Najbolja knjiga epske ili naučne fantastike

ender:
Od epske fantastike "Goblinski vrt" nesecam se ko je pisac jer sam davno citao ali je knjiga nesto najjjnajjjj.A od ostalog bi ti prredlozio "Enderova igra" "Govornik za mrtve" i "Enderovu osvetu" sve tri od O.S.Karda i "Prsten" od Nivena ali opet kazem sve zavisi sta volis da citas :)
hahahahah....e, odmah sam znao da si taj ender.... :D :D ....otkinuo sam na knjizicu.....
kasnije na "star-ship troopers"...mada i nije po knjizi :?
 
goodday:
ender:
Od epske fantastike "Goblinski vrt" nesecam se ko je pisac jer sam davno citao ali je knjiga nesto najjjnajjjj.A od ostalog bi ti prredlozio "Enderova igra" "Govornik za mrtve" i "Enderovu osvetu" sve tri od O.S.Karda i "Prsten" od Nivena ali opet kazem sve zavisi sta volis da citas :)
hahahahah....e, odmah sam znao da si taj ender.... :D :D ....otkinuo sam na knjizicu.....
kasnije na "star-ship troopers"...mada i nije po knjizi :?
Pa i ja sam otkinuo...bilo bi lepo kad bi neko snimio film ali...sto se tice star-ship troopers ni film nije los nesto sam nacuo da se snima i drugi deo :)
 
Zna se da je kralj epike(msm bio je,bice,i sada je )Dzoni Tolkin sa svojim Gospodarom prstenova(bez decijeg Hobita i maloumnih Nedovrsenih prica,i silimiriliona i drugih bakraca),inace ja postujem VRLO i mnoge pisce sf-a,ali u naucnoj fantastici izdvajam stivo Isaka Simova i naravno sizofrene legende Filipa K Dika.Dok su moji favoriti Dikovi romani Ubik i Sanjajuli androidi elektricne ovce.Ove dve knjige su moja topla preporuka svim ljubiteljima knjiga.Domaca izdanja Ubika i Blade Runnera su predstavnici izadvacke kuce Algoritam.Iako su i ovi prevodioci prilicno losi i daleko od zeljenog nivoa,ipak citaocu daju citljivu knjigu sto se moze reci za 4 do 5 knjiga domacih izdavaca koji su izasli tokom zadnjih 10godina.

Ovu priliku cu upotrebiti da upozorim prave citaoce sfa i epske fantastike da ne kupuju domaca izdnja dnevne i nocne straze,knjige su odlicne i topla su preporuka sa moje strane,ali je prevod na nivou google transletora,tako da sam prinudjen da urgiram na sve iole pismene citaoce da svoje krvavo stecene novce ne bacaju u ovaj ne zasit bunar pokvarenosti koji predstavlja skup svih domacih izdavackih kuca(cast pojedinicima,kojih gotovo da nema).Ljudi kupujte stara jugoslovenska izdanja sfa kojih hvala bogu ima iako su malo pozutela,kada ih vidite negde na ulici ne ustrucavajte se da ih kupite,jer i u kavom god da su stanju one vrede vise nego bilo koje sveze izdanje koje izdavacke kuce sa namerom unistavaju i skrnave vrlo efikasno.
 

Back
Top