zašto bi neko odćutao(ili oćutao) u slučajevima kad je u pitanju više nesporazum , nego li neka velika ljutnja ,svađa, il ne znam šta ... to mi više miriše na to da ti ljudi koji su skloni da odćute su nekad naučili da je to jedan "legitiman" vid komunikacija ,kao neki gest , i da se nadaju da će ovaj drugi znati šta je on time hteo da "kaže" ...

E ,al ja ne znam šta znači ćutnja ...znam da je neko odbijanje ,ali ne znam kakvo tačno-jel gore od "marš u p.m." ..jel daje manje "nade" od psovke,ili ipak više:confused:

a za ove slucajeve vazi da daje manje nade od psovke. obicno je to necija resenost i uverenost u sopstveno misljenje i znak da ne zeli da dalje ili uopste objasnjava
 

Back
Top